Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   46 / 62
(#) granpa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Fojtónak -a légrés miatt- ragasztva is megfelel. Hacsak nem porrá törted.
(#) zgyula válasza ferci hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Köszönöm az infót mindenkinek, majd jelentkezek a fejleményekkel.
(#) zgyula válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Ha kell tudok adni ilyen magot, csak nem szabad nagyon meghúzni a csavarokat. Legjobb ha a külső felfekvő felületre vászon szigetelőszalagot teszel, vagy vékony gumilapot.
(#) zgyula hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok!
A pimi9-féle kapcsolással van kérdésem:
A 12V-os Gate feszültséget mindenképp külön tápról kell előállítani? Meg lehet esetleg oldani ZX 12 és egy ellenállás (vagy pl: 24V3W izzó) a betápra?
A 4,7 ohm előnyös ha induktivitásszegény kivitel?
(#) lac12345 hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Szia

Pimi9 kapcsolásánál nincs külön táp.És igen, induktivitás szegény kell min 2W os.
(#) nyekk válasza zgyula hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Üdv.
Én ,PC-tápról oldottam meg a 12V-ot ,probléma mentesen megy vele.Ha visszalapozol a 36. oldal környékére vannak fent képek is,lehet itt nem látszik a táp,már nem emlékszem.Most látom raktam fel annó videót is,nézd meg,ha érdekel.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) zgyula hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
Szia!
A PC táp azért túlzás egy Gate referenciafeszültségnek, ahol ráadásul áram se folyik. Visszaolvastam több oldalt és az egyfojtós változatnál láttam egy kiváló megoldást: a tápfeszről 1k+ gyors dióda és a munkatekercs egyik végétől 4k7 + gyors dióda. (BYV26C van itthon, bőven jó ide.)
Beépítettem, kiválóan működik.
Az IRFP4668 -cal max hány V -tal szabad üzembiztosan használni a hevítőt? Most 30V-ról élesztettem fel, 5µF a kondibank (50db FKP10-es Wima), a munkatekercs 8 menet 10-es rézcsőből és a 2 fojtó 45uH egyenként.
Üresen 40kHz -en rezeg, 10A áram mellett... a 10-es betonvasat vörösesnarancsig izzítja, az áram 50A körül van a folyamat elején.
Érdemes / lehet többet kihozni ebből?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2016
(#) csavarkulcs válasza zgyula hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Én egy régi trafós 12votos töltőt használok, olyat aminek a villásdugónál van a trafója.
(#) ferci válasza zgyula hozzászólására (») Jún 18, 2016 / 1
 
A fet miatt elmehetsz 50 voltig nyugodtan, akkor is csak 160 volt lenne a max drainfeszültség.
Viszont a vasat nagyon lassan told bele, nézd az ampermérődet, mert akkora fesznél már veszélyes lenne hirtelen belenyomni. Term. a tápod terhelhetőségétől is függ, mit bír.
(#) lac12345 válasza zgyula hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Ud-s_csúcs=pi*Ut
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
(#) zgyula válasza ferci hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Értem. Lehet hogy 2-2 Fet-et fogok alkalmazni a biztonság kedvéért, nehogy az örök elektronmezőkre küldje a felhasználó a cuccot.
(#) ferci válasza zgyula hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Feltehetnéd a végleges kapcsolást a 2-2 fet miatt, mert csak sejtem, hogy mégis a két fojtóst csinálod. Ha tápodat folyamatosan tudod állítani pl. 25 volttól felfelé, nagy gond nem lehet. Amikor kezd visszaesni az amper, akkor nyomatsz neki több feszt. Sima táp esetén pedig lehet több fajta korlátozás is, az olcsóbb egy fél ohm nagyságrendű vastag kerítésdrót, amin csúsztathatod a betápot.
(#) lac12345 hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Milyen FET et használsz és milyen tápot? Illetve milyen átmérővel rendelkezik a munkatekercsed? Mert az a 10A 30V nál kicsit magas a 8 menetre ..Nekem olyan 4-5A körül van ugyancsak 30v on.
Én is 4.6µF al használom.De mennék feljebb én is a fesz. el , csak táp gondjaim vannak.
(#) zgyula hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
A pénteki beírásomban minden benne van, kivéve lemaradt hogy a munkatekercsnek 40mm a belső átmérője, 100mm a hossza.
A táp CO hegesztő, benne kb 30 000µF pufferrel.
A power-FET-ek mellé pedig simán párhuzamosan gondoltam kötni 1-1 db-ot (persze ha azonos Ugs nyitófesz). Korábbi bejegyzésben láttam 3-3 -at is párhuzamosan kötve IRFP260 -ból ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) crazybob válasza zgyula hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Üdv!
A hegesztővel csak óvatosan, mert amikor indítsa az ívet, ott lehet 70V feszültség is. Persze ez hegesztő függő. A 30V, 10A nyugalmi helyzet szerintem rendben van. A képeken látok néhány hosszú vezetéket. Azok hová mennek? Ha nem a betáp vezetéke, akkor az okozhat majd gondot.
(#) lac12345 hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Szia

Az a kondi bank elrendezés szerintem nem a legjobb azt a kondi bankot be kéne raknod az a két cső közé ami kimegy a munkatekercshez.. Azokat a kondikat nagyon közel kell szerelni a munkatekercs FET drain részhéz.+ űgy látom nem is tudod hűteni a kondikat így max léghűtés..
A FET jó helyen van.A fojtók vezetéke is nagyon hosszú.
(#) zgyula válasza crazybob hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Szia!
Ha a piros vezetékre gondolsz, az a 12V gate feszültséghez megy, a másik fehér pedig a V mérő előtétellenállására. Alul középen húzódik egy lapos 6x1mm-es rérhuzal, amely a testpont és egyben a sönt az ampermérőhöz.
A CO hegesztő üresen sem éri el a 35V-ot, gondolom az még nem sok.
(#) zgyula válasza lac12345 hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Szia!
Sajnos nem fér be a kondibank a 2 cső közé, mert elég nagyok ezek az FKP10-es 100n / 1250V kondik, viszont a bekötő vezeték max. 6-7cm hosszú,de érezhetően melegszik . A kondik alig érezhetően melegednek, fölösleges hűteni.
A fojtók vezetékét nem tudom rövidebbre szabni, viszont hál' Istennek itt is alig van melegedés (2,5mm2 -es sodrott kábel)
(#) crazybob válasza zgyula hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Szerintem nem lesz gond. Bár Én tennék inkább egy 100A-es mérőt, ha van. A 35V az nem sok. Mennyi a feszültsége a hegesztőnek terhelés közben? Mert ehhez a masinához kellene olyan 40-50V, hogy rendesen lehessen dolgozni vele. Ha ez nincs meg, úgy vörös izzástól tovább nem igen lehet melegíteni az anyagokat. Ezen a hőmérsékleten még semmi sem formázható (400-500 oC).
(#) adri986 válasza zgyula hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Üdv.
Tudnál-e esetleg valami szkóp ábrát csatolni a képhez?
mondjuk az alsó Fet D-S és G-S közt mérnék feszültséget üresen és terhelve, abból sokminden kiderül.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2016
(#) zgyula válasza ferci hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Itt a rajz, jelenleg nincs benne a 2 pirossal jelölt FET, de amint mindent sikerül gatyábarázni beleteszem.

Hevítő.jpg
    
(#) zgyula válasza crazybob hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Akkor lehet hogy csinálok egy külön tápot, de ez majd legutoljára. A műszer skálájára írok egy 100-ig terjedő sort is, a sönt felére pedig átforrasztom a leágazást. Gondolom itt már illik betenni még 2 FET-et párhuzamosan.
(#) zgyula válasza adri986 hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Szia!
Amint időm engedi megnézem szkóppal, most sok az egyéb meló...
(#) crazybob válasza zgyula hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Szerintem elegendő gondoskodni a megfelelő hűtésről. A 100A úgyis csak az elején valószínű, amíg hideg a melegítendő anyag. Addig nem hiszem, hogy túl tudna melegedni.
(#) Karma1 hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy viszonylag egyszerűen megvalósítható indukciós hevítő kapcsolási rajzra, amit pl PC-tápról ellehetne hajtani! Nem nagy fémdarabokat akarok melegíteni hanem maximum 3-4 mm átmérőjű, fém hengereket. Ahogy láttam az eddigi kapcsolásokat azok jóval nagyobb teljesítményűek.
(#) ferci válasza Karma1 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Nyugodtan összerakhatod azt a kétfojtós kapcsolást, amiben 1-1 fet van, 2 fojtó, + a gate kör.
Fojtónak elég pl. 1 mm-es huzal 1 cm2-es légréses ferrit trafóval, 80-100 uH, fet valami 100 volt 15 amperes,
munkatekercs 4 cm átmérőn 16 menet 1 mm átmérőjű zománcból, kondi max 1 µF ( 4-5 darabból ) 250 voltos.
3 ampernél nem eszik többet, a táp kibírja bőven.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) Karma1 válasza ferci hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Erre a kapcsolásra gondolsz? Illetve fojtónak nem jó véletlenül a pc-tápokból bontott sárga ferrit gyűrű? Abból pont lenne 2db egyforma.
(#) ferci válasza Karma1 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Légréses vasakat gondolok.
(#) Karma1 válasza ferci hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Akkor azt még be kell szereznem!
(#) ferci válasza Karma1 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Ehhez elegendőt sokat találsz közepes tápokból, laptop-tápból, vagy pc-trafó légrésezve..
Következő: »»   46 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem