Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   79 / 93
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Nagyon köszönöm a rajzot, PM438-as panelmérőm van is otthon.
(#) papus51 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szia!
Ezzel a rajzzal valami nem stimmel. Az R5 ellenállás rövidre van zárva. Ennek így nincs értelme.
(#) vargaf válasza papus51 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Mi zárja rövidre az R5 ellenállást?
(#) gyula66 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az R5 ellenállás az LM358 6-os és 7-es lába között van sorosan a P2 potival. Én sem látom a rövidzárt.
(#) papus51 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Jogos, én néztem el. Sajnálom.
(#) vargaf válasza papus51 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A Te hozzászólásod az előző rajzról szólt, de ott sincs rövidre zárva az R5, ott az R2 és R6 közé van kötve és a TL431-re.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) papus51 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Igaz. Eggyel feljebb már sajnáltam.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A PM438 tápfeszültségének nem kell galvanikusan leválasztva lennie, a mérendő feszültségtől?
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 21, 2016 / 1
 
Hello! Igen, el kell választani, mivel Te telepes táplálást emlegettél, az automatikusan teljesül.
Egyébként annak az az oka, hogy a feszültséget az műszer a Com lábához képest méri. Azon viszont a plusz tápfeszültséghez képest kb. -2,8V referencia feszültség van. Egyébként ebben a kapcsolásban pont ezt a belső referenciát használjuk a 3,5V levonására. Ezért nincs külső referencia.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Ha elemes táplálást használok, akkor például tudok olyat tenni vele, hogy a táp elem 9 voltjából 7805-tel előállítok stabil 5voltot egy jeladónak, és ennek a jel feszültségét mérem?
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 21, 2016 / 1
 
Ez megint nem így működik! Az nem egy jó módszer, hogy apránként csepegteted az infókat. Mert eddig szó nem volt ilyesmiről, csak arról, hogy egy potméterről érkező feszültségtartományt kell átkonvertálni %-os jellé. Így el és lefáradok ám..
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 21, 2016 / 1
 
Azt nem említetted, hogy ez a jeladó egy milyen ellenállás értékű poti. Mert 600ohm-nál nem illene kisebbnek lenni, és 10kohm-nál nagyobbnak. És remélhetőleg mindentől független, vagy is galvanikusan elválasztott. Jelenleg a poti nem 5, hanem 6V feszültséget kap. (Pontosabban a 7106 belső referenciájának kétszeresét.)
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Bocsánatot kérek. Ezt a kérdést csak általánosságban kérdeztem. Vagyis a fékbetétkopásjező potenciométerhez csináltam feszültség mérőt PM438-ból. A potenciométer belül elektronikát tartalmaz, 5 volt a betápja. Én úgy csináltam meg a feszültség mérőt, hogy 2 db 9 voltos elem van benne. Az egyik a P438 tápja, a másikast IC betápja a stabil 5 voltnak. Lehet, hogy elég lett volna egy elem? Elnézést kérek még egyszer, hogy félreérthető voltam és feleslegesen terheltelek. Amit PM438-ra küldtél az nagyon jó, és még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 21, 2016 / 1
 
Nincs semmi gond, használd egészséggel! Mindössze annyit kell tudatosítani, hogy minden lényegtelennek látszó dolgot/igényt/feltételt tudatni kell, mert én abból tudom csak meg a helyes irányt, merre menjek.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Köszönöm ,és még egyszer elnézést ha megtévesztettelek.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 22, 2016 / 1
 
Oké, akkor legyen egy "egytelepes" megoldás is. A fogyasztást azért meg kellene gondolni. Mert nem tudom mekkora áramot vesz fel a jeladó, de a 7805 önfogyasztása 5mA. Azt kell mérlegelni, hogy ez hogy viszonyul a jeladóhoz. Mert lehet akár kisebb önfogyasztású stabit is beépíteni.
A "nullponti" 3,5V referenciát itt az 5V-os stabi szolgáltatja. Ha a jeladó a tápfesz arányában adja ki a feszültséget, akkor jó lesz,de ha belső stabilizátora van, akkor nem biztos. (Már mint a 7805 hőmérsékletfüggő stabilitása kérdés elegendő lesz-e.) De próba cseresznye..
Előbb mindig a nullpontot kell beállítani, aztán a 100% értéket.
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Most már nem is tudom mit mondjak, mert a köszönöm már nem elegendő. Le a kalappal a sítőkésséged előtt. Nagyon jó a rajz, még egyszer köszi.
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szívesen! Remélhetőleg jól fog működni, használd egészséggel..
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Tudnál mondani olyan stabilizátor IC-t aminek kisebb a fogyasztása?
(#) proli007 válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 23, 2016 / 1
 
PLd. az LF50CDT. De akik PIC v. AVR-el foglalkoznak, kapásból mondanak neked megfelelőket. (Feltéve, hogy el is árulod nekik, mekkora fogyasztáshoz kell. )
(#) gyula66 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Köszi. Írok a PIC-es fórumba.
(#) Hp41C válasza gyula66 hozzászólására (») Szept 24, 2016 / 1
 
(#) butib hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Üdvözlet
Építettem voltmérőt 7107-es ic-vel . Pontos-e azt nem tudom , de amivel kalibrálom ahhoz képest egész jó (200mV ) . Problémám az hogy ha összezárom a mérőpontot akkor nem nulla amit mutat hanem ugrál , ha az ic-n zárom össze a 30 31 -es lábát akkor stabilan mutat ( -003 ) .
Mi lehet a baj ? Segítséget előre is köszönöm .
(#) Robin2 válasza butib hozzászólására (») Jan 18, 2017 / 2
 
Pár hirtelen gondolat:
- az ic nem szereti a gyantamaradványos forrasztásokat a lábai közt
- valamelyik kondinak (talán az auto zero-nak) megfelelő anyagúnak kell lennie (kerámia talán)
- hosszú a bemeneti vezetéked és összeszed valami zavart
- esetleg tápszűrési probléma
Tedd fel, melyik rajzot építetted meg.
(#) butib válasza Robin2 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
- Gyantát lekapartam
-
- Az ic-n zárva sem nulla
- A + tápon van 470µF máshol , másik nincs
- Kipróbáltam már több variációt az értékekre de a kiinduló a cikkek közötti volt ( egyedi panel )
(#) butib válasza Robin2 hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Köszönöm
Táp szűrés problémám volt .
(#) Alkotó válasza butib hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
A kapcsolást, és a paneltervet megmutatod nekünk?
Illetve okulásként, a rajz birtokában részletesen mond el mit változtattál meg a helyes működéshez.
(#) butib válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Sajnos nem működik rendesen de az eredeti problémám kicsit jobb lett .
- Negatív tápfeszültségnél nem volt semmilyen kondenzátor mert úgy gondoltam hogy az csak azért kell hogy tudja az ic hogy fel van cserélve a + - , tettem be 100nF -ot annyit segített hogy ha összezárom az ic-n a lábakat akkor 0-át mutat ha csak a mérőpontot zárom össze akkor ugrál de csak kb 0.7 és 0 között ( összeszedi a zavart ? ) az nem zavart , most már újabb problémám akadt
-mérés közben is ugrál kb 1,5mV -ot .
- másik probléma hogy a 100mV mindig változik hiába állítom be (referencia)
(#) butib válasza butib hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Figure 12 amit csináltam , 1kOHM-os potméter helyett 20kOHM-os van betéve , és össze van kötve a 30-as 32-es láb .

icl7107.pdf
    
(#) Alkotó válasza butib hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
A kapcsolást jó lenne látni kompletten, a tápegységgel együtt. A -5V-ot is meg kell neki kapnia, amit többféle módon is elő lehet állítani. lehet pl. 7660-al mondjuk így, vagy akár egy sima zénerrel mondjuk így. Vedd észre hogy az első egyenfeszültségről megy a második meg egy trafóról.
A panelterv is jó lenne, illetve fotók a konkrét produkcióról, mert az áramkör érzékeny a vonalvezetésre. A kijelzés változás rángathatja a tápfeszültséget, ami piszkálja a referenciát, mert az is ebből van leosztva.
Következő: »»   79 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem