Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   219 / 227
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Van, a színkóddal jelölik az ötvözetét, ugyanis a különböző hegesztésekhez sokféle összetételű pálcát fejlesztettek ki. Mindenképp keress rá a színjelölések megfejtésére.
(#) csavarkulcs válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Tényleg? És miért? Mikor a tiszta wolfram a WP jelölésű és zöld...
(#) csavarkulcs válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
A ződnek jellemzője a jó ívsabilitás,
a lila pedig kiválóan gyújt.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Mondjuk a gyújtás mindenképp bekövetkezik, mert átüt. De ha gondolod, kipróbálhatod mindkettőt... Fontos az elektróda jó hűtése és a jó ívoltás.
(#) csavarkulcs válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
daradra is lehet venni talán
egy műanyag dobozban készíteném el ami argonnal van töltve, az ívoltást egy forgó műanyag rács biztosítja majd.
(#) gerleimarci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
A műanyag ívoltó nem lesz túl tartós.
(#) csavarkulcs válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
a bakelit is műanyag
1 mm vastag textilbakelit.
milyen távol kell tenni egymástól a két elektródát?
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Nézz utána, hogy épül fel a forgó szikraköz. A műanyag zsákutca, szétég. A forgás oltja ki az ívet. De besegít, ha levegőt fújsz a szikraközbe, ezzel hűtöd az elektródákat is, illetve a mágneses tér is ívoltó, tehát mágneses teret létesíts a szikraköz körül.
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Az elektródatávolság akkora, hogy épp üzembiztosan átüssön.
(#) Collector válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Argon?? Hát ott aztán a jóisten sem fogja a plazmát kioltani akkor.
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Szereztem wolfram elektródákat, és egy kerámia kereket, sok lukkal.
nemsokára kész a szikraköz, már csak dobozolni kell.
milyen gázzal kéne megtölteni?
Co2
Milyen kapcsolást építek?
(#) gerleimarci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Az a standard gázkeverék, amit úgy hívnak, hogy levegő, az miért nem jó? Túl snassz?
(#) csavarkulcs válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Argonban a wolfram elektróda 0.1mm kopik egy perc alatt.
A levegő páratartalma változik, a szikra asszem ionizálja a levegőt, vagy ózont bocsát ki.
A villanypásztorokban is kívülre teszik a szikraközt, különben tiszta trugyi lesz a doboz belseje.
Nem lehet tökéletesen beállítani a szikraközt a levegő változó tulajdonságai miatt, szerintem.
De lehet hogy butaságot írok.
(#) Collector válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Idézet:
„De lehet hogy butaságot írok.”


Honnan jönnek ezek az információk? Csak kíváncsi vagyok.
(#) csavarkulcs válasza Collector hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
villanypásztort építettem,
0.1mm/perc-olvastam az elektróda típusokra amikor rákerestem akkor találtam valami oldalon.
Ionizálja a levegőt-gyakorikérdéseken olvastam, ezért írtam hogy asszem.
A villagypásztort amikor építettem, akkor mondta a mesterem hogy ózont bocsát ki a szikra.
A levegő páratartalma változik-tapasztaltam
(#) Collector válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Az elektródafogyás hegesztésre vonatkozik, elektródatípustól függően AC vagy DC-re, semmiképpen sem ilyen szikraközre. Ez a paraméter akkor lényeges, ha te órákon keresztül járatod egyébként után kell állítani egy keveset minden működés után.
Másfelől az argonnak nagyon alacsony az ionizációs potenciálja, egy doboz argon nagyfesszel úgy virítana mint egy reflektor. Ezért is használatos AWI-nál, alacsonyan lehet tartani az ívfeszültséget (15V!).
Az argont is ionizálni fogja, de az igaz hogy nem keletkezik ózon és egyéb finomságok. Ez megint csak olyan, hogy ha nem szereted az ózon szagát akkor meg lehet bonyolítani az építést, de más okot nem látok arra, hogy túlkomplikáld ezt a folyamatot. Én egyetlen egy helyen láttam gáztöltéses szikraközt, nevezetesen a világ egyik legnagyobb magnifierje ami 130kW-os volt ha jól emlékszem és olyan nagy volt a tápfeszültség, hogy muszáj volt túlnyomásos nitrogént tölteni a dobozába a jobb ívoltás végett.
A levegő páratartalma meg nagyjából annyira lényeges szempont, mint az, hogy az építő milyen csillagjegyben született
(#) csavarkulcs válasza Collector hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Oroszlán.
kösz, jó hogy végre valaki leírta.
Akkor marad a sima levegő, egy kapcsolási rajzot tudnátok ajánlani pl500 vagy gu50-re?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) Collector válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Egy vákumcsöves tekercshez miért szertnél szikraközt? Vagy ez valami innováció lesz?
(#) csavarkulcs válasza Collector hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
nem kell hozzá szikraköz?
Teszla is vákumcsöveket használt nem?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) Collector válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Hagy kérdezzek vissza, pontosan mit szeretnél építeni? Úgy értem, mit vársz el attól, amit megépítesz?
(#) lac12345 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
(#) gerleimarci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Rajtad kívül senki nem rakja dobozba a szikraközt. Az ózon meg vele jár.
Akkor te tulajdonképpen milyen teszlát akarsz építeni?
-Szikraközöset(mágneses, ventilátoros ívoltással vagy forgó szikraközzel)
-VTTC(csöves) nem kell hozzá szikraköz
-SSTC(félvezetős) ehhez sem kell
(#) csavarkulcs válasza Collector hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Olyan teszlatekercset szeretnék építeni amilyet Tesla is épített.
szikraközöset.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) gerleimarci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Akkor miért kevered a csövessel?
(#) csavarkulcs válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
kaphatok egy eredeti kapcsolási rajzot pls.
(#) gerleimarci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
(#) csavarkulcs válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
mekkora feszültségű kondi kell?
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A táptrafó üresjárási csúcsfeszültségének 3-4-szerese célszerű.
És semmi tekercselt kialakítás, hanem alacsony veszteségű impulzuskivitelű. Vagy olyan elrendezés, ahol a terhelés eloszlik, azaz kondibank. Ugyanis a rezgőkörben akár száz amperek is döngethetnek. Ha alulméretezed - pukk...

upd: Richie Burnett nagyon informatív oldala
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) vargalaszlo0405 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 1, 2016 / 1
 
Tisztelettel és csak segítő szándékkal: a "soros" rendszerű tekercsek meghajtásában van szikraköz, azaz a nagyfesz. táp-kondi-primertekercs rezgőkörbe kell beépíteni. A sima/statikus szikraköz esetén az elektródák távolságával lehet némileg állítani a frekvenciát: a kond. töltődik amíg eléri az átütési feszt., majd a szikraközön kisül. A forgó szikraköz esetén -ha jól értem- jobban, pontosabban lehet ezt állítani illetve nagyobb frekvenciát elérni.
A csöves rendszerek -hasonlóan a félvezetősökhöz- nem igényelnek szikraközt mivel teljesen más elven jön létre a primer tekercsben az oszcilláció. Négyszög vagy fűrészjelet állítanak elő különböző topológiájú kapcsolásokkal a primer tekercsben, így hozva létre nagyfrekvenciás mágneses mezőt.
Én magam kisméretű soros tekercset csináltam tv trafóval leideni palackkal statikus szikraközzel.(halvány, gyenge de működött) Ezután Skori-féle miniteslát (24V).

De feljebb nálam sokkal hozzáértőbbekkel beszélgettél, csupán azt hiszem nem teljesen jól kérdezel Kezd az elején ahogy Collector javasolta: mi a célod és azt milyen felépítésű tekerccsel tudnád elérni...utána jöhet a felépítés és a működési elv.
Tisztelettel: VL

(Tesla tudtommal a tekercsek meghajtásához sosem használt elektroncsövet, mivel ezek teljesítménye messze alatta volt az általa épített berendezéseknél elvártnál. És ha nem tévedek a légmagos nagyfesz. transzf. korábban született mint a gyakorlatban használt elektroncsövek. )
Következő: »»   219 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem