Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   96 / 118
(#) jacsoj válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Igen tettem, nem változott jelentősen a feszültség.
(#) kadarist válasza jacsoj hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Akkor érdemes lesz a kimeneti pufferkondikat átnézni, mert azok kapacitásvesztése okozhat ilyen anomáliákat.
(#) jacsoj válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
A kondikat legelőször kicseréltem, mert feszültséget akartam emelni, de holnap azért megpróbálok másikat mellé tenni.
(#) Lali24 hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy FSP350-60MDN táp, egyik percről a másikra megadta magát. Most kívülről indítva, csak felpörög egy kicsit a venti, és le is áll. Próbálna indulni, de nem tud. Valakinek nincs esetleg hozzá egy kapcsolási rajz, vagy merre keressem a hibát?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia!
Neked is azt tudom tanácsolni, hogy: "Akkor érdemes lesz a kimeneti pufferkondikat átnézni, mert azok kapacitásvesztése okozhat ilyen anomáliákat."
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Köszi!
Látszatra jók, de mindjárt kiszedem és lemérem őket!
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
A kimeneti pufferek jók voltak! A primer oldalon lévő két db 820uf sok voltak kiszáradva!
Köszönöm a segítséget "kadarist"!
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) jacsoj válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Köszi a tanácsot, a 12Vos körben nem volt jó a kondi, így még nem jártam.
(#) vlm22 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Szét szedtem még jobban a tápegységet és alatta a müanyag lapon kis égés nyomokat és valami kemény megfolyt anyagot találtam. Ezzen kívül a hűtőbordákon is találtam fekete foltokat. (és még mintha az alsó része rozsdásodna kicsit)

Ezzek mitől lehetnek? Ezzek közül valami utalhat a hiba okára? Mi lehet a baja?
(#) vlm22 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Itt vannak még képek. A táp alján amit én rozsdásodának néztem ,ahonnét a kiolvadt az a valami és a táp alatti müanyag amin végig folyot.
(#) eyess válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Biztos , hogy a tápnak van baja ? Nem lehet az , hogy csak a pc nem indította ?
(#) kadarist válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!
Az inkább csak szigetelő-rögzítő műgyanta lesz és nem hiba. Mi a gond a tápegységgel?
(#) vlm22 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Nekem csak oda adták hogy javítsam meg.
Aki adta ő letesztelte és nem müködött. Azt mondta hogy semmi jele nem volt annak hogy meghibásodik. Egyszer csak nem kapcsolt be már.
(#) kadarist válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
De próbáltad elindítani a zöld-fekete összekötéssel?
(#) latyakosa válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Ok nélkül nem olvadnak meg a műanyag szigetelések alkatrészek, ventillátor tengelye nincs beállva ?
(#) vlm22 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Nem. De még mielött hozzám került lelett tesztelve azonban az azthiszem lila és szürke vagy zöld volt.
Nincs. De alatta is a műanyag meg volt feketedve.
(#) kadarist válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A zöldet és a feketét (valamelyik test, -) kell összekötni a számítógépen kívüli indításhoz. Bővebben: Link.
(#) zoli0078 hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok,

Adott a Chieftec táp 650W-os moduláris ami nem volt hajlandó elindulni. Szétszedve látható volt, hogy valaki már próbálkozott vele mert a csatolt képen jelölt ellenállásokat forrasztgatták (a képet a netről szedtem így egyszerűbb volt).
Szerencsére két egyforma táp van nálam (a másik működik) és a másikban 255KOHM-os volt a három ellenállás. Ilyet sajnos nem találtam a legközelebb 220KOHM-os volt így azzal próbáltam ki. Most az a helyzet, hogy ha a 230-as oldalon sorba kötök egy izzót akkor a táp elindul és minden fesz meg van (az izzó alapból is kissé izzik de mikor bekapcsol a táp erősebben izzik) de ha a soros izzót kiszedem akor indulásnál csak megmozdul a venti és leáll a táp.
Lehet az ellenállásokkal van valami probléma?
(#) latyakosa válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Terhelést tettél a kimenetére a tesztnél ?
(#) vlm22 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Meg próbáltam. Lecsapta a biztosítékot. Majd kikapcsolt hosszabítóba vissza dugtam a tápot így is lecsapta a biztosítékot ( ha ki volt kapcsolva akkor hogyan? ) és eldurant a képen látható azt hiszem kondi.

Akkor ha ezt kicserélem akkor valószinüleg menni fog?
A gyanta melyik alkatrészből olvadhatott ki? Nem lehet hogy az a baj hogy az át olvadt? Vagy amiből ki olvadt az nem müködik?
(#) latyakosa válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Javításnál soros 230V-s izzóval próbáljuk ki a tápot elsőnek.
Van ebben a tápban pár zárlatos alkatrész elsőre azokat kellene megkeresni. Amíg a 230-s bemeneten a szakadásvizsgálóval zárlatot találsz addig keresni kell az okát. Lehet a diódahíd, kondenzátor, de teljesítmény tranzisztorok is zárlatosak illetve több helyen is zárlat lehet.
Mondjuk egy aktiv pfc-s táp javításához nem fog ártani ha van leválasztó trafó és szkóp sem.
Ha nincs benne gyakorlatod akkor keress szakembert, a primer oldalon nagyfeszültség van/lehet veszélyes a hozzá nem értőknek.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) vlm22 hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Köszönöm. Majd holnap neki állok meg keresni melyik lehet gond.
Oda figyelek hogy ne üttesem agyon magam. De persze az agodalom jogos.
(#) latyakosa válasza vlm22 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A pfc-s tápokban - amikkel eddig találkoztam - a primer oldali puffer-nek nincs kisütő ellenállása. Ha nem működik a primer oldali pwm/standby táp rész akkor ebben a pufferben hosszú percekig 300V feletti feszültség van.
(#) vlm22 hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Rendben. Köszönöm.
(#) zoli0078 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Próbáltam terheléssel is de a helyzet ugyan az. Közben a neten keresgettem még és arra jutottam két kiépítés létezhet, az egyikben 255K-s ellenállások voltak sorban 3 darab a 2. kiépítésben két 1M és egy 0R-os ellenállás volt sorban. Kipróbáltam a 2. kiépítést is ebben az esetben az indításkor a soros izzó villogni kezdett ahogyan az aktív PFC-s tápoknál megszoktam de a kimeneten semmi nem jelenik meg.
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy BeQuiet! Dark Power Pro (BQT P6-430W-Pro) tápom, aminek az a baja hogy nagyon zavaróan cincog, sípol terhelt és terheletlen állapotban és kikapcsolt állapotban is (táp bedugva, de nincs elindítva a táp). Mi okozhatja ezt a hibát?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) latyakosa válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Milyen vezérlő IC van a tápodba ? Meg kellene próbálni több párhuzamosított izzóval is a bekapcsolást.
(#) latyakosa válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Kondenzátorokat kellene első körben átnézni, púposakat, vagy kapacitásukat vesztettet keresni. ESR mérő kellhet hozzá.
(#) erbe válasza rammeradrian hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Idézet:
„táp bedugva, de nincs elindítva”

Kizárólag az 5 V SB kondijai jöhetnek számításba. Vannak tápok, ahol az 5 V SB első körben nincs stabilizálva, termel amennyit bír. 47 uF, 50 V-os kondi van rajta, utána van egy stab. kör. Amelyik ~1000 µF 10 vagy 16 V-os kondira termel, ott is lehet kondi hiba, de lehet zárlatos dióda is.
A lila vezetékről visszafelé kell leellenőrizni az alkatrészeket.
Következő: »»   96 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem