Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1960 / 2486
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Igen. 1kHz. Használj műterhelést!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Hat nekem nincs ithon muterhelesem,esetleg hangszoroval nem lehet?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Azt a füled és a hangszóró megbánná
Hangszóróhoz keress 100Hz-es mérőjelet!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Oke koszonom.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Egyre inkább elakadok ,pedig csak egy szál drótról van szó. Itt a teljes összeszabdalt kapcsolási rajz (összes részegységet összeillesztettem a rajzon),de itt "elvileg " az előfok/keverő részek felől csak 4 vezeték megy a végfok modulra. Nekem ez annyiban más hogy megy legalább 9. A zöld szál már annyit tudok hogy egy kicsi fém tokozású hűtőbordás tranzisztor kondenzátor által lecsatolt ágáról jön.De úgy hogy tranzisztor és közvetlenül már az elkó,és úgy a zöld vezeték,már csak azt kéne tudni hogy az én rajzomon hol van ez. Ez már elég támpontot ad a további keresgéléshez. Sajnos csak így tudtam a kapcsolást feltenni,mivel 3,6mb-ra sikeredett mire összevágtam,a fórum pedig 2mb után nem enged feltölteni. Ha pedig lekicsinyítem a rajzot átláthatatlan lesz.
(#) atiber válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szerintem igen, a feszültségértéke ne legyen kevesebb 50V-nál, de inkább 63V lenne az ideális...Azért volt ismerős, mert már 'megszakértettem' egy V8200 erősítőt -pár oldallal visszább, illetve a TDA7294 fórumán 'hagytam is nyomot' róla- és amikor megláttam az általad feltöltött képeket nagyon ismerősnek tűnt a panel, csak a típus nem 'stimmelt'. A gyáriban is 50V-s pufferek vannak, amiken +-43V körüli feszültséget lehet mérni, szerintem elég szűkös a 'ráhagyás'.
(#) Cannon válasza atiber hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
90V-ot mértem a kondenzátorokon...

Netes képek alapján a trafóra a fekete és a sárga szál így van kötve: Bővebben: Link

Az enyémen pedig pont fordítva, de ennek jelentősége itt nincsen, ugye?


Használd a "LIINK" gombot!
Köszönjük!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Cannon válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ha eszerint a középső pont a földpont, akkor ahhoz képest 30 és 60 VACt lehet mérni.
Akkor ez okozhat problémát?
Bővebben: Link

Idézet:
„Netes képek alapján a trafóra a fekete és a sárga szál így van kötve:”

Ha megcserélem a két szálat, akkor GNDhez képest 33-33V mérhető.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Érdekes hogy van a rajzon egy 1000/25-ös áttételezésű trafó de sehol nem találom a készülékben. Van a zengető jelölése az megvan,de ez a trafó nincs benne.
(#) atiber válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Valami ott el lehetett kötve. A 33-33V AC az jónak tűnik. Mindenképpen pontosítani kell, hogy a transzformátor szekunderének melyik a 'középső' szála, elviekben az amihez a másik két kivezetésen azonos feszültséget lehet mérni. Ez a pont megy a NYÁK föld pontjára, a másik két szál pedig a diódákra/dióda híd AC pontjaira. Utána a pufferek +- pontjain pedig DC +-43V körüli feszültségnek kéne megjelenni.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Gyanús, hogy a rajz és a készülék nincs szinkronban.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Elméletileg pedig ez egy 1000H (és belsőre is annak tűnik) viszont azt a trafót sehol nem találom benne. Már kiderült idő közben hogy az 5-ös lábról szakadt le a vezeték,most viszont ha felhúzom a fő hangerő potméterét maxra ,akkor egy picit kijön a hangszóró membránja (50ohm-os teszthangszórót használok ,a nagy ládáimat nem áldoznám fel ). Viszont mostmár legalább olyan hangot ad mintha volna erősítése rendesen. Adok neki hangot aztán kiderül.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Hát igen valami tényleg nem stimmel ezzel a végfokkal. Előfokok szerintem jók. Végfok plafonra tekerve picit kinyomta az 50! ohm-os hangszóró membránját. Nem baj, lentebb vettem egy kicsit akkor jó. Adok neki hangot recsegve szól (közép tartomány szinte nincs) ,adok rá a hangszínszabályzón mélyet magasat,akkor elviselhető,maxra tekerve,torzan szól és megjelenik a kimeneten az egyenfeszültség (olyan szinten hogy a próbahangszóróm le is égett,hál isten van belőle 20db~). Most nem tudom hogyan tovább. Az elejében csak 2 izzó megy a 4-ből. Biztosítékok jók pedig.
(#) Cannon válasza atiber hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Meg is van a +-43V a puffereknél. Köszönöm!

Viszont bekapcsolás után a kivezérlés jelzőn különböző időnként koccra megy a szint, kattan a relé majd kis idő múlva megint.

Ezt okozhatja a tranzisztorok hiánya?Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) atiber válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ehhez már nekem is elő kell keresnem az erősítő SM-át, de ha a relé is kapcsolgat, akkor nagy valószínűséggel egyenfeszültség jelenik meg a kimeneten és a védelem kapcsolgatja a jelfogókat, az STK hibrideknek betett az aszimmetrikus, ráadásul igen magas tápfeszültség.
(#) Cannon válasza atiber hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Igen, egyenfeszültség figyelhető meg a kimeneten ilyenkor.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A rajzon szereplő egyenfeszültségek hogy állnak?
A végfok működése tiszta? A kimenetről tudsz feltenni oszcillogramot? Hangkártyás is jó.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Végfok egyenfeszültségei megvannak,a másik puffersort mindjárt megmérem. Megpróbálok oszcilloszkóppal rámérni de elég rossz kábelem van még ehhez a szkóphoz és sokszor nem működik (szakadt/érintkezéshibás a kábel).
(#) korponaiz válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia!

Pár hete javasoltad egy kérdésemhez a 2N3773-ast mint helyetesítő típust Castone 1200B-be. Kérdeztem ,viszont nem mondtál semmit a 2N3772-ről? Arról mi a véleményed?
(#) atiber válasza Cannon hozzászólására (») Feb 16, 2017 / 1
 
Sajnos, szerintem azokra a tranzisztorokra is szükség van. T506 (BD827) a 'fő' áteresztő tranzisztor, 56V-ból csinál 33V-t az előerősítő fokozatok részére, illetve utána a T503 (BD825) 15V-t a kivezérlésmérőnek és az equalizernek, a T504 (BC556B) ennek az áramkörnek a része.
Szóval most nem is értem, hogy milyen 'kóbor' feszültséget kap egyáltalán a meghajtófokozat és a kivezérlésmérő? A BD825/827 tranzisztorok helyett mehet BD243A/B/C, a lábkiosztásra figyelve, a BC556 helyet meg bármilyen 500mW-s PNP tranzisztor, szintén a lábkiosztásra figyelve. A tápegység többi alkatrészét sem árt majd átméregetni.
(#) Cannon válasza atiber hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Idézet:
„Szóval most nem is értem, hogy milyen 'kóbor' feszültséget kap egyáltalán a meghajtófokozat és a kivezérlésmérő”


Ezt milyen pontokon tudnám lemérni? Nem sikerül eligazodnom a kapcsolási rajzon.
(#) Jurij Dolgorukij válasza korponaiz hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Nem emlékszek rá, bocsi. A 2N 3772 csak amperban tud többet, mint a 2N3055, tehát ez is 60V körüli fesztűrésű.

Közben itt kis káosz van, nem tudom pontosan, neked volt az a kaszkád-kvázikomplementer végfokod, amiben 2-2 tranyó van sorosan kapcsolva?

Ha igen, akkor jó a 3772 is. De a 3773 nem drága, ám sokkal többet tud, a megbízhatóság miatt kár ezen spórolni! Használd a jobb képességű tranyót.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Érdekes a jelenség. A fő tápfesz mindkét oldalt megvan. Elől a masinának van 2 pár izzója,abból egy pár megy csak. Az egyik 2N3773 gyorsan melegszik (nincs terhelés pedig a végfokon),a másik jég hideg. A feszültségek jók.
(#) korponaiz válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Jól emlékszel a kaszkád-kvázikomplementer végfokról van szó. Igazán csak azért érdekelt, mert mindenféle katalógus szerint 100V/20A-es. De ha szerinted a 2N3773-s jobb, akkor az lesz. Túrkáltam a neten és találtam egész jó áron mindenkettőből, remélem van is nekik. Az ElektroKonthánál pl.
Köszönöm mégegyszer a tanácsot.
(#) Sandor01 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy ilyen erősítőt használnék három darab sorba kötött 12V-os 9Ah-s akkumulátorról, az úgy működne? Az akkumulátorok kibírnák az erősítő áramfelvételét? A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) szikorapéter válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Bírnák,legalább 10 percig ha újak az akkuk. Egy ilyen erősítő üzemben tartásához stabil pufferelt tápfeszültség szükséges. Az akkuk ebben az esetben felejtősek,vagy válts jóval kisebb teljesítményre.
(#) Sandor01 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Köszi a választ! Nekem fontos lenne, hogy az áramforrásom akkumulátor legyen. Ezek egy szünetmentes tápegység akkumulátorai lennének, azért nézem ki ilyet, mert kicsik, könnyűk, olcsók... Milyen akkumulátorral tudnám megoldani?
(#) szikorapéter válasza Sandor01 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Lehetőleg ne 600W-os erősítőt akarj hajtani és mindjárt változik a történet. Van digitális 2x10W-os erősítő. Nagyot szól és alig eszik akkuról. sokáig elmegy aksival egy olyan erősítő,inkább azt tudnám ajánlani.
(#) zotya1983 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Nono!Épp most süthetem el valakinek a rendelt 2n3055 öt vagy 20 db ot,mert a 2n 3773 V
CEO 140v dc. A 3055 csak 100 v ig bírja,nekem viszont +-65 v dc van 2X ami 130v c-E feszt jelent... A 2n 3773 ra visszatérve épp most élesztettem fel egyik oldalát egy Magyar gyártmányú végfoknak amiben 2n3773 és 2n 3442 van,igen dögös hangja van újra beleszerettem a tranzisztoros hangjába telt dögös mélyei vannak+nem üvöltenek a magasok sem túlzóan.
(#) Sandor01 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Csak annyi a "baj", hogy az erősítő már megvan
Következő: »»   1960 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem