Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   250 / 373
(#) ktamas66 válasza Beles hozzászólására (») Aug 30, 2016 / 1
 
Én kibogoznám ezt a felfutó/lefutó él problémát, és úgy beállítani ahogy várja. Lehet érdemes hosszabbra venni a DIR impulzust, mert lehet az első lépést rossz irányba teszi, ezért téved mindig kettőt.
(#) Stewe válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Ez meg is magyarázna mindent...
(#) Beles válasza Stewe hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Most folytattam, megtaláltam a hibát, a Step Low Active-ot kellett bepipálni a Port& Pins menüben, ez volt a fő ok, a konstans hibát ez szüntette meg. A kissebb random tévesztésekhez a mikrolépést 1/8-adra állítottam, a step és dir pulse-t 5uS-re raktam. A hiba így teljesen teljesen megszűnt! Köszönöm mindenkinek a segítséget, hasznos volt!
(#) StefuPeti válasza Beles hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szia. Örülök neki, hogy megoldódott a hibád.
Már a legelején irtam, hogy nekem ez oldotta meg.
(#) Beles válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Sajnos nem teljesen. Már megörültem neki, de csak a Z tengelyen oldotta meg. Ugyan úgy beállítottam a másik két tengelyre is, de azok továbbra is elmásznak A Z viszont tényleg jó, kimarattam vele egy panelt, és végig szépen tartotta a magasságot.
(#) Stewe válasza Beles hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
A csatolás a portról optóval van megcsinálva?
Ami fontos, hogy elég gyorsak-e...
(#) Beles válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Igen, ebayról rendelt kínai van(kép). Odáig jutottam, hogy felvettem maxra a step-pulse-t, 15uS-re. A hiba sokkal kisebb lett, de még mindíg nem az igazi. Holnap lehet kipróbálom egy másik PC-vel, hogy PC hiba-e, esetleg a gagyi kínai cuccok okozzák.
(#) Pali79 válasza Beles hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ezen csak a bemenetek optósak, a kimeneteken valamilyen más IC van, gondolom tranzisztormező vagy ilyesmi.
(#) Stewe válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Igen, csak a bemenetre szerelnek optocsatolókat, hogy a PC kimenetét megvédjk: galvanikusan ne kössük össze az egész más feszültségtartományban üzemelő hajtással. Ezek bár alkalmasak lehetnek a feladatra, előfordul, hogy nem elég gyorsak, a felfutás nem elég meredek, a rövid impulzusokat kihegyezik... erre a célra a legjobbak közül kell választani.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) kapu48 válasza Beles hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ha leolvashatók az optocsatolok típus jelzése?
Akkor meg találod az adatlapját.
És megállapítható, hogy elég gyorsak ehhez a feladathoz?
(#) Pali79 válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Idézet:
„Igen, csak a bemenetre szerelnek optocsatolókat, hogy a PC kimenetét megvédjk”

Mármint a PC bemenetét védik, nem?
(#) Pali79 válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ezeknek az optocsatolóknak semmi közük nincs a vezérlési feladathoz. Az LPT porton 4 bemenet van csak, általában végállás kapcsolóknak meg ilyeneknek használjuk, semmit sem számít, hogy mennyire gyors.
(#) kapu48 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Akkor dobd el az egész olcsó vackot!

Mert Be/Ki meneteken egyaránt kellenek az optok! (És Szoktak is lenni!)
Különben zárlat esetén rákerülhet a párhuzamos portra a léptecsek tápfeszültsége és hazavágja a PC-det!

Itt kezdődik az elfogadható alsó kategoria:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) szucsistvan123 hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek Mostly printed CNC-je?
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire pontos, és még pár apróságra!
Előre is köszi!
(#) Pali79 válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Hát ezzel én nem feltétlen értek egyet. Egyrészt az illesztő IC-n se nagyon megy vissza a zárlat. Másrészt amit linkeltél sok mindenre nem jó, pont az optók miatt. Olyan iszonyat lassúak, hogy normális sebességre nem lehet rábeszélni.
(#) StefuPeti válasza Beles hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Szia. Csak egy ötlet. Ha a z tengelyed már jól működik, akkor rakd rá először az x, majd az y tengely motorjait , hogy az mozgassa a mechanikádat. Ha a hiba továbbra is fennáll akkor a mechanikádból jön a hiba. Ha megoldódott akkor a vezérlőd a felelős a lépésvesztésért. Nagyon-nagyon sokat szívtam én is a lépésvesztéssel annak idején. 100nF kondikat raktam a puffer kondikkal párhuzamosan. Majd a vezérlő IC táplábaira is közvetlenül kondikat raktam.
Mint már írtam nekem a step low aktiv oldotta meg a problémámat.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) Stewe válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Én a hajtás bemenetén lévő optókról beszéltem, amik a PC kimenetét védik a visszalövés ellen.

ha dedikált csatoló nincs a panelen, akkor a bemeneti IC-ben kellene ott lennie...
Van egy jó kép a panelról?
(#) Pali79 válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Szerintem az illesztőkártyákon csak a bemeneteken van optó. Egy valamire való motorvezérlőn vannak jófajta optók.
(#) Stewe válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ha a PC kimenetet akarjuk védeni, azt kell optóval szeparálni.
Ha ez az illesztőkártyáról hiányzik, akkor hiányzik, a gyártó lelke rajta.
A léptetési frekvencia viszont mindenhol azonos, ha van optó, mindenhol jónak kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) Pali79 válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Tudsz mutatni olyan illesztőkártyát amin mindenhol van optó?
(#) Stewe válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ez egy más kiépítés, de a 20 optocstoló magáért beszél....
Bővebben: Link
Ugyanúgy 5 tengely....
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) Pali79 válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ha megnézed a panel feliratokat látszik, hogy csak és kizárólag az IN feliratnál vannak az optók. A STEP, DIR feliratoknál egy szál sincs...
(#) Massawa válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Szinte valamennyi ( én még mással nem futottam össze) kártya egy illesztöáramkörrel kezdödik ( valamilyen ULN stb) és 5 V-s fokozattal igy teljesen felesleges az opto ( hasonlo megoldásu az ellenkezö irány is).
Az optora akkor van szükség ha galvanikus leválasztás is kell. Ilyesmi akkor szokott elöfordulni, ha a PC más hálozatba (pl. LAN) is galvanikusan csatlakoztatva van. Ilyenkor meg amugy is komolyabb szerelés kell. ( gyakorlatban ugyanez vonatkozik a nyomtatokra is. )
(#) Stewe válasza Massawa hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nem a szokásjogról beszélek, hanem arról, hogy nem dugunk olyasmit a számítógépbe, aminek a végén 20-40V-os feszültség is van.
Ha a motorvezérlő és az illesztő között van az optó, akkor ott van, a lényeg, hogy kell.
(#) ktamas66 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ami ott IN, az a párhuzamos port kimenete. A Step/Dir már a kártya saját tápjáról megy. Hogy a motorvezérlő kártyán van-e leválasztás azt gyártója válogatja.
(#) Massawa válasza Stewe hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
A 20-40 volt meg az LPT csati között egy sereg 5 V -s kacat is van, azok 100%-s védelmet adnak. (Kivéve a galvanikus leválasztást).
Ilyen alapon semmit sem dughatnál a száitogépbe, mert szinte minden 230V-rol megy...
(#) Pali79 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Idézet:
„Ami ott IN, az a párhuzamos port kimenete. A Step/Dir már a kártya saját tápjáról megy.”
Ezt vegyük át még egyszer! Kicsit összekeveredtek itt a portok.
(#) ktamas66 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Az adott képen a COM és az IN1-12 bemenetre a párhuzamos port 12 kimenő jele csatlakozik. A kimenő jelek valószínűleg a felső optokon keresztül mennek a párhuzamos port bemeneteire.
(#) Pali79 válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Megkerestem a doksiját ennek a kártyának. Azt írja USB-n keresztül történő vezérlésre való és az IN bemenetek a géptől érkező jelek fogadására van (végállás, vészstop, 0 pozició, stb.) semmi köze az LPT porthoz, szvsz.
(#) ktamas66 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Akkor elnézést, abból próbáltam következtetni, hogy egy LPT porton pont 12 kimenet van, és máshol is hasonló megoldásokat látni:
Következő: »»   250 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem