Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   450 / 580
(#) papus51 válasza kissi hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Szia!
Számtalan ellentalálat is van a gugliban. Valóban lehet itt némi értelmezésbeli különbség abból fakadóan, hogy mit értek bipoláris alatt: azt, hogy köthetem két irányban is vagy azt, hogy van + és - kivezetése.
Mindettől függetlenül (vagyis, hogy bi- vagy unipoláris kondenzátort említettünk-e a hozzászólásokban) nem ez volt a hangsúlyos, hiszen az fel sem merült, hogy váltóáramú körbe elkó kerüljön. Ez szerintem mindenkinek egyértelmű volt a 275VAC jelölésből.
Mindenesetre abban egyetértek, hogy legyünk szabatosak.
(#) zolika60 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
A bipoláris kétpólusút jelent magyarul. Tehát nem lehet akárhogy értelmezni.
(#) papus51 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Olvasd végig! Nem kötözködtem, hanem egyetértettem.
(#) papus51 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Köszönöm a tippet, bejött.
Mai postával megérkezett az új 1,5µF kondi. Megmértem, tényleg annyi. Beforrasztottam és minden remekül működik.
Az az igazság, hogy a tanácsod nélkül biztosan kihullott volna néhány hajszálam mire ezt a hibát beazonosítom.
Köszönöm mégegyszer, az asszony nevében is.
(#) kissi válasza papus51 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Igen, én is találtam !
(#) vargaf válasza papus51 hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ennek örülök!
(#) atika 0475 hozzászólása Feb 7, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit. Segítséget szeretnék kérni. Egy 5 éves indesit 1600-os centris kis digites mosógépem minden 7-8-10.mosásnál ahogy kedve tartja F0-6 hibát ír ki. Kihúzom aztán megint akár 10 mosást is megy. Egyébként ha jó, tökéletesen működik minden funkciója....előre is köszönöm ha tudna valaki segíteni..
(#) supper hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok ! Indesit WITP 82 zárlatos szivattyú Q11 Z0107 triakot tönkretette a mellette levő apró smd ellenállás értékét szeretném megtudni. Üdv Imre
(#) tündér hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok Szakik!
A jó öreg Indesit WP100 ismét megadta magát. Megállt program közben és a program kapcsoló körbe forog
Böngészgettem itt és találtam lehetséges megoldást. A legutóbbi javításkor nem cseréltem ki a szénkeféket a motorban. Tehát okozhatja a kérdéses hibát az is.
Kipróbálnám elméletemet, viszont ahhoz drága mulatság egy pár új szénkefe. Nézegettem, úgy 4000-5000.- Ft darabja. Ha más hibája is van akkor kidobtam a lét.
Kérdésem, kérésem, tudtok valahol ilyen bontót, esetleg elfekvőben bontva van valamelyikőtöknek ehhez a típushoz szénkefe?
Ha azzal megoldódik akkor jó, ha más hibája is van akkor tovább adom. Többet nem igazán feccölnék bele, 18 éves a gép. Ha a panelja is hibás... hát nem tudom...? (Vélemény) Köszönöm a válaszokat! ! !
Üdv!
(#) botesz válasza tündér hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Nem egyszerűbb kivenni a 2 kefét és megnézni a méretét??
(#) zolika60 válasza tündér hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Nem kell gyári kefét venni, hanem méret alapján vegyél belevalót. A kettő sem lesz 4000Ft.
(#) banya012 hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy takolos kerdes..
adott egy Samsung direkt drive gep. WF9824. Sajna a csillag romma tort benne, es a foldon nincs masik.
viszont van elfekvoben egy masik, inverteres, de kulon motoros gep, halott elektronikaval.
A kerdes. Osszehozhato a direkt drive elektronika, a sima inveretes motorral.? Vagy mar eleve a fordulat miatt tegyek le rola..
koszonom.
(#) tündér válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ok, keresek...
Köszi!
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ha a csatlakozók stimmelnek akkor szerintem nincs akadálya.Esetleg a 2 gép csillagja nem stimmel?
(#) njozsef77 hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Bővebben: Link
Sziasztok
Szerintetek mi lehet a baja?
(#) botesz válasza njozsef77 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Az ajtót bezárja?
(#) njozsef77 válasza botesz hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Igen és semmit nem csinál.
(#) botesz válasza njozsef77 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Gyakorlatilag bármi lehet,szénkefe,testes fűtőbetét....stb
(#) Koncsar hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Samsung DMS400TUB/XEO mosogatógépben cseréltem aquastoppot mert megszakadt a tekercse. Egy whirlpoolét tettem bele. 4 hónapig ment rendesen. A 2. aquastop is elszállt. E2 hibára állt ki a gép. Most egy 3. tettem volna be, de ez meg nem kap áramot a vezérlőtől. A szelep helyére most egy 25W izzó került. A legnagyobb bajom, hogy bármelyik program elindításánál az ürítő szivattyú sem indul el. Persze az izzó sem világít. A vezérlője mint az összes Koreai gépnél ki van öntve műgyantába. 9 db relével együtt. Már mosógépnél skalpoltam meg hátulról hasonló panelt, hogy javítható legyen. Valakinek esetleg lenne ötlete, azt megköszönném.
Jobbról a második nagy méretű relének a lábánál és a rajta lévő csati is meg van kicsit égve.
Lehet, hogy a megéget relé vezetékeit egy próbára össze kéne kötnöm. Csak nem szeretném a fűtőszálat szárazon felfűteni sem.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Már meg is lett a hiba, a jobbról a 2. ik relé áthidalásával elkezdte a progit, szivattyú elindult lámpa is világít. Most már csak valahogy a jelfogót kell kiszabadítanom a trutyiból. Persze a legjobb ha kapnék ilyen HKE F5H DC12V-P1 relét.
Ez mire megérkezik???
Kérnék egy kis segítséget ennek beszerzésére valami hazai üzletben. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Ha tudnék lengyelül??

Végül innen is beszerezhető csak Panasonic névre hallgat. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Szia.
koszi.
A csatiig, nem jutottam meg, mert a masik gep meg be van agyazva. Nem akartam kibombazni, amig nem kaptam elmeleti megerositest.
tuti, hogy mas a s csatlakozas.. de at lehet mokolni szerintem..
teljesen mas a csillag sajna. Sima samsung dobom van masik.. de veszett fejsze sajna...
vastagabb es bordazott a direkt drive temgelye
(#) Koncsar hozzászólása Feb 9, 2017 / 1
 
Sziasztok! Nem egy szép műtét, de jól sikerült.
(#) banya012 válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Jujj de utalom..
samsung, vagy LG?
jovoheten ran is var egy. DE hibakod..
uj elektronikat kapott, azonnal relet kellett cserelnem. Eltelt ket honap es most megint..
nem lehet, hogy ennyire tipusszarok legyenek..
(#) Koncsar válasza banya012 hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Szia!
Samsung. Ezek a HKE koreai relék gyengék. Most kapott panasonic gyártmányt, remélem nem kell gariba tovább foltozgatnom. A Daewoo mosógépem is eljátszotta ezt a jelenséget. Először csak sallereket kapot a start gomb megnyomása előtt, aztán megműtöttem. Soha többet nem veszek ebből a 3 márkából.
Még annyit fogok vele tenni, hogy a két nagyteljesítményűre, amit kicseréltem ráforrasztom a vezetékeket vagy a sarut, hogy kontaktból ne melegedjen a relé lába. Ezeken megy át a 2000W os fűtés. A sarun lehetet látni a barnulást.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) Koncsar válasza banya012 hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Te is hasonló módon bűvölöd meg?
Tényleg, még holnapra is van egy rugásra induló Daewoo m.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) BADBOY33 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Üdv.
Kérdezni szeretném a Zanussi mosógépem nem megfelelő hőfokra melegíti fel a vizet. PL : 50 fokra van állítva , a pillanatnyi program végén, kiszivattyúzásnál csak 30-32 fokos a víz! 90 fokra állítva pedig 36-37 fokos. A program 90% hosszig egyfolytában kapja a fűtőszál az áramot. Mi lehet a hiba oka ? Teljesen alapgép . Nem fiatal a gépezet ,de ezért nem akarnék újat venni.
(#) zolika60 válasza BADBOY33 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Gondolom a hőérzékelője.
(#) BADBOY33 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nem tudod ,hogyan nézhet ki ?
(#) BADBOY33 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
A fűtőszál mellett jobbra, a kör alakú egység lehet a víz hőfok érzékelő?

zanussi.jpg
    
Következő: »»   450 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem