Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős digitális óra
Lapozás: OK   6 / 9
(#) Lava válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Köszönöm!!
(#) mtomihun válasza Lava hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Helló

Nekem is szerintem ugyanilyen órám van, én e-bay-en vettem. Nekem meg siet, naponta kb 1 percet. Még nem jöttem rá hogyan kell állítani, de szerintem van menüje és ott lehet vmit korrigálni. De hátha vki majd tud segíteni nekünk!
(#) Lava hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. A Bang good-on vettem ezt az órát ,ami ébreszt és hőmérsékletet is mér.
Összeépítés után szépen elindult minden funkciója működik ,csakhogy egy idő után észre vettem ,hogy nagyon nagyon késik reggelre már 7-8 órát is késett . Van benne egy krystals amire gyanakszom ,hogy vagy nem megfelelőt raktak a csomagba ,vagy hibás .Ha valaki ismeri ezt a szerkezetet ,és tudna segíteni ,akár tanáccsal megköszönném.
(#) Bakman válasza Lava hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Első lépésként a C6 és C7 kondenzátorokat vedd ki, normál esetben ezek nem kellenek. Ha nem javul a helyzet, akkor az órakvarcot cseréld ki (HEStore-ban is kapható). Ez a kvarc határozza meg az óra pontosságát.
(#) Lava válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Köszi!
Megcsinálom ,és jelzem ,hogy megoldódott e a probléma.
(#) Richy0609 válasza Lava hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Én is a Banggood-ról rendeltem, nekem pontos az óra. nálam a hőmérsékletet méri túl kb 5°C-kal.
További problémájuk, hogy csak usb-ről adhatok neki tápot, de egy kis ügyeskedéssel meg lehet oldani a dolgot.
(#) Richy0609 válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Talán ezek segítenek:
(#) mtomihun válasza Richy0609 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia
Köszi, sajnos nem tudok angolul, de majd vkivel lefordítatom!
(#) Sanitatum hozzászólása Feb 8, 2016 /
 
Üdvözletem. Kaptam haveromtól egy órát, de nem tudom mi a baja. Tápot megkapja (5v telefon töltőről is ment). A haverom apja azt mondta h megpróbálta feltenni a tv-re rövid volt a vezeték és meghosszabitotta usb-s adapterrel( szóval 2 usb kábelt összetett hogy elég hosszu legyen) ezek után már nem ment.Megpróbálta visszatenni úgy ahogy volt és akkor is semmi. Van valakinek ötlete? elszállhatott a vezérlés? semmi nem világit. az ic TG1508 be van öntve ragasztoval nem lehet hozzányúlni max csak a kristályt lehet cserélni arról de kétlem, hogy az a ludas. :/
(#) Richy0609 válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
A panel másik oldalán nincs valami jelölés? típus.... stb...
(#) keko hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Üdvözletem. Építettem már órát TTL-ic vel, de most szeretnék egyet építeni ébresztő funkcióval.
hiába túrom a netet nem találok.Kizárólag TTL érdekel.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) vargaf válasza keko hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Szia!
A Google első találata:
Óra TTL IC-vel, ébresztő funkcióval
Üdv.: Feri
(#) keko válasza vargaf hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Sanitatum válasza Richy0609 hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Csak annyit ir, a bal alsó sarokban, hogy RX1 453. semmi más, a műanyag dobozon sincs semmi feltüntetve, nincs rajta hogy mekkora feszültséget kell adni, nincs az sem rajta h mekkora teljesitmény, abszolút semmi. :/
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Üdv mindenki!
2 éve építettem meg a fentebb hivatkozott martinov féle digitális órát! Az egyik (mivel több példányban is elkészült) egy sajnálatos balesetben beázott, így a mikrovezérlőt cserélnem kellett! Most viszont nincs meg a program mivel közben egy laptop csere is történt, a Hobbielektronikáról pedig a cikk és a felhasználó is eltűnt! Valaki esetleg után építette még akinek meg van a program? Ha valaki el tudná küldeni vagy esetleg belinkelni azt megköszönném!
(#) Moderátor hozzászólása Marty McFly hozzászólására (») Jan 10, 2017
 
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az itt található cmos órát, és az a bajom vele hogy a kijelzés nem jó helyen lenne vagy nem jó biteket ad ki, de nem értelmes jelzések jönnek ki belőle. Az eredeti helyett 0.56"os 7 szegmenses kijelzőt használok, de a kiosztás ugyan ott van.Hol kezdjem a hiba keresést?
Köszönöm a segítséget előre is, ha kell később tudok feltenni videót is akár a hibáról.

Remélem jó helyre írtam ha nem akkor valaki át tenné a jó helyre?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) proli007 válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Hello! Mivel a CD4511 nem képes helytelen karaktereket kiírni, mert 0..9-ig megjeleníti a többi variációt pedig kioltja, csak az IC és a hétszegmenses kijelző összekötései lehetnek összekutyulva..
(#) vipera1997 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Most így néz ki, de eddig mind a 2 helyen ugyan ezt produkálta a kijelző.
Tovább nem próbáltam.
Ez lenne a 4 .
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) proli007 válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
A "g" szegmens hiányzik. Egyébként tényleg ez a négy, mert négy piros pötty van a képen.
(#) vipera1997 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Végülis igen, de a g szegmens külön megy de egybe nem kezeli valamiért :/
(#) proli007 válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Na, ezt még értelmezni sem tudom. A "g" szegmens pont olyan mint a többi hat. Semmi különbség. Sem a meghajtó 4511 sem a Led kijelző szempontjából. De talán ellenőrizni kellene, hogy a Led kijelződ kivezetései tényleg ott vannak-e ahol a nyáktervben is szerepel. Hiszen az változott meg az eredetihez képest..
(#) Hp41C válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A nem világító szegmensek rendre az 1, 2 , 3, 4 (az 5 nem látszik) és a 0 alakját rajzolják ki. Milyen hétszegmenses dekóder IC -t használsz? A kijelződ közös kivezetése a földra megy? Közös anódos vagy közös katódos típust használsz?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) vipera1997 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Ami a kapcsolásban is van, egy az egybe építettem meg változtatás nélkül.
(#) proba válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A kijelző közös szálát ha testre kötöd akkor nem javul meg? , esetleg mit csinál ha kiveszed belőle a ledeket, és csak a kijelző marad? ( lehet csak a fényerő szabályzó szórakozik, és a ledeken kap tápot a kijelző is.)
(#) vipera1997 válasza proba hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Ha kiveszem a ledeket akkor meg áll az egész panel tápellátása
Ha pedig a fix testpontra teszem a kijelzők közös pontját akkor a ledek világítanak csak a kijelzőtől pedig elveszi a fényt..
(#) Hp41C válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Valami mégsem olyan, mint a cikkben...
Vegyük azt az esetet, amikor a CD4511 bemenetén a 0000 kombináció van. Ekkor a kimenetei közül az a..f szegmensekhez tartozók magas szinten (közel 5V), a g szegmenshez tartozó alacsony (közel 0V) van.

Hogyan világííthat mégis a g szegmens és miért nem világít a többi?

-- Ha a kijelző közös katódos és a kapcsolási rajzon szereplő IRL540 nyitva van, az a..f szegmenseknek világítaniuk kell, a g pedig sötét, a 0 alakja kirajzolódik. Ha az IRL540 valamiért nincs nyitva, a LED -ek és a kijelző egyáltalán nem világít.
-- Ha a kijelző közös anódos és a kapcsolási rajzon szereplő IRL540 le van zárva, a led -ek árama a g szegmensen és a CD4511 -en kereszül folyik, azaz a g szegmens világít, a többi nem. Ha az IRL540 nyitva van, az áram rajta keresztül folyik, a szegmensek nem világítanak.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) vipera1997 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Akkor a kijelző lehet a ludas benne ezek szerint, a kapcsolálsba lévőt még nem sikerült beszereznem, és reménykedtem hogy ezekkel is menni fog, csak ám ezekről nem találtam semmi információt hogy milyen lenne.
Akkor emgvárom míg sikerül olyat szereznem ami a kapcsolásban is szerepel azzal hátha jó lesz.

LA5651-11 megtaláltam végül ilyen a mostani kijelzőm, de ha jól értem ezt be lehet kötni mind a 2 féle képpen?
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) proli007 válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Elsőként meg kellene nézni, hogy a kijelző tényleg közös katódos-e és a szegmensek hova vannak kivezetve. (Ehhez egy táp vagy elem és egy ellenállás elegendő.)
Azután, hogy a szegmensek oda kapcsolódnak-e ahova kell a 4511-nél.
De ha kiveszed a négy Led-et és megszűnik minden, akkor valami nagyon nem kerek, mert annak semmi köze a kijelzéshez.
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem