Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mechanika (tippek, trükkök)
 
Témaindító: wg_kezdo, idő: Ápr 30, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 15
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Megmenekült a menet. Ma délután kimentem,megreszeltem kicsit,majd rátekertem először egy kinyalt menetes anyát,majd egy egészségeset. Mostmár kézzel szalad rá. Köszönöm a tippeket. Holnap csapágy vásárlás,aztán csak a lánchajtást kell felújítani.
(#) ersek1laszl503 hozzászólása Máj 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Valakinek van infója, hogy egy ablaktörlő motor mennyit forog percenként? Gondolom típustól is függ de nagyjából mennyi lehet. Nekem olyan 600RPM fölötti motorra lenne szükségem minimum 4Nm nyomatékkal.
Ötlet?

Köszi:.
Laci
(#) zolika60 válasza ersek1laszl503 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Az áttétel előtti fordulata ennél nagyobb, körülbelül 2500-3000f/p, az áttétel utáni meg kisebb körülbelül 50-70f/p.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 25, 2016
 
Kitakarítva.
(#) Peter65 válasza ersek1laszl503 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Egy léptetőmotorral biztosan megoldható, de ahhoz megfelelő elektronika is kell. Esetleg egy aksis fúró motor+hajtóműve lehet hogy jó lenne neked.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Üdv. Egy olyan megoldás érdekelne engem amit mondjuk fából vagy fémből elő tudok állítani. Lényeg: Egy "gázpedálról" lenne szó,ami egy forgó potmétert működtet,persze a gázpedál felengedés után visszaáll az alap helyzetbe a potméterrel együtt. Esetleg valakinek volna valami megoldása erre a problémára? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Nekem erről a varrógépek lábpedálja ugrik be.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Gondolom a varrógép pedál nem képes magában 300W-os indítókondenzátoros motor szabályzására sajnos. Ezért arra gondoltam építek egy hasonló pedált,csak triakos teljesítmény szabályzóval.
(#) FIGIRI válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Szervusz! Vannak elektronikus pedálok is, bennük egy komplett triakos elektronikával. Ebben megfelelő tipusra cserélve a triakot, elérhető a megfelelő teljesitmény. A kérdés, hogy mért inditókondis (nem üzemi?) motort akarsz (gondolom ez van), mikor ennek nehéz a fordulatszabályozása.
(#) szikorapéter válasza FIGIRI hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Átmegyek a villanymotoros topicba mert ez itt már OFF.
(#) Graf Spee hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy régebben vásárolt Philips hajnyírógépem. Nagyon jól működött éveken keresztől, de a vezeték szakadt lett. Hol működik hol nem. A hiba javítása nem lenne egy bonyolult művelet, de sajnos nem bírom a gépet szétszedni.

Link

Pont így néz ki. Addig jutottam el, hogy leszedtem a távolságtartó műanyagot, leszedtem a vágófej részt és kiszedtem a rugót. (eddig tisztításkor is el szoktam jutni) Nem szedett szét valaki ilyet? Sajnos rajtam kifogott.... már ötletem sincs.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2016
(#) szamóca válasza Graf Spee hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
(#) Alkotó válasza Graf Spee hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Pont ilyenem van, és már kétszer is kurtítottam a kábelt 5-5 cm-el.
A fejet és a lemezt alatta ki kell venni. Alul van egy kis "ablak" ami egy csavart rejt, ezt is vedd ki. Utána pattintós a dolog, de jól össze van rakva.
Nekem eddig sikerült szétszedni.
Ettől sokkal nagyobb kihívás volt a törésgátlóban lévő vezetékdarabot kibányászni. Kihúztam a rezet, és a lyukat használva, borotva éles fúrával próbáltam kifúrni a szigetelést. Babra munka, de másodszor ezt már nem kell eljátszani.
(#) siemenstaurus hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Fogaskerekeket keresek, 56/16 fogszámmal, 3,5es áttétellel. (min. 8 pár de ha összejön a projekt több is kellhet)
Van ötletetek hol lehet kapni így egyesével? Hajtástechnika boltban nyilván, de ott van is ára (1500-2000Ft). Ebayről csak készletben találtam amiben egy-egy darab van olyan ami nekem kell.
Nem kell nagy nyomtékot átvinnem, potmétert forgatna, ezért műanyag is jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Sziasztok. Kérdésem a következő lenne: van olyan szaki aki jártas Hit And Miss típusú motorokban? Házilag készülök egy ilyen motort kivitelezni,és kíváncsi volnék,hogy mikre kell komolyabban ügyelnem még készítem a motort. Esetleg aki már készített ilyet annak hálásan fogadnám mechanikai ismereteit. Remélem lesz aki tud segíteni,és a válaszolónak előre is hálás köszönetem.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Erről beszélünk?
(#) BarnaPili válasza siemenstaurus hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Modellezéssel foglalkozó oldalakon nézted már? Ott talán tudnának adni.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Igen pontosan erről a motorról.
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Magyar nyelvű leírás nincs a működéséről? Mert amit a gugli fordít nem értem. Miben különbözik ez egy négyütemű Ottó motortól?
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A szívó szelep nincs vezérelve,csak egy gyenge rugó tartja,és ha szívni akar a motor akkor abból az irányból tud. A kipufogó szelepet már erősebb rugó tartja. Na már most ha dolgozni akar a motor akkor a kipöff szelepet tudja nyitogatni,viszont ha elér egy fordulatot ,akkor automatikusan lenyomva tartja a kipufogó szelepet,és így nem tud egy fordulatnál gyorsabban forogni. Mindezt persze viszonylag alacsony fordulaton teszi.
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szerintem ez erősen rontja a hatásfokot. Persze játéknak jó. Például én is építettem gőzgépet.
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Hát leginkább olyan tartományban korlátoz ahol még képes a motor a teljes nyomatékának leadására. Most egy kompresszorból átalakított változaton gondolkozok,lényegében csak a hengerfejet kéne lecserélni.
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Négyütemű motorból könnyebb. Csak a rugót kell cserélni a szívószelepen és leköszörülni a bütyköt a szívószelep vezérléséről. No meg a lendkerék tömegét növelni többszörösre.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Kicsit félreérthető. A "lenyomva tartja" itt azt jelenti, hogy a kipufogó szelepet nyitva tartja (az üzemanyagot elzárja), a dugattyú szabadon mozog.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Elviekben így működik,ezáltal korlátozza a motor max fordulatát.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Világos, csak félreérthetően fogalmaztál. A "lenyomva tartja" érthető úgy is, hogy zárva tartja, nekem legalábbis ez ugrott be első pillanatra.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Elnézést a hibás fogalmazásért. Elviekben ha mondjuk egy briggs stabilmotor szelepeit használom fel szelepnek az jó lehet,viszont a szelepülés az lehet aluminium? Azt tudnék szerezni az könnyen megmunkálható.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ennyire nem értek a lovakhoz de úgy gondolom, ha könnyen megmunkálható, könnyen el is kopik.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Én arra gondoltam hogy mivel puha így jobban belefekszik a szelepfej,és amúgy is autógyertyát akarok használni az hosszú menetes,így menetenként kisebb erő hat a gyertyára.
(#) szitko hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok.

Egy UV szenzort szeretnék "bedobozolni".
Milyen üveget, vagy plexit tegyek a szenzor elé? Ugye a csapadék elől védeni kéne, de az UV sugarakat teljesen át kéne engedni, hogy pontos legyen a mért érték.
Következő: »»   13 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem