Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1958 / 2493
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Feb 12, 2017 / 1
 
Még egy kicsit kell húzni a csavaron és több gond nem lesz vele

Csavar.jpg
    
(#) tothbela válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Azért látsz benne duplázott végtranyókat és meghajtókat, mert a másodfajú letörés miatt nem tudták megoldani csak sorosan kapcsolt tranzisztorokkal, hogy a 2X60V körüli tápfeszről üzemelhessen az erősítő.

A reloop által észrevett csavarnak peddig az a szerepe, hogy a hang ütemében ívet húzzon. Ennek a fényét fényvezető üvegszállal ki lehet vezetni az előlapra. Akkoriban még drága volt a led.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) steelbird válasza tothbela hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Idézet:
„...2X57V körüli tápfeszről üzemelhessen az erősítő...”
Több az.. főleg, mióta megemelték a hálózati feszültséget.
(#) tothbela válasza steelbird hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm a kiegészítést. Én is tétlenkedve írtam az értéket, mert ahogy említetted, már nem 220a 220. Azonkívül nem emlékszem pontosan, de azt hiszem TH 175-B trafó van benne, ami 42+42V szekunderű. Ha ez a terheletlen érték, akkor is (ide jönne a számítgatás) 60V felett van.
(#) hapro válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm az észrevételt, tőled mindig hasznos információkhoz jutni, viszont ez az eredeti állapot, felújítás előtti. Az a csavar már nincs ott, ahogy a mostani képen látható.
(#) levaitamas válasza hapro hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia!
A diódák lábai mért vannak megtekerve? Van műszaki jelentősége vagy csak jól néz ki?
(#) hapro válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nem tudom. Ilyen volt, ami működött nem bántottam. Elképzelhető hogy a nyáktól való elemelést szolgálja.
(#) krisz69 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok . Egy apró kérdésel fordulnék hozátok. Vettem L idomot ha arra fogatom a Feteket . A melékelt képek szerint . Az elégé átviszi majd a hőt a bordára ? Persze mindenhol felpasztázva 40mm ként fúrva van a borda és csavaral rögzitettem az L idomot.
(#) aroxol hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Építettem egy aktív mély ládát. Az előerősítő egy urbános változat, a végfok TDA7294. Volt egy zúgása a ládának, de az előérősítőt becsomagoltam réz árnyékolásba, a 230-felöl betettem egy
PC táp szűrőt.
Hangerőre állítva üres bemenettel zúg ez erősítő, ha megfogom az RCA külsejét szinte teljesen megszűnik a zúgás. Ha a potit, ami az előerősítő előtt, van teljesen letekerem a ismét nincs zaj.

Házimozi SUB kimenetébe ha bekötöm zúg, teljesen elnémított hangnál is. Ha kihúzom az RCA-t és rövidre kötöm néma csend.
Azt nem akarom elhinni hogy a Marantz erősítő ilyet okozna?
Mélyládának a 230V tápot Marantz adja, hiába fordítom meg a dugvillát semmi változás.
(#) kameleon2 válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Nem a legszerencsésebb megoldás. Hiába a nagy borda, ha vékonyabb az L profil. Én inkább úgy forgattam volna ki a feteket, hogy direktben a bordához lehessen csavarni. Így szerintem meg fog rekedni a meleg a két L profil között, ha a borda vízszintes - márpedig úgy tűnik. Eleve rosszabb a hűtés vízszintes lamellákkal. Függőleges lamellák szerencsésebbek lettek volna szintén. Akkor jobb lenne a hőeloszlás. Régebben a 70-es-80-as években volt egy könyvem, abban szépen ki volt rajzolva érthetően, hogyan lehet jól szellőztetni az elektronikát. A mellékelt képen is viszonylag tűrhetően ábrázolták. Elöl, alul megy be a hideg levegő (ventillátor nélkül is) és felül, hátul megy ki a meleg. Így állandó légáramlás lesz és ha a hűtés irányával párhuzamosak a lamellák, akkor jobb a hatásfok is.
(#) CHZ válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Szia!
Hűtését segíti.
(#) krisz69 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ventilátoros hűtése lesz. Sajnos a bordáhiz közvetlen nem
Tudtam fogatni.Ahoz keskeny a borda. Pedig eredetí tervben az szerepelt
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) reloop válasza aroxol hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia! Ha fémházas a poti, köss a házra testet!
(#) aroxol válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia!

Műanyag házas. De ha kikötöm és csak egy RCA vezetékkel összekötöm, semmi nem változik.
(#) pinyó39 válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 3
 
Ekkora erősítőnél a bordához tervezzük a panelt. Ha van lehetőséged szerezz vastagabb vinklit, ha már így alakult. Sokkal jobban összehúzhattad volna a panelt. Vagy ennyi FET-nél középre forgatják a hőtermelő alkatrészeket, az összeset egy nagy alulappal takarják és azokon keresztül csavarozzák a bordához, ehhez a NYÁK-ot U alakúra célszerű tervezni (nem piszkálás, csak a közeljövőre jó tanács).
(#) DöG-1 válasza aroxol hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
aroxol írta: Bővebben: Link
Idézet:
„...az előérősítőt becsomagoltam réz árnyékolásba, a 230-felöl betettem egy
PC táp szűrőt... Házimozi SUB kimenetébe ha bekötöm zúg, teljesen elnémított hangnál is. Ha kihúzom az RCA-t és rövidre kötöm néma csend...”
Véletlenül nem földelt dugójú a Szub erősítőd, illetve a Házimozi erősítőd vagy abba dugott egyéb bemenet (pl. központi antenna kábele, laptop-táp...)?

Valószínűleg földhurok készült... Valamelyik földelését próbából meg kéne szüntetni, akkor kiderülne, hogy attól van-e a búgás.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) reloop válasza aroxol hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Az erősítő test és az RCA test között kellően alacsony az ellenállás? Mérj rá multiméterrel!
(#) krisz69 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Egyenlőre se doboz. Se trafó. A borda is idéglenes.wz kisérleti panel csak .
(#) DöG-1 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Végső kétségbeesésnél így is meg lehet próbálni növelni a hőátadást (ha van még + a jelenlegi vékony vinkliből)...
(#) krisz69 válasza DöG-1 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
3mm vastag. De ötletnek nem rossz . Köszönöm
(#) djloui válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Miért nem jó ha a feteket egyből a bordára teszed elhajtott lábakkal és kis éthidalókkal 2fetenként lecsavaroznád? Ennyi fet lába elbírja a panelt önmagában is így a hőátadás biztos fele annyi lyuk kell a csavaroknak és még alacsonyabb is az egész.
(#) krisz69 válasza djloui hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Eredeti tervek alapján úgy volt. De a teszt borda csak 11cm . Elhajtva viszont 13cm az egész
..
(#) Pafi válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ha nem vágtad volna le a lábakat, visszahajtva elfértek volna a tranyók. Én 20*10 mm-es alu hasábot vágatnék hozzá. Ja, épp van is itthon pár 20 centis darab...

A tranyók alá meg kerámia szigetelő. Az is van véletlenül.

Lehet hogy még dobozt is találnék. Meg elkót. Trafót sajna már biztos nem.
(#) krisz69 válasza Pafi hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Akkor lehet . Te leszel az én emberem írok majd Privát.
(#) szili83 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
A HEstore oldalán megtalálható integrált áramkörű erősítő ICk közül melyiket érdemes megépíteni? Tervezem, hogy egy tranzisztoros erősítő mellé egy ilyet is megépítek.

Lehetőleg valami jó hangú, de nem nagy teljesítményű kellene.
(#) zenebolond válasza szili83 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Én személy szerint nem szeretem az STK-s IC-ket.
(#) szili83 válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Igen, én is úgy gondolom, hogy a Sony félvezetői jobbak lehetnek. Ezek közül melyik ajánlott? Bővebben: Link

Az STK4142-vel szemezgetek
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) Moderátor hozzászólása jocka0012 hozzászólására (») Feb 13, 2017
 
XXV. Csak egy helyen kérdezz II! Ha a kérdésünk több témába is beleillik, akkor is csak egy helyen tegyük fel!
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Üdv!Hozzámkerült egy D Voice DDS 600t típusú végerősítő.Annyit tudok róla egyenlőre hogy +-65v ról jár kvázi komplementer kapcsolás, 4 pár tranzisztor van benne oldalanként,és egy méretes kb (1.8kw) toroid trafó. Nos a kopp gátlón meghúznak a relék és úgy is maradnak,viszont a protect led ég az elején.Nem próbáltam még hangszórót rákötni,viszont a kimeneteken érdekeset mértem.Dc 181mV egyik felén másik felén 18mV az offset.A bekapcsolási lágyindító mindösszesen egy 10w 10ohm ellenállás ami néha füstölög picit induláskor majd lehűl..Ha valakinek van rajza vagy ötlete hol induljak el megköszönném. Mégegy tünet a kb 15 dik bekapcsolás után már a fő kismegszakító is repült,gondolom nem ártana hozzá egy normális lágyindító. Pár képet csatoltam,egyenlőre a sarokba állítottam,aztán majd megnézem a típusát a végtranzisztoroknak is. (Ha ezzel kéne kezdjem hogy kimérem őket és megnézem sorry)
Annyit kiderítettem már hogy egy Magyar mérnök építette ezeket a berendezéseket egy bizonyos Dulházi Dezső.Kapcsolatba léptem vele de egyenlőre nem érkezett válasz
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
UI: Elfelejtettem a képeket.
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Következő: »»   1958 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem