Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 22
(#) gordonfreemN válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Ez igaz lehet. Én fórumon figyelem és olvasom a tehetősebb tapasztaltak egybehangzó összefüggő véleményét majd az alapján mentem hallgatózni. De nem tartom kizártnak azt sem persze hogy sok múlik az erősítőn is. Ez világos
Különben nehéz ám eldönteni mit is akar és mit is vár az ember. Szerencsémre nekem "botfülem" van meg tudok kompromisszumot kötni így elégedett lehetek.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Persze, mert a boltban berakják neked a DEMO CD-t, amin nagy valószínűséggel dolgozott a hangmérnök, és kevésbé a Limiter. Azt, ha otthon berakod, bármi meg tud újulni tőle. Még a Sokol hangszóró is!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2016
(#) szili83 hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Szeretnék valami tranzisztoros és vagy hibrid erősítőt építeni. Nem kell nagy teljesítmény, 20W bőven elég lenne. Az oldalon prezentált erősítők közül mit lenne érdemes megépíteni? Előfok csőnek valami elterjedtebb orosz cső lenne jó, amit könnyen be lehet szerezni.

A lényeg a jó hangminőség....
(#) Moszkvai válasza szili83 hozzászólására (») Jan 16, 2017 / 1
 
Szia!
Nem teljesen hibrid, de van benne elektroncső, 20wattos és nagyon szépen szól a "Csöves HT-A"
Sokan megépítették, jó nyáktervek vannak hozzá és az orosz csövekkel is kompatibilis.
Ezen kívül jó még meghajtónak az ECC88, ECC85 stb. is.
Nekem az egyik kedvenc erősítőm.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 16, 2017 / 1
 
Hta30 tehat 30watt de tök mindegy 20vagy 30 .
Az otalat javasolnam ugyan azon felépitmenyben az elejere egy kis csovesitest

Igazàból hibridre beszélném rà de ... senkire.nem lehet erőltetni főleg nem turkalok a koltsegvetesbe
Egy.hibrid azert kicsit huzsabb anyagilag.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Szerintem nem drágább mint egy csöves erősítő, azok is kb 50-100e között állnak meg, szóval ennyi belefér. A hibridnél gondolom csak a trafó ami húzósabb meg a csövek, kondik, de nem lehet nagy árkülönbség, max 10e, nem? Annyi meg nem gond.
(#) szili83 válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Hol találok hozá dokumentációt, leírást? Érdekel.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Van sajat.topikja es az otalanak is
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Igen, igazad van 30 wattos!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) sandor1632 hozzászólása Ápr 15, 2017 / 2
 
El készült azén kis drágaságom is.
Örök hálám CHZ/ Zolinak a tervekért és a segítségért.
(#) sandor1632 hozzászólása Okt 8, 2017 / 1
 
Hibrid újragondolva.
(#) Moszkvai válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Üdv! Milyen eredményt hoztak a változtatások? Ha jól látom csöves egyenirányítás, plusz stabilizált feszültségek? Csatoló kondenzátor csak kettő van? Tápkondik is változtak? A kimeneten a hangoló tekercs elmaradt?
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
(#) sandor1632 válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szia.
Hogy milyen eredményt hoztak, az szubjektív vélemény, bár nem túlzás állítani, hogy teljesen másképp szól az egész.
Az anódtáp csöves diódára + csöves áteresztőre lett átalakítva.
Stabilizálva csak a meghajtó csövek fűtése + az áramgenerátor van.
A többi STTH806DTI dual dióda, így becsapós a kinézete, már más is belefutott. (Személy szerint élet telibbnek érzem ezekkel a diódákkal a hangot.
A 2x2db 4µF-os MBGO kondit hallgatózás után 1-1 6,8µF-os Jantzen Superior Z-cap-el váltottam ki.
A legdrasztikusabb változást a csatoló kondi csere, és a csöves anódtáp hozta.
Bár ezt túlzás lenne kijelenteni, mert az utolsó ellenállás cseréjével is véltünk különbséget felfedezni.
Az eredeti felállásból csak a 2 első cső maradt bent (6N2P), valamint a trafó, a plusz fűtő tekercsel kiegészítve, valamint a tranzisztor készlet, minden más cserélődött kísérletezés során. A vezérlés is cserélődött, már 2 választható bemenettel rendelkezik, valamint motoros poti állítja hangerőt. Mindez távirányítható.
Ennél már az utolsó kis cm kábel minőségére is figyelmet fordítottam..
Meg is lett az eredménye!
A kimeneti párhuzamos L-R tag gerjedésgátló szerepet töltött be, 2-2m hangfalkábelnél nem bizonyult szükségesnek az alkalmazása.
(#) Moszkvai válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm a kimerítő választ!
A maghajó csövek fűtését Én is stabilizáltan találom jobbnak, precízebbnek. Az anód tápot is stabilizálom. Oldalanként külön szoktam stabilizálni mind két oldalét. A végfeteknek is oldalanként külön tápellátása van. Csatoló kondi elég kritikus, ezt már fülre szoktam válogatni.
(#) sandor1632 válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
A Jantzen Superior Z-cap nálam az összeset leverte, mind térben, mind átvitelben.
12 féle kondit próbáltam bele..
(#) jimmi12 hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok,
Minap a kezembe akadt a műhelyfiókban heverő ST496-09c-s végfok panel, azon gondolkodom, hogy kellene kezdene valamit vele. A TDA-s, JLH-s cuccokon már túl vagyok, a csöveshez meg kevés
Innen jött az ötlet, hogy meg kellene próbálni a csöves hibrid kombinációt. Tudtok ajánlani valami kapcsolást, amin esetleg van hangszínszabályzás is (mély,magas)?
Előre is köszönöm!
(#) samtron77 hozzászólása Ápr 23, 2020 /
 
Sziasztok. Szeretnék építeni félvezetőkből egy A osztályban működő végfokozatot. Van már egy csöves elöfokom (occó kínai) 6j1-es csövekkel. Gondoltam mögé raknék egy ilyen hőerőművet. Olvasgattam a témában de folyton kétes adatokra bukkanok a leírásban/kommentekben. Ha valaki épített már ilyen hibridet v. van egy tuti A-s kapcsolása és nem csinál belőle titkot azt megköszönném ha megosztaná velem.

Köszönöm!
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 / 2
 
Szia
Ez amit felvázoltál az nem hibrid csupán öszvérnek mondható ,de ha már kérdezted akkor azt kell mondanom ilyen öszvér megoldást sokan csináltak már ,ehhez nem nagy tufomány kell .
Fogsz egy csöves elő valamit majd egy akár A osztály elé biggyeszted!

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2020
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Szia. Igen pontosan erre gondoltam. Csak egy minél egyszerűbb A-s kapcsolás kellene.
(#) CHZ válasza samtron77 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Ez megfelelő lehet. Elé egy csöves fesz. erősítő fokozattal valós hibrid lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2020
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
"Van már egy csöves előfokom"
Nem épiteni akar csupán egy meglévő csöves valami után szeretne valamit ,/sok rejtély/
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Az jó hozzá ha 10V eff szintet is tud, csak a A osztályú végét kell megépítenie.
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Egyszerű, de nem stabil és kicsi a kivehető teljesítménye.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Nem tudni mi van neki ?
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Azt tudni de egyszerüt keres?
(#) pucuka válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Idézet:
„Van már egy csöves elöfokom (occó kínai) 6j1-es csövekkel”

Ez van neki, lehet, meg tudja hajtani azt az egy szem FET -et.
Szerintem teljesen jó lesz, a cikkében írja is, hogy egy A osztályú 12 AU7 előerősítője van. Az meg eléggé hasonló a 6J1 hez, gondolom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2020
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Ez sem bonyolult, olcsóbb FET kell hozzá. Amit javasolsz abba drága, már alig kapható FET van.
Más típussal nem használható, hőmegfutás miatt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2020

A.png
    
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Csakhogy a 2SK1058 kifejezetten hangfrekvenciás célra gyártódott, ezért drága is, az IRF350 egy szimpla kapcsoló tranzisztor, annak megfelelő karakterisztikával, és olcsó árral. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy melyik van benne.
Majd a témafelvető eldönti, hogy mi a fontosabb, az ára, vagy a minősége az erősítőnek.
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Nem csak ezért kell bele az a típus, kapcsolás nem tartalmaz hőmegfutás elleni védelmet.
2SK1058 nem fog megfutni TK paramétere megóvja.
Következő: »»   20 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem