Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   202 / 290
(#) ezermester1 válasza hombar01 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Ha működik akkor mindig forró a motor. Nem csak a tied hanem másé is.
(#) Tankolo hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Sziasztok

Segítségeteket kérném, Indesit BA 35 FNF P totál no frostos kombi hűtőgép vezérlő paneljének beszerzésével kapcsolatban.

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv. Zoltán
(#) ezermester1 válasza Tankolo hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A google a barátod. Beütöd a tipust és azt,hogy szervíz és ennyi!
(#) buenos hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Szia Mindenki! Vasárnap (jól kezdődik az év) vettem észre,hogy nem működik a hűtőm.240/60-as Lehel,eddig 2 alkalommal cseréltem benne hőkapcsolót(kb 25 éves).A fórumokat olvasgatva a relére (RV-38)gyanakodtam.Leszedtem,bár nem láttam rajta durva hibát,beégést,csak vékony "kormosabb" bevonatot,kitisztítottam,az érintkezőket,sarukat is. Bekapcsolás után hallani egy halk zúgást,kattanást(gondolom,a relé),aztán semmi.Valami ötlet,jó tanács? Kösz.
(#) kaqkk válasza buenos hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Cseréld ki a relét klixonnal együtt , ha az nem segít akkor sajnos kompresszorhiba .
(#) buenos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Nem tudom,mi az a klixon.A szerkezet egybeépített,tekercs,érintkezők,látok benne fűtőszálat-kb ennyi.Megmértem a tekercset,fűtőszálat,nincs szakadás.
(#) kaqkk válasza buenos hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Ha nem látsz a kompresszoron egy hengeres fekete két kivezetéses cuccost akkor a hőkioldó (klixon) a relébe van beépítve , így elég ha csak őt cseréled.
(#) buenos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Tehát úgy gondolod,hogy a kimérve jónak tűnő relé/klixon lehet mégis rossz? Valahol olvastam,hogy a kompresszort be lehet indítani direktbe is. Hogyan tudom ezta próbát megtenni egyszerűen,biztonságosan? Ugyebár akkor kiderülne,hoigy a kompresszor jó,vagy rossz,és akkor már érdemes a relé jvítására pénzt költenem.
(#) kaqkk válasza buenos hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Elfordulhat hogy egyszer volt egy rövid áramszünet és a komp nem tudott újraindulni ezért a hőkioldó sokszor ki-be kapcsolt és elgyengült, most már alacsonyabb áramra is kiold .De akár az eltelt évek is megváltoztathatták a hőkioldó kapcsolási tulajdonságait .
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) erbe válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Találtam már törött bimetál korongot is.
(#) buenos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ma találtam egy működő (hűteni már csak gyengén),az enyémhez hasonló,de régebbi szerkezetet.Kivettem belőle a relét,gondoltam megpróbálom az enyémbe,hátha egyértelműsíthetem a hibát.Ennek a típusa DR38,az enyémben RV-38 van.Útközben rájöttem,nem biztos,hogy meg tudom oldani,mert ezen 3 csatlakozás van,az enyémen pedig 2. Mi a teendő? Úgy,hogy még én is értsem.....
(#) holyamoke2045 hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Fagor no frost hűtőm panelja megadta magát. Inditás helyett csak kattog benne valamelyik alkatresz. A panel tipusa
FE9H022A5
Erdemes lehet a rajta levo alkatreszeket cserelni? Gondolok itt arra,hogy ha kattog,akkor valamilyen relé lehet a ludas.
Vagy valamit merni esetleg erdemes? Ha igen,mit?
Sajnos a szerviz altal bemondott javitasi ktsg meghaladja a jelenlegi keretet jocskan,ezert kellene valamilyen megoldast talalni.
Koszi elore is.
(#) elektroton válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Cseréld ki rajta az összes kondenzátor. A trafó helyett lévő feszültség csökkentésért felelős 1-2µF-os X2 típusú téglalap alakú kondi a fő bűnös. A relé biztosan jó. Nálam is hasonlóan működött az Ariston. A kapacitása vesztett X2 típusú kondi cseréje megoldotta a gyenge tápfesz miatti kattogást.
(#) holyamoke2045 válasza elektroton hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Köszönöm. Megpróbálom. Én is valami hasonló hibára gyanakodtam.
(#) imi031 hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Sziasztok!
A fórum harmadát már átolvastam.A fagyasztóm problémáját nagyjából már tudom mi okzza.Bekapcsolás otán a klixon lekapcsol.A motor tekercsét kimértem az jónak tünik.A fő és segédfázis tekercs ellenállás összege a kettő együtt.Gondolom a motorindító relé hibája miatt nem müködik a fagyasztó.Ebben kérnék segítséget mivel lehetne pótolni az eredtit.Amit tudok a fagyasztó tipusa BOSS.A kompresszor ami benne van az egy ZEM CLB tipusu ami R12 gázzal müködik.Az indítórelé tipusa:MTRP-3106.Katalógusból nézve 3,4A és 2,9A között működik.Mivel lehet helyettesíteni?
Köszi előre is.
(#) ezermester1 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Helló! feltudnál tenni egy képet az indítóreléről? Ha van lakatfogód mérd meg az áramfelvételt. Csak egy pillanatra szabad megugrania az áramnak.Ha megvan szorulva a kompresszor akkor is klixonol. Meg kell vizsgálni az indító relét alaposan.
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!
Csináltam ma pár képet.Remélem ez ment tönkre de tudom a kompresszor mechanikusan is elromolhat./szeleptörés, megszorulás/és ez is okozjatja a klixon lekapcsolását.Lakatfogóm nincs de a relé tekercsét mértem az nem szakadt.Esetleg belül az érintkezéssel lehet talán gond vagy nem kapcsolja a segédfázist rá vagy nem kapcsol szét mikor a motor elindul.Jól gondolom?
(#) imi031 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
még több kép
(#) imi031 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
még egy
(#) ezermester1 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Helló! Ezek a relék szinte elnyűhetetlenek. Ohm mérővel ki lehet mérni hogy jó vagy nem. Forgasd úgy hogy a tekercs felfelé álljon. Ohm mérővel zártnak kell lennie,ha megfordítod akkor meg nyitottnak. Lakat fogót szerezzél anélkül hozzá se fogjál. Ha úgy gondolod,hogy sok akkor hívj szerelőt.
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!Köszi a választ.Lakatfogó beszerzés alatt van illetve már szállítás alatt.Kipróbáltam és tényleg működik zár és megszakít.Ha a főfázis tekercsre adnék 240v-ot a segégfázist meg egy nyomógombbal indítanám hátha csak megszorult.Így müködne akkor visszatenném a relét és a klixtont a helyére.Nagyobb kárt nem tudok csinálni ha úgyis kompresszor cserés hameg csak megszorult akkor jó lenne.Jól gondolom?
(#) ezermester1 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Helló! Mivel a relé jó rajta csak 2 lehetőség van.
1: megszorult a kompresszor.
2: meg gyengül a klixon.
3: a lakatfogó eldönti( gondolom tudod használni).
Ha az indító relé nem tudja el indítani a kompresszort akkor nyomógombbal sem indul.
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Hello!Dugulás nem tudja megfogni a kompresszort?Nyomás ellenében nem tud elindulni?
(#) ezermester1 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Helló! Nem dugulás szokott lenni hanem mechanikailag megszorul.
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
oldalba ütögetés esetleg segítene?
(#) ezermester1 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Próba cseresznye. Ha be is indul a következő leállás után nem indul. Tapasztalat.
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
akkor ugy néz ki vagy rossz a kompresszor vagy gyenge a klixon.ez a két lehetőség.klixon kiköt és ugy próba.ha beindul ok minden vehetek klixont ha nem indul kompresszor csere de ez meg kérdéses megéri-e.
(#) ezermester1 válasza imi031 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Lakatfogó,árammérés a kulcs szó.
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 1
 
köszi a sok segitséget(,) hasznos infokat._ha megjön a lakatfogom(,) akkor folytatom a javítást.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017

Nagybetű.jpg
    
(#) buenos hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Úgy látszik,a január 9-i kérdésemre már nem kapok választ.
Következő: »»   202 / 290
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem