Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 27 MHz távirányítós autó kérdések
Lapozás: OK   19 / 24
(#) fecameca válasza Ordass64 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Soha nem szoktam kiforrasztani. Mégis megtalálom benne egyből a rosszat. A hídban nincsen velük semmi párhuzamosan, ami bekavar. Túl "okos" ember az, aki mindent kiforraszt, mielőtt megmér. Én az ilyenekre nem hallgatok. Úgy látom, van még ott gyakorolni való. Kiforrasztani csak egyedül akkor kell, ha nem totál zárlatos, de mégis gyanús. Másik: Az SMD-k kiforrasztásához nem kell szippantó, úgy nem veszed ki soha. Alóla nem szívod ki sehogy. Az összes lábát egyszerre kell melegíteni. De ha olyat kiveszek, azt oda már vissza nem teszem, csak akkor vigyázok rá, ha amiből kiveszem, az a donor, és felhasználom. A rosszat nem érdekel, ha eltöröm. az úgyis a szemétbe megy.
(#) fecameca válasza Ordass64 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Idézet:
„rajta a kis csiptetö minek van,.”
Állítólag a Mos-Fet-et tartalmazó áramkörök könnyen tönkre mennek statikus feltöltődéstől, azok beforrasztásához még a pákát is le kell földelni, valószínűleg ezért van rajta a csipesz, de ebben a gyerekjátékban nincs olyan alkatrész, amire ennyire kellene vigyázni, nyugodtan lóghat a levegőben.
(#) Ordass64 hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Kösszönöm ,segitségetek............
(#) Bendegúz hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Gondoltam egyet, és átépítettem egy 27MHz-es TX2-RX2 párost. Leválasztottam a rádió részeket és 433MHz-es modulpárt kötöttem rá. Jó lett, csak nagyobb távolságnál picit "beszaggat" a motorfordulat. Ennek mi lehet az oka?
(#) pucuka válasza Bendegúz hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az RX2 -ben van két erősítő fokozat, aminek erősítő, jelformáló szerepe van. Szkóppal meg kellene vizsgálni, mi történik a jellel, amikor "szaggat".
(#) Bendegúz válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az erősítő fokozatokat kihagytam, 4,7k plusz 100nF-on keresztül kapja a 3-as láb.
De jut eszembe, nem is néztem, hogy egyezik-e a IC-k saját működési frekvenciája, na majd most.
(#) pucuka válasza Bendegúz hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szerintem nem kéne kihagyni (ha már úgyis van). A szerepe pont az, hogy ha a térerősséggel változik a vevő kimeneti szintje, (miért ne változna) akkor a jelformáló áramkör még mindíg használható kimeneti jelet tud produkálni. Persze tisztességes beállítás esetén.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Bendegúz válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Úgy látszik, hogy béna vagyok hozzá. Keresztül küldtem az erősítőkön is, de ugyanaz: kb 3Hz-cel szaggat a motor.
Szkóppal nem tudtam kideríteni (20MHz).
(#) pucuka válasza Bendegúz hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szkóppal csak annyit kéne nézni, hogy a négyszögesítés rendben van-e, mennyire függ a távolságtól. Ha hirtelen "esik össze" , akkor jó, és akkor mekkora a távolság.
(#) Bendegúz válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Úgy néz ki, hogy egészen közelről is csinálja a kb 3Hz-ces szaggatást, csak akkor alig lehet észrevenni, olyan rövid időre áll le. Ha távolodok, ez a "leállási idő" arányosan nő. Azt meg tudtam nézni 1.ch adó, 2ch vevő. Egyezett a négyszögjel, bár a vevő oldalon a négyszög elején van egy jó magas tüske. Ahogy bekötöttem az erősítő részt, fordult a fázisa a 3-as lábon, de ugyanaz a tünet.
(#) pucuka válasza Bendegúz hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az RX2 - TX2 freki össze van hangolva? lehet valamiféle lebegés is.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Bendegúz válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az ellenállás értékek egyeznek a jelölés szerint, de még nem mértem meg őket. Most pótlom.
(#) pucuka válasza Bendegúz hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Ha a frekik közel vannak ugyan, de nem egyeznek, lehet lebegés, bár én még nem találkoztam ilyennel.
Nem tudom, (nincs előttem az adatlap) de úgy emlékszem, hogy nem egyformák az ellenállások az adó, és a vevő oldalon. (de nem biztos)
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Bendegúz válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Nem ezzel lesz gond, raktam az adóba potit, és állásától függetlenül szaggat a működési tartományon belül.
Mindegy, lehet rakok az rx2 kimeneteire pici kondit (még ha nem is elegáns megoldás)
Köszönöm a segítséget.
(#) gyeneratus94 hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy Rc távirányítóm és vevőm. Az lenne a kérdésem, hogy az ilyenfajta kütyü hang továbbítására is alkalmas lenne-e? A választ előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Nem alkalmas analóg jel továbbítására.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Led világítást szeretnék készíteni az Rc autómon és ebben kérnék egy kis segítséget.
6V-os a tápom 4db led(2fehér, 2 piros) lenne az alany. Úgy gondoltam, hogy sorba kötöm őket és úgy nem fog kelleni ellenállás. Jó az elgondolásom?
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
És ezt miért tőlem kérdezed? Egyébként ha a négy LED-et sorba kötöd nem elég a 6 V tápfeszültség. A fehér LED átlag 3,4 V, a vörös LED átlag 1,63 V nyitófeszültségű. LED-et ellenállás nélkül nem kötünk be.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Akkor mekkora ellenállást vegyek, hogy jó legyen? A Fehér ledet is olyan ~1,5-el számoltam :S
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Használd az oldalon lévő kalkulátort:
LED paraméterek
LED soros előtét ellenállás
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Lenne még egy kérdésem még pedig a távirányítón 2 fokozat lenne előre a második fokozat a "Turbo"elnevetést kapta, mikor erre kapcsolnám olyan mintha nem nyomnék semmit vagy is mintha elengedném az előrét egyszerűen megáll az autó. Nem tudom, hogy az akku gyengesége vagy mi miatt lehet ez
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A "távirányító" tág fogalom, milyen adó-vevő párossal üzemel? Egy jó felbontású fénykép is segítene a válaszadáshoz. Milyen akkumulátor van benne, milyen az akkumulátor állapota, feltöltöttsége? Amikor megnyomod a turbó gombot mit mérsz a H-híd bemenetén, kimenetén és az akkumulátoron? Ezeket csak Te tudod megtenni. Azt ne írd, hogy a távirányító "fekete", mert az nem válasz ( lásd LED 3 és 5 mm, piros és fehér ).
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Mivel távirányítónak írtam így az Adó/vevő lehetőségen kívül más nem igazán lenne lehetséges
Szóval H híd bemenete/kimenete segítene megtudni mi is a baj. Ezt, hol tudnám kimérni?
Képet tudok küldeni az irányítóról és az autó elektronikájáról:
(A bal felső sarkoban a kék és a fehér a betáp a kék a pozitív)
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2016
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Azt már látom, hogy nem IC, hanem csip van a panelen. Annak a típusát a képből nem tudom megállapítani. A készülékeket különböző adó-vevő párossal szerelik, például az egyik nagyon elterjedt az RX2-TX2 páros. Meg kell nézni, hogy a gombok hova adnak jelet és az IC kimenetén van-e jel a megnyomásukkor. A második kép nem mond semmit.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Esetleg a panelről felülnézetből egy kép segítene? Vagy a távirányító belsejéről? Nem tudom, hogy hol kezdjek el mérni, tehát nem tudom melyik lábak lennének azok ahol értéket kellene látnom
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A távirányító adó bekötését próbáld meg összehasonlítani ezzel:
RX2-TX2 adó-vevő páros
Ha hasonlít akkor az adónál ellenőrizd a gombokat. A vevőben láthatod a H-hidat, ott is tudsz mérni.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Nem igazán tudom értelmezni a rajzot szóval valahogy a képből kellene elindulni.
De az lehetséges,hogy azért nem megy a "Turbo" mert a vevő nem tud ezzel a jellel mit kezdeni,(nem ismeri) vagy nincs bekötve ez a funkció? Valamit biztos érzékel belőlle, mert azonnal megáll vagy az irányíób van a hiba és azért áll meg mert nem küld jelet, de ezt nem tartanám túl valószínűnek
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Mivel nem tudod értelmezni a rajzot hagyjuk az egészet. Nem mérsz semmit, nem keresed a hibát, így nem lehet segíteni.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Ha nem tudom, hogy hol kellene értéket mérnem(a rajz nekem nem mond semmit), nem tudok elindulni. Annyit tudunk, hogy van egy chip a nyákon ami gondolom értelmezi és továbbítja a jeleket vagy a kormány motorja vagy a kerék motorja felé. Azt azonban nem tudom, hogy melyik lábak között kellen értéket mérnem.Azért mondtam, hogy a képek alapján lehetne próbálkozni, tehát kicsit szájbarágósan menne a dolog máshogy nem.
(#) pucuka válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Az elektronika nyelve a kapcsolási rajz. Ha nem érted, akkor csak a süketek, némák párbeszédei folyik. Ahhoz, hogy érdemben segíteni lehessen, legalább a nyelvet meg kell tanulni.
Következő: »»   19 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem