Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK készítés CNC-vel
 
Témaindító: Tomee, idő: Dec 20, 2009
Lapozás: OK   9 / 14
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Egy ilyen lézer gravírozónak olvastam a hirdetését, innen jött az ötlet.
(#) Bearni74 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Szia!

Hogy az 1 Wattos lézer mire elég nem tudom. Ismerősöm hajó modelleket készít. Neki van egy ugyan ilyen 2.5 Wattis (2500mW) os gépe. Ő azzal direkbe csinálja a nyomtatott áramköri paneleket. Sőt kis türelemmel még 2 és 3 milis üveget is vág vele. Amit oly módon tesz, hogy ugynazon az útvonalon kb 6 - 10 x küldi végig a lézert. Üvegminőségtől függően. És simán szépen vágja.
(#) kaqkk válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Erről azért megnéznék egy videót .
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) Marko Ramiusz válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Van ilyenről video.
(#) kaqkk válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Az üvegvágásról (2,5w )tudnál egy linket feltenni ?
(#) Marko Ramiusz válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Köszönöm a választ! Mint írtam, egy hirdetés látta után kezdtem el gondolkodni, hogy jó lenne így NYÁK-ot készíteni. És ez a 2500mW-os milyen árkategórialehet?
(#) Marko Ramiusz válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Őőőőő, biztos félreértettem. Nem az üvegvágásról van film, hanem az 1000mw-os gravírozásról.
(#) kaqkk válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Ja hát az természetes hogy működik , engem az üveg vágás és a direkt nyák készítés érdekelne nagyon , 2,5W egyikre sem elég ! Milyen lézere van a ismerősödnek ?
(#) Marko Ramiusz válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Nem az Én ismerősöm, hanem Bearni74-é.
(#) kaqkk válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Bocs nem figyeltem a nikket , Bearni74 már kilépett a beszélgetésből , mert már olyan területen járunk (miatta) ami részéről már ingoványos ( cnc je nincs és nem is ért a lézerhez) Én a helyedben nem hallgatnék rá . Hidd el egy ekkora gép amit te linkeltél soha nem fog neked direktben nyákot marni . A fiam főnöke vett egy 10W os lézergépet (100000 Ft körüli áron)avval már úgy ahogy tud fémre gravírozni de nyákon még ők sem próbálták .
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) Marko Ramiusz válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Szóval, szerinted életképes lenne egy lézer gravírozó NYÁK maratás előkészítéshez?
(#) csatti2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Az működik. Lapozz itt szépen vissza, ha jól emlékszem ebben a fórumban mutatott már valaki így készített nyákot. Én a saját készítésű lézergravírozómmal csak alkatrész beültetési rajzokat szoktam beégetni az egyoldalas nyákok hátlapjába. Nekem 2W-os lézerem van és szerintem ez az üveg lézer vágása, meg nyák készítés 2,5W-on simán csak kamuzás. Az üveg messze nem nyel elég energiát hozzá (gravírozásához is be kell fújni előtte vmivel), a rézhez pedig sok energia kell, illetve vissza is veri, ami meg rossz a lézernek.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) kaqkk válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
A festékes megoldás működik de büdös ! A levilágítós is jó de ahhoz uv lézer és fényérzékeny lap (P20 lakk - DRY fólia - vagy bungard nyák) kell , én a helyedben egy erősebb gépet építenék amire már egy fúrófej is ráfér a lézer mellé , így minden gépi munkát megcsinálna a cnc és csak a maratás lenne kézi munka .
(#) Melphi hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Egy két ember nagyon keveri a szezont a fazonnal.
(#) Marko Ramiusz válasza Melphi hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Ki és mit?
(#) Melphi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
2W-os lézerrel üveget vágni, vagy nyákot direktbe, azért kicsit meredek kijelentések ezek.
(#) Marko Ramiusz válasza Melphi hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Kösz'.
(#) Bearni74 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
A komplett gépet nem tudom, de a bangoodon a 2.5w os blue lézer az 27ezer, ingyen podtával.
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Én így szoktam csinálni az üveg vágást
Üveg vágás Videó
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Szerintem ő valami Plexire gondolt.
De még a plexit sem lehet mindent vágni az ilyen kicsi lézerekkel, mert csak simán átlát rajta.
(#) granpa válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Síküvegre ez kissé nehézkes. Amúgy ellenállásdróttal, ha már villanyfórumon vagyunk.
(#) Marko Ramiusz válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Bangood-ról már többször vásároltam.
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Igen , ez működik de nem cnc és főleg nem lézer
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) morfondi hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok! Elkészült a Cyclone PCB Factory, prímán rajzol ceruzával. Esetleg valaki nincs itt, aki használta már nyák készítésre? Paraméterek, sebesség beállítás, tapasztalat? Valahol olvastam, hogy WD40-nel megkímélhető a szerszám.
Cyclone PCB Factory első ceruza rajz
Ceruzával ellenőriztem a rajzolási méreteket, merjek belevágni szerszámmal is? És milyennel?

Köszi a segítséget
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Nyák készítés LCD-vel
Ez eddig senkinek nem jutott eszébe? A képet egy LCD világítja meg csak a háttér világítást kell kicserélni uv-re, persze biztos megy P20 vagy fotorezisztív réteggel gyárilag ellátott panelon is.
(#) bbalazs_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Itt a fo baj az, hogy igenyes nyakot nem lehet csinalni vele. Az lcd es a nyak tavolsaga miatt homalyos lesz a kep.
Ha a nyak eleve fotorezisztiv, akkor nem bohockodnak gyantaval, hanem egybol mehet ra az lcd-re.
Az lcd kontrasztja elegge rossz, tehat a kikapcsolt/bekapcsolt allapot fenyateresztese kozel van egymashoz (hasonlo vegeredmeny, mint a halvany toneru film a lezernyomtatobol).
A vegen meg vakarássza a gyantat rola, az milyen mar...

Egyebkent a gyantas 3d nyomtatok alkalmasak arra, hogy szarazon mukodve fotoerzekeny nyakra rendkivul finom rajzolatot felvigyenek. A Formlabs1 3d printer eseten pl. van rola mar eredmeny is.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) GPeti1977 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
A gyantás nyomtató pont úgy működik ahogy leírtad hogy miért nem jó.
(#) bbalazs_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ha a legujabb DLP-sekre gondolsz, amik egy reteget egyszerre keszitenek el, ott NINCS lcd, hanem dlp chip van. Ha nem arra, akkor sajnos nem ertem.
(#) gyulank hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
A CNC KIT-ek közül melyik ajánlott?
Mitől függ, hogy milyen operációs rendszer támogatja? Pl. lehet-e Linuxról attól, hogy nem írják oda?
Mitől függ, hogy minden irányban mar-e, vagy soronként halad mint a nyomtató?
LPT vagy USB portosat? Ha nincs USB-s választás az pótolható-e?
Ha részenként szedném össze olcsóbb lenne-e, és honnan tudom, hogy minden működik együtt?
(nagyon nem szoktak a leírások elveszni a részletekbe)
Szóval mondjuk belefér-e a fúró, és a lézer ha van? A vezérlők működnek mindegyik frame mérettel? Mihez milyen erős fúró/lézer elég, és ezek függnek a vezérlőtől, vagy ha van egy jó táp, rákapcsolom és kész? (nem tudom, hogy automatikusan szokott-e bekapcsolni, vagy nem)
Milyen fejek mire valók? Ugyanaz fúrja és marja mondjuk a NYÁK-t, és egy menetben, egy fájlból? Milyen fejjel lehet mondjuk olyan lapos potméterláblyukat marni?
(#) diablo válasza gyulank hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Ezek engem is érdeklenének.
Banggood-on vannak CNC-k egész jó árban, de nem tudom, hogy mennyire lennének jók NYÁK készítéshez (nem csak furat szerelt). Bővebben: Link
170$-ért nem tökölnék az építéssel.
Következő: »»   9 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem