Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1896 / 2208
(#) Orbán József válasza joco63 hozzászólására (») Dec 10, 2016
Hasonló okból kell adaptert csinálnom E283CC vs. ECC83 miatt...Gratulálok a munkádhoz.
(#) joco63 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 10, 2016
Köszönöm. Gondoltam hogy nem én találtam fel a spanyolviaszt, sok itt az ezermester, és a tisztes iparos, csak ötletadónak szántam
(#) mohinger válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2016
Az én EL84PP-mhez ilyen trafót használtam fel. 270V tápfesz mellett 1KHz-en 10W, 35Hz-en 8W-ot tud. Ha emlékszel, beszéltünk is itt róla. PCL86PP-hez szerintem is jobb választás.
(#) djhans hozzászólása Dec 10, 2016
Kollégám 6P1P PP utánépítése. Pár évvel ezelőtt építettem egyet és most azt építette után. Capriola rádió PP kimenőkkel. Ez volt az első csövese.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) küzmös Gergely válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2016
"Janis disagne". Látszik a bábáskodásod, s a segítséged. Nagyon vagány lett!
(#) granpa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 10, 2016
Nem nyomja bárány; design(ed) talán.
(#) Abukodonozo válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2016
Ez nagyon baba!
(#) tyraw válasza joco63 hozzászólására (») Dec 10, 2016
Lehet amúgy külön venni oktál bakelit "csővéget".
(#) joco63 válasza tyraw hozzászólására (») Dec 10, 2016
Nem tudok róla. De ha lenne is, valószínűleg többe kerülne mint egy olcsó orosz cső.
(#) tyraw válasza joco63 hozzászólására (») Dec 11, 2016
http://mobile.etronic-parts.com/Tube-sockets-retainer/octal-tube-so...4.html
Lehet ennyiért kapsz orosz csövet, de erről nem kell letermelni semmit.
(#) joco63 válasza tyraw hozzászólására (») Dec 11, 2016
Akkor ez egy beugratós kérdés volt. Na mindegy én nem találtam.
(#) tyraw válasza joco63 hozzászólására (») Dec 11, 2016
Most már találtál A cső csak maradjon cső, készletek végesek.
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 11, 2016
Nagy dologra adtam a fejem, de nem biztos hogy elég leszek hozzá. Van valakinek valami bevált kimenőtrafó terve EL34-es? Egyszerű trióda módban szeretném járatni, így első próbálkozásnak az se volna baj ha nem tökéletes. Mekkora magok kellenének, ha körülbelül olyan 5 wattot szeretnék kicsikarni belőle?

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) djhans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 11, 2016
5W nem fog kijönni triódában.
(#) Kingston válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 11, 2016
Sokkal jobban járnál, ha PP-ben használnál 2db EL34-et triódába kötve.
Valami ilyesmi trafó talán jó is lenne, csak át kell számolni az illesztést, és kicsit nagyobb mag is jót tenne a mély átvitelnek.

DA112_.jpg
    
(#) Abukodonozo válasza Kingston hozzászólására (») Dec 11, 2016
Szia! Reméltem, hogy egyszerűbb lesz egy SE trafót megtekerni, mint egy PP-t ezért gondoltam, hogy inkább azzal kezdenék. De amint látom egyiket se könnyű
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 11, 2016
Közben kicsit utánanéztem a fórumon és találtam is valamit ami hasznos lehet. Elvileg ezek az EL34 kimenőinek az adatai: Bővebben: Link EI84-es vasmag kell, hozzá, amelynek az adatai meg itt vannak: Bővebben: Link. Mondjuk rajz nélkül nem igazán tudok rájönni, hogy hogyan jönnek egymásra a rétegek.
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 12, 2016
Valaki segítene értelmezni?
(#) mark.budai válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 12, 2016
N1 legalul, közvetlenül a csévén, az n7 a legtetején lesz, szépen sorban, a megjegyzésben leírt szigetelési módszerrel.
Persze a menetszámok az mindegyik rétegre vonatkozik, tehát a primer az 3x 760 menet, a szekunder pedig 4x 79. A tekercsek kezdetét és végét jelöld meg, mert a primereket sorba kell kötni, a szekundereket pedig párhuzamosan.
(#) Imi65 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 12, 2016
Arra figyelj, hogy a szekundereket jelöli 1-2-3-4-el. Ezek nyilván nem egymásra jönnek, tehát a sorrend n1, n5, n2, n6, n3, n7, n4 (vagyis egy szekunder, egy primer, váltakozva). Az ábrán van szó az 56. menet kivezetéséről. Ez a trafó a 79 menettel 8 Ohm -ra van számolva, az 56. menetkivezetés 4 Ohm . (Ez nem kötelező, de - ha kivezeted, akkor mindegyik szekunderen ki kell vezetni, és ezeket is összekötni. A szekunderek között ne legyen menetszám eltérés - érdemes a kivezetéseket is a tekercs bizonyos pontja közelében kihozni, hogy még tört menet eltérés se nagyon legyen.) Az anódköri tekercsek sorba kötése csak fázishelyességet követel meg.
(#) GPeti1977 hozzászólása Dec 12, 2016
Olvastam egy EL84 -höz készült PP trafót hogy a primer 2x1200menet, a szekunder 2x46 menet párhuzamosan, ebben az áttételben hány Ohm -os hangszóróra van illesztve a cső?
(#) Imi65 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 12, 2016
Nem egyszerűbb lenne azt kérdezni, hogy adott terhelésre milyen menetszám kell?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2016
(#) GPeti1977 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 12, 2016
Akkor 4 Ohm ra kellene, EL84 PP erősítőhöz, mekkora primer és szekunder menetszám kell 8cm2 EI maghoz. Azt hiszem 8 kOhm-ra kell illeszteni a csöveket.
A szekundert 4 részre osztanám így 1, 4, 6, 8, 16 Ohm-ra is be tudom kötni.
Ha a segédrácsot nem a pozitívra akarom kötni akkor hová rakjak a primer tekercsre leágazást?
(#) soos csaba hozzászólása Dec 12, 2016
Sziasztok!
Végre ma meg érkeztek az orosz csöveim is (6N6P, 6N3P) a CHZ féle 2x35W-os erősítőhöz.
Már csak a panelba kell be ültessem az alkatrészeket, és jöhet a bemérés, és a meg hallgatás!, remélem nem fogok benne csalódni.
(#) Imi65 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 12, 2016
Kezdjük hátulról, visszafelé:
Idézet:
„Ha a segédrácsot nem a pozitívra akarom kötni akkor hová rakjak a primer tekercsre leágazást?”

A segédrácsot akkor is pozitívra kötöd, ha a kimenő primer leágazását használod fel erre a célra. A szakirodalmi adatok a 43%-ot tartják legjobbnak, de nem lesz különösebb következménye, ha a 4 felé osztott primer tekercs egyforma menetszámokkal készül, és így a megcsapolás értelemszerűen 50%-os lesz.
Idézet:
„A szekundert 4 részre osztanám így 1, 4, 6, 8, 16 Ohm-ra is be tudom kötni.”

Az 1 Ohm -ot felejtsd el, a 4, és 16 Ohm -ot pedig el tudod érni a szekunderek átkötésével (párhozamosan, vagy vegyesen). A 6, és 8 Ohm -ok csak leágazásos kivitelben elképzelhetők, párhozamos szekundereknél 4 tekercs esetében ez 20 kivezetés. Ne bonyolítsd túl.....
Idézet:
„Akkor 4 Ohm ra kellene, EL84 PP erősítőhöz, mekkora primer és szekunder menetszám kell 8cm2 EI maghoz.”

Egy kimenő trafó elég sok kompromisszum eredménye, hiába jön ki egy adott szükséges menetszám, ha az nem fér rá a csévére. Van jó pár trafó számítási kisokos, ahol a képletekbe be kell helyettesíteni az adatokat, és megmutatja, mi az, amit meg lehet csinálni egy adott vasra.
(#) GPeti1977 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 12, 2016
Igen sok a kompromisszum, csak azt nem értem hogy ha 8kOhm ra kell illeszteni akkor az áttétel a primer "+" azaz középleágazás és egyik anód vagy a két anód közötti menetszámmal kell számolni?
Ha az előző példámat említem akkor 2400 / 46 menettel számolok akkor a hatásfokot is figyelembe véve 4 Ohm-ot kapok, ha 1200 / 46 akkor 16 Ohm-ot.
Melyik a helyes?
(#) Imi65 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 12, 2016
Sok leírásban úgy szerepel, hogy Ra-a. Szerintem ebből kitalálható, hogy anódtól anódig, vagyis a teljes primer tekercs.
(#) GPeti1977 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 12, 2016
Köszi, így már értem.
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 12, 2016
mark.budai, Imi65 köszönöm szépen mindkettőtöknek! A téli vakációban lehet nekiugrom!
(#) joco63 hozzászólása Dec 12, 2016
Sziasztok!
EL84 pp-t építettem, de nem igazán vagyok elégedett a hangjával. A mellékelt kapcsolást alkalmaztam. Van valakinek jobb ötlete a meghajtásra? Amivel jobb hangminőséget lehet elérni. Köszi!
Következő: »»   1896 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem