Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   452 / 580
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok

Adott egy whirlpool awe 50210 mosógép (zsírúj, ismerősé)
Mosás közbe leáll a villog a "vízcsap zárva" led, leellenőriztem a vízcsap nincs zárva, normálisan folyik a csőből a víz ha lecsavarom a gépről. Meg a ruhák is vizesek, tehát ott sincs gond.
Szerintetek ezek mennyire érzékenyek a hálózati víznyomásra, még mielőtt kihívja a garanciális szervízt és kifizettetik vele a kiszállást, hogy lehet érvelni egyáltalán ilyen esetbe?

Köszi a segítséget.
Üdv
(#) botesz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
A whirlpool mosogatógépe érzékeny rá ha ebben van literszámláló akkor lehet.próbálj zárni a csapon.
(#) zsoltee0001 válasza botesz hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Ezt nem teljesen értem, zárjak a csapon, hogy kevesebb víz menjen bele? Ez ellentmond annak, hogy "zérva a csap"
(#) botesz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Mert ha túl nagy a víznyomás és van benne számlàló akkor annyira sok az impulzus hogy állónak látja ami egyenértékű aztal hogy nem kap vizet.....Szerintem amúgy nincs benne a wh nak ez nem szokàsa de egy próbát megér.Ha mégse akkor meg kínlódjon vele a márkaszervíz.Mégegy apróság:kifolyócső nincs túl alacsonyan?
(#) zsoltee0001 válasza botesz hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia

Most nem vagyok a gép közelébe, de úgy van bekötve, hogy a mosdó mellett van a gép és a szifon aljába folyik a szennyvíz a gépből, elképzelhető, hogy nincs meg a kanyar a csőbe és nem jön létre a torlónyomás az úszó részére és kifolyna a víz kapásból.... esetleg ez is tud ilyen hibát produkálni?

Üdv
(#) banya012 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Szia.
persze, hogy tud.
alul kifolyik, gond nelkul.
eleg, ha csak egy puci jon ki, mert magasabb a gepben a vizszint, mint a kifolyo magassaga, akkor a fizika elmeleten, szivja a tobbit. X idon belul nincs meg a tartos megfelelo vizszint, akkor hibakoddal megall.
ezert is szabvany a 70 centi kifolyo magassag..
(#) JuniorII válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Szia.

Koszi a valaszt. Nem talaltam motorindito kondenzatort. Az elektronikaban van egy 220ųF-os kondi azt csereltem de szerintem nem arra gondoltal, vagy?
A hibajelenseg meg mindig ugyanaz annyi kulonbseggel, hogy lazitottam az ekszijon igy uresen nagy nehezen de elindul.
Esetleg egyeb otlet?
Koszi
(#) palko0125 válasza JuniorII hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Nem az a kondenzátor. A motorról és környékéről dobj egy képet.
(#) JuniorII válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Képek
(#) JuniorII válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
+1kép
(#) zoz11 válasza JuniorII hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
hali
ott nem lesz semmi féle kondenzátor.
Inverter hajtja a motort és az haldoklik, valószínűleg csak két fázist kap meg a motor. Típus hiba...
(#) JuniorII válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Es azzal lehet valamit kezdeni?
Koszi, hogy foglalkozol vele. Udv
(#) zoz11 válasza JuniorII hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Igen javítható az invertre. fet maghajtós kör szokott balhézni.
(#) Tityi hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Sziasztok Szakik!
Van egy LG Direct Drive F1056LD mosógép nálam,aminél az a hibajelenség,hogy időnként nem centrifugál.Üresben,centrifuga üzemben megy rendesen,de ahogy nézem,terheléskor,mosás programban nem mindig. Rendezgeti a ruhát,de akkor is mintha akadozva indulna meg. Ilyenkor nem is centrizik. Mikor "elkapja az ütemet" akkor centrizik. A szivattyú rendesen kiszivattyúzza a vizet. Számomra egyenlőre teljesen ismeretlen az inverteres vezérlés,ezért kérem a segítségeteket! Lehet,hogy az IGTB haldoklik?
Üdv: Tityi
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Kiszereltem a HALL jeladót (típusa: 6501KW2001A ) és lepucoltam róla a gumit,valamint kimértem az ellenállásokat.Egy kicsit más a belseje,mint a már feltett videóban,de találtam egy másik felvételt,ami egyezik az enyémmel.Megközelítőleg milyen értékek jók?
Hétfőn szerzek 300 Ohm-os ellenállásokat és beforrasztom,aztán mehet a próba!
Ebben a felvételben ugyanolyan a jeladó,mint a sajátomban: https://www.youtube.com/watch?v=bmvpnIZerF8
Üdv: Tityi
(#) voodoo hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok.

Volna egy Indesit wite 87 nevre hallgato gép. A hibajelenseg a következő. Néha még elindította magát és lezárta az ajtót, világított is pirosan a kis lakat ikon. Mostanság meg már egyáltalán nem indulnak el a programok, ha sokáig úgy hagyom kiírja hogy door és villog. Megnéztem a mágneskapcsolóját szerintem működik, mert kattan egyet, de ki nem jelzi, hogy zárva lenne az ajtaja. Megnéztem az alaplapot és van rajta egy kis táp relékkel amik halkan ugyan de sisterő hangot ad ki. Viszont a kimenetein a tápjának van +5, +7, voltok. Cseréltem benne triakot is de a helyzet változatlan.
Amúgy még annyi, hogy az ajtó zár amikor még ment a gép hangosabban kattant. Most csak enyhèn halkan.
Alaplap baj lehet vagy a relékkel van valami esetleg az ajtó zárral?
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Ha ez rossz lenne el sem indulna a gép.
(#) botesz válasza voodoo hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Rossz a zár cseréld ki.Az hogy kattanik az nem jelenti azt hogy be is zárt.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Szia Botesz!
De itt a felvételen sem sok különbséget mutatnak a rossz és a feljavított HALL jeladó értékei:
https://www.youtube.com/watch?v=_L5OKQ-rym0
A különbség 1kOhm körüli érték.Bár igazából nem tudom,mennyinek kellene lennie,mert erről nem találtam leírást....Ahogy elnézem,lényegesen alacsonyabbak az én mért értékeim a javított darab értékeihez.Tulajdonképpen mennyit kellene mérnem?
(#) voodoo válasza botesz hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Rendben, köszi a válaszod. Megpróbálom hátha az megoldja.
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Kallódik itthon valahol egy ilyen megkeresem és lemérem.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Szia Botesz!
Találtam egy képet,ami szerint a HALL jeladón mért értékek 9-10kOhm közötti értéknek kell lennie. Akkor viszont úgy néz ki,hogy az enyém jó. Csak azt nem értem,hogy a videóban ennek ellenére miért cseréltek,forrasztottak be másik ellenállást? Talán azért,mert az 1-5 és 1-4 között mért ellenállás nagyon eltérő volt?

LG Hall.jpg
    
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
A panel száma: 6870EC9284C
(#) voodoo válasza botesz hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Szia. Kicseréltem a zárat, most bezár és kattan. Viszont a gép továbbra sem indul el nem jelzi pirosan a kis lakat ikon, hogy az jató be lenne zárva.
Valami jeladó lenne a hibás benne valahol?
(#) palko0125 válasza voodoo hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Szia!
Motor szénkeféket nézted? Ha nem ér le valamelyik, az ilyen problémát is tud előidézni.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) voodoo válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Szia!
Azt még nem néztem. Ránézek.
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Újra nekiugrottam a gépnek. A HALL jeladót és a vezérlőpanelt úgy ahogy volt visszaraktam. Fűtőszálat meggerrel kimértem,az jó. Teletömtem ruhával és elindítottam egy közel 60 perces mosást,hátha kidob valami hibakódot.De nem...A mosás,öblítés,centrifuga minden hiba nélkül lefutott...Kitől kaptam,azt mondta,hogy 20-ból talán egyszer centrizett és a mosógépszerelő azt mondta rá,hogy panelhibás,cseréni kell. Annyit viszont már nem akart érte fizetni...
(#) yulo5310 válasza Tityi hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Most akkor, végül is mi baja volt(huhára érdekel)!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Valószínűleg önjavulás volt...
(#) voodoo válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Amúgy mennyire valószínű, hogy ha a motor szénkeféje hibás, azt érzékeli valami és else indít mondjuk tölteni? mert ha jól emlékszem kattan egyet az ajtózár majd utánna még egy relének kéne kattannia valahol. Na ez nem történik.
Következő: »»   452 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem