Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1959 / 2489
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 2
 
Csak végső esetben használj ilyen közvetett megoldást.
Sokkal jobb eredményt ígérne, ha mondjuk oldalt kihajlítanád a félvezetőket (ha kell akár egy rövid lábtoldással), és azokat közvetlen a bordára fogatnád egy kengyellel. Lefirkantottam nagyjából.

scan 2.jpg
    
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ez így nem fogja átvinni időben a hőt sajnos,és megfutnak a fetek...Arra törekedj hogy közvetlen férjen fel a bordára.Ha kell tervezd újra a panelt a bordához.
(#) Pafi válasza aroxol hozzászólására (») Feb 14, 2017 / 1
 
Idézet:
„Hangerőre állítva üres bemenettel zúg ez erősítő, ha megfogom az RCA külsejét szinte teljesen megszűnik a zúgás. Ha a potit, ami az előerősítő előtt, van teljesen letekerem a ismét nincs zaj.”


Ez eddig teljesen egyértelműen azért van, mert nincs sehol földelve az erősítőd, és az árnyékolás (-nak legalább egyes részei) sincs összekötve az erősítő helyi GND pontjával. Ez utóbbit kell először pótolnod, a földelést egyelőre ne kösd be közvetlenül, mert ha más is van földelve a rendszerben, akkor földhurkot okozhat!

Ha ez kész, és még mindig van búgás, akkor küldj fotót az összeállításról!
(#) zotya1983 válasza aroxol hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
A potiházat valamint az árnyékot is kösd a gnd re.
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Üdv!A 2n 3773 illetve a 2n 3442 helyére betehetem a 2n 3055 öt? +-65v a tápfeszültségem.
A fent említett kvázi komplementerbe gondoltam hogy egyformára cserélem a 2 oldalt mert ebben 2n 3772 és a 3773 ból is van ilyen olyan arányban keverve...Ezt megszüntetném.
(#) kadarist válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Már csak azért sem teheted be a 3055-öt, mert a CEmax feszültsége jóval kisebb a kelleténél.
(#) zotya1983 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Na akkor megy a fiókba Itt a teljes 130v ot kell figyelembe venni? U CE? Azt kapják meg?
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok. Vermona Regent 1000H erősítővel vannak gondok. Állítólag mielőtt küldték jól működött,most mire megérkezett,érdekesen fütyül a végfok. Ha nincs rá adva hang csöndbe van. Ha adok a fő hangerő potméteren hangot maxra sípol,és egyenfeszültség húzza a hangszórót (komplementeres végfok). Szétszedtem a gépet mérés és szemrevételezés ügyében,erre látom hogy a végfok modulnál az egyik vezeték kitört. Az volna a kérdésem hogy kapcsolás alapján vajon hova tartozhat az az egy szál zöld vezeték? Mérés alapján + fesz van rajta, de 4-5V körüli fesz. Csatoltam a végfok fotóit is.
(#) Cannon hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok! Egy BLAUPUNKT MA-5650es erősítővel vannak gondjaim.

Bekapcsolás után a relé kis idő múlva kapcsol, majd marad némán az egész, bármilyen jel megy neki.
Kis idő múlva pattogó hangok jönnek a hangfalból, a 2 kondenzátor tűzforróvá válik majd az alsó közülük füstölögni kezd.

Merre keresgéljem a hibát, mi az ami okozhatja?

Üdv, Gábor
(#) Jurij Dolgorukij válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Helló!

Tranzisztort úgy méretezz ilyenkor, hogy megnézed, ÖSSZESEN mennyi a végfok tápfeszültsége.

Mivel ez 2x65V, ezért 130V-tal kell számolni, ÉS még célszerű rádobni +10-20% biztonsági tartalékot.

Tehát ebben az esetben, HA csak a feszültségtűrésre válogatod a tranyót, kapásból kiesett a 2N3055 (60-80V), BD 249 B-C (80-100V), viszont például a Motorola MJ 15003 tökéletes. Ahogyan a 2SC5200 is.
(#) tomi1990120 hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok honnan lehet eszrevenni egy erositonel ha gyenge benne a táp.Van egy erositom es fel hangero utan mar torzit de ha leveszem a melyet tiszta hangod ad maximalis hangeroig.Ezt okozhatja hogy nem eleg ampert ad a transzformator?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia! Mekkora a tápfeszültség jel nélkül és mekkora a torzítás határán?
Van aktív elem a végfok előtt? Az is okozhat torzítást, ha túlvezérled.
A mélyre azért érzékeny, mert tipikusan annak a legnagyobb az amplitúdója.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Hat tapot meg nem mertem meg majd holnap megmerem.Aktiv elem marmint eloerositore gondolsz?
(#) djcaveman válasza Cannon hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia. A kondenzátorok forrósága durva asszimetriára, vagy fordított tápfesz bekötésre utalhat.... bár ekkor a végfokozat ic-i is füstté váltak volna... Esetleg voltak cserélve a puferkondenzátorok (amelyikek melegednek) ?
(#) zotya1983 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Igen nézegettem,de konkrétan alkatrésztemető,és a mj ből csak egy oldalra nem jönne ki egy 10 esből..Így marad a 2n 3773.
(#) djcaveman válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Nekem is bevált a 2N3773 2X70V ig
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A táp mérése már a kérdés feltevése előtt is kézenfekvő lett volna
Aktív elem ami tápfeszültséget igényel és helytelen működés esetén képes határolni a jelet.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Oke akkor holnap meregetek es megirom az eredmenyt.
(#) Jurij Dolgorukij hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
3773 mintha a Konthában lett volna olcsón, de ott az MJ 15003 is csak 900 pénz körül van.
(#) Cannon válasza djcaveman hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Nem tudom sajnos, de nem látszik, hogy azok cserélve lettek volna, viszont több forrasztásnyomot találtam a panelon. Kiforrasztott tranzisztorok, dióda forrasztásnyomok. Linkelem a képet, hogy melyikek is pontosan: Bővebben: Link

A táp helyesen volt bekötve.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) djcaveman válasza Cannon hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Az R450-es ellenállást a kondenzátorból kifolyt elektrolit összekente... az a kondi, de inkább mindkettő cserés.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) zotya1983 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Köszönöm az infót,ha elakadok jelentkezem.
(#) atiber válasza djcaveman hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Hát igen...ha a pufferből kifolyt/folyik az elektrolit, akkor azt cserélni kell, illetve a kifolyt elektrolitot is le kellene takarítani, mert eléggé oxidálja a környezetét. Az pufferek behelyezése előtt azért ki kellene deríteni, hogy mi okozta a jelenséget. D4-D7 diódákat ki kéne mérni, nem-e valamelyik csak egy darab 'drót'. A transzformátora eredeti még, nem kap nagyobb váltófeszültséget? Amúgy a Grundig8200 erősítőnek is ugyanilyen a 'bélése', csak abban STK4036x hibridek figyelnek, lehet ebben cserélték már azt is? A hiányzó tranzisztorokra is szükség lenne szerintem, mert az rész az elő fokozat és egyéb fokozatok tápigényét szolgálja ki. Bocsi, most látom...Ezt 'Cannon' fórum társnak szántam volna...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Cannon válasza atiber hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az összes diódát kimértem, 500 fölötti értéket mutatnak. A trafó eredeti, a hibrid viszont cserélt.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) atiber válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Alapból két dolgot nem szeret az elektrolit kondenzátor: fordított polaritás, a feltüntetett feszültséghatár tartós átlépése, vagy legalább is ezeket szokta 'melegedéssel', 'fortyogással' jelezni. Ez irányba mérni kell, nincs jobb ötletem, a V8200 erősítő (szerintem az ugyanilyen) SM-a fent van az elektrotanya-n, de valahol nekem is meg van .pdf formátumban, abban fel vannak tüntetve a mérési pontok és a gyári feszültség értékek.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Esetleg az én problémámra valami válasz? Legalább annyit jó volna tudni hogy a nyáklap számozása honnét kezdődik és akkor már tudnám is hogy hova való az az egy szál vezeték ami le van törve.
(#) Cannon válasza atiber hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Most nézem, szinte ugyan így néz ki még kívülről is, csak más a márka? :O
Utánanézek az elektrotanyán.

Kiszedtem a kondikat, 1000uFessel helyettesíthetők ideiglenesen a tesztekig?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A nyugalmi allapotban a feszultseg 2x28.3vdc a torzitas kezdetenel pedig 2x22vdc
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Az a táp még elmegy. Ha a kimenőfeszültséged elér 12-14V-ot, akkor minden rendben, ennyit tud az erősítőd. Amennyiben kevesebb, áramkorlátozás a végfokban, vagy túlvezérelt fokozat a jel útjában lehet a hibaforrás.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A kimenofeszultseget multimeterrel valto feszultseg allasban letudom merni?
Következő: »»   1959 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem