Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 72
(#) bucy válasza bucy hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Most nézem 2x is elütöttem, siettem, természetesen AEG.
(#) zoz11 válasza bucy hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
hello
Probléma nélkül átépíthető bele a kazán, egy-két apróság kell csak hozzá.
Inkább az az alsó mikrokapcsoló lesz a bűnös, a forgás jeladó az nagyon ritkán, de természetesen nem kizárt, h mind a kettő.
(#) zoz11 válasza bucy hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Esetleg azt a manualt eltudnád küldeni nekem? Sok ilyen gépet csinálok, de még sose néztem a service manualt.
(#) bucy válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Ma kimérem a kapcsolót, nem tudom eddig miért nem láttam, rossz helyen kerestem.
Nagyon szét kell borítani hozzá?
A manual nem komoly, inkább csak service info, de nekem segített most a tesztelésben.
(#) zoz11 válasza bucy hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Nem veszélyes, a menetes száras részt, a tömörítő alatt fogja csavar, meg ami a tömörítőt tartja azt kell szétszedni.
(#) Sendi hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Üdv. Van egy öreg Saeco SuperAutomatic Twin kávéfőzőm. Elindul, darál, majd erőködik, de nem indul meg a viz, (kávé) leáll, nem történik semmi. Kikapcs, bekapcs ekkor megindul néhány csepp kávé. Start gomb, és kijön a kávé. Elsőre miért nem jön ki?
(#) pisti222 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Kést most rendeltem, és mielőbb cserélem.
Menüben pontosan hol állítható, mert én már minden pontot átnéztem, manuálok sokaságát, de nem találtam opciót...
(#) bucy válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
A kapcsoló jó, viszont a pozicionáló pöcök letört, szét kell szednem és megoldani.
Ami viszont jobban bosszant, megjött a kazánom a Delonghiba, összeraktam, az rendben is van, de a főzőkészülék amikor darálási pozícióba áll fent hagyja a szűrő részt, így a darált kávé nem tud hova beesni. Nem tudom mitől van, eddig rendben volt és ahhoz a részhez hozzá sem nyúltam, csak kivettem a főzőegységet egy tesztre az AEG-hez.
(#) zsoltno1 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok Segítsetek! Hátha van valakinek ötlete?!
Delonghi ESAM 4000 kávéfőző, a EP5 pumpa működik, a habosítón (teafőzőn) jön a meleg víz,
de nem hajlandó kávét főzni - Szinte száraz a kávé benne - Az öblítésnél (kikapcsolásnál se jön víz.
Dugulásra gondoltam - Szétszedtem a felső dugattyút is átmosogattam, de tiszta nincs vízkő
mégse jön víz a kávéra? a Pumpa elindul, olyan mintha dugulás lenne - Valakinek ötlet?
(#) zsoltno1 válasza zsoltno1 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Akkor én megírom a választ is. A melegítő egység után van az elágazás, a gőz készítőhöz és
a kávé készítéshez, tisztításnál mindig a gőzön jön keresztül a vízkőoldó, de a kávé készítőnél van egy rúgós szikikon gumis szelep és azon is le tud rakódni a vízkő, melyet csak szét szedéssel tudtam kitisztítani áztatás se használt. REMÉLEM SEGÍTEK MÁSOKNAK IS!
(#) kurtosister hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok
Segítséget kérnék tőletek!
volna egy Saeco Incanto Classic kávégép,a következőt produkálja:tesztet megcsinálja, kazán fűt,őrölt kávéból főzne.
A kávédaráló fogaskerék hibás volt(sűrű fogazású)cseréltem komplett darálót forgás jeladóval együtt(ritkább fogazású)Talea daráló-ra.
de a hiba nem oldódott meg kb egy másodpercig darál ezután daráló hibával megáll,ami hiba üzenetként csak annyit jelent mintha megszorult volna a daráló pedig forog.
Valakinek ötlete volna e hogy a vezérlőn hol keressem a hibát? mert ennél már a forgás számából számolja a darálás időt.
(#) Micum5 hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan problemam lenne hogy Bosch vero professional 100, tul sok vizet gyom a talcaba! Mi lehet problema?
Valaszotokat elore is koszonom!
(#) zoz11 válasza zsoltno1 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Tipikus dugulás helye
(#) zoz11 válasza Micum5 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Üdv
Jellemző hiba rá, központiba cserélni kell a tömítéseket, meg van benne egy víz záró szelep, amibe van 2db karmantyú amit cserélni kell. (ehhez elég jól szét kell rámolni a gépet)
(#) zoz11 válasza kurtosister hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Tegyél bele megfelelő darálót és működni fog a gép. Esetleg teszt üzembe megtudod nézni h ad e jelet a jeladója.
(#) Micum5 hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Koszonom a gyors valaszt!!
(#) kurtosister válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Értem.
Azt nem tudom ennél a tìpusnál hogy megy a test mód de rákeresek .
(#) Micum5 hozzászólása Jan 10, 2017 /
 
Sziasztok megint hozzatok fordulok. Aeg cafamosa bekapcsolaskor megcsinalja a tesztet utanna mind a 4 zold lampa villog. Mi lehet a problema?
(#) Lackooo76 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem van egy Krups 7240 kávé főzön bekapcsolást követően 06 hibát ír és a vizkőtelenítés félbeszakadt,találkozott e már valaki ilyen hibával?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv
Laci
(#) bole hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok !Van egy Amcsi teafőzőm 110v 2Kw Milyen egyszerű megoldással tudnám üzemeltetni trafó nélkül?rajzot kérek ha lehet?Köszi
(#) uniman válasza bole hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Hello! Nem ismerjük ugyan, hogy milyen az az "Amcsi" teafőző... de ezt nagyon egyszerű megoldani ! Veszel még egyet...és azokat sorba kötve egyszerre főzöd a teákat! ...vagy nem?
(#) bakaruha hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok Saeco incanto kávéfőző vezérlőpanelján kiégett egy varistor típusa 7n560k mivel tudnám ezt helyettesíteni mert nem igazán találok ilyen típust. Várom mielőbbi válaszotokat Üdv.
(#) Dino71 válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Én simán betenném EZT
(#) nimrod79 hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sajnos nem akar szuperálni a szarvasi kávéfőzőm.
A kapcsolót már néztem és a fűtőszál sincs megszakadva. Ha direktre kötöm a fűtőszálat akkor melegít. Van még benne két alkatrész amiről fogalmam sincs hogy milyen szerepet játszanak a gépezetbe. Milyen funkciójuk lehet ennek a két alkatrésznek?
(#) lalibatyo válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 16, 2017 1 /
 
Hello
Ha minden jó de mégsem fűt akkor szerintem a hőbiztosíték szakadt meg azt kell cserélned. Abban a szilikon gumicsőben lesz. Rá vagyon írva az értéke hogy hány fokon olvad ki, illenék betartani az újjal is nehogy előbb olvadjon a burkolat mint ahogy jön a kávé
(#) lalibatyo válasza lalibatyo hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
A másik kapcsoló a hőfok szabályzó kapcsoló az is lehet hibás. Ezek egyszerűen kimérhetőek szakadás vizsgálóval is.
(#) nimrod79 válasza lalibatyo hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ha jól értelmezem akkor van benne egy hőre ki-be kapcsoló és egy másik biztonsági védelem az olvadó biztosíték? A hőkapcsoló kikapcsolja a kávéfőzőt ha már az túl meleg.
Az olvadóbiztosíték meg csak akkor szál el ha a hőkapcsoló véletlenül elromlik?
(#) lalibatyo válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Igen, jól mondod. A hőbiztosíték csak egyszer tud kikapcsolni aztán csere. Ebből látja a szaki hogy bajok vannak. PL a szabályozó nem biztos hogy jó, vagy már nagyon vízköves a "vas". De pl lehet az is hogy a felső szűrő már el van dugulva a sok vízkőtől.Mert ugye hiába öntöd bele a vízkőoldót, idővel az apró vízkődarabkák szinte teljesen eltömik a felső szűrőt te pedig csak vársz hogy a betöltött víz kijöjjön. Közben szegényke csak fűt közben ki-be kapcsolgat a szabályozó aztán egyszer eléri a szilikoncsövön belül is a kiolvadási hőfokot a hőbizti és game over. De lehet csak elfáradt a bizti és feladta. Az más kérdés hogy ha csavar tartja a helyén a felső szűrőt akkor úgy bele rohadhat hogy kivenni sem lehet a felső szűrőt.
A hőfokszabályozó viszont hővezető pasztával van felrakva erre figyelj ha cserélnéd a jó hőkontaktus miatt.
(#) Micum5 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok. Esetleg tudna valaki segiteni?
Jura C5 gép se kép se hang. Nem kapcsol be nem is világit..
Esetleg javitható vagy valakinek nincs hozzá elektronika?
Előre is köszönöm!
(#) kowi válasza Micum5 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Ez így elég kevés... Szétszedted? Gondolom ebbe van egy kapcsolóüzemű táp abban kellene elősször keresgélni.
Következő: »»   23 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem