Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztor választás
 
Témaindító: histu1985, idő: Márc 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) histu1985 hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Segitsetek légyszives tranzisztort választani. Mindegy hogy NPN vagy PNP. Egy PIC-el szeretnék egy relét kapcsolni. A PIC maximum 20 mA-t tud, a relének kellene 150 minimum. Meg lehet ezt eggyel oldani?
(#) sprofan válasza histu1985 hozzászólására (») Márc 30, 2008 / 4
 
Nemtudom hogy mi olyan nehéz ezen... Tessék:
BC517 SI-N 40V 0.4A 0.625W 25Ft/db
Itt van pl a Hqvideo Bővebben: Link
Cak beíro a keresőbe hogy pl. SI-N 0.4A és voilá
Ez bőven elfért volna a kezdő kérdésekbe!
(#) -Bady- hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Már feltettem a "kezdő kérdések"- ben de ott nem kaptam választ, megpróbálom ide:

egy olyan npn tranzisztor kellene aminek nagyon alacsony a nyitási feszültsége és 12 -15 voltig bírja.
szakadásjelző(illetve zárlatjelző) lesz belőle. Azért kell nagyon alacsony, hogy ha ellenállás van a két mért pont között, akkor is nyisson, illetve a rendszer többi része (a led, és a csipogó része) ugyanazt a feszültséget kapja.

9, vagy 12 voltról fog működni
(#) lapose válasza -Bady- hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Szerintem azért nem kaptál választ, mert nem nagyon lehet érteni mit szeretnél. Szinte minden szilícium tranzisztor nyitófeszültsége 0.5-0.7V körül van, de az sem világos mit szeretnél figyelni vele.
Nem ártana ha lerajzolnád mit szeretnél, akkor könnyebb lenne segíteni.
(#) kormoran hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Üdv!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ebben a kapcsolásban a BC547B vagy BC548C tranzisztorokat helyettesíthetem-e ebbe a fémkeresőbe szükséges, sima BC547-es tranzisztorral?
(#) kadarist válasza kormoran hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Sima is jó, meg betűjelzéses is jó oda.
(#) kormoran válasza kadarist hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) juhostt hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Sziasztok.

Keresek olyan tranzisztort, amelynek az Emitter-Base (Veb) 12 v, és lehet kapni magyarországon is.
Azért kellene, mert van egy 2n222A tranyóm, ami 5 v-ról megy, de nekem csak 12 v tápfeszültségem van. Próba-szerencse alapon megpróbáltam, hogy megy-e. A válasz gondolom logikus (elszált a füst a tranyóból).

Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza juhostt hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Szia!
Egy kis fogalomzavarban vagy. A Veb feszültség nem azt jelenti, hogy általában mekkora feszültséget lehet a tranzisztorra kapcsolni. Az egy határadat. Egy jól méretezett kapcsolásban nem lépik túl ezt a határadatot (sem).
(#) juhostt válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Az h 5 v-ról megy úgy értettem, hogyha 5 v-ot kötök a bázis-emitterre, akkor a kollektor-emitter vezető lesz. ( ha hülyeséget írtam okíts ki nyugodtan!)
A kapcsolásban 5 v-ról megy a tranyó, de nekem nincs 5 csak 12 v. tranyót cserélni olcsóbban és egyszerűbben megúsznám mint hogy valami fesz szabályzót építsek.
(#) kadarist válasza juhostt hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ha B-E-re direktben rákötsz 5V-ot, akkor a tranzisztor tönkre megy. Legyen az akármilyen bipoláris tranzisztor. Egy ellenálláson keresztül kösd a vezérlőáramot a bázisra és akkor nem lesz zárlatos a tranzisztor B-E diódája.
(#) walter válasza juhostt hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Szia!
Úgy érzem, valamit félre értesz 5V általában a tranzisztoroknál a B-E re kapcsolható max záró irányú feszültség.A nyitó irányban 0,6-0,7V a max,
A rajzból,ha mellékelnéd lehetne kiszámolni,milyen ellenállás csere kell 12V-hoz.Bár a 12V-ot egy 7805 stab kockáva (100Ft) leszelídítheted a kívánt értékre.
(#) Arcor hozzászólása Júl 12, 2020 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni abban a kérdésben, hogy a csatolt képen látható quad 405-ös nyákba melyik teljesítménytranzisztort lenne érdemes ültetni. Alaphelyzetben az mj 15024 -et választanám, de láttam már kapcsolásokat bd249, sd1047, n3055 -el is. Ezeknek jóval alacsonyabb az ára, ezért próbálnám inkább valamelyiket, valamint az n3055 -öt leszámítva elkerülhető lenne a TO- 3-as tokozáshoz passzoló hűtőbordával való vesződés.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Arcor hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Én 20 éve építettem ilyet de ha jól emlékszem komplementer pár kellett bele (BD249-250)
(#) Imi65 válasza Arcor hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
2N3055-tel csak a 40W-os verzió építhető.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2020

09_.jpg
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem