Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1418 / 1674
(#) teddysnow hozzászólása Jan 28, 2017 / 1
 
Sziasztok.
Átépítettem a régi tápomat, mert a régi már olyan volt belülről, mint mikor Mucsi Zoltán villanyszerelőt játszott

táp.jpg
    
(#) tsanyesz válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Egy tipp a táphoz:
A tömszelencéket húzd szorosra (ha a kép előtte készült, bocs), cseréld kisebbre, vagy a vezetékek vastagságát bővítsd mondjuk zsugorcsővel. Akkor tartani is fogja őket.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
(#) Moderátor hozzászólása Jan 28, 2017
 
Ez a ki mit épített téma! Sárga mezőben leírtak nem véletlenül kerültek oda. Szóltunk az off-olás miatt, nem használt. Innentől díjazva lesz minden off!
(#) Davidd hozzászólása Jan 29, 2017 / 6
 
Sziasztok! Építettem egy dupla labortápot. A kapcsolást kaptam a labortápegységes topikbol. A labortápegység 723 as ic re alapul. Mind a két panel pöccre indult, bár az én hibámból adódóan az ict cserélni kellett. Igaz az áramkorlát 2.5A, a kapcsolás szerint, viszont a leírásában ott van, hogy ha kihagyjuk az egyik ellenállást, akkor 3.8A én esetemben kijött a 4A is. A nyáktervet én készítettem hozzá. Ma volt egy "keményebb" teszt. Mind a két táp folyamatos 2A 14.4V on.(ideiglenes akkumulátortöltő) A borda teljes mértékben megfelelő méretű, kellemes langyos levegőt fújt a kis 6x6cm ventillátor. A "végtranzisztorok" bontottak, D311 ennyit ír rajtuk, inkább magasfeszultséguek de 11A. Na de beszéljenek a képek. Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy a dobozka az már volt valami másnak a házikója, emiatt maradt néhány lyuk.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Még néhány kép, és persze itt következik a végkifejlett is. Majd kapni fog poti gombokat is.
(#) Ge Lee válasza Davidd hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Jó lesz, csak azon a rajzon hiányzik a tranyókról a paralel dióda, azt mindenképpen tedd bele, ellenkező esetben tönkre fog menni ha nagyobb feszültség kerül a kimenetre a beállítottnál.
(#) Davidd válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Koszonom az eszrevetelt, igen fenn all a veszely foleg ha parhuzamosan kotom a ket tapot.
(#) Alkotó válasza Davidd hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Két szabályozott táp párhuzamosan kötése bizonytalan viszonyokat teremt. Ezt az állapotot kerülni kell.
(#) CIROKL hozzászólása Feb 2, 2017 / 16
 
Üdv
Nem igazán totális elektronika sőt csak azzal müködik , szóval két hangdobozt készítettem .
A lapokat méretre vágattam itthon csak összeraktam de az én asztalos jártasságommal szép feladat volt .
TL dobozok visaton BG20 al , első megítélésem azt mutatja szépen szólnak de kell hozzá kiegészítésnek további magas sugárzó .
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) papus51 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Szia!
Szép munka. Bekalkuláltad a lapszabászati rendelésnél, hogy a bútorlap vastagság ma már nem 19mm, hanem csak 18?
(#) CIROKL válasza papus51 hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 1
 
Igen minden ilyen bele kalkulált , sőtt a fokokat is gépen vágattam mert itthon nekem nincs hozzá semmi gépem szerszámom , de ezt látni is lehet az egyik képen milyen félelmetes szoritokat használtam a ragasztásnál .
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ezeknél a szorítóknál csak a sodrott kerítésfeszítő drótos a jobb.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 1
 
Igen szükség törvényt bont , viszont nem volt kedvem sok tizen ezer forintért venni szoritókat amit az életben soha többé nem használok !
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Szép lett, mint anno az erősitőid. Jó zenehallgatást az unokával.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 2, 2017 / 4
 
Egyenlőre kísérleti stádiumba levő 12AU7 projekt TDA2030-as gitár kombóra kötve. A full csöves kombóhoz való trafó grandpa-nal van tekerésre. Elnézést a hang minőségért de csak samsung android volt. A rajzzal ellentétbe a táp egy 9V-os elem míg a fűtést egy 6V-os adapter szolgálta.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) jocko hozzászólása Feb 2, 2017 / 2
 
Érdekes.Én pont ma reggel dobtam össze kísérleti jelleggel egy tranzisztoros hangszererősítőből (sternum audio 150,wattokról nincs sok értelme beszélni) és egy monacor spm 200x/4 szélessávú hangszóróval szerelt kiszuperált videoton ládából egy ilyen abszolút házi gitár kombót,vagyis annak deszkamodelljét.Igazából azért,mert minden megvolt hozzá.A vicc az egészben az,hogy a gitáron és a pedálon kívül minden részét el akartam már adni,de senkinek nem kellett.A gitár pedál hozzá az egy Digitech death metal pedal,amit azért vettem, mert a stílus amihez való annak a hangzásvilága áll a legközelebb hozzám. Viszont ami hang kijön így ebből az összeállításból,annak nem sok köze van egy jó tranyós gitárkombóhoz.A szélessávú monacor hangszóró is inkább hifi-hez való.Az erősítő modul mj11015-11016 végekkel van szerelve, most +-27 volt körül jár,de +-50voltig lehet hajtani névlegesen,és 75 wattos a lemeztrafó,ami japán hifiből lett kivéve.A gitár az egy cort spider st112 left hand ,alsó pickup állásban (hol máshol?.És hogy miért ez az egész? Mert nincsen 35 ezer forintom egy fender frontman 25 R-re,ami pedig nagyon tetszik.Most már csak meg kéne tanulni gitározni!Ezt a gyönyörű gitárt három hete kaptam születésnapomra. A hangminta talán értékelhető,ha más nem akkor elrettentő példaként.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) konyak6 hozzászólása Feb 3, 2017 / 5
 
Én is összeraktam egy csöves pedált a mult héten. Meg egy fekhallgató erősítő majdmem kész. Gi30+12sh1l. Csak a jack csatlakozó hiányzik. Már megrendeltem. Egy Ikea-s bambusz tálca a doboza.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) kameleon2 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Az első reciklálható dobozú erősítő!
(#) teddysnow hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Én ajánlom minden félvezetős gitárosnak ezt a kis kapcsolást.
Stoned Tone Bulldog Cab sim
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Feb 3, 2017 / 1
 
A bútorlapok adottak mérete vágva csak össze kellett rakni , igaz nem volt egyszerü az adott körülmények és szerszámok segitségével .
Ki próbáltam egy magas pótlását , bejött igy lehet gondolkodni a továbbiakon .
Köszönöm az unoka a nagyobb kicsi gyerek szereti a zenét ...a kicsi az meg még kicsi .

P1180521.JPG
    
(#) CIROKL válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
A cső anódján miből vannak a csecsek ?
(#) konyak6 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Gyári anódsapka. Annyiba került, mint a cső. FU29 néven árulják.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) jani1987 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
A csatlakozó nálam bontott sztereó jack. Az összeköttetést most inkább nem mutatom meg mert a gányolás kategóriába tartozik.
(#) nyekk válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Szép munka!
Valami hasonlót készítettem én is cirka 20 évvel ezelőtt,sajnos a méretekre már nem emlékszem ,nagyon jól teljesített.Igaz nem kaptam bele annó csak gumi szélű hangszórót,így nem volt az a kemény basszusa,de ettől függetlenül nagyon élveztem,egy pár bulit végigharcolt.(ma már kint pihen a műhelyben)
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 3, 2017 / 9
 
Elkészült a fényorgona led szalaghoz!!
Köszönet Hp41C és reloop fórum társamnak a segítségért!
Innen:Bővebben: Link
Egy kicsit át lett tervezve. Tud egy kevés effektet is, majd még azt lehetne bővíteni!
Bővebben: Link
(#) slogan válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nekem a jutub link nem megy
(#) lajos1969 válasza slogan hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Bővebben: Link
Menni kéne neki!?
(#) slogan válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Ez már megy
Gratula !
(#) benjami válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Jópofa ez a fekete nyáklap. Festve van, vagy valami fólia lett ráragasztva? Fehér beültetési rajzolattal még jobban mutatna.
(#) lajos1969 válasza slogan hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Köszi!
Következő: »»   1418 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem