Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aktív hangváltó
 
Témaindító: Resident, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   5 / 8
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Jumper nélkül a felcserélt IC-kel minden változatlan
1-3: 7,2V
4: 0V
5-7: 7,2
8: 14,5V
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Rendben mint az várható is volt, de így a biztos.
Tekintsük meg a panel forrasztási oldalát, átvezetési lehetőséget keresünk.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Én nemlátom a hibát...
Talán neked sikerül rábukkanni!
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Bekarikáztam egy részt ami több mint gyanús.

Hiba_3.jpg
    
(#) abcdabcd válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A 3. képen jobb oldalt alul van két láb ami nincs beforrasztva, vagy nincs is ott alkatrész, csak a furat... az úgy jó? Meg a 4. képen bal oldalt felül is van 6 csatlakozási pont, ahol úgy tűnik nincs alkatrész..
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A "Pedró"-s panelek egyik buktatója a szélén futó vezetősáv keret, ami nem része a kapcsolásnak, de igen kellemetlen pontokat képes összekötni, ha nincs jól maratva. Legjobb ha lekaparod.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Azzal nincs gond! Le ellenőriztem.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Innen visszaolvasható egy konkrét eset.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Le kapargattam a szélét. Nem mindenhol, de ki szakaszoltam. Biztosan nem okoz sehol átvezetést.
A mért értékek ugyanazok...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Valahogy a bővítő panelt és magát a szűrőt külön külön lekéne ellenőrizni h kizárhassuk valamelyiket a hiba okául. Van ötleted?
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A bővítő panelnek nem látom közét a hibához. A lokalizáláshoz megmérném (jumper nélkül) a három jumper tüske feszültségét testhez képest.
Ráérős időben azért majd le kéne mosni denaturált szesszel, vagy nitróval a forrasztási oldalt, mert a gyantában megbújhatnak vezető anyagok. Úgy látszik itt-ott parányi óncseppek is vannak.
(#) bajuszrichard válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Mára nekem elég. Holnap/ma munka...
Délután folytatom. Köszönöm az eddigi segítséget!
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A három tüske azonos feszültségű.
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Rendben, akkor később mélyülünk el benne.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Azthiszem a 3tüske mindegyikén 7,3V van de nemsokára hazaérek és pontosítom.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
7,1V
És nincs átvezetés a tűskék közt.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Fejlemény van!
A bővítőt kiváltottam ellenállás párokkal (18K, 4,7K) A mért eredmény nem változott jumper nélkül!
Jumperrel nem mértem de kiprobálásnál működik! nem bug és tisztán szűr
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A bővítővel is működik! Ezekszerint már tegnap is jó volt, mikor méregettük a feszültségeket a TL072 IC-ken Vagy ez nem üzemszerü működés?
A Jumpert a felső 2 tüskére raktam és igy a mért értékek
1-3: 7,2V
4: 0V
5-7: 7,2V
8: 14,6V
Ha ez igy Jó, akkor nagy valószínűséggel az egyetlen hiba az volt ,hogy először az IC-k nemjól álltak a foglalatban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Tökéletes. A forrasztási oldal tisztítását azért melegen ajánlom, mert lehet jól végezted a méréseket, csak valami gonosz átvezetés okozta az ellentmondásos eredményeket és ez visszatérhet.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ezt mondanod sem kell már meg csináltam! Nitrohígító széppé varázsolta alig maradt pár óncsepp... ,de az a legkevesebb!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
Legfőképp neked reloop! Már másodszor segitettél ki!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Finom darab, gratulálok, el is hiszem milyen bosszúság, hogy nem akart rendesen szólni.
A panel megnyugtató képet fest végre A dióda anódnál még mintha lenne egy kis eltévedt óncsepp a vezetősávok között, de bizonyára nem vezet.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Köszi.
Tényleg bosszantott! Már egy hete kínlódtam vele...
Az az óncsepp már nagyjábol el lett távolítva de a képen látható állapotában sem volt veszélyesen közel. (csalóka a kép)
Az RFT SV 3000 erősítő még mindig várat magára a szekrény méllyén! de ami késik nem múlik.
Remélem akkor is számíthatok a segítségetekre!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) proli007 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Ápr 28, 2015 / 1
 
Hello! Én azért ajánlom, hogy valami tisztességes forrasztóón beszerzését. És fém tiszta felületen jó forrasztás gyakorlását. Mert véleményem szerint ezek a varázslatos hibák ebből szoktak keletkezni. Mert én a rossz szemmel és monitorommal is még számtalan gyanús forrasztást látok. Egyébként pedig vétek IC foglalatokat használni, legtöbbször nem indokolt. Csak a kontakt hibákat tudja szaporítani..
(#) bajuszrichard válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Neked is köszönöm a türelmed!
A kép nem tudja visszaadni a valóságot mert a lámpa fénye egyes helyeken úgy csillog mintha ón tükröződne. Szabad szemmel tisztábban kivehető hogy van e átvezetés vagy nincs .
Tény h van egy két elrontott forrasztás. egy része abból ered, hogy ki/be forrasztgattam alkatrészeket mikor még saját magam kerestem a hiba okát és akárhogy figyel az ember csak félresikerül egyik másik.
IC foglalatnak előnye is van, ha cserélni kell az IC-t mert mondjuk egy hiba csúszik a szerkezetbe és elszáll az IC és ráadásul nincs ónszippantóm akkor a ki be forrasztgatást nem olyan egyszerű megoldani egy IC-nél úgy h ne folyjanak egybe a egyes lábak.

mod: a felesleges pöttyöket kivettem!
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
(#) valaki2233 hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Sziasztok, elnézést a hülye kérdésért, szeretnék egy 3 utas hangsugárzót építeni, minden hangszórót külön meghajtani, a TDA2052 adatlapjában találtam egy kapcsolást amit alkalmaznak (Pirossal bekereteztem). Milyen frekvencián vágnak, elméletileg egy magas és egy középsugárzót hajtott meg, de nem tudom megsaccolni az értékeket hogy egy 1 kHz és 3 kHz között engedjen jelet az erősítőbe, hogy egy középsugárzót meghajtson, a magas sávra milyen értékeket ajánlotok? Válaszokat előre is köszönöm!

Szuro.PNG
    
(#) trickentrack hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Üdv!

Lehetséges "ötvözni" ezt a két kapcsolást? Mindkettő egy aktív hangváltó, ez első kapcsolással a közép hangokat lehet leválasztani, a másodikkal pedig a magasakat. Viszont én azt szeretném, hogy a magasat és a közepet egybe le tudjam választani egy kapcsolással/potméterrel.
Ezt lehetséges megcsinálni. Itt a videó is amiből van a kapcsolás:Bővebben: Link

Előre is köszönöm!
(#) nandika76 hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok. Találtam egy kapcsolási rajzot, a Rádiótechnika 1982/1-es lapjában. Az lenne a kérdésem, hogy menyire tartjátok ezt jónak.
Nekem annyira szimpi volt első látásra, hogy meg is terveztem a nyákját.
Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Megosztod velünk ezt a rajzot?
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Keresem de sehol nem lelem a nete.
Maximum egy fotót tudok feltenni.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Amúgy hogyan gondoltad a véleményezést?
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem