Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   158 / 193
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
A kapcsolás amúgy sem szerencsés DC védelme félek túlságosan lebutul az egyik polaritás irányában. Ellenőrizd kérlek!
A 0,2V T1 C-E feszültség viszont biztató, bár tudnánk minek köszönhető a javulás.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Most már csak a DC érzékelés hibás. Egy ceruza elem feszültségére nem old le, de egy mobiltelefon akkumulátor feszültségére pozitiv irányban viszont le old. Tehát az akku negativ pólusa GND-n a pozitiv pólus valamely bemenetre érintve a relék elejtése azonnali. Sajnos forditott polaritással meg se nyikkan.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Előbb-utóbb majd csak megtekinthetjük a panelt.
Eszembe jutott, hogy már évekkel ezelőtt sem tetszett emiatt a kapcsolás és el is kezdtem piszkálni: Bővebben: Link. Ez persze nem jelenti azt, hogy át kéne építened, csak jelzem a probléma gyökre régóta ismert.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Ezt a kapcsolást akartam először megépiteni! Olvastam hogy ez valamiért jobb, most már tudom hogy miért. Az általam megépitett verzió átalakitás nélkül nem pontositható?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Teszteld a védelmet magával a tápfeszültséggel! A gyakorlatban a végtranzisztor zárlat szokta aktiválni a védelmet. Ha arra mindkét polaritásnál gyorsan old a relé, a célját eléri az áramkör.
Végigpróbáltam már a teljes repertoárt és bevallom mindegyikben találtam valami apróságot ami nem tetszett, ezért saját kapcsolást hoztam létre, melynek elvi működését itt tekintheted meg.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Leteszteltem. A teljes tápfesz mindkét polaritására villámgyorsan leold a relé. Most azon gondolkodom, hogy van itthon még BC556-os tranyóm igy légszerelésben kipróbálom a javitott verziót.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Egy próbát megér. Azt azért tartsd szem előtt, ennél az áramkörnél a megbízhatóság nagyobb súllyal esik a latba mint a pontos érzékenység. A légszerelés nem tartanám meg véglegesnek.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Én sem, igy nem is barmolom szét a jelenlegit. Mint ahogy irtam, a teljes tápfesz mindkét polaritására leold, igy elméletileg használható, egy darabig ez marad. Szemezgetek a Te verzióddal, legközelebb az kerül majd megépitésre. Viszont a jelenlegiben az bosszant, hogy még az előző egy ceruza elemre is bont, ez jóval nagyobb DC-nél old.

Beültettem a CLIP alkatrészeit és folyamatosan világit a led... Kezd felmérgelni.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) SZISZI86 válasza Helios hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi hangszóróvédő áramkörrel kapcsolatban.

Új erősítőt építek 2db hidalt tranzisztoros végfokkal, és az a gond hogy védelem nélkül be tudom kapcsolni az erősítőt így semmi gond, de ha a végfokok kimeneteit rákötöm a védelemre akkor jobbik esetben a tápágakban lévő biztik olvadnak ki vagy rosszabb esetben valamelyik végtranyó lesz zárlatos a hidak nem fázisfordított oldalán.
A védelem külön szekunder-röl 12v stabilizált táprol üzemel, GND-je közös a végfokok tápjával, AC-t a főtáp szekunderélől kap.Már nem tudom mit csináljak vele.
A segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) GeorgeAudio válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Szia! Nyákterven a kondi bank egyik felénél "AC" van írva a másik felénél meg "Ut+" gondolom azért diódahíd van a trafó és a kondibank között? A relé lábkiosztását ellenőrizném még!
(#) SZISZI86 válasza GeorgeAudio hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Szia!

Diódahíd van az Ac elírás javítottam, relé lábkiosztása jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Szia! Tegyél voltmérőt a kimenet és a védelem közé, mekkora az a feszültség ami rövidre záródik?
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Szia!

Pontosan hogyan is tegyem a voltmérőt egyik zsinór a végfok + kimenetére másik a védelem bemenetére?Nem igazán értem.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Úgy néz ki az összekötés során a kimenő jelet a testre, vagy egy másik kimenetre kötöd. Ha szemrevételezéssel nem derül ki, akkor a védelem bekötése során egyenként, minden egyes bekötendő ág és a bekötés helye között mérd meg az egyen és a váltakozó feszültséget. A két pont közé célszerű 1-2k ellenállást berakni, hogy a védelem bementi ellenállásai ne zavarják meg a mérést.
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Rendben ma este ránézek aztán majd beszámolok.
(#) proli007 válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Hello! Azt lerajzolhattad volna Reloop-nak, hogy a védelem miképpen van összekötve az erősítővel. Mert Te hídkapcsolásról beszélsz, a védelem meg sima erősítőhöz való és a kimeneten meg testjelek vannak. Hídkapcsolásnál, meg a hangszóró, a két végfok közé van kötve. Ha ott testelsz valamit, akkor "nagy füst nagy korom" lesz,,
(#) SZISZI86 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Igen hídkapcsolás,a védelem megfelelőségében már én is kezdek kételkedni.Mint irtam is estére érek haza majd akkor teszek fel rajzot a bekötésekről.Amit el tudok most mondani az az hogy most a bekötés ugy néz ki hogy a végfokok + kimenete megy a védelemre onnan a relén keresztül a hangfalcsatira,a - kimenetek pedig közvetlenül aa hangfalcsatikra.
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Így Nálad a védelem bekötése annyit tesz, hogy a két "+" hídkimenet a bementi 22k ellenállásokon keresztül kapcsolódik a védelemhez. Ettől nem olvadhat ki a biztosíték.
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A reléd nem egymorzés véletlenül és a két csatorna párhuzamosítása okozza a túlterhelést? A lábszám becsapós is lehet.
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Pedig sajnos ez örténik roszabb esetben valamelyik végtranyó száll el.Nem tudom mi lehet a gond.Védelem nélkül müködik minden szól is rendesen.A végfokok kimenetein nem mutatkozik ac vagy cd fesz, de a védelem bemeneteire rámérve ugy hogy nincs rákötve végfok,GND hez képest 35-36mV-ot mérek.Normális jelenség ez?
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Attól félek igazad lesz és a relével van a baj, de csak fejböl kerestem rá a típusra ugyhogy még nem biztos.Ha hazaértem kiderül.A relé tipusa VSB 12MB azthiszem.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) krisz69 válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Na igen ,vannak olyan relék ahol . Meg van a 6 láb. De mégis csak 3 érintkező van...
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Egyszerű ellenállásméréssel (csipogtatóval) ki tudod deríteni.
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Hát sajnos azt kell mondjam nagyot hibáztam mikor beépítés előtt nem ellenőriztem a relét.Valóban egymorzés 4 lábbal az érintkezők felőli oldalán.Kicseréltem kétmorzésra persze ellenőriztem, most már csak azt szeretném megtudni használható e a védelem hidalt végfokhoz vagy valamit módosítanom kellene.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A "-" hídkimeneteket is kösd be egy-egy 22k ellenállással a 47µF kondikhoz! Kicsit csökken ugyan az érzékenység, de a gyakorlatban tökéletesen megfelel.
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Mindenképpen bekötöm őket is de próba bekapcsolás idejére kihagyhatom?
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A következetesség megkívánja tőlem, hogy felhívjam a figyelmedet ennek a hozzászólásnak az utolsó mondatára.
Ha betartottad volna az ajánlott élesztési eljárást, a 11. pontnál kibukott volna a hiba a félvezetők károsodása nélkül
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Nem a védelmet akarom kihagyni hanem a - kimenetek bekötését.
Említettem hogy a végfokok rákötése nélkül védelem bemenetein 50mV-ot mérek bekapcsolás után GND-hez képest de folyamatosan csökken ez normális jelenség?
(#) reloop válasza SZISZI86 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Amíg az invertáló kimenetek egyenfeszültségét nem figyeled, használd az élesztési útmutatóban szereplő áramkorlátozó izzót, vagy a hangszóróval soros ellenállást. Ezt tanácsolom.
Az erősítők jellemzője, hogy bemelegedés hatására megváltozik a kimeneti egyenfeszültségük. Az 50mV bőven tűrésen belüli érték. Linkeld be azért az erősítő kapcsolását!
(#) SZISZI86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Az élesztési folyamatot ígérem betartom!
Nem a végfokok kimenetén mértem hanem a védelem bemenetein a végfokok rákötése nélkül.Csak a táp és védelem üzemel. A végfok rajzát előkeresem és felteszem de már csak holnap.
Következő: »»   158 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem