Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   212 / 289
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Túl nagy feszültségű és belső ellenállású lehet ez a trafó, de ettől függetlenül meg lehetne próbálni.
(#) gege001 hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok, van egy 230 voltos villanypásztorom évek óta tökéletesen működött, de most megadta magát. Külső- belső sérülést nem látni rajta, a hangja is olyan mint korábban nagyot kattan mikor üt, de nagyon gyenge szinte meg tudom fogni a drótot. Megmértem teszterrel 2000 voltot mutat korábban 8000 voltot tudott. Mi lehet a gond, kuka vagy esetleg lehet, érdemes-e javítani? Előre is köszönöm. Gergő.
(#) gege001 hozzászólása Okt 22, 2016 1 /
 
Még pár kép köszi.
(#) deak francis válasza gege001 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Heli.Szerintem mérd be a nagykondit.(40uF)
(#) gege001 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Szia.A kondit már kicseréltem egy másik 40µF-ra, de ugyan az a helyzet.
(#) gege001 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Azt elfelejtettem kérdezni, hogy ez egy sima kondenzátor pl. (amit a villanymotoroknál is használunk) vagy ez egy speciális kondi? Köszi.
(#) deak francis válasza gege001 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Az egy motorindító kondi.Ellenőrizni kellene a nagyfesz trafót.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2016
(#) dokidoki válasza deak francis hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Amennyire látom, ez a vp. a hálózati feszültségből készítheti a működéshez kellő feszültséget a emlegetett kondenzátoron, ezért furcsállom, hogy senki sem méretteti meg a feszültséget rajta. Mert elsőkörben ebből már lehet következtetni. Ha ott megvan a várható esetleges akár több száz volt, akkor lehet a trafóra gyanakodni.
(#) mex válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Idézet:
„Külső- belső sérülést nem látni rajta, a hangja is olyan mint korábban nagyot kattan mikor üt, de nagyon gyenge szinte meg tudom fogni a drótot.”

E leírás alapján biztosra veszem a trafó problémát...
Sajnos nem javítható.
(#) dokidoki válasza mex hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Igazad lehet.
(#) gege001 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
És ilyen trafót be lehet szerezni vagy esetleg lehet helyettesíteni?
(#) Cavalier válasza gege001 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Mérted a nagy kondin a feszültséget, mennyire megy fel a kisütés előtt?

Trafót beszerezni kb. lehetetlen, ehhez főleg, ui. közvetlen hálózatról megy, így nincs leválasztás, szóval csakis galvanikusan megfelelően leválasztott trafót szabad rátenni, különben életveszélyes lesz. Autó gyújtótrafót semmiképp.
(#) villp2011 hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
sziasztok.....
segitséget kérek......keresek villanypásztorhoz jul mérő készüléket....létezik 1 német gyártmány(,) de nem tudom hogy jussak a nyomára.....
van 1 srác aki vett egy ilyen készüléket(,) de 20000ft-ért árúlná el a beszerzési fó(r)rást...........
hátha van valaki, aki még talán ingyen is segítene.......
Köszönöm a segítséget.

II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
Mondateleji nagy kezdőbetűk, írásjelek megfelelő használata kötelező a fórumon! mod.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) erdgab válasza villp2011 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Ha minden igaz akkor ebay -on van fent, de nem biztos, hogy annyiért meg akarod venni.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) villp2011 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
köszönöm(!)
esetleg linket tudnál küldeni(_)?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) Peet19 hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Erről a villanypásztorról mi a véleményetek?
Az astabilnál R3 értéke 3,3K nem 33K, Kb: 1mp-ként adja az impulzust 20ms hosszan.Ez működik, teszteltem. A kérdés a tranyós rész. 2db BD 241 darlingtonba adja a BU208 bázisára a min. 600mA-t. Amikor BU208 zár (20ms-ig) áram folyik a gyújtótrafó primer tekercsén. Amikor nyit az önindukció miatt megfordul a polaritás és elkezd növekedni a feszültség. Amint eléri a 200V-ot a zéneren zárodik az áramkör. Persze a szekunder oldalon ezalatt kisűl szikra formájában. A kérdés hogy jó-e a rajz és az elképzelésem, és a gyújtótrafó pontjait jól rajzoltam-e. 15-ösre megy a +12V táp, az 1-re meg a BU + zéner páros.
Előre is köszönöm a segítséget!

vp1.png
    
(#) Peet19 hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
C5 10µF, C6 22uF, a rajzon más érték van véletlenül.
(#) kaqkk válasza Peet19 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Szerintem elég gyenge kapcsolás ,talán macska ellen megfelel , építs inkább egy inverteres pásztort ha visszább lapozol többféle nyáktervvel is megtalálod .
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) Peet19 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Invertereseket még nem ismerem, de azért ez is ütne rendesen. Pár 200-as zénert még sorba lehetne rakni de az már fölösleges. A gyújtótrafónál a 15-ös pontot kell leföldelni földszondával ha az 1-es pontra megy zéner?
(#) Peet19 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Összeraktam a rajzon lévő villanypásztort ami tökéletesen működik üresbe. De ahogy rárakom a zsinórt és a földelést a szikraköznél megszűnik a szikrázás. Ez miért lehet? A zsinórnál is néztem ott viszont szikrázik ha egy földelt fémmel közelítek hozzá de nagyon gyengén. Kb: 1mm-nél. A szikraköz nagyobb a dobozon de ott meg semmi. A trafó 15-ös pontját földeltem a többit úgy csináltam ahogy a rajzon van. Mi lehet a gond?
(#) kaqkk válasza Peet19 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Idézet:
„Szerintem elég gyenge kapcsolás”
A "zsinór" és a földelés leterheli a kimenetet ezért leesik a feszültség . Egyébként meg a jobb karámoknál a zsinór távolabbi oldalán is szoktak tenni egy szikraközt (ami kisebb mint ami a dobozban van) és ott ugrál a szikra , ami a dobozon van az csak védelem az elektronikának zsinórszakadás esetére .
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
(#) Peet19 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Értem, köszi. Visszanézegettem pár oldalt láttam hogy csináltál inverterest, átnézem és megpróbálkozom azzal is. Amúgy a zsinór kb. 100m és 15Ohm méterenként.
(#) sector99 hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Sziasztok !

Hoztak egy ilyen villanypásztort. A tulajdonosa úgy gondolta, hogy menni fog az 230 V-ról is....Hát nem ment. Az első szemrevételezés szerint a nyák fólia vált köddé egy szakaszon, meg egy 8 lábú SMD ic egyik sarka robbant le. Az elveszett karaktereket nem tudtam kitalálni - a keresővel sem. Szerintetek milyen IC lehet ?
(#) Remci válasza sector99 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Szia!
Nem lehet hogy nem is Ic, hanem Fet? :Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) sector99 válasza Remci hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Köszi ! Bevallom, hogy az utolsó sorban lévő karakterek alapján nem kerestem...
(#) Remci válasza sector99 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Igazán nincs mit.
(#) sector99 válasza Remci hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Egyébként így néz ki a panel. A másik IC-n meg ez a felirat van, de gondolom, hogy az egyértelműen 4049. Most már csak vissza kéne rajzolni a kapcsolást, mert természetesen sürgős lenne a gazdának...Ez valamilyen DC-DC konverter lehet ? ( a panel másik oldalán van egy kis E-I ferrit trafó)
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Tippek, ötletek ? (bárkitől)
(#) JZoli válasza sector99 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Dobozáról esetleg nincs képed?
(#) Cavalier válasza sector99 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Mivel az egy dual fet, gondolom egy push-pull inverterrel oldják meg a nagyfesz előállítását, a 4049 az oszcillátor, és az is hajtja meg a FET-et.
Mérd ki a ferrites trafót is, van rá esély, hogy annak is eldurrant a primerje.
Én inkább építenék bele saját elektronikát, a gyári trafót, kondit felhasználva. (vagy visszaadnám a tulajnak, és mondanám, hogy sokba került a hülyeség )
Következő: »»   212 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem