Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 51
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Helló!

Minden alkatrészt jónak mérek és mégse megy a kijelző normálisan. 0,2V van a két szélső láb között. Egyenárammal van a fűtése megoldva.
Egyetlen dologra gondolok, hogy a 230V-at sorban lévő 1µF kondenzátor lehet kuka.
(#) pbalazs válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
De akkor a többi tápfesz is rossz lenne, nem?
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Minden egyes alkatrészt jónak mérek, minden feszültség jó. Lámpa nélkül nagyon jól lehet látni a kijelzőt, látszik picit a fűtés is. De ha világos helyen, vagy felkapcsolt lámpás szobában nézem akkor alig látni.

A helyén meg még egy piros műanyag előlap is van.

Ennyit tud a kijelző? Elöregedett volna?

Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Ha még világít is a fűtés akkor oké. Esetleg az lehet még probléma, hogy a rácsok, illetve szegmensek feszültsége túl alacsony.
(#) Thomas10100 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Ellenállásháló van a kijelző elött, majd tranzisztorok és egy ATMEGA 8 smd proci van, ami az 5V-ot megkapja.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) Thomas10100 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Így hogy kapcsolási rajzom nincs, fogalmam sincs mit kellene mérnem. Az 5V ami biztos hogy jó
(#) pbalazs válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Az elején még 0V-ot mértél a katód két végén, most meg azt mondod, hogy izzik kicsit. Tehát valamit nem jól mértél, de legalább tudjuk, hogy működik

Mérd meg az ellenálláshálónál lévő PNP tranzisztorok közös lábán, hogy van-e a katódhoz képest kb. 20V.
Ha nem trükköztek a kapcsolással, akkor a uC NPN tranzisztorokat, azok pedig PNP tranzisztorokat hajtanak, és az emitterük össze van kötve. Na itt kell mérni kb. 20V-ot a fűtéshez képest.
(#) zolee1209 válasza DecebaL hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Szia!

Nekem van ilyen kijelzőm, igaz, az "J" végződésű. Megnéztem a gépen, de nem találtam a VFD adatlapját. Annyi rémlik (2014-ben foglalkoztam ezzel), hogy pont ennek a típusnak nem találtam meg az adatlapját, valamelyik hasonlóét szedtem le, aminek a lábkiosztása feltételezhetően passzolt hozzá. Ugyanis az 50 pines csatlakozó egyik felében 23 pin sorban a GND-re csatlakozik, az összes többi valamilyen adatláb.
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
A 0V az 0,2-0,3V és most sötétben vettem észre hogy izzik

Megnézem.

Köszi!
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
115mV-ot mérek a két fűtés között pontosan.
A tranzisztorok közös pontja és a fűtés között 14,6V-ot mérek.

A többit csatoltam a képen, mert megtaláltam a bekötését.
Bővebben: Link
Nem tudom ebből mi derül ki, nekem annyi mintha alacsonyak lennének a feszültségek.

1db nagyobb zener dióda van, amin 9,6V-ot mérek, ez a feszültség van a kijelző 20,21-es lábán is.
Fogalmam sincs ennek hány V-nak kéne lennie, mert a diódáról lejött a felirat. Alatta barnult a panel.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) ktamas66 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ez multiplexben van vezérelve, az anódokon mért feszültségből maximum arra lehet következtetni, hogy működik. A feszültségmérés referencia pontja a vezérlő GND-je legyen. A tranzisztorok közös pontja lenne a táp. A fűtés és a táp között huszonvalahány voltnak kellene lennie.
(#) Thomas10100 válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
-14,6V-ot mérek a fűtés és a táp között.

Jobb lenne ha lenne egy trafó benne, akkor bátrabban nyúlkálnék benne
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) granpa válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Ha szembefordítasz két egyforma 230/x V-os trafót, megvan a leválasztás.
(#) Thomas10100 válasza granpa hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Igen, de nincs.

Mindegy visszaadom a kijelzőt, majd az albérlet tulajdonosa megcsináltatja. Amúgy az albérlő kért meg hogy nézzem meg. Azt gondoltam egyszerübb lesz.
(#) pbalazs válasza Thomas10100 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Nem tudom, a többiek hogy' vannak vele, de engem marhára érdekel, hogy mi van ezzel a kijelzővel...
Azt a 14,6V-ot mi állítja elő? Ha megnöveled, akkor a fényerő is nő. Elvileg a PNP tranzisztorok max. kollektor-emitter feszültségéig lehet emelni.
Vagy ha a fűtőfeszt növeled, akkor is nő a fényerő.
(#) Thomas10100 válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Én is kíváncsi lettem volna már. De vissza kellett adnom, hogy be tudják szerelni az albérletben.

Egy zener dióda volt benne amin 10V-ot mértem, én csak erre gyanakodtam, mert minden más alkatrész jó volt mérésre. Arra gondolhatok, hogy ez a zener dióda nem gyári értékű benne.
De kapcsolási rajz alapján tudtam volna csak meg, mert a felirat le volt kopva rajta.
(#) patkany hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok!

A képen látható vezérlő ismerős esetleg valakinek? Vagy a kijelzó esetleg? Jó volna tudni valamit az életre keltéséről. Bár az MC le van matricázva, de az MC pontos típusa árulkoró lehet mint az LCD-éknél?
A matricát már csak holnap tudom lekaparni.
(#) pbalazs válasza patkany hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Nem ismerős a modul.
Ha leveszed a matricát, akkor megtudod, hogy ez egy uC, vagy gyári (saját program nélküli) IC.
A ROM verzióból én inkább uC-re gyanakszom, ami a rosszabb eset, mert a SW ismeretlen. Mindenesetre az adatlapjából és a bekötésből kideríthető, hogy milyen interfészen kell vele beszélgetni, de a protokoll nem ismert.
Szerintem egyébként UART lesz, és az U7 csinálja az 5V/15V átalakítást.
(#) patkany válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
És protokoll nélkül halott az egész?
Ezt hirdetem apróban. Lenne is rá érdeklődő, de amíg nem ismert a vezérlése, addig nem tud vele kezdeni senki, semmit sem.
(#) pbalazs válasza patkany hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Nem halott, de sok idő kideríteni.
Kb. olyan, mintha egy angollal kellene beszélned nyelvtudás nélkül: ugyanúgy a szájával beszél, ugyanazokat a betűket használja, európai, mégsem érted...
De mondom, ez csak feltételezés, be kéne nézni a matrica alá.
A vevő pedig nézze meg, hogy mit vesz. A képekről minden kiderül.

Volt már olyan VFD a kezemben, hogy az egyik UART vezetéket a földre kellett kötni, és úgy ráadni a tápot. Ekkor elindult egy demo mód, mentek rajta a betűk, és így ellenőrizhető volt, hogy működik-e.
(#) Hp41C válasza patkany hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Már csak azt kellene eldönteni melyikből szátmazik.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok,
Adott egy VFD VU meter kb 8,5cm hosszú fűtőszállal.
Eredeti helyén 2,95V / 22mA AC-vel fűtve.
Tapasztalataitok szerint ekkora méretű kijelzőt lehet még DC-vel fűteni anélkűl hogy lenne látható fényerősség difi a két oldal között?
Kicsi step down converterrel állítanám elő a fűtőfeszt 12V-ból.
Köszönöm.
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Üdv!Van egy pioneer tx-1060 tunerem. Az a baja , hogy nem megy a kijelző rajta.Hogy tudnám megnézni , hogy nem füstölt - e el a kijelző?Sajnos a jobb felső sarkába van egy kis fehér folt , ami lehet égés nyom , de nem vagyok benne biztos nem tudom eldönteni.Szerintem a két szélső lábán kapja meg a fűtést a kijelző.Ha rámérek akkor 1,5V körüli AC értéket mérek.Van valami mód arra , hogy azt kiderítsem , hogy működik e a kijelző?
(#) GPeti1977 válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nézd meg hogy van-e benne vákuum.
(#) jocka0012 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Azt meg lehet nézni?Hogyan?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) gernerakos válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ez bizony levegős. Javítani nem lehet. Az a fehér folt eredetileg szürke, kissé fényes, ha levegőt kap akkor fehéredik ki.
(#) jocka0012 válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Vajon mitől kaphatott levegőt?
(#) _BiG_ válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ha rosszul volt rögzítve, avagy belepiszkáltak, a leszívócsonk könnyen le tud törni és vége.
(#) moderboy válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Megütötték vagy egyszerűen elfáradt valahol, ez sajnos így cserés.
(#) imre.beres hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Sziasztok
2007 május 22.-én , a 6. oldalon valaki már felvetette egy VFD-s VUméter (javascript:aid('87454')) bekötését. Nos, nekem is sikerült egy ilyen LBL-142-n alapuló eszközt beszereznem, sajnos a modult én sem tudom hogy kössem be. A modul azonosító száma EF-1402-2. Ha valakinek vam használható ötlete, szívesen veszem.

Köszönöm
Következő: »»   43 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem