Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1886 / 2208
(#) Sam Seed válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 6, 2016
Teljes mértéken igazad van. Márcsak aztnem értem, hogy miért nem a kérdezőnek válaszolod meg, hogy miért erőtlen az erősítője.
(#) Robin2 válasza Sam Seed hozzászólására (») Nov 6, 2016
Erőtlen? Akkor lehet, hogy kevés a tápfesz. Ott többnek kellene lennie.
Nem erőtlen az. Csak nincs hozzászokva a füle. Ez az erősítő ilyen, ezt a hangképet produkálja, ebben a láncban. Lehetne "tuningolni", átalakítani, játszani munkapontokkal, alkatrészekkel, a misztikummal. Elvinni haverhoz, és rácsodálkozni, jé, itt másképp szól. Vagy hallgatni sokáig, és megszokni. Ha még akkor sem jó, akkor megszabadulni tőle. Szóval várhatod tőlem a választ, de mivel nem értek hozzá, nem tudom mit kéne tennie müszakilag. Azt meg ne vedd szivedre, hogy próbáltalak kijavítani.
(#) Orbán József válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Ha rossznak érzi, felesleges várni a megszokásra, egyesek szerint 5 perc múlva meglehet "szokni" a rosszat. Az rossz, nincs mese. Amin múlik, múlhat egy jó erősítő működése, minősége, nagyon függ a felhasznált alkatrészeken. Milyen vasból lehet pl. a kimenő? *** A kínai csöves ára se tévesszen meg senkit. Az itteni kereskedő kilóra vette minden bizonnyal, csak kissé felárazta a hihetőség és a haszon miatt.
Ennél biztosan jobbat tud készíteni, aki ért hozzá - ennyiből.
Megint mások szerint annyi előnyük lehet ezen csöveseknek, hogy legalább a doboz megvan egy jobbhoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) Robin2 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 7, 2016
Megszokás: tudom, nem idevaló. Autó csere volt. Az előzőben nagyon tetszett a "hang". Bevittem volna a lakásba. Az új autóba nem tetszett, utáltam. Tekergettem, próbálgattam, sehogy nem jó. Hagytam középen, hallgattam kényszerből. Mára megszoktam, tetszik. Lehet, hogy a fülem hibája. Számomra mindenesetre érdekes jelenség, tanulság volt.
(#) Orbán József válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 7, 2016
ITT beszél az Előadó erről a rosszat könnyen megszokó és kijavító hallásunkról.
(#) Robin2 válasza Sam Seed hozzászólására (») Nov 7, 2016
Bővebben: Link
Zárószóként. Kiemelve egy mondatot: a kétutas egyenirányításnál az egyenfeszültség a csúcsfeszültség 64%-a (Ue=0,64Uv), az egyenirányítás hatásfoka 81%.
(#) Robin2 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 7, 2016
Sajnos most nincs módom rá végighallgatni. Csak költőien kérdezve: mi akkor a jó? Honnan tudom, hogy az a jó a jó?
(#) Orbán József válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Nem foglalható össze 1-2 sorban. Ha lesz időd, érdemes végigkövetni.
Más: Ott feljebb felraktam egy linket, ahol tápot méretezhetünk - csövel, félvezetővel, egyutas, kettő - és szimulálja a különböző szűrésekkel, terhelésekkel mekkora lesz a brummfeszültség, feszültségesés.
Próbáljátok ki, hátha segít méretezni.
(#) pcmaster90 hozzászólása Nov 7, 2016
Sziasztok .Valami segítséget kaphatnék a ECL86 SE problémámhoz.Nagyon megköszönném. Itt ezen az oldalon megtaláljátok a kapcsolást .A problémám az hogy miután felfűtöttem a csövet ,adok neki tápot valamint jelet és az első 1-2 másodpercben tisztán szól aztán hirtelen elhalkul s átmegy recsegő hangba az egész.Ekkor lekapcsolom a tápot róla szintén 1-2 másodpercre s újra vissza s a jelenség megismétlődik.
(#) küzmös Gergely válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Nehéz kérdés.. Mit mérsz ilyenkor? A tápfeszültséged mennyi? Ilyenkor általában valami banális elkötésről van szó. Túláramról.. zárlat miatti "beterhelődésről".. tápfesz.csökkenésről. Legritkább esetben rossz csőről. Az a kapcsolás nem a legjobb amúgy. Szóval mérni kéne minimum feszültségeket. Tájékoztató jelleggel.
(#) pcmaster90 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 7, 2016
Ezeket a feszeket mértem az eröldödő jelöltön , a kimenő trafó 1PN 676 45 tipus ez Tesla rádióból bontott darab ahonnan az ECL86 is származik.
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Vagy a C1 kondi zárlatos, átvezet, vagy a cső hibás.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) mark.budai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Az R5 (330ohm 2W) ellenállás értékét sürgősen ellenőrizd! Rengeteg áram folyik arra.
Az R3 és C1 közös pontján (a cső 1-es lábán) is mérhetnél feszültséget.
(#) pcmaster90 válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 7, 2016
R3 és a C1 közös pontján a földhöz viszonyítva 28V a mért egyenfeszültség.
Az R5 pedig hozza az elvárt értéket ,egész pontosan: 330.5 Ohm
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) mark.budai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Cseréld a C1 kondenzátort. Milyen van benn most? Ide legalább 250V-os, és fólia kondi kell.
(#) pcmaster90 válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 7, 2016
ez már cserélve volt a jelenség ugyanaz 400V/0.1µF -Tesla tipus
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) mark.budai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Ha az R3 értéke is jó, akkor sajnos a cső hibás.
(#) pcmaster90 válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 7, 2016
Úgy látszik tévedtem ,igazad volt a C1-volt a hibás most forrasztottam fel helyette egy RIFA-t 1000V/0.1µF és szól mint állat! Köszi a segítséget király vagy Érdekes hogy a multimeter pedig azt mutatja hogy a kondi jó.
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 7, 2016
A C1 volt ! Köszi az infot
(#) mark.budai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 7, 2016
Sajnos az ilyen hiba multiméterrel nem kimutatható. Azért volt ott 28V, mert a kondi áteresztett, ahogy CHZ írta.
(#) CHZ válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 8, 2016
Szívesen, nagy katódfesz miatt érdemes lenne cserélned az elkot a katódban, megviselhette.
(#) pcmaster90 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2016
Már lecseréltem bár működött az előzővel is pedig csak 16V -van rajta feltüntetve ,egyébként narancssárga ROE tipus volt.
(#) pcmaster90 hozzászólása Nov 10, 2016
Esetleg ájanlhatnátok valami minőségi tipust a C1 helyére. Tapasztalatok Mundorf-ot illetően ??? http://www.ebay.com/itm/Mundorf-MCap-Supreme-Silver-Gold-Oil-Capaci...2F7Sgg
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
(#) mark.budai válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 10, 2016
Ilyen erősítőbe felesleges, egy Wima MKP bőven elég, ha teszel egy 100n 400V-ost.
(#) pcmaster90 hozzászólása Nov 10, 2016
Újra egy nagy kérdés Kimenő transzformátorokat illetően melyeket részesitenétek előnyben ami azért már valami minőséget is hoz persze nem ECL86 -hoz hanem valami komolyabb SE projecthez esetleg valaki tekercselő mester aki hozza az elvárt minőségi szintet ???
(#) Andrei1181 válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 10, 2016
Ha már komolyabban foglalkozol a témával, miért SE?
(#) pcmaster90 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Nov 10, 2016
A minőség végett ,a teljesítmény nem nagyon érdekel elvégre nem hangosítani szeretnék!
(#) tyraw válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 11, 2016
Trióda PP se helyett? Kiküszöbölöd a légrést.
(#) pcmaster90 válasza tyraw hozzászólására (») Nov 11, 2016
Jó dolgok ezek ,de szerintem itt már eltértünk a lényegtől ami miatt a tőbbség csöves erősítőt épít az pedig a hangminőség ,ha meg teljesítményre van szükségem akkor ott a tranzisztorok ! Nekem úgy tűnik ez a légréses dolog nem olyan vészes hogy neérje meg vele foglalkozni.
(#) Orbán József válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 11, 2016
Egyébként írtam neked egy privát üzenetet, nézted már?
Következő: »»   1886 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem