Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   75 / 130
(#) gyuszo válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Idézet:
„kivezető csövek a fekvő kivitelből adódóan más.”

Tehát belül más a kivezetése.
Melyikre fogod kötni a meleg és melyikre a hideg bemenő vizet ?
Ha nem ismered belűről ?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) alienco válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Piros és kék jelöléssel vannak ellátva. Gondolom, a kék a hideg bemenő víz. Nem?
(#) gyuszo válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Néz meg jobban belűről a meleg víz kivezető cső elhelyezkedését. Az nem a tartály vége felé, hanem az oldala felé hajlik és rövidebb is.. Ezért más.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) alienco válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nem szedtem szét. Azért kérdeztem, hogy más-e a felépítése egy állónak és fekvőnek - belül. Ezek szerint nem?
(#) gyuszo válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Gondolom úgy is ki fogod vízkövezni, mielőtt üzembe helyezed. Ahhoz meg szét kell szedni.
(#) alienco válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
De vízzel mindig teli van, nem? Vegyek ezért újat, ha ez már megvan? Ha jól gondolom, ez kényelemben jelenthet minimális kellemetlenséget. Ráadásul "éjszakai" vezérelt áramról lesz táplálva.
(#) alienco válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Gyári új.
(#) Bakman válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nagy valószínűséggel más a csövek elhelyezkedése belül, emiatt nem lehet felállítani.
(#) alienco válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Bocs, hogy újra küldöm, de ez a kérdésem a válaszodra:
De vízzel mindig teli van, nem? Vegyek ezért újat, ha ez már megvan? Ha jól gondolom, ez kényelemben jelenthet minimális kellemetlenséget. Ráadásul "éjszakai" vezérelt áramról lesz táplálva.
(#) gyuszo válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Rajta van a gyári rögzítő akasztó horog, a 30 cm-es távolsággal, ami a függőleges biztonságos rögzítéshez kell ?
(#) Bakman válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nem ismerem a bojler belső csövezését, de nagy valószínűséggel a fekvőben másként helyezkednek el a belsejében a csövek. Mivel a meleg víz felül van, a kivezető cső oda van hajlítva. Ha a bojlert felállítod, akkor a kivezető cső az oldalára kerül. Ha a kivezető cső nincs a tetején (állított helyzete figyelembe véve), akkor könnyen megeshet, hogy hiába 120 l-es, te csak pl. 60-70 l vizet tudsz vételezni, mert a cső nem ér fel addig.
(#) (Felhasználó 116638) válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Szia !

Tartályon belül teljesen más a csövezése az állónak,és a fekvőnek.
Mindegyiket szigorúan csak a megadott elhelyezés szerint lehet felszerelni.
Tehát a fekvő kivitelt TILOS állítva szerelni, és fordítva.
(#) alienco válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Horog nem áll ki, de a helye megvan, ahova be lehetne akasztani. Ha jól értem a kérdésed.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) alienco válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Értem, köszönöm. Akkor ezt eladom jófogáson.
(#) alienco válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Értem, köszönöm. A miértet meg tudnád még mondani? Kezdem kapiskálni, de ha teljesen megérteném, jobb lenne.
(#) (Felhasználó 116638) válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Szerintem magadtól is rájönnél.
Az álló bojlerben a melegvíz cső a tartály felső részébe nyúlik, a hideg víz cső pedig párcentit nyúlik a tartályba.(azért ezen az ágon tudod a bojlerből leengedni a vizet, ha kell) tehát a tartállyal párhuzamosan futnak a csövek.
Fekvőnél a hideg és meleg cső úgymond alsó/felső pozicióba van helyezve, hajlított módon.
A csövek a tartály hossztengelyére merőlegesek.
Más a vízkifolyás útja.
A tapasztalatok szerint a fekvő tartályok jobban vízkövesednek, ami csökkenti az élettartamát.
Személy szerint az álló kivitelt ajánlom.
(#) gyuszo válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Ha a helye meg is van, de nincs biztonságosan rögzítve, az le fog szakadni.
(#) alienco válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Köszönöm, ezt kapiskáltam.
(#) alienco hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Mindhármótoknak köszönöm, hogy felvilágosítottatok.
(#) Tylla1 hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérném a tanácsotokat a következőben. Van egy Hajdu Z 120 E típusú villanybojlerem, ami közel két éve volt takarítva, illetve ekkor kapott kompletten új belsőt. (anód, fűtőszál, szilikon tömítés, vezetékek, stb) Pár napja vettem észre, hogy az elektromos részt borító máanyag elem közepén lévő gyári lyukból víz csöpög. Levettem a takaró elemet, mert azt gyanítottam, hogy a 6 csavarral rögzített szilikon tömítésnél szivárog valahol a víz. De nem ott van a gond, hanem a levehető fém fenéklemez közepén található lyukon át (két vezeték megy fel a tartályba) szivárog a víz egyenesen az alatta található hőkioldó kapcsolóra, majd azon át a kifolyó lyukhoz. A készülék egyébként rendben működik. Ahogy nézegetem a neten talált képeket azt látom, hogy azon a lyukon a hőkioldó kapcsoló érzékelőjét lehet a víztérbe juttatni. Van ott valami tömítés, mert én nem látok? Mit kell cserélnem? Vagy maradhat így? A csöpögés nem jelentős, (egy éjszaka alatt egy fél deci).
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza Tylla1 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szia!
Úgy néz ki, hogy kilyukadt a szondák csöve. Értelemszerűen kell cselekedni.
(#) Tylla1 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szia!

Akkor egy "alaplap" csere oldja meg a problémát. Kicsit lehet odázni (egy hónap) vagy azonnalos? A víz a kádba csepeg.
(#) kadarist válasza Tylla1 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Sürgősen ki kellene cserélni, mert ugye az elektromos szerelvények nem sokáig tolerálják az ázást.
(#) Tylla1 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Értem, akkor holnap mehetek boltba. Köszi a választ!
(#) trash23 hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Hajdu z80ek bojlerem, ami pár napja nem kapcsol be. Hol érdemes keresnem a hibát? Az éjszakai áram bekapcsolását hallanom kéne, ha a készülék meghibásodott, tehát ha nincs rajta terhelés? Annyira nem értek hozzá és ezért kérek segitséget. Egy új bojler vásárlása most eléggé földhöz vágna. Amúgy szedtem már szét bojlert, vannak szerszámaim és mérőeszközeim. Finomabb dolgokat már évek óta épitek, szerelek... talán ezt is meg tudom oldani, viszont nagyobb kárt nem szeretnék okozni a készülékben.

Köszönettel várom a segitséget!
(#) trash23 hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Végül Ott Péter videója alapján sikerült visszakapcsolnom a hőkioldót.
https://www.youtube.com/watch?v=LZAe1Rp1SKY
A megjegyzésben szerepel, hogy ez csak ideiglenes megoldás.
Mit javasoltok a karbantartásra?
Sajnos ez vagy 5éve került beépitésre és azóta nem lett javitva...
(#) Bakman válasza trash23 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A hőkioldó általában akkor lép működésbe ha túl sok a vízkő a bojlerben. Ideiglenes megoldás lehet ha kicsit lejjebb tekered a vízhőmérsékletet. A túl magas hőmérséklet egyébként is sok hő és elektromos veszteséggel jár.

Nyárig talán elodázható a tisztítás, . Mielőtt szétszeded, használd el belőle a meleg vizet és készíts magad mellé fenéklemez tömítést is. Ezek a tömítések általában egyszer használatosak. Öt év alatt elvileg nem nagyon vízkövesedik el, de ez fögg a víz keménységétől és attól, mennyire van feltekerve a bojler termosztátja. A tisztítással nem fogsz ártani neki.
(#) Tylla1 hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Vasárnap írtam pár sort a csöpögő bojleremről. Ma szétbontottam és volna pár kérdésem.
Az elmúlt másfél év alatt összesen három maroknyi vízkő keletkezett a készülékben. Viszont az alaplapon kiképzett cső, melyben a szondák vannak kilyukadt. Ahogy látom attól, hogy a fűtőszál teljesen hozzáért a csőhöz. Jól van ez így, nem kellene köztük hézagnak lenni?
Illetve egy csőben lehet a két érzékelő? (hőkorlátozó és hőfokszabályozó érzékelő) Nem két külön csőben kéne lenniük?
Aztán a másik, hogy az aktív anódból nem sok fogyott, kráteres a felülete, amibe vízkőlerakódás volt. Azt olvastam, hogy az anódnak fogyni kéne, de milyen mértékben? lehetséges, hogy nálam azért minimális a fogyás mert max. 40 fokos vizet használok, illetve, hogy másfél éve lett új betéve?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) zolika60 válasza Tylla1 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A cső és a fűtőbetét között hézagnak kell lenni. Minimum egy centi. Beszerelés előtt addig "hajtogasd" a betétet amíg nem áll jól. A két érzékelő egy csőben van, ez így gyári.
(#) gyuszo válasza Tylla1 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A kevés vízkő az alacsony hőmérsékletnek köszönhető. Ez attól is lehetett, hogy az érzékelők csövéhez hozzáért a fűtőbetét, így hamarabb kikapcsolt. Az, hogy hozzáért viszont nem jó. Ettől keletkezhetett a lyuk rajta.
Következő: »»   75 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem