Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   84 / 126
(#) szapcsika válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Multiméterekben nagy áramot biztonsággal megszakítani tudó biztosíték szokott lenni. Csak odavalóval illik helyettesíteni. Akkor van szerepe, ha nagy energiájú hálózatom mérsz. V.ö.: CAT besorolás.
(#) attika válasza szapcsika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ez a bizti a mA mérésnél volt és így nem tudok mA-t mérni mert valamiért kiment.
A 10A-s méréshatárt használom és fogalmam nincs, hogy mehetett ez ki főleg, hogy elméletileg sípolnia kéne ha túl megy a méréshatáron. Hol lehet ilyen biztosítékot beszerezni?
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Jobb multikban HRC biztosíték van. Ezek egyrészt kerámiából vannak (az üveg szétrobbanhat), másrészt van bennük valamilyen por ami elfojtja az ívet.
A HQ elektronikánál van paraméterezhető biztosítékkereső: Bővebben: Link, hátha találsz. Illetve nagyobb kereskedők, pl. tme.eu, stb.

A multi leírása jó esetben tartalmazza, hogy milyen van benne gyárilag, hogy szerintük mire kell cserélni.
(#) attika válasza tbarath hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Azt tudom, hogy milyen van benne ITT töltöttem is fel róla képet.
Ez is kerámia bizti és van benne valami por.
Köszi a linket megnézem hátha kapok ott ilyet.
(#) elektroncso válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Kvarchomok van bennük. A kiégéskor keletkező elektromos ív megszakítása a feladata. A nagy hő hatására megolvad, megüvegesedik.
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Idézet:
„elméletileg sípolnia kéne ha túl megy a méréshatáron”

A biztosíték kiégése miatt megszűnt az átfolyó túláram, így megszűnt a "túl megy a méréshatáron" állapot, nem sípol.
(#) Orbán József válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
A betűjelzés szerinti gyors-normál-lassú és homoktöltésű kell, porcelán.
(#) peterpan válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) Doky586 hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Szerintem nagyon túlpörgitek ezt a 600 mA -es bizti témát..
Nem ennyire bonyolult ez..
(#) attika válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Nincs túlpörögve csak nem szeretnék bele rakni se kisebbet se nagyobbat, se gyorsabbat, se lassabbat. És ugyan olyat szeretnék rakni bele mert még garanciális a műszer.

Peterpan köszönöm a linket de sajnos nem találtam 600mA-s biztosítékot.
Majd holnap felhívom őket hátha.
(#) Doky586 válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Még a gyárban is azt tettek bele ami épp kéznél volt. Más képeken és előlapon is 1A szerepel.. LINK
(#) uniman válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hello! A méreteit leírtad? Mintha a "szokásosnál" hosszabbnak tűnik, pl. 5x32 mm... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Nem mindegy hogy 20 vagy 30 mm hosszút tesz bele..
De mindkét fajta közkeletű. LINK
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) pucuka válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Igen, nagyon valószínű, hogy hosszabb. Ugyanis a legnagyobb méréshatár 1000 V DC. A normál biztosítékok csak 250 V -osak. Nem igazán lenne jó dolog, hogy 999 V mérésénél áthúzna az amúgy kiégett biztosíték. Persze tudom ez nem életszerű, de előfordulhat. (pl szkópban)
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
"..valószínű.."
Akkor műszerre sincs szükséged. Amit mérnél ott is valószínű az van ami kell hogy legyen..
(#) attika válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Igen a nagyobb van benne azt hiszem 5x32 ha jól emlékszem.
(#) tbarath hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Olcsó multiméter kategóriában találtam 2 egészen vállalhatót, mindkettőt ebay-en. (Kerámia biztosíték, autorange, 4000 Ft körüli ár.)

Az egyik ADM02 néven fut, nagy valószínűséggel ugyanez kapható MS8233D néven is.

A másik Fluke koppintás kinézetű és RM101 néven fut, 6000 counts. Ezt utóbbiról van is eevblog-on egy topic (Link), itt azt írják hogy ugyanarra a DTM0660 chip-re épül mint az UT139C. A linkelt hozzászólásban egyébként szépen kivesézi az omgfire nevű tag az erre a chip-re épülő multikat. A HP-890CN aljzateltakarós megoldása egészen szimpatikus, noha kicsit fázok ettől a "márkától".

Természetesen a CATIII 600V jelölést egyiken se kell elhinni, de CATII 250V-ra talán jók. És a DT830 borzalmakhoz képest ég és föld bármelyik...
(#) Josi777 hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Remélem nem túl off, csak nem tudom, hova tudnám írni.
Van egy Maxvell MX-25 304 rossz műszerem, amit ingyen odaadnék valakinek (vagy érdeklődés hiányában kidobok). Kondenzátor mérésnél feltöltött kondit sikerült mérnem, ami után semmit sem mér, kijelzés van. Megpróbáltam megjavítani, de letettem róla, ezért lehet, hogy a stekker érintkezői rossz helyre kerültek vissza, de azt hiszem, van róla rajz, ami alapján helyre állítható.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Most akkor UT61E-be kell biztosító vagy más műszerbe? Mert abba csak 1A/250V-os kell, de rá is van írva a műszerre, hogy áramot max csak 250V-os áramkörben lehet vele mérni.
(#) diablo válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Az olcsó IC-ket (pl. műveleti erősítő), tranzisztorokat ellenőrizted, illetve cserélted benne?
Mert ha a fő chip adta meg magát, akkor lehet nem éri meg javítani. link
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Igen abba kell. A panelre 1000V/600mA van ráírva és az is volt benne.
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ez fura, mert a manual szerint olyan kell bele amit írtam. Vagy a műszer elején neked nem 250V MAX és 1A MAX szerepel? Ha az enyémbe is 600-as van, akkor nem tudom hogy mérhet 1A-ig.
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ott 220mA ami legtöbbet mér a mA csatlakozásról, tehát 220mA felett kiolvadhat. 315mA, vagy 400mA biztosíték is jó.
220mA felett a 10A csatlakozó kell, ott nem a 600mA biztosítékon folyik az áram, rajz szerint másik 10A biztosíték van ehhez a csatlakozóhoz
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) diablo válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nekem a panelra nincs ráírva a feszültség és 1A-es van benne. Nem lehet hogy utánzatot vettél? Mert Banggood-on pl. írják, hogy mások gyengébb minőséget árulhatnak.
Idézet:
„Some other supplier replace some multimeter's components to get a much lower price, this is SURE NEVER GONNA HAPPEN IN banggood !!!”

De érdekes, hogy az enyémnek a belseje is picit eltér pl. ettől.

UT61E.JPG
    
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nekem a műszer elején Fused 1000V Max ,0,6A Max, Each 15min Max 10sec szerepel.
CAT IV 600V
CAT III 1000V
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nekem is ilyen a belseje, remélem nem utánzat mert a Mo hivatalos forgalmazójától vettem a műszert. A dobozán se a kínai házak vannak.
(#) uniman válasza diablo hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Hello Diablo! Valószínűbb, hogy a tiéd ez a "gyártmány": Bővebben: Link
Nagyméretű fotó róla...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) diablo válasza uniman hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Vagyis egy másik verziója, de ugyanúgy eredeti? Vagy lehet én vettem hamisat?
Mondjuk olyat amilyen attikának van, olyat még képről sem láttam (1000V / 0.6A).
Nem tudom mi ez a Tek Power, Uni-t-hoz tartozik-e vagy sem...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) attika válasza diablo hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Én EZT vettem de a képen ugyan úgy 250V/1A szerepel
Akkor most ki vett hamisat és ki nem???
Ezekről sok beszélgetés volt itt a fórumon, van amelyik csak 4digites van amelyik 5, vagyis Counts 22000.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Mérjél vele egy 1.5V elemet, hány számjeggyel írja ki. Ha 5 számjegy, akkor jó, ha 4 számjegy, az valami más.
Következő: »»   84 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem