Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   262 / 312
(#) Buvarruha válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Szétszedni a kijelzőt körülményes is lehet, de nem sokban tér el a a led és a ccfl. Kifújni még véletlenül se fújd, mert telefujod porral. A lehető legpormentesebb helyet keresd hozzá, ha nem akar több koszt belerakni, mint amennyit kiszedsz.
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Erről a pormentes szét-összeszerelésről lehetne pár szót ejteni, én akárhányszor szedtem szét kijelzőt még mindig került bele porszem, ami persze csak a próba után derült ki.
Bármennyire is tiszta volt a műhely.
Olyat is hallottam, hogy be kell párásítani előtte.
Telefon burkolatcserénél viszont bejött a kifúvatásos módszer, szűrt levegőjű kiskompresszorral folyamatosan enyhe erősségű levegőt fúvattam, miközben raktam össze.
Jó lett.
Ilyen alapon a monitornál is működhet.
Üdv
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Fürdőszoba talán, bár még sosem próbáltam.
(#) szabi55 hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Üdv.


Nagyon tetcik amit itt csináltok, segititek a hobbi elektrósókat ujraéleszteni képernyőket. Gratulalok.
Én is olvasgattam az oldalk közül (kb felét). Egy lcd képernyőt sikerült is megjavitani. A nagy örömömbe elszántam magam, h még megjavitanék egyet.
Kaptam valakitől egy View Star V* tft 17 colos képernyöt.A gazdája szétszedte de nem tudta megjavitani és nekem adta.
A lényeg, első ránézésre nincs háter világitás. A stend-by led ég.12 V-on müködik. Az inverter(panel model sz. rd5043) és a logikai panel(m.sz. M06B3A1) között egy 5 eres drót van. A képernyöt én ugy kaptam h ezek a drótok levegöbe voltak. Én magamtol probáltam bekötni de nem sikerult.
Elöször egy az egybe kötöttem össze, de ugy nem táplalodik be ay IC TL494L. Masodjára kicsipogtattam hogy az IC GND es a logikai panel GND nem ugyan az, arra gondoltam h cseréljem fel, átraktam az ezelöti GND a masik lábra amit kicsipogtattam, de nm volt tul jo otlet. Kiegett a logikai panelen a biztositék.
Ha lefényképeyem a paneleket kéerhetném hogy segitsetek a két panel bekötésében, és esetleg a további gyogyitasaban is.
Még elmondanám azt is hogy ayz ezelötti képernyövel kiprobáltam a CCFL csőveket és mindegyik működő képes.
Egy pdf-et is csatolok amiben az én meglatéasom szerint vannak a lábak de nm mindegyiknek van párja.

En probaltam keresni a neten hasonlo kepernyöt de még ilyent sem talaltam mint ez. Szerviz könyvről nem is beszélve.

Elöre is köszönöm a segitséget. Sajnalom ha eluntattalak
(#) 444Tibi hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Benq V2200 eco monitor, van valami bővebb service mode, nem csak a service page?
Ebbe csak a hdcp, a logo, és az auto power állítható.

Konkrétan azt kéne állítani, hdmi bementen megszűnik a jel, NE kapcsoljon át azonnal a vga bemenetre.
A hdmi a teszt pc bemenet, amin a javításra hozott gépeket tesztelem, és restartok során állandóan nyomkodni kell a monitort, vissza a hdmi-re.
(#) Buvarruha válasza 444Tibi hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Ezt a beállítást a user menüben keresd szerintem.
(#) 444Tibi válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Nincs ilyen benne.

benq.jpg
    
(#) rammeradrian hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Találkozott már valaki a TSUMV59 univerzális LCD driverrel? Az lenne a problémám, hogy nem tudom beállítani HDMI-n a megfelelő felbontást és így nagyon életlen a kép. Ehhez az LCD-hez használom és a gépen hiba állítom be az 1280x800-at az LCD-n a HDMI 1440*900/60Hz felirat jelenik meg és nem is lesz éles a kép! Találkozott már valaki ezzel a problémával? Használta valaki 16:10-es monitorral ezt a drivert? Neki működött?
(#) Lali24 hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Kaptam egy Samsung 19TM A monitor, ami nem érzékeli a VGA kábelt! Sajnos ilyennel még nem találkoztam, tudna valaki segíteni, hogy merre keressem a hibát?
Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Felbontásnak megfelelő firmware van rajta?
(#) pipi válasza rammeradrian hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
univerzálist nem tudok, de itt válogathatsz, a fő lényeg a kijelző fizikai felbontása(meg a tápfesz ) !
https://sites.google.com/site/lcd4hobby/6-lcd-as-pc-vga-hdmi-av-tv-...sumv59
(#) rammeradrian válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Igen, a firmware az jó, felbontásra és a ch/bit is passzol. Illetve többet is próbáltam, de semmi változás.
(#) Buvarruha válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Amúgy, hogy mit ír ki felbontásra az egy dolog. Milyen bemeneten nem tudsz éles képet csinálni? Hogy HDMI-n nem éles a kép az meglehet az utófeldolgozás miatt.
(#) rammeradrian válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
HDMI-n nagyon nem szép de VGA-n se az igazi, bár tűrhető kategória! (lehet, hogy azért mert VGA-n tudom állítani a kép paramétereit, HDMI-n meg "összeszinkronizálnak" rosszul)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) Buvarruha válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Látni kellene.
(#) pipi válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
valóban, nekem is simán felkapcsolható 1920*1080-ba pedig a nativ felbontása az lcd-nek 1280*1024. persze olyan is a képminőség...
1280-ba állítva a pcn a felbontást tökéletes
(#) david10 hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok,
A képernyőknél (LCD vagy CRT mindegy) hány voltos logikai szintet használnak a VGA dugasz I2C buszánál? Vagy ez változó?
A választ előre is köszönöm!
(#) Buvarruha válasza david10 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Keress rá az I2C-re.
(#) david10 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Megtaláltam, 5V-os.
(#) Barret hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.Hogy állítja elő a táp a feszültségeket? Egy feszültséget csinál,és azt leosztja több feszültségre? Mert van egy rossz monitorom,elszállt a táp. Azt szeretném elindítani,háttérvilágítás nem kell.Arra gondoltam hogy valamelyik kondira feszültsséget adva elindulna. Vagy ez nem járható út?

K3530 fet átment zárlatba.A nagyfesz kondi egyik lába lerohadt,és 1-2 alkatrész még elszállt.
Ezt a fetet lehetne helyettesíteni egy IrfIBC40G fettel? Mi lenne ha ezt tenném be a tápba?
A háttérvilágítást ledesíteni akarom,inverter nem kell.
(#) Buvarruha válasza Barret hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
A kérdésedből ítélve a közelében sem vagy annak, hogy monitort javíts.
(#) Barret válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Ezt jól látod,de ettől még segíthettél volna,mert Te profi vagy.
(#) eyess válasza Barret hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Ajjaj .Logikátlan , és értelmetlen dolgokban egy profi sem tud segíteni.
(#) Barret válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
El szeretném indítani a monitort akár a saját táppanelja nélkül is.
Laikusként gondolom hogy ha a scaler panel megkapja a szükséges feszültségeket,akkor az lcd panel működni fog.Vagy ez téves elgondolás? A feszültségeket elő tudom állítani,ha tudom hova hány voltot kell adni.

Kukázott monitor,kárt nem csinálok vele... Benq Fp91G+
(#) eyess válasza Barret hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Azért ez ennél összetettebb , mint hogy egy két vezeték , vagy majd egy külső táppal elindítani a monitort , és nem utolsó sorban sok paraméterrel rendelkező táp kellene , ami előállítása megint logikátlan , mert ott az eredeti.

A gyakorlást , vagy a gyakorlatiasság megszerzését nem ilyen módon szokták elsajátítani.Főleg úgy , hogy azt sem tudod mi vezérel mit , és hogyan .Ez nem egy zseblámpa , hogy bele raksz egy elemet meg egy izzót , és működik .
(#) Barret válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Felejtsük el a tápot,az mehet a kukába! A scaler 3,3 és 5V-ot kér. Tudom hova kell kötni,mert a tápról van rajzom. Negatív kell még neki,és két vezérlő szál van még ezen kívül.
Az a kérdésem még mindig,ha a scaler bent a helyén megkapja a 3,3 és az 5V-ot,el fog indulni?

Ennyi ami érdekel. Ha lehet,nem akarom tönkre tenni.
(#) eyess válasza Barret hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Ok felejtsük el a tápot meg ezt az egész ötletet is .
(#) kirally válasza Barret hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Igen, elvileg működhet.
(#) Buvarruha válasza Barret hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Negatív szerintem nem kell egy scalernak. Az is ritka, hogy az 5 és a 3.3V is a táon van de megesik. Ha megkapja a tápot a scaler el kell indulnia. Ha van rajzod akkor felrakhatod ide és fényképeket is a panelekről, az is segítene.
(#) Barret válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Annyit csináltam hogy átvágtam a nyákvezetéket a "trafó" után,és oda kötöttem 5V-ot.
Szépen megy a feszültség a scaler megfelelő helyeire,a táp átalakítja a 3,3V-ot is.
Egy pici töltö szerűséggel próbáltam,a diódákon esik fél volt. Nagyon kicsi a táp teljesítménye,lehet ezért nem csinált semmit.De van egy kevés áramfelvétel,nem mértem ki.

Nem reagál a power gombra. Majd megpróbálom erősebb táppal,nemtudom mennyi áram kell a scalernek.

A táp pedig Benq
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
Következő: »»   262 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem