Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 22
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Javulast hogy hoz e erre a valasz igen de a tapban nem mindegy milyen csovek vannak erre figyelni kell . Egyszeru tap egyutas egyeniranyitas cso dioda RC szures majd egy atereszto ... Ki kell probalni azt tudom javasolni megeri a tobblet nagyot dob a hangban .
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Köszönöm a választ.
Én csak sima csöves egyenirányítást szeretném kipróbálni Ez80 v. 81-el. Az áteresztőn még nem gondolkodtam.
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Pedig a tovabbi cso sokat hoz trioda vagy pentoda , a bemeno AC - hozza kell emelni sok fesz esik esik a tapon min 60-70 volt .
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Bent a hiányzó trafó most hallgatom már két órája , eddig azt kell mondani nem semmi .

P1170736.JPG
    
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Írhatnál még róla. Milyen előcsövek és végfokok vannak benne?
A csöves tápot, hogy oldottad meg, stabilizátor cső is van benne?
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Röviden a meghajtás egy 6C19P Se gyakorlatilag az elején E88CC , a vége egy uj fejlesztés darlington tranzisztoros/ Bővebben: Linkegy tápról , kicsatoló kondenzátoros .
A csöves táp . EZ81 majd egy átersztő PL508 .
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Következő hibrid .
Teszt üzem indul , a tranyos vég még labortápról ..
Több kép
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016

P1170960.JPG
    
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Saját tápról , a pufferek csak ideglegesen vannak bent ... / a posta még nem hozta a sajátjukat /
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2016
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Tettem bele puffereket , közben trafót cseréltem és kapott egy koppanás gátlót illetve védelmet is.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Következő , a doboz itt is nyers állapot ,már csak drótozni kell , egy két délután és megszólal.
/ Az erősító beüzemelve , beállítva illetve a táp panel is üzemkész állapotban ./
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2016
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Ez a CHZ-féle új hibrid? ARC csöves meghajtással?
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Igen .
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Beüzemelve , beállitva , mérve, hallgatás folyamatban .

P1180146.JPG
    
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Szuper!
Remélem ez nem gerjed.
Jó lenne egy beszámoló, összehasonlítás, melyiket tartod legjobbnak...
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Tanultam a masik esetbol .itt kereken 80volt tap igy nincs gond...
Beszamolot kesobb osszehasonlitani kicsit tobb ido bar mind itt a fulemben de nem szeretnek elhamarkodottan mondani semmit. Mind harom mas meghajtast illetve ketto kicsatolo kondis egy nem igy hazudnek ha azt mondanam egyforman szolnak .Termeszetesen eltero a kapott hang de nagyon szembe tuno elteres nincs .Magyarul nagyon sasolni kell hogy egy korrekt sorrendet majd tudjak alkotni. Sott igenybe veszek meg egy.ket ismerost akik egymastol fuggetlen velemenyezni fogjak mind harom erositot meghallgatas utan.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) CIROKL hozzászólása Aug 15, 2016 / 2
 
Itt egy ujjabb kis hibrid , meghallgatás , mérés folyamatban .

P1180227.JPG
    
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Szia! Szuperül összeraktad őket, gratula! Engem is érdekelne majd az összehasonlítás.
(#) sandor1632 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Hello.
Nagyon szép munka
Szépen meg kérlek egy kapcsolási rajzot tennél fel hozzá?
Szívesen neki kezdenék
Köszönöm!
(#) CIROKL válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia
Több vàltozat is készült , nem tudom melyik lenne szàmodra előnyös.
(#) sandor1632 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia.
Konkrétan az általad feltöltött "P1180119.JPG" képen található áramkör kapcsija felől érdeklődnék, nagyon megtetszett ez a felépítmény
Egy 6 szobás automata rendszeren dolgozok, amihez a vezérlés, relés bemenetválasztó, relés hangerő szabályzó, relés szoba kimenet választó már készen van, a program is lassan elkészül, mostanra jutottam el odáig, hogy meg kellene lassan szólaltatni, de ha már egyszer nincs semmi digitális szutyok a jel útjában akkor nem is rakok utána bármilyen végfokot.
A cél egy minőségi hanggal megáldott automata rendszer kiépítése.
Tranzisztoros, ic-s fet-es végfokokat már építettem bőséggel, de egyiknek sem volt eléggé utópisztikus hangzása, hogy állandóan azt hallgassam
Kizárólag hangszeres zenéket hallgatok, és sajna vásott fülű vagyok, ezért olyan végfokot keresek, ami eleget tudna tenni az elvárásaimnak, mivel elegem lett hogy össze mosódik a basszusgitár a dobbal..
Ha tudnál ebben segíteni, nagyon meg köszönném
(#) gordonfreemN válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Ez legalább annyira múlik a hangsugárzón is, hanem jobban! Egy ilyen Cirokl féle erősitő gondoljunk bele mibe kerülhet piaci/keresledelmi áron. Ahhoz mérten válaaztottál hangsigárzót?
(#) sandor1632 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Üdv.
Ott még nem tartok.
Pár régi projekthez vettem anno tűrhető minőségű 3 utas fadobozos hangfalakat(panasonic), tesztelésre elég lesz, a végleges koncepcióhoz majd hozzá méltó hangszórók lesznek beépítve, de ez a projekt már csak a méretéből adódóan is (egész lakásos automata rendszer) több éves kivitelezésű lesz
(#) sandor1632 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Normális ember amúgy sem vásárol össze mindenfélét, mielőtt megszületne a végleges koncepció...
(#) gordonfreemN válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Az rendben van de gondolod hogy majd egy hifi boltba beengednek a saját épitésű erősitőddel tesztelni?
Vagy nem erre gondolsz a "vásárol mindenfélét" kijelentéssel?
(#) sandor1632 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Alkatrészekről beszéltem -.-
(#) gordonfreemN válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ja persze ebben egyetertek!
(#) CIROKL válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Alkatrész tekintetében a felső határ az csillagos ég , ameddig birja a pénztárcád de nem kell egyáltalán túlzásokba esni sem .
Van egy két alkatrész ami igényli a minőségit de a 80 -90 % nem lényeges annyira ... amit lehet kapni alapon .
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Itt ezeknél a hibrideknél aztán lehet kicsit gyenguszabb is a hangsugárzó , elbirkózik 80 db -el is , a minőség meg adott az erősítőnél természetesen sokol hangszórót nem teszünk rá !
Egy a lényeg az erősítő /K/ mármint ezek nem válogatnak a hangsugárzót illetően , mondjuk még egy 30 éves Orion HS -el is olyan hangot hoz hogy nem kell szégyenkeznie .
Természetesen szebbet jobbat érdemel és ez a kérdés is csak a pénztárca függvénye ja és az egyén izlése hangilag ...
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Hát nem is annyira az érzékenységre gondoltam hanem a mosottságra amire az úriember felhivta a figyelmet. Hallgatozni vasarlas elott!!!
(#) CIROKL válasza gordonfreemN hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Hangsugárzó vásárlás , mmm azt ugy is úgy intézik az adott üzletben hogy az legyen a lehető legjobb , mindent az üzlet érdekében ...
Az üzletben az szól a leg szebben hazaviszed ott meg elcsodálkozol na mit vettem ?
Sokan beleszaladtak már ebbe a témába de rendesen .
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem