Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 18
(#) VIM válasza gsgm hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Szia! Az hírlik erről a hibáról, hogy az elkók ki vannak száradva és emiatt a processzor a szivattyú indulásakor nem kap áramot és így állandóan "resetel". A forrasztásokat is át kell nézni nem e találni köztük "repedt" forraszokat.
(#) gsgm hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Köszi a választ. Ez azt jelenti, hogy a PWM csatlakozó leválasztásával sem indulhat a szivattyú?
(#) gsgm válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Köszi!
Mint korábban írtam, próbáltam az elektronika nélkül is indítani a motort egy másik 2,5-s szintén keringető szivattyú (ez működik) kondival, de így sem sikerült, csak kézzel rásegítve.
(#) 444Tibi hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Grundfos Alpha2 szetszedesebe kernek segitseget,
nem a vizoldal, hanem a hatso resz, ahol az elektronika van, az hogy jon le, pattintos vagy..?
Nem akarnam elbarmolni.
(#) VIM válasza 444Tibi hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Szia! Sérülésmentesen nem jön szét, a fülek lepattannak. Bővebben: Link

Alpha2.jpg
    
(#) 444Tibi válasza VIM hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Nagyon koszonom.
A kepekrol okoskodva valoban kapcsolouzemu tappal kezdodik, legalabbis a graetz es a puffer jol lathato.
Igazsag szerint szunetmentesiteni szeretnem a vegyeskazan rendszeremet,de.
Van egy hazi takolmanyu 3 csatornas zonavezerlom, cirko es vegyes kazan szivattyu kimenet, vegyes elsobbsegi automatika, stb. Gyerek, no, es bolondbiztos a rendszer.
Mivel 24 voltrol megy, ezert gondoltam hogy kihagyom a 12/230v invertert, mert csak szivattyu menne errol aramszunet eseten. Arra lennek kivancsi, mennyi a konkret tapja, nem hinnem hogy 400 voltos bldc motor van benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) gsgm válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Köszi a segítséget!
Egy szivattyú csere megoldott minden problémát.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok!

A képen látható szivattyú fekete vezetékével mit lehet vezérelni?
(#) Bakman válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ha minden igaz, az egy Wilo szivattyú a gázkazán gyártójának matricájával. A kazánban hova volt kötve?
(#) zaza99 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Csak egy szivattyút kaptam és kíváncsi vagyok hogyan lehet üzemeltetni.
(#) zaza99 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Sikerült kapcsolási rajzot csinálnom hozzá.
Ha a kéket és a feketét összekötöm akkor már fog működni?

img013.jpg
    
(#) patexati válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Elméletileg kell neki menni max teljesítményen.. Meg kell próbálni. Valószínű a kazán elektronika szabályozta a teljesítményt.
(#) zaza99 válasza patexati hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Működik, köszönöm.
(#) patexati válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 10, 2017 / 1
 
Viszont felszerelni nem lehet egy az egyben mivel ezek rövidebb kialakításuak mint a külső szivattyúk.Kell egy illesztő közdarab.
(#) VIM válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 10, 2017 / 1
 
Szia! Régebben szétszedtem egy Grundfoss szivattyú ezen részét és készítettem róla rajzot ami hasonló a Willóéhoz. A kettő között az a különbség, hogy az enyém nem kazánba hanem általános felhasználásra készült, míg a nálad lévőt a kazán elektronika tudná vezérelni, "gerjeszteni" a főfázist a megfelelő fordulat, fokozat eléréséhez. A kisebb ellenállású tekercs (barna-fekete)a főfázis a nagyobb a segéd (kék-barna). Ha összekötöd kéket a feketével és ide meg a barna szálra adsz hálózati feszültséget akkor valószínű, hogy ez így a legnagyobb fordulatot (szállítóteljesítményt) fogja eredményezni.
(#) zaza99 válasza VIM hozzászólására (») Jan 10, 2017 /
 
Szia!
Köszönön a hozzászólást.
Működik és elég gyorsan is forog.
Grundfoss-om is van pont olyan mint a rajzodon. A kondenzátor nem volt bekötve rajta mert nem tudták, hogy honnét húzták ki, de a fedlapon rajta volt a bekötés /4-8 lába/.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok. Hoztam egy Grundfos ups 25-60 nevű keringető szivattyút. Hiányzik belőle a kondenzátor de tudom hova kell kötni. Az volna a kérdésem hogy a 2,5µF-os kondi helyére megfelel a 3µF-os is? Elvileg 450V-os. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) patexati válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Működni biztosan fog vele csak lehet melegedni is..Meg kell próbálni.Ugye üzemi kondi és befér a másik helyére?
(#) szikorapéter válasza patexati hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Egy picivel nagyobb,nem tudom hogy üzemi-e.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Keringető szivattyún üzemi kondenzátor van, nincs szükség extra nagy indító nyomatékra. Ha egy picivel nagyobb a segédfázis kondija, az nem biztos, hogy baj, meg kell nézni melegedik-e.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Rendben,köszönöm a választ,csak mert nem találtam 2,5µF-os kondenzátort csak 3µF-osat. Gondolom víz nélkül nem szabad elindítani igaz? Mert most még a csatlakozásait csinálom.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ezek bizony szeretik a vizet (vízkenésűek), anélkül nyekk!
(#) pali486 hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Üdv, azért írok ebbe a fórumba mert eddig senki nem írta le sehol konkrétan azt hogy a mai energiatakarékos, állandó mágneses villanymotoros keringető szivattyút meg lehet-e hajtani egy olcsóbb négyszögjeles vagy egyéb nem szinuszos szünetmentessel. Nekem egy Greenpro RS25/6EA szivattyú van a fűtésrendszeren. Ha valaki szaki választ tudna adni erre a kérdésre azt nagyon megköszönném.
(#) JZoli válasza pali486 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Szerintem az egy "frekvenciaváltós", vagy (ami valószínűbb) kefe nélküli Brushless motor és elektronikus kommutációval működik, és a hálózati oldal simán egyenirányítással kezd. Így nem nagyon sokat számít a bejövő feszültség jelalakja.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) pali486 válasza JZoli hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Szia, tehát elviekben akkor működnie kéne neki az olcsóbb fajta szünetmentessel is? Teljesen mindegy a jelalak, jó neki a négyszög, a trapéz és a kvázi szinusz is?
(#) JZoli válasza pali486 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Én már több helyre is tettem ilyen "típusú" szivattyút, egyik helyen sem volt vele gond. Nincs az a furcsa hangja mint a régebbi típusú sima motoros keringetőknek.
(#) pali486 hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Jaj de jó akkor megnyugodtam. Köszönöm szépen a segítséget!
(#) gyulank hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Nem indult el a Grundfos UP 15-60 130, de áram ment rajta. Szétszedtem. A forgórészt kijjebb lehet húzni, és a tengelyen van egy gyűrű, ami két félből áll, és a tengelyen forog, és húzhatom előre-hátra, de gondolom, ez csapágy lenne, és a két oldalának el kéne forognia egymáson, viszont kézzel nem tudtam megmozdítani. Jól gondolom?

forgó.jpg
    
(#) pont válasza gyulank hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Bővebben: Link

elvileg egy kerámia tengelye van, azt és a forgórészt kell lepucolni.
(#) gyulank válasza pont hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Azon nincs semmi. De azt nem tudom, hogy normális dolog-e, hogy kijjebb lehet húzni. Az én rajzaimon a sötétszürke a csöves rész. Abba ott van egy fix. lemez, utána a gyűrű, utána a forgó rész. Ha a forgórész forog a tengellyel együtt, de a lemez nem, és a gyűrű rányomódik a lemezre, és a forgó részre, és nem fordul el az egyik oldala a másikhoz képest, akkor nem engedi forogni. Minek van ott az a gyűrű?
Következő: »»   9 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem