Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1240 / 1318
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Sajnos nem tudtam válaszolni eddig, nem volt netem...
A forrásokkal és a headerekkel nincs gondom. Az említett fájl a bin\framework\peripheral\ könyvtárban van és a projectben a Libraries logikai könyvtárban. Ez egy bináris állomány, sejtésem szerint le vannak fordítva benne a szükséges könyvtár rutinok, amiket meg lehet hívni a forrásokból. Ami fura, hogy egy eltérő típusú állományt használok sikeresen és az elvileg megfelelőben nincsenek benne az USB demóhoz szükséges könyvtári elemek.

A tcp és az usb demók külön állományban vannak, ezeket egy demóban nem találtam meg. Azt még nem próbáltam, hogy csak drivereket használok, mert ott nem találtam az inicializálásokat, amik szükségesek a működéshez, csak az alap könyvtári elemek vannak meg (amiket tudni kéne használni). Így a két demót próbáltam összegyúrni, ami azért nem bizonyult egyszerűnek. Például az usb demó a Timer2-t használja időzítésekre a tcp a TMR1-et, ami önmagában nem gond, de ugyanazokkal a hivatkozásokkal. Ezek a hivatkozásokat rengeteg helyen használják. A legnehezebb az, hogy hatalmas állományban kell eltalálni. De az idő megold mindent, egyre jobban kiismerem magam és saját megoldásokat tudok hozzá illeszteni, illetve lecserélni az elbonyolított dolgokat, amik csak azért vannak benne, mert sok demó boardhoz és sok PIC típushoz kellett illeszteniük a harmonyt.
Nekem nincs efh boardom, egy saját próbapanelt építettem, itt a képe:
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
A board tuti

A harmony-t illetően éppen pislogok valamin. Az mla-kban még forráskód volt mindenhez, bele lehetett nyúlkálni, végig lehetett benne nézni mindent. A harmony-ben már csak előre fordított libek vannak? Kvázi fekete doboz minden?
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Nem minden, de a működéshez szükséges egy ilyen állomány, ami egyébként megvan minden PIC-hez, tehát nagy gondot nem okoz. Persze, ha jól működik!
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Ha jól értettem a "PIC32MZ2048EFM100_peripherals.a"-ról van szó. Hány kbyte az az állomány?
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
788500 Byte. Van benne karakteres rész is de inkább bináris. A harmony része...
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Egy kicsit túl nagy ahhoz, hogy biztosan semmi csúnyaság ne férjen bele, pláne, hogy fekete doboz. Már értem, miért nem szereti a community a harmony-t.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 1, 2017 / 2
 
Terveztem egy fejlesztőpanelt egy száz lábú dsPIC33EP512MU810 (70MIPS, 512kB, 4db UART, 4db SPI, 2db I2C, 16db CCP, 13db timer, 2db A/D, 2db QEI, 2db CAN, 15 ch. DMA...) köré:
-Van rajta három mikroBUS csatlakozó amelyekre a MikroElektronika cég több mint 250 különböző click board-ja csatlakoztatható.
- Van a panelon két 40 pólusú csati, egy hüvelysor és egy FFC csatlakozó amelyekhez egy 3,2 colos 320x240 felbontású, vagy egy 3,5 colos 480x320 felbontású érintőképernyőt lehet csatlakoztatni. Előbbit egyébként nálunk a Chipcadben is lehet kapni! A TFT csatikat úgy kötöttem be a PIC-be hogy rezisztív és kapacitív érintőpaneles kijelzőket is kezelni tudja, ugyanis mindkét kijelző rendelhető rezisztív és kapacitív panellal is. TFT helyett sima 2x16 karakteres LCD-nek is van egy csatlakozó a panelon. Ehhez és a két fajta TFT-hez is van 2-2 rögzítő furat a nyákon (a távtartóknak).
- A tápfeszt egy adaptercsatlakozón keresztül kapja az áramkör amely után egy step-down van, ennek hála a bemenő DC fesz 8V-tól 55V-ig bármekkora lehet.
- A panelt 10x10cm-esre terveztem így rengeteg szabad hely maradt még a panelon, ezeket kitöltöttem pár aprósággal mint egy WIFI modul (ESP8266), egy microSD-kártya foglalat, rotációs enkóder, piezo hangszóró és egy marék LED illetve nyomógomb.

A kérdésem a következő:
A panelból 10db-ot rendeltem, azonban nekem csak két, maximum három darab kell csak. A többi kell esetleg innen valakinek?
(A panel furatgalvanizált, kontúrmart, piros forrasztásgátló lakk és fehér pozíciószita van mindkét oldalán és e-tesztelve lett. Elvileg egy, maximum két hét és megkapom őket.)
(#) kissi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Szia Attila!
Ármegjelölés ?!
(#) Attila86 válasza kissi hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ja igen, 1500Ft. A PIC maga 3600Ft, szóval szerintem ez elég kellemes ár egy ilyen panelért. A Microchip fejlesztőpaneljainak horror árai vannak...
(#) kissi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szerintem nagyon jó ár, egyelőre nem tervezek ilyen PIC-et használni, de feliratkozom egyre ( később lehet szó utánrendelésről ?!
Küldök egy privátot is, mert lehet, hogy a modik törlik az erről a helyről az ilyen tartalmat !
(#) Wezuv válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Kár, hogy ilyen PIC-et választottál, egyébként szép tervezés, gratulálok...
(#) Attila86 válasza Wezuv hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Miért kár? Ez volt az egyetlen 16 bites típus ami 100 lábú, 70MIPS számítási teljesítményű, 512kB programmemóriájú és elég gazdag perifériakészlete van ahhoz hogy ennyi mindent képes legyen meghajtani a panelon. Az egy ezressel olcsóbb dsPIC33EP512GM310 jöhetett volna még szóba de annak fele ennyi RP-s lába van így nem lett volna képes meghajtani ennyi mindent.
A tokozás miatt mondod? Az I/PF tokot választottam ami a nagyobb (14x14mm), ennél kezelhetőbb 100 lábú tok nincs sajnos. De akár szó lehet arról is hogy akinek kell egy ilyen panel annak beforrasztom rá a PIC-et. Megfelelő folyasztószerrel simán be lehet forrasztani.
(#) Wezuv válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Azért kár, mert ez a sorozat gyenge nagyobb TFT felbontáshoz, így nem kérek a panelből. Ha már TFT-t akarok vezérelni, akkor 32MX, vagy 32MZ. (ha érdekel feltettem egy képet nemrég, azon MZ-van és gyors mint a villám). Ha ilyen PIC lenne rajta, rendelnék párat, annak ellenére, hogy tudok ilyet gyártani itthon, mert jó vételnek tűnik...
(#) Attila86 válasza Wezuv hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A 32 bites PIC-ek nekem valahogy nem szimpatikusak annyira, ezért maradtam a 16 bitesnél. Szerintem nem lassú egyébként egyáltalán, ha 70MHz-en ha megy a PIC és a PORTB-n egy az egyben lehet a TFT-re kitolni a 16 bites színinformációkat, csak az EN lábat kell billegtetni így szerintem bőven elég gyors. Itt van egy videóm amin szinte az egész képernyő újrarajzolódik: Bővebben: Link
Jó persze, ha mondjuk félig áttetsző objektumokat akar az ember mozgatni a képernyőn mindenféle áttűnésekkel meg animációkkal akkor persze jobban izzad.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Attila86 hozzászólása Jan 2, 2017 / 1
 
Kissi mondott egy jó ötletet; én úgyis megyek a Chipcadbe úgyhogy akinek kell ilyen fejlesztőpanel annak megvehetem a PIC-et és a step-downt meg a stabkockát, ezeket lehet ugyanis a Chipcadben kapni a fejlesztőpanelhez. Így a Chipcades postaköltséget megússza mindenki!
A PIC 3302Ft, az MP2459 371Ft, az MCP1825 pedig 173Ft. A panel 1500Ft, a postaköltség ajánlva és elsőbbségivel 560Ft. A maradék 94Ft-ból kijön a légpárnás boríték, azaz összesen 6000Ft az egész anyagáron. Nekem nem nagy plusz munka mert úgyis megyek a Chipcadbe meg a postára.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Jut eszembe a microSD-kártya foglalat is a Chipcadben kapható, ami még 435Ft.
(#) pajti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Ha újra elkap az ihlet, és addigra a 32 bites mikrovezérlőket is megkedveled, a 32mz ef családból válassz valamit, és tervezd rá egy ilyesmi panelra: ubw32mx795. Az eredeti project tulaj évek óta valami kompatibilitási problémával várakozik a fejlesztői környezetekkel, mert a harmony kukás, a többi pedig még gyengélkedik, és addig nem csinálja meg az ubw-t 32mz-vel is.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Na tessék, itt van minden az építéshez.

Az xml kiterjesztésű fájlt a HEStore-ban kell beimportálni. A HEStore-ban az alkatrészek bruttó 3403Ft-ba kerülnek. Ebben minden benne van, még a távtartók és a csavarok, anyák és alátétek is. A 0805 tokos kis LED-ek fehérek, de ha más színű kell akkor simán ki lehet cserélni a kosárban másmilyenre.

A Chipcadben a PIC 3302Ft, az MP2459 371Ft, az MCP1825 173Ft, a microSD-kártya foglalat (MMT012) 435Ft, az FFC csatlakozó (BUY029) pedig 242Ft. Azaz összesen a Chipcad 4523Ft.

Három alkatrészt kell csak a Lomexben megvenni amik nincsenek a HEStore-ban, ezek a step-down 47uH/0,6A-es SS0406 tokos tekercse (93-03-19), a 10µF/50V-os 1210 tokos kondi (82-08-69) és a rotációs enkóder (56-04-12). Sajnos ahogy nézem most a Lomexben a 10µF/50V 1210-es kondi ott is kifogyott.

Szerk.: Sajnos a HE lecsökkentette a képek felbontását, ha kell valakinek akkor elküldöm az eredetiket e-mailben.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Wezuv válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Próbáltam 80MHz-es MX-eket PMP-vel, szerintem lassú. Szerintem... (320x240 nem tartozik a nagyobb felbontáshoz. Az 800x480nál kezdődik...)
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Droot válasza Wezuv hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Wezuv-nak adok igazat. Nekem 250MHz-en a 800x480-as kijelzőm képek megjelenítésekor lassúnak bizonyult, természetesen PMP-vel hajtottam meg, mire beoptimalizáltam már kellő sebességgel működött. Egy 80MHz-es 16 bites PIC ekkora kijelzőket egészen biztosan nem tud megfelelően vezérelni - vagy tud, de ezen kívül semmi mást nem.
(#) Attila86 válasza Wezuv hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Na de ez a panel egy 320x240-es, vagy egy 480x320-as TFT-t tud meghajtani, ezekhez lett kialakítva! Ekkora felbontásra pedig szerintem bőven elég ez a mikrovezérlő.
(#) Wezuv válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Azaz az én nézőpontomból kár...
(#) futlac hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Régebben PIC16F84-et használtam, most átakatam térni a PIC16F628A-ra. Megírtam az asm programot (bár nemtudtam, hogy kezdeti deklaráció olyan-e, mint az F84A-NÁL). a HEX-et beégettem hibátlanul az F628A-ba, visszaolvastam ott volt. Betettem a régi próba panelembe, meg se nyikkant. Megmértem az oszcillátort, rezgett 4 Megán, tehát él a pic. Ha valaki tudja, kérem írja meg, holhibáztam?
(#) Hp41C válasza futlac hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Nem olvastad el az adatlapokat.
1 - A 16F628 -ban van analóg komparátor, így a RA0..3 analóg módban van induláskor --- csak 0 olvasható be róluk.
2 - A GPR tartomány nem 0x0C -től kezdődik, hanem 0x20 -tól és a lapozás is máskép megy.
(#) kissi válasza futlac hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Rosszul írtad meg a programot !

Ha nem csatolod, hogy mit alkottál ( kapcsolási rajz + program ), akkor ki tudja szerinted megmondani, hogy hol hibáztál !? Az oszcillátor megy --> konfigurációs bitek talán jók, de ennyi, még ez sem biztos, mert több is van... !
(#) futlac hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Köszönöm segítségeteket! Ha még megírnátok, mi legyen e helyett:
list p=16f628
#include "p16f628.inc"
_config_xt_osc&_cp_off&_wdt_off
cblock 0x0c ;ide 0x20 kell?
T1
T2
endc
ORG 0
start BSf STATUS,RP0 ;BANK1
MOVLW B'00000000' ; ide?
MOVWF TRISA
MOVLW B'00000000'
MOVWF TRISB ;B ki
BCF STATUS,RP0 ;BANK0
(#) Hp41C válasza futlac hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Ezeket az ionformációkat még mindig nem tudjuk megadni, mivel nem ismerjük a kapcsolást, a programot és a ebrendezés célját...

Egyébként 7 -et kell írni a CMCON regiszterbe, hogy digitális legyen a RA0..3. Ld. 16F628A adatlap Example 5-1 kódrészlete.
(#) benjami válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2017 / 1
 
Szerintem rá kellene szoktatni a kérdezőket arra, hogy tanuljanak meg normálisan kérdezni. Én nem szoktam erőlködni az olyan kérdéseken, amikor sem a vezérlő típusa, sem a program, sem a kapcsolás nincs megadva. Ezekre legfeljebb kissi fenti válaszának első sorával lehetne válaszolni. Ráadásul a kérdés is inkább a PIC kezdőknek topikba való.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
+1 @benjami javaslatára. Legalább az adatlap olvasgatására tényleg rá kellene szoktatni a kezdőket.
(#) futlac hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Köszönöm segítségeteket.
Következő: »»   1240 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem