Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB LED meghajtása
 
Témaindító: noris, idő: Dec 25, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) whalaky válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Idézet:
„nem tudom, hogy így megoldható-e?”

Ez volt a kérdés.

Majdnem biztos hogy nagyobb teljesítményű FET-eket beültetve megnövelhető a kapcsolható áram, csak kérdés hogy ez a
Idézet:
„mindenhol kapható RGB vezérlő”
külső tápról múködik, vagy az is bele van építve.
(#) Pali79 válasza whalaky hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Külső tápról megy. Bővebben: Link
6A van ráírva, de nem értem, hogy mert az említett JFET-ek sokkal kevesebbet tudnak csak. Egyébként nekem kb 30A-ra lenne szükségem, de szerintem ehhez már az eredeti nyák is kevés lesz.
(#) dugasz1 válasza watt hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Köszönöm szépen a választ.
Csak még az lenne a problémám hogy mi van ha nekem közös katódos ledeim vannak?
És mért kell minden led elé ellenállás és hogy kell azt számolni? Mert ahol olvastam ott több led sorosan kötéséhez csak 1 ellenállást írt.
(#) nedudgi válasza dugasz1 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Sorosbakötött elrendezésre csak egyedi LED alkalmas.Próbáld meg lerajzolni magadnak, hogy néz ki az, ha közös katódos LEDeket kötsz sorba.
Ha több LED van párhuzamosan kötve, előtét ellenállás nélkül, akkor nagy veszélyben vannak a LEDek. A LED olyan szuicid jószág, hogy a hőmérséklet növekedésével arányosan egyre jobban csökken a nyitófeszültsége. Ezáltal több áram folyik rajta, mint a többieken, még jobban melegszik, amíg el nem éri a számára végzetes hőmérsékletet. Bummm, füst.
Az előtétellenállás megakadályozza a végzetes áram kialakulását. Közösített előtétellenállást használva több párhuzamosan kötött példány esetén az egyik kiesése magával hozza azt, hogy a többiek megsüssék magukat. Ha külön előtétellenállások vannak, ez nem sikerül nekik.
Itt a segédprogramok között megtalálod az előtétellenállás méretezését soros LED esetén, valamint a körülbeli nyitófeszültségeket.
(#) watt válasza dugasz1 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Ha közös katódos LED-jeid vannak, az gáz, mert ahhoz ez az áramkör nem jó és nem is túl egyszerű olyat találni. Bár léteznek P-s FET-ek is, másképpen kell vezérelni őket, a teljes áramkört tükrözni kellene, vagy fázist fordítani a végén. Lehet, hogy lesz itt, aki jobban otthon van az ilyen meghajtók terén mint én és tud érdemben segíteni!
(#) Electricboy hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy IR-es RGB Led vezérlőm Ebayes kis fehér dobozka, biztos ismerős lehet nektek.
Nos ki sült benne az egyik alkatrész mégpedig az áteresztő, kapcsoló tranziszor/fet(?). A kapcsolási rajz érintett részét le rajzoltam. Nem vagyok otthon smd alkatrészek ismeretében így sajnos nem tudom pontosan mi is lehet ez, mivel pótolható, A2 van rá írva.
Én egy sima NPN tranzisztorra gondolnék aminek a bázisa megy az 1K-ra, emittere a földre, kollektora a kimenet. (és ezzel lehet megválaszoltam a kérdésem)
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) Bender92 válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Ez egy 2A-es Fet. SOT23-as tokba. Nekem is megsűlt az egyik, így mind hármat TO220-as tokozásura cseréltem.
(#) Electricboy válasza Bender92 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Köszi nekem is az a terv hogy cserélem valami komolyabbra, te mit raktál a helyére?
Aztán most gondoltam át, hogy hülyeséget kérdeztem: "tranziszor/fet(?)"
(#) kukuri hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Üdvözletem!

Van olyan aki már beüzemelt a 10W RGB power ledből párat?
Beszereztem egyet és a vezérlését akarom összerakni.
A led: RGB Power led
Ami engem egy kicsit aggaszt az a következő sor:
Idézet:
„- DC Forward Voltage (VF) : Red 6-8V ; Green 9-12V ; Blue 9-11V”

Ezek szerint nem lehet minden színre a 12V ot rákötni?

A tervek szerint egy WS2811 chip vezérlővel adnám a jelet egy motorvezérlőnek.
WS2811
Így viszont valamit ki kell találnom hogy a motorvezérlőtől ne kapjon túl nagy áramot. Pl a megfelelő feszültséghatároló ic vel.

Ebben az összeállításban az lenne a szép hogy mikrovezérlővel betudom állítani a színt. Valamint többet fel is tudok fűzni egymás után és külön-külön vezérelhetőek.
(#) pipi válasza kukuri hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Hali!
a ledeket áramgenerátorral illik vezérelni, nem "feszültséghatárolással", ettől kezdve a fesz tulajdonképpen közömbös, beáll a megfelelő értékre
(#) sirály12 válasza kukuri hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
A ledeken a feszültség nem annyira fontos mint az áram, amivel hajtani lehet őket. Azt nézd meg.
A WS2811 csak 18,5mA-el fogja meghajtani a ledet, ami így alig, vagy egyáltalán nem fog világítani. Legalábbis szerintem.
Ez a meghajtó kis ledek meghajtására való.
Neked ettől nagyobb driver kell majd.

Nem ismerek rgb driverből nagyobbat, de megoldható 3 db pt4115-el is.
(#) wbt válasza kukuri hozzászólására (») Okt 30, 2015 /
 
Szia!
Szerintem nem érdemes különösebben szenvedni vele, tegyél be felülre egy PNP tranyót bázisosztóval és a LED-ekkel sorba meg egy megfelelően, mondjuk 250mA áramkorlátra számolt soros ellenállást. A zöldhöz/kékhez néhány 1-10 ohm nagyságrendű, piroshoz 20-30 ohm nagyságrendűt. (ha aránylag stabil a 12V-od)
Áramgenerátort nem egyszerű 0-1V maradékfeszültségre készíteni, illetve 3-4 tranzisztorból állna (figyelembe véve, hogy a WS... alsó meghajtást ad). Játszani lehet még áramtükörrel, vagy ismert bétájú teljesítménytranzisztorokkal belőni, de szerintem felesleges. Az említett esetben az ellenálláson disszipál a cucc, másik esetekben meg a tranzisztoron. Az a max 1.5W (a pirosnál, 100% meghajtásnál) nem olyan vészes és olcsó.
(#) Spyro1411 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy RGB led kontroller, ami 12A-t is képes elviselni. 15m szalag volt rákötve, két napig ment. Bekapcsolásnál villan egyet fehéren (összes szín felvillan) majd nem reagál a távirányító nymkodására. A cucc a tápra volt ráragasztva, elképzelhető, hogy érintkezett a két fémház. Valaki találkozott már ilyen problémával? Megéri javítani?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) smark00 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok! Kezdőszinten értek az eletronikához,
És azt szeretném megkérdezni ,hogy ezt a fajta rgb-ledet lehet-e vezérelni?
Google \RGB led
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) Hp41C válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Hogyne lehetne: Kikapcsolod / bekapcsolod.
Egy adatlap
(#) smark00 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Üdv! azt szeretném meg tudni ezt a fajta rgb ledet lehet-e vezéreltetni?"Szín-villogási sebbesség"
Esetleg milyen ic-vel lehetne megoldani?
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) zenetom válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
(#) smark00 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Milyen ic-vel lehetne kivitelezni?
(#) kadarist válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Ez az IC benne van a LED tokjában. A villogási sebesség fix, nem állítható paraméter.
(#) smark00 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
És Fix szín se lehet létrehozni?
(#) nedudgi válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Segédlet a színenkénti méretezéshez, így beállíthatsz egy fix színt. Utána lehet gondolkodni azon, hogy miként akarod villogtatni. Előrébb lennénk, ha megmondanád, mit szeretnél csinálni, mire akarod felhasználni.
(#) kadarist válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Két kivezetése van annak a LED-nek, úgyhogy a fényerőn kívül nem tudsz mást variálni.
(#) smark00 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Mondjuk egy "Házi Disco fényre gondoltam és ebből akad itthon pár darab,"
(#) nedudgi válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
LED-es fényorgona, Fényorgona. Ezek lehetnek a topikjaid.
(#) smark00 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
RGB 4-lábú közös Anódú led
15db
1 kérdés: Milyen ic tudna kb 15db-meghajtani?
Adott időközönként változnának a szinek, Pl: Piros,Sárga,stb
Ez kivitelezhető?
(#) wbt válasza smark00 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Már hogy egyszerre vagy külön-külön színeket akarsz, illetve árnyalatokat is vagy csak alapszíneket?
(#) smark00 válasza wbt hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Egyszerre csak 1 színen világítson mind a 15db
És esetleg árnyalatokat is tudjon
(#) smark00 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Rgb led szalag controler használható az rgbs ledekhez?
Milyen ellenálások,kötések kellenek hozzá?
Üdv: Márk
(#) smark00 hozzászólása Aug 25, 2016 /
 
Üdv! ezzel a vezérlővel lehet rgb led diódát üzemeltetni vagy csak led szalagot? (a kép mellékelve)
A dióda közös anóddal van ellátva. A kivitelezhető akkor mennyi és mekkora ellenállások kellenének hozzá?
15db RGB led
Előre köszi!
(#) mtomihun hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek lehet kapni pl 5050-es tokozású rgb, vagy rgbw ledet, ami automatikusan váltogatja a színét?
Azt tudom, hogy sima 3, ill 5mm-es ledben van ilyen, de nekem kicsit nagyobb teljesítményű kellene!
Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem