Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   147 / 207
(#) szabiika1111 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Adtam neki 12V direktbe de a helyzet ugyan az a feszültségesések is ugyqn olyan értéküek
(#) Emma hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki segíthetne nekem.Beszereltettünk egy 2 din-es Sony XAV-65 audórádió fejegységet.Egy évig szépen működött,míg nem egyszer csak nem volt hang.Azóta volt szervizben,megcsinálták,akkor szólt is folyamatában pár napig,viszont megint semmi.Elindul a zene,megy a számláló,de nincs hang,mi okozhatja?Azóta megint elküldtük szervizben,visszaküldték,hogy a fejegység jó.Hol kezdjem a hiba keresést?
(#) Inhouse válasza szabiika1111 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Az átlag 12V-os adapterek nem alkalmasak autórádiót hajtani még próbára sem. Sok "vicces" dolgot tud művelni egy nem stabil, kevéssé szűrt táp.
(#) set68i hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Kettô darab kérdésem van. Mellékelek képeket, amiken egy hibás alkatrész látható, az elsô kérdésem az, hogy tudnátok-e azonosítani? Nem találtam rajzot, és az alkatrészen nem látható a felírat.
A második kérdésem az, hogy lehetséges-e az, hogy ez az alkatrész miatt nem megy a rádió mechanikája?
A rádió egy Ford (Visteon) 6006e, cd táras mechanikával, ami nem megy, csak próbálja mozgatni, amikor el akarom vetetni a cd-t vele, de mintha valami blokkolná, és a kijelzôn error e3 jelenik meg.
Köszönöm!

1.jpg

2.jpg
   
(#) attika válasza set68i hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szerintem az egy sima stab IC.
Keres hozzá kapcsolási rajzot ha van és rögtön kiderül.
(#) set68i válasza attika hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Ez a baj, hogy nem találtam rajzot, az alkatrészen meg csak egy ZT felírat látható...
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) szamóca hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Sziasztok!
BMW Reverse PH5950be készítettem egy AUX bemenetet a magnó helyére, de kellene egy külső kimenet is rá. Na most, ezt honnan egyszerűbb, érdemesebb levennem szerintetek, a végfok bemenetéről, vagy a hangszórókimenetekről ellenállásosztóval?
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Mindkét út járható, de a hangszóró kimenet egy erősítéssel zajosabb.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Viszont a végfok előttről meg elég macerás levenni a jelet, lévén valami négy csatornára küldi ki a választó IC, és SMD kétoldalas az egész. Két első csatornáról, a végfok IC lábairól csatolókondival kihozhatnám RCA aljzatokra, csak az nem túl szép megoldásnak tűnik. Ott lógna rajta párhuzamosan a végfok IC, meg a külső erősítő.
A másik lehetőség, hogy a kimenetről egy soros pl. 100Ohm-os ellenállással megyek az RCA-kra. Abban igazad van hogy a végfok torzítása ebben benne lenne, de ez egyszerűbben kivitelezhetőnek tűnik számomra. Most tipródok, mi tévő legyek.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Nem ismerem a konkrét masinát, ezért írtam, hogy mindkét út járható. Az egyik egyszerűbb, a másik jobb. Ha a végfok lábat kiemeled a panelből egy váltókapcsolóval választhatsz melyik végfokot használod.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Inhouse válasza szamóca hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Sőt, ha a végfok bemenetéről viszed közvetlenül, akkor azon a vezetéken érkező összes zaj mind teljes hangerővel megy a végfokba. Érdemes lenne egy fokozattal leválasztani.
A végfok kimenetén nem elég a soros 100ohm. Testhez képest féltápon vannak a hidalt végfokok kimenetei.
(#) szamóca válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Ez bármelyik kimenettel rendelkező készülékre igaz.
Tudom hogy az lenne korrekt, de ezt szeretném elkerülni, mármint hogy ezért külön építkezzek.
Természetesen úgy értettem, hogy a kimeneti leválasztó kondik utánról venném le a jelet.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Miért jó ha van egy ilyen kimenet külön?
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
A tulajdonosa szeretné, ha lenne egy bemenet a magnó helyett. Ez megoldódott.
Továbbá szeretné, ha külső erősítőt hajthatna róla. Mindezt azért ezzel a készülékkel, mert gyárilag és esztétikailag ez illik a konzolba, és ez irányítható beépítetten a kormányról.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Sajna az nem egyszerű szerelés szempontjából.

arm.jpg
    
(#) steelbird válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Bőven van hely a végfok környékén egy kis panel számára. Vagy egy műveleti erősítővel, vagy egy emitterkövető kapcsolással csatold ki a végfok bemeneteiről a jelet. Meglesz az illesztés, a zavarokra sem lesz érzékeny és kis impedanciával fogja meghajtani a jelkábelt. SMD alkatrészekkel még kisebb helyen megoldható az egész kicsatoló áramkör.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A lényeg még mindig nem hangzott el, de most fogalmazódott meg bennem a gyanú, hogy ezen a készüléken egyébként nincs gyárilag ilyen kimenet. (Amiket én venni szoktam, azon mindig volt, sőt nem is csak 2, hanem 4 csatorna, külön a két front, és külön a két hátsó -utóbbiakat én most a szub-hoz használom-.)
Azért értetlenkedtem, mert természetesnek vettem a gyári kimenetek meglétét.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A végfok előtt van egy hosszú csatlakozó tüskesor. Akár logikus is lehetne ha ezen éppen a végfok bemeneteit vezetnék ki, valamilyen külső erősítő csatlakoztathatósága miatt. Ezt ne kezeld tényként, csak egy ötlet.
(#) Inhouse válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Igazad van, én úgy emlékeztem, hogy régen a line out külön meg volt hajtva, leválasztva a vissziránytól. Most néztem egy Sony-t és nem, simán ugyanaz a pont van kivezetve, mint ami a végfokra megy.
(#) gernerakos hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Üdv!
Sony XR-c210 kazettás fejegység kijelzője olvashatatlanul halvány. Hátérvilágítás van, de a kontraszt valahol a béka segge alatt. Nehezen olvasható így a kijelző, lehet valamit tenni?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) steelbird válasza gernerakos hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Szia.
Ha a menüjében nem tudod állítani az LCD kijelző kontrasztját, akkor ellenőrizd a kijelző feszültségeit.
Nem poros esetleg a kijelző előtt lévő ablak, és/vagy a kijelző belülről? Régi készüléknél előfordul.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
(#) gernerakos válasza steelbird hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
A menüben nem tudok kontrasztot álltani, holnap megmérem a feszültséget is. A kijelző nem poros. Egyébként relatíve nagy feszültségről megy a kicsike, 14,5Vról, ez nem okozhat ilyen bajt?
(#) steelbird válasza gernerakos hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Szerintem nem.
(#) set68i válasza gernerakos hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Az autók standard töltési feszültsége 14,4V. A fejegységek ennek megfelelôen vannak gyártva, tehát nem nagy az a feszültség.
(#) kovacsna hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Sziasztok!

***********rádióhoz tudna nekem valaki kódot generálni a rádió sorozatszáma alapján? A kód nincs a szerviz könyvében, csak rádió sorozatszáma.
Amúgy csak levették az akku sarut és nem várták meg , amíg a rádió magától elindul 1 óra múlva, el kezdtek próbálkozni...hiba volt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,

KN
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) Moderátor hozzászólása kovacsna hozzászólására (») Jan 29, 2017
 
Ilyen jellegű kódkérdésekből már volt problémája az oldalnak, ezért sajnos törölnünk kell.
(#) kovacsna hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Rendben , értem.

Üdv,

KN
(#) gernerakos válasza set68i hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Sajnos csak most jutottam ide, de megmértem a feszültségeket.
Ahol éppen nem 0v, ott 4,75v-t mértem. Ilyen volt pl a 8-as láb, az LCD-datán meg 0,75v volt.
Sajnos elég hülye helyen van a csatlakozó, nehéz mérni rajta. Nekem az a 4,75V tűnik kevésnek...
(#) kovacsna válasza gernerakos hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Szia!

Az teljesen jó. Ott egy SPI kommunikáció van. Ez látszik a CE (chip enable) lábból. Ott csak szkópal láthatod mi történik. Tehát a proci felhúzza a CE lábat, aztán tolja neki az órajelet a CLK lábon az meg szépen bekapuzza a DATA lábon érkező adatot.
Tessen adatlapot olvasni

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheets2/26/268309_1.pdf

Az IC nem képes a kontrasztot szabályozni.
Én még az INH lábat nézném meg, ugyan is az tiltja a kijelzőt. Alacsony szintre aktív. Azaz ha 0V-on van akkor nincs kijelzés. Lehet, hogy receg ott valami rajta és azért látod halványabbnak a kijelzőt, mert gyorsan ki- bekapcsolgatja.
Vagy a kijelző fáradt meg kissé...

Üdv,
KN
(#) kovacsna válasza kovacsna hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
És azt is nézd meg , hogy a LCD vezérlőn mekkora tápfesz van. Kb 5.4V nak kell lennie.
Ha nem akkor a D719 zéner kuka, vagy az R730 megnyúlt.

A tápfesz a csatolásban látható részről ered.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
Következő: »»   147 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem