Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 72
(#) Dino71 válasza Attila1972 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szia! Az egy induktivitás. Zavarszűrés céljából van benne. Kihagyhatod ,csak szépíti a dolgokat.
(#) Dino71 válasza Joca89 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szia! Ez a daráló motor? Nem is darál az új motorral? Az elektronikában, ahova megy a daráló csatlakozója van egy greatz+egy teljesítmény ellenállás azokra mérjél rá azt is haza szokta vágni ha zárlatos lett a moci.
(#) bit_bull hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Nyáron sokat pihent egy Krups siciliana kávégépem az asztalon, most nem sikerül üzembe helyeznem.
Jelenségek: Először sikerült kétszer a főzési folyamatot megcsinálnia, de nem volt semmi a pohárban csak pár csepp. Most elindul az önteszt az elején és a mozgó része felső holtponton megáll, kétszer búg a motor majd a ledek villognak felváltva (pirosak/zöldek). Semmire nem reagál, gőzt sem tudok csinálni.
A kazán fűtőszálja jó, kimérve.
Hálás leszek akinek van jó ötlete a problémámra!

Köszönettel:bit_bull
(#) peugeot305 hozzászólása Szept 17, 2016 /
 
Érdeklődnék hogy krups XP7220 hibakód 01-mit takar?
A gép bekapcsolás következően,az önteszt után írja ki!
A válaszokat előre is köszönöm
(#) mgeri76 hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Sziasztok! Nemetorszagban lakok es talaltam 2 automata kavefözöt. az egyikert mar sikerült beinditanom .. ugyahogy. melegvizet csinal de azonkivül csak annyit ir ki hogy : Brühgr. block.

Mar kipucoltam benne mindent, kikötöttem az összes kis mikrokapcsolot ami figyeli hogy minden be van e csukva es hogy mindenki a hejen van e de meg mindig ezt a kibaüzenetet irja es nem csinal semmit

Erre tud valaki valamit?
Elörre is köszi!
(#) thaicsibe hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Segitséget kérnék delonghi kávégéppel kapcsolatban. Minimalisat darál vagy úgy csinál és csak barnás folyadék folyik ki kávé helyett. Mi lehet a gond?
(#) rita73 hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Szia.Most vásároltam egy használt Saeco Talea ring plus kávégépet,a gond az hogy egy kávé lefőzése után is már irja ki hogy empty the drip tray.Kiőntőttem minden száraz,és ugyis folyamatosan ezt irja ki.Akkor most mi a gond.
(#) otvenkilenc válasza rita73 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Azt írja ki, hogy üres a csöpögtető ellenőrizze. Pont az a gond az üzenet szerint, hogy üres.
Egyébként mit ért a csöpögtető alatt?
(#) rita73 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
A zaccfiokot és a mellette lévő tartályra gondolok.
(#) vargaf válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Az üzenet:
"Ürítse ki a csepegtető tálcát"
(#) otvenkilenc válasza vargaf hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Igazad van a tálca (tray) szót kevertem egy másikkal.

Ha továbbra is ehhez az üzenethez tartja magát a gép akkor valahol lennie kell egy érzékelőnek a tálcában. Megkeresni, hogy hol van és természetesen megtisztítani.
Jól gondolom, hogy a csepegtető tálca az ami a csészék alatt van?
(#) rita73 hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Éna zaccfiok melleti tálcára gondoltam.És megtisztitottam de továbbra is csak azt irja.Amugy a csészék alatti tálca is üres.
(#) vargaf válasza rita73 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
A villamos rajzában van egy csepptálca vízszint érzékelő ( driptray sensor water level ), azt kellene megkeresni és ellenőrizni. A rajzot mellékelem.
(#) vargaf válasza rita73 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Egy link:
Drip tray sensor
Light / error messages>Empty the drip tray
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2016
(#) rita73 hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Köszönöm a segitséget de ehhez én már kevés vagyok.
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Jó volna tudni vagy látni a szenzort, hogy milyen elven méri a vízszintet. Ha közvetlenül érintkezik a tálcában lévő vízzel lehet, hogy korrozió miatt megsérült és azért ad hibaüzenetet. Ez csak tipp
(#) vargaf válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
A szenzor így néz ki:
Víz érzékelő szenzor
(#) otvenkilenc válasza vargaf hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Nem néz ki egyszerűnek, kapacitás mérésen alapulónak vélem. Melyik része van a tálcában és az hogyan hol helyezkedik el? ?
(#) vargaf válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Nem tudom a választ, nincs ilyen gépem. A kérdést feltevőtől - rita73 - kérdezzed meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Vélhetőleg majd olvassa a kérdést föltevő is. Mérhet fénytörésen alapulva is, de erős a gyanúm, hogy az érzékelő hibásodott meg.
(#) speedyr hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Üdv mindenkinek.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A készülék egy saeco giro plus gép. Teszi a dolgát de.
A kv mikor elindul a kifolyón , mintha "köpne" egyet. Illetve a zaccfiók melletti tálcába hallom hogy folyik vissza jelentősebb mennyiségű víz miután a prés elkezd üríteni. A szelepét kibontottam , vízkőtelenítettem. Mind a 2 rugós kis lezáró dugót is. Bíztam benne hogy megoldja de nem. Esetleg ötlet hogy mit hagyhatta ki a képből?
A légtelenítő szelep hibája esetleg okozhatja?

Előre is köszönet a segítségért.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) vargaf válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Nekem meg az az erős gyanúm, hogy a kérdést feltevőt már nem is érdekli a téma. Távolról, "mukoggy" üzenettel nem tudtuk megjavítani, valamit neki is tenni kellett volna.
(#) kendre256 válasza speedyr hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Nekem majdnem ugyanilyen van, Saeco Talea Giro, csak nem plus. Ugyanezt csinálja. A kérdés, hogy a jelentősebb mennyiségű víz az mennyi, mert normál esetben is keletkezik a főzés után maradékvíz, az a tartály éppen annak a gyűjtésére szolgál. A plus-ban alighanem van maradékvíz szintérzékelő (az enyémben nincs), az jelez, ha megtelt a tartály. Szerintem csak akkor kell vele foglalkozni, ha aránytalanul gyorsan megtelik a tartály, vagy nem a főzés végén, hanem főzés közben folyik oda a víz. Ki kell venni a zaccfiókot és a maradékvíz tartályt, "be kell csapni" a gépet egy kis mágnessel, és akkor főzés közben is lehet látni, hogy folyik-e oda víz.
(#) speedyr válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Főzés közben nem folyik. Csak a végén. Illetve az öblítő fázis végén is. Változó, de 2 kv főzés alatt fél és 1 dl is lehet ha mondjuk tejhab is készült. Amúgy ha lefolyt a kv, simán kikapcs oldalt és kész? Utána nem tisztít?
Van egy delonghi esam5500-asom is. Nem keveset használt. Na az kb egy csepp víz ami alulra kerül. Abban a zacc is szép korongokat képez. Míg ebben elég nedves és szét is esik. Na és a végén is tisztít.
(#) kendre256 válasza speedyr hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Nem néztem még a mienket, hogy mennyi vizet enged egy-egy kávéfőzés előtt-után. Főzés után nem tisztít. Előtte sem a tisztítás a lényeg, hanem inkább a rendszer előmelegítése. A pogácsa akkor nedves és "szétesős", ha kevés kávét darál (kevesebb "kávészem", kisebb adag esetén), vagy durvára van állítva a daráló. A gép különben alkalmazkodik a kávé milyenségéhez, és kb. 4-5 kávé után áll be az adott mennyiség. (Összenyomás közben figyeli a motor áramfelvételét, és ha pl. túl nagy, akkor a következő daráláskor kevesebbet darál. )

Most megnéztem: főzés előtt öblítéskor 20 ml, habosításkor 12 ml, főzés után 10 ml a maradékvíz a mienkben. Ez összesen 0,42 dl egy habos kávé főzésekor, több kávé főzésekor kávénként kevesebb, mert közben nem öblít, ha már meleg. Szerintem ez nem sok, figyelembe véve a csövek hosszát, átmérőjét.
(Itt profik tudnak tanácsot adni a kávégépek hibáiról, használatáról.)
(#) speedyr válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Hát nagyon köszönöm a kimerítő választ. Szerintem ez valamivel többet nyom ki. De most nincs kedvem megint szétszedni. Amúgy nagyobb szemű a darálása mint a másik gépnek. Sajnos a gyári állítója nincs meg. Próbáltam állítani rajta de nagyon nehezen mozog. Félek hogy eltörök benne valamit. Még tesztelgetem. A teszt üzemmód viszont jó pofa dolog benne.
Mégegyszer köszönöm és remélem valaki még csatlakozik a vízfolyás témához. Hátha kiderül az igazság.
(#) bogumil13 hozzászólása Okt 18, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Mellékeltem egy fotót Jura RIO D'DORO AUTOMATICA PLUS névre halgató géphez alkatrész ügyben kérném a segitségeteket.Nem mai gyerek már de jó lenne életre kelteni.Egyelöre nem találtam semmit hozzá.

JURA.jpg
    
(#) vargaf válasza bogumil13 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Milyen alkatrészt keresel?
Jura alkatrész
(#) bogumil13 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Szia,a kihajtás tört szét a tengely végen ami a központi egységet hajtja,öntvény volt ketté tört.Köszi a linket nem találtam.Bontásbol lenne jó,vagy esetleg ha más tipuséval egyezne az még jó lenne.
(#) vargaf válasza bogumil13 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Azt olvastam, hogy sok közös alkatrésze van a Saeco kávégépekkel, esetleg azok között is érdemes keresni.
Következő: »»   21 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem