Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp akku
 
Témaindító: bozsokiandras, idő: Márc 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 12
(#) Helios válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 17, 2016 / 1
 
Szia! Egy Back UPS 600-ról lenne szó, APC gyártmány. Még nem érkezett meg az akku, de mire idér, addig teszek rá egy ventit.
(#) ezermester1 válasza Helios hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Helló! Mekkora a szivattyú teljesítménye? Mit működtett?
(#) elektroncso hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Így karácsony táján gyakrabban van nálunk áramkimaradás. Kölcsön kértem egy nem használt szünetmentest a suliból, de nincs benne akkumulátor. Viszont van itthon egy 44Ah-s autóakkum. Arra gondoltam, hogy feltöltöm az autóakkut a hozzá való töltővel és rákötöm a szünetmentesre. De vajon a belső töltője mit szól hozzá? A fő kérdés az, hogy tönkre mehet-e tőle a szünetmentes belső töltőáramköre? Nem terheli-e túl?
Előre is köszönöm.
(#) sirály12 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 21, 2016 / 1
 
Nem illene tönkremenni neki tőle.
A töltőáramköre be van állítva egy bizonyos áramerősségre, ezért nem igazán számít neki hogy milyen akku van rajta. Maximum (nagyon)lassabban tölti vissza az akkut.

Inkább a hűtéssel szokott gond lenni, mert ezeket a szünetmenteseket általában ventilátor nélkül szerelik, így nincs aktív hűtésük. Nem is igazán kell nekik, mivel 3-5 percre vannak méretezve, annyit még kibírnak. Csak a nagyobb akkuval tovább is bírják és akkor túlmelegedhetnek. Erre érdemes figyelni. Tehát ha akkuról megy ne menjen túl sokáig, vagy pedig valahogy hűteni kell.

Nekem egy 1400-as APC Smart-om van 2db 100Ah-ás akkuval használom. Semmi baja. Bár ebben már gyárilag van aktív hűtés. Több órán át elviszi a gépemet.
(#) elektroncso válasza sirály12 hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Értem. Köszönöm. Valójában nálunk ilyen pár másodperces kiesések vannak, ezeket kéne áthidalnia. Ha elveszik hosszabb időre a villanyt úgyis kikapcsolom a gépet. A hűtésre odafigyelek. Ha arra képes a belső töltője, hogy az akku önkisüléséből adódó merülést kikompenzálja már elégedett vagyok.
Nagyon szépen köszönöm!
(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Üdv. Szünetmentes tápot használnék a kamerarendszerhez, kazánhoz, és ledes gyenge világításhoz.
Mit ajánlatok, milyet vegyek? Nem Foglalkoztam még ilyennel, fogalmam sincs milyenek vannak.
Ha tegyük fel évekig nincs áram kiesés, így is veszíthet az aksi az élettartamából?
(#) orifab hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Szünetmentes tápba be lehet építeni Li-ion cellát?
Abból van egy pár itthon, és a régi akku mivel tönkrement, egy illesztő áramkörrel akár, de hozzá szeretném építeni.

Köszi
(#) c27 hozzászólása Júl 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Various, POWER Kingdom és az UPS Power akkumulátorokkal kapcsolatban?
Szünetmentes tápegységbe kellene akkut cserélni és ezt a három típust tudom beszerezni kb. azonos árban. Melyik milyen élettartammal rendelkezik? Valaki már használta ezek közül bármelyiket?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2017
(#) zsa hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok! Segítségeteket kérném a következő kapcsolás módosításához .Kérdésem a bemenetre 12v elegendő ha a kimeneten 9v-os 600mah akkut (6f22) teszek, a rákötött készülék áramfelvétele
100uA/20mA ? R1,R2 ellenálás értéke mekkora legyen 9v kimeneti feszültséghez ? Esetleg tultöltéselleni védelemmel hogyan lehetne kiegészíteni? Sajna nem értek a tervezéshez, de adott rajzból elkészítem a kapcsolást . Ezért előre is köszönöm segítségeteket.

schema.jpg
    
(#) leveste hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Használok a lakásban egy APC 750 Smart UPS-t, keringetőszivattyú megy róla.
Akkut cseréltem benne, azóta felerősödött a búgó hangja. ((kipróbáltam egy másik ugyanilyen APC-vel, az is búg. sajnos a régi akkuk már nincsenek meg ))

Az APC mindig is búg egy kicsit, mikor ciklikusan rá-rá tölt az akkura. De most zavaró lett a hangja.
A régi akku csatlakozója (kb)4,5 mm-es csúszósarus, amit most tettem bele az 6,3-as.
Létezik, hogy a két akku különböző töltőáramot vesz fel, ezért erősödött a búgás?
(#) Epu2 válasza leveste hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Üdv! A saru méretének az átvitt terheléshez van köze. Nagyobb saru, nagyobb áramot bír. A búgás nem hinném, hogy összefügg az akkumulátor cserével, ha csak az nincs lemerülve.
(#) Epu2 válasza zsa hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Üdv! Mellékelek egy táblázatot. A 9V valószínű pont nem jó. A feszültséget a 9V -os akkumulátor kisütési és max töltési feszültség 2/3-ára kell beállítani. A Ni- akkumulétor nem szereti az állandó töltőfeszültségert. Hamar meghal.
(#) Joe_001 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv!
Szerintem, meg igen.(A búgás témában. A többiben igazad van.) Az öreg, szulfátos akku kevesebb áramot vesz fel mint egy új akksi. Ez normális a zúgás az nem annyira
(#) Zimóka hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Üdv!
Van egy GP1270 akkumulátorom szünetmentesből, 10,2 V van benne.
A szünetmentes elektronikája meghalt, kapunyitóhoz használnám áramkimaradás esetére.
Az érdekelne hogyan kell tölteni, kisütni.
Bővebben: Link
sajna nem tudok angolul.
Előre is köszönöm.
(#) szsrobert válasza Zimóka hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
14,4Vig 1A rel majd 13.9V on fesztarto toltes.
(#) Zimóka válasza szsrobert hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Üdv.

Egy szünetmentesbe való(ps7-12 power kingdom) akkumulátor mekkora ampert tud leadni? Lenne egy motort amit be kellene bikázni mert a tulaj rajta hagyta a világítás(racsni elforog). Töltő nincs a környéken(vagy még nem találtunk) .Ami benne van annak az adatlapja szerint 30A teker. 12v3Ah.
Van értelme megpróbálni vagy inkább hagyjuk aztán várjunk pár napot az új aksira?
(#) Joe_001 válasza Zimóka hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia!
Bocs a kései válaszért. de:
A zárt akkukat a pezsgéshatár alatti fesszel töltjük. 14,2 Voltnál feljebb nem illik vinni. Az akksi gyanús hogy off, mert 10,5 V az ólomakkunál már mélykisülés, egyes szünetmentes a 10,2-t el se kezdi tölteni. Max tölteném kezdőnek labortáppal, aztán, ha 11 V felett megáll akkor tenném be. Egyes akkuk nem szeretik a direkt betételes szikráztatást, először egy 47 Ohmon keresztül teddrá, várj egy kicsit utána tedd be rendesen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) Joe_001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Más az akku belső kialakítása. nem indító akku. Az önindító az 80-100 A- is kíván ha dolgozik.
(#) gyula166 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Nekem anno az 1.2 8v punto elindult 7Ah szünetmentes akkuval. Mégegyszer lehet nem forgatta volna át a motort, de elindította. Ha 3Ah akku van a motorban akkor azt elinditja.
(#) Joe_001 válasza gyula166 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Ilyesmire gondoltam...
Persze más tekintetben az autónak rendben kell lennie. De miért merült is le az az akksi?
(#) gyula166 válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Nekem nem merült le, csak a kiváncsiság, kipróbáltam. Az úr pedig írta, hogy rajtmaradt a világítás, azért merült le.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 15, 2021 /
 
Sziasztok,
UPS-ben cseréltem akkukat, a régiek nagyon szétcsúsztak, kettő cellazárlatos lett, a harmadikat megfőzte.
Most a 3 soros akku (36Voltos rendszer) két napja megy, 13.45, 13.65, 13.75 Voltot mérek rajtuk. Azonos új akkuk, azonos helyről.
Hogyan lehetne balanszírozni a 3 akkut, hogy ne másszanak el egymáshoz képest?
Elgondoltam egy lehetséges megoldást (kép), nem tudom működhet-e?
TL431, valamilyen FET meg 3 db. pár wattos ellenállásal. A 431-et beállítanám pl. 13.7 Voltra, így érve el az UPS töltőfeszültségét.

Bármilyen pozitív-negatív észrevételt meghallgatok.
(Vigyázat: nagyon elnagyolt a rajz)
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021

CAM_0703.JPG
    
(#) proli007 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
Hello! Nem kell Fet, egy PNP tranyó is megteszi. Terhelésnek én egy 12V/5W (drótlábú) izzót használnék. Olcsó, elfűti és jelzi is. Kb. 400mA kiegyenlítést tudna.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2021
(#) lelkes amatőr válasza proli007 hozzászólására (») Nov 15, 2021 /
 
A fetet csak úgy írtam, pnp is jó, a rajzon nem is nevesítettem, csak egy kőrrel.
Amúgy az elképzelés jónak ígérkezik?
Ha igen, akkor belekezdenék. Izzó helyett maradnék az ellenállásnál, inkább fűtsön mint világítson.
(#) tothgyula válasza orifab hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Szünetmentes tápba nem jó a li-ion cella. Az eredeti Pb -akku lehetett, így hasonló kapacitású vagy nagyobb akkut célszerű beépíteni.A töltőáramot mérjed!
(#) Joe_001 válasza tothgyula hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Csak ólom akku lehetett...
(#) bitmixer válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Szia!
Úgy látom, nem kaptál választ erre a kérdésedre. Azért megcsináltad? És ha igen, miért nem?
Komolyra fordítva: én most egy 2*12V rendszerű UPS-sel kapcsolatban vagyok hasonló helyzetben. Nagyon érdekelne a tapasztalatod. Nálam 90Ah-s akkukről van szó, ha ez számít. Köszi!
(#) lelkes amatőr válasza bitmixer hozzászólására (») Márc 3, 2022 / 1
 
Még nincs készen a szerkezet, mindig közbe jön valami más. Egyelőre csak egy részegység van meg, az is légszereléssel. Nyákot kellene csinál(tat)nom hozzá, amíg az nincs addig áll a project.
Ebben az évben össze kell, hogy jöjjön.
(#) uniman válasza tothgyula hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Idézet:
„nem jó a li-ion”

Megindokolhatnád ezt az állításodat, miért? Had tanuljunk!
A nagyáramú LiFePO4 cellák is lítiumok...???
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem