Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Proteus
 
Témaindító: sagal, idő: Nov 24, 2005
Lapozás: OK   42 / 45
(#) KBal76 válasza superlac hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Panel méretet te adod meg, körberajzolod "Board Edge" vonaltípussal.
(#) superlac hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Board edge füllel azt adom meg hol van a panel széle. Egy kockát húzol ki. Oké hogy kihúzok egy kockát és oda utdom pakolni, 3D-ben meg látom a panelt, DE mekkora az a kocka.... Olyat nem lehet hogy rakjon le nekem a tervezőasztalra egy 10x10-es kockát? (mm-ben, most csak mondtam egy méretet)
(#) KBal76 válasza superlac hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Átváltasz metrikus mértékegységre (a View menüben), és alul a státuszsoron mutatja mekkora mm-ben a rajzolandó négyzet mérete.
(#) Elektro.on hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni a Proteus-al. 7.6 -os verzót használom.
A kérdésem az lenne, hogy meg tudom-e jeleníteni valami módon szimuláció közben a PIC regisztereit?
(#) KBal76 válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 3, 2016 / 1
 
Futtatáskor le-pause-olod, és a "Debug" menüben "PIC CPU registers" alatt láthatod, ami futtatáskor ugyan eltûnik, de léptetéskor (Step into, over, stb), vagy töréspont beiktatásakor elôugrik (amikor épp megáll). De a Watch window-ban hozzáadott regisztereket azt hiszem futáskor is lehet látni (de nem 100%).
(#) Elektro.on válasza KBal76 hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Köszi!
A PIC CPU -t megtaláltam az rendben van. Viszont a Watch window -ot sehol nem találom.
(#) don_peter válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 3, 2016 / 1
 
Elindítod a szimulálást.
Pause, majd debug és ott lesz
(#) Elektro.on válasza don_peter hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Köszi!
Megtaláltam.
(#) Elektro.on hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Újabb meglepetés ért.
PIC -el eddig nem volt alkalmam PWM -el foglalkozni. Ezért egy PIC 16F690 - el csináltam egy olyan "Hello word" tipusú kis próbát. A/D bemeneten poti RC5 PWM kimenet. Egy sima led fényerejének a változása lett volna az ellenörzés. Proteus 7.6 -oson a szimuláció rendben volt, a proteus szkópja is szépen mutatta a PWM változást. Összedugtam egy próba panelen és semmi. Késöbb volt időm megnézni a PIC adatlapját, és a szerint az RC5 ös lábon nincs benne felhúzó ellenállás. Ez így ezért nem működött. Vajon a Proteusz ezt miért hagyta figyelmen kívül?
(#) kissi válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 6, 2016 /
 
Az RC5 a PIC16F690-nél normál kimenet, azaz tud '1'-et és '0'-t is kiadni külső ellenállás nélkül... Valami más lesz a hiba!
(#) niedziela válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Azért mert ez egy szimulátor ami nem 100%, az adatlapot meg mindig előbb kell nézni és utána cselekedni. Sosem fordítva
(#) KBal76 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Kimásolod beilleszted, mint ahogy egy szövegszerkesztővel tennéd (több példányt indítva). De mintha le lehetne menteni kijelölt részt is, szekciót. Nem vagyok gépközelbe, bocs.
(#) Kari55 hozzászólása Aug 6, 2016 /
 
Sziasztok!

Hogyan tudnám életre kelteni az LCD kijelzőmet egy PIC16f877A kontrollerrel?

Már több rajzot kipróbáltam a Proteusban, (a PCKIT2 Clone felismeri, be is égeti a Hex fáljt, a programban működik, de a kijelzőn semmit nem látni, csak a háttérvilágítás megy.

Mit rontok el?

Köszönöm előre is.
(#) KBal76 válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Proteusban jó, élôben megépítve pedig nem?
Kontraszt állító trimmerpoti minden állásában ugyanaz az "eredmény"?
(#) Kari55 hozzászólása Aug 6, 2016 /
 
Potit nem tettem bele, az alábbi rajzot próbáltam (többek között)

Kép 1.jpg
    
(#) KBal76 válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Tehát még egyszer megkérdem: Proteusban jó, élôben megépítve pedig nem?
Nem mellesleg a rajz szerint nem kap tápot a kijelzô, a PIC pedig reset problémával küzdhet.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
(#) Kari55 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Igen Proteusban jó.

Valóságban kap a kijelző tápot, + a háttérvilágítás is.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
(#) Kari55 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Működik a kapcsolás a potival, és egy quatz crystal-al.
Csináltam róla képet, talán nézhető...

Köszi a segítséget.

DSCI0088.JPG
    
(#) Bakman válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Ha működik, akkor mi a kérdés?
(#) Kari55 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Köszi, már megoldódott.
(#) KBal76 válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Sajnos így senki nem tanul az esetbôl, aki olvassa a topikot, hogy ha ilyen vagy hasonló elôfordul vele, hol keresse a hibát. Értéked és/vagy írd le amin múlott a siker.
(#) Kari55 válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Amikor a potmétert beletettem, már látszottak a karakterhelyek de a karakterek csak egy 4Mhz kristály bekötése -- a 16f877a 13 -14 lábakhközé 2 db 22 pikós kondival a testre -- után látszottak.

ahogy a linken van
(#) Kapagerenda hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Sziasztok,
Proteusban szeretném beállitani, hogy a 16F887 mikrokontrollerem Vcc és Vss lábai az LM337 feszszabályozó kimenetére kerüljenek. Alap esetben ezek a lábak nem láthatóak a programban, viszont ha PCB-t szeretnék csinálni akkor fontos lenne, hogy ezeknek a lábaknak az összeköttetései a megfelelő helyre kerüljenek és ne a feszültségszabályozó előtti Vcc részre. Előre is kösz

pic.png
    
(#) wbt hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy leválasztott áram/feszgenerátor (végül is lényegtelen) esetén hogyan tudok megadni másik GND-VCC párost? Főleg a nem látható GND-VCC az érdekes. Tehát van egy uC-s rész, ettől optoval és transzverterrel potenciálmentes a túloldali áramkör. Nem kellene összekötni ugyebár...
(#) wbt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Ohhh, Nagyon Köszönöm!!!
(#) devergo74 hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Sziasztok.
Proteus programban, hol található, szövegdoboz vagy valami amivel feliratot, megjegyzést lehet rakni az elkészült kapcsoláshoz?
(#) devergo74 hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Elnézést, lemaradt még egy kérdés.
Ohm-mérőt tartalmaz a program, mert sajna azt sem találom.
Lehet hogy én vagyok ennyire láma a proteushoz.
(#) brato válasza devergo74 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Itt található.
(#) devergo74 válasza brato hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) szuperman hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy olyan nyáklapot szeretnék tervezni, amin kör alakban helyezkednek el LED-ek. Szerintetek van benne olyan eszköz, ami alkalmas lehet rá, hogy szabályos kör alakban legyenek a ledek?

Köszönöm!
Következő: »»   42 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem