Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések

Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   75 / 78
(#) zsoltwzsolt hozzászólása Jan 10, 2017 /

Komplet az egészet elektronikai panelt kicseréltem és abban is meg halt a tanzisztor bocs az elöbbi megnevezésért (ellenállás)! Trafo ilyesmi külön nincs közvetlen kapja a árramot, amikor kicseréltem az uj panelt csak annyit láttam hogy fel villan az elején a kijelzö és el is sötétedik és utána érezni lehetett az éget szagot. Mellékelten a kép ! ennyi az egész rendszer !

bojler.jpg

(#) Ge Lee válasza zsoltwzsolt hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Akkor ott valami zárlat van a nyákon vagy utána. Csak bekötési doksikat lehet találni róla, erről nem hiszem hogy ad ki a szerviz kapcsolási rajzot, de meg kell kérdezni a szervizoldalon. De hosszabb távon lehet hogy jobban járnál vele ha kiderítenéd hogy a két fűtőszál sorban vagy párhuzamosan van-e kötve (két vastag piros és fekete), meg hogy milyen jel jön a 3 eres csatlakozón (piros-sárga-fekete) a vízhőfok függvényében de szerintem ott valami hőelem lehet, és csinálni hozzá egy másik vezérlést. A szürke lapos kábel mehet a kijelzőre, de hogy az milyen egyéb kapcsolatban van a nyákkal az nem látszik. Meg ha jól tudom ebben valamilyen mikroprocesszor csinálja a vezérlést, azzal úgy sem tudsz semmit csinálni ha rossz.
(#) zsoltwzsolt hozzászólása Jan 10, 2017 /

Igen sajnos en sem talaltam sokat rola. Es elorebb se lettem ugy hogy az egesz elektronikat kicsereltem. Lehet ************* es veszek egy hagyomanyos bojlert. Amugy nem lehet kicserelni egy hagyomanyos mindent az egyben futoszalra azokat amik ebben az aristonban van mondjuk olyanra mint ami pl egy hajduban ? Kezi beallitos hofok szabajzos futoszalra ? egyaltalan ugyan az a merete a futoszalaknak tartaly csatlakozasanal nyilasanal ?

Moderáld magad! Ez itt nem divat! Jó lenne ha elolvasnád a szabályzatunkat, és betartanád. Mod.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) kadarist válasza zsoltwzsolt hozzászólására (») Jan 10, 2017 /

Ne káromkodj!
(#) Busz válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /

Hazudtak a teljesítményben, lemértem, csak 4500W a felvétele.
(#) Busz hozzászólása Jan 14, 2017 /

Hajdu bojlerek közül a Hajdu AQUASTIC és a Hajdu Z modellek között mi a pontos különbség?
120 literes mindkettő, de az utóbbi jóval drágább.
(#) granpa válasza Busz hozzászólására (») Jan 14, 2017 /

Ha jól tévedek: a "Z"-k zománcozott tartályosak (örök élet+1 nap), a másik műanyag/felületkezelt.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Jan 14, 2017 /

Azért az is majd 20A. Egy lakásban többnyire egy fázison az nagyon sok. Meg kell nézni a hálózat terhelhetőségét.
(#) Busz válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /

A lakás ki lett bővítve 32A-ra, úgy vannak vele ha majd kiég valami akkor nem bírja.
(#) Busz válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2017 /

A régi hajdúk milyenek voltak, zománcosak?

Tehát érdemes használt bojlert vásárolni?

Az elsők igen, később már horganyzott is volt. Használtra azért nem biztatnálak, ki tudja milyen állapotú. Rossz kezeléssel/körülményekkel azok is kipurcannak.
(#) Busz válasza granpa hozzászólására (») Jan 14, 2017 /

A hajdu weboldala szerint mindkét bojler zománcos. Ezt írják az aquastic bojlerre ami 12 ezer Ft-al olcsóbb mint a Z-s márkajelzésű bojlerek:
" A hegesztett acéllemez tartály elsődleges korrózióvédelmét speciális tűzzománc bevonat, másodlagos védelmét a magnézium aktív anód biztosítja."

Tehát papíron ugyanazt tudja mindkettő.
http://www.hajdurt.hu/products/43-aquastic-fali-fuggoleges.html

http://www.hajdurt.hu/products/140-fali-fuggoleges.html

Illetve az új bojlerek hogyhogy már csak 65 fokig fűtenek max?

A legtöbb helyen azt írják hogy a Z-s hajduban vastagabb a lemez, de a gyári weboldal szerint laikusként csak a dizájn különbözik.
A gyári prospektusban viszont 1kg-al könnyebb az aquastic..
Megéri a drágábbat venni, vagy optimális esetben mennyi ezeknek az élettartamuk?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017

Akkor passz. Ezt a 65 fokot még nem hallottam.
(#) alienco hozzászólása Feb 3, 2017 /

Sziasztok! Sajnos vettem egy Hajdu ZV 120 villanybojlert, ami fekvő, de nekem álló kéne. Viszont, ha leszedem róla a pántokat, akkor simán átalakítható álló rögzítésűvé. Gondolom, nem gyártanak feleslegesen kétféle kivitelt, ha a pántokkal megoldható a vízszintes rögzítés is. Amit nem tudok, hogy ez ugyanúgy működhet fekvő helyett állóként? Belül ugyanaz a felépítés?
(#) Bakman válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /

Ott ahol vetted, nem cserélik ki? Ugyan nem láttam még ilyet testközelből de a fűtőszál és a kivezetőcső elhelyezkedése mondja meg, hogy a fekvőre tervezett kivitel felállítható-e.
(#) gyuszo válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /

Legjobban akkor jársz, ha kicseréled. A rögzítése és a kivezető csövek a fekvő kivitelből adódóan más. A vizet leengedni és a vízkövet kivenni egy kicsit macerásabb .
Ha átalakítod, még a garanciát is elveszted.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) alienco válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /

Ahogy írtam, a rögzítése teljes mértékben megoldható függőlegesen, minden gond nélkül. A kivezető csövek is a megfelelő helyen vannak ebben az állapotában. A víz leengedése miért macerásabb, ha áll? Garancia nem érdekel, mert nincsenek meg a papírjai, felújítás közben elkeveredett. Ezért is írtam, mert ez "rajtam maradt". De mit kéne átalakítani? Ha belül ugyanaz a fekvő és álló, akkor átalakítás nélkül is használhatnám.

Idézet:
„kivezető csövek a fekvő kivitelből adódóan más.”

Tehát belül más a kivezetése.
Melyikre fogod kötni a meleg és melyikre a hideg bemenő vizet ?
Ha nem ismered belűről ?

Piros és kék jelöléssel vannak ellátva. Gondolom, a kék a hideg bemenő víz. Nem?

Néz meg jobban belűről a meleg víz kivezető cső elhelyezkedését. Az nem a tartály vége felé, hanem az oldala felé hajlik és rövidebb is.. Ezért más.

Nem szedtem szét. Azért kérdeztem, hogy más-e a felépítése egy állónak és fekvőnek - belül. Ezek szerint nem?

Gondolom úgy is ki fogod vízkövezni, mielőtt üzembe helyezed. Ahhoz meg szét kell szedni.

De vízzel mindig teli van, nem? Vegyek ezért újat, ha ez már megvan? Ha jól gondolom, ez kényelemben jelenthet minimális kellemetlenséget. Ráadásul "éjszakai" vezérelt áramról lesz táplálva.

Gyári új.

Nagy valószínűséggel más a csövek elhelyezkedése belül, emiatt nem lehet felállítani.
(#) alienco válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2017 /

Bocs, hogy újra küldöm, de ez a kérdésem a válaszodra:
De vízzel mindig teli van, nem? Vegyek ezért újat, ha ez már megvan? Ha jól gondolom, ez kényelemben jelenthet minimális kellemetlenséget. Ráadásul "éjszakai" vezérelt áramról lesz táplálva.

Rajta van a gyári rögzítő akasztó horog, a 30 cm-es távolsággal, ami a függőleges biztonságos rögzítéshez kell ?

Nem ismerem a bojler belső csövezését, de nagy valószínűséggel a fekvőben másként helyezkednek el a belsejében a csövek. Mivel a meleg víz felül van, a kivezető cső oda van hajlítva. Ha a bojlert felállítod, akkor a kivezető cső az oldalára kerül. Ha a kivezető cső nincs a tetején (állított helyzete figyelembe véve), akkor könnyen megeshet, hogy hiába 120 l-es, te csak pl. 60-70 l vizet tudsz vételezni, mert a cső nem ér fel addig.
(#) Tubeamp válasza alienco hozzászólására (») Feb 3, 2017 /

Szia !

Tartályon belül teljesen más a csövezése az állónak,és a fekvőnek.
Mindegyiket szigorúan csak a megadott elhelyezés szerint lehet felszerelni.
Tehát a fekvő kivitelt TILOS állítva szerelni, és fordítva.

Horog nem áll ki, de a helye megvan, ahova be lehetne akasztani. Ha jól értem a kérdésed.
Következő: »»   75 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Márc, 26. Vas
9:22:32
Jelenleg 388 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu