Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   53 / 114
(#) kaszagabi válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Amint időm lesz, rá is fókuszálok kicsit jobban.
(#) 13_Balu50 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Bocsi, de nem vagyok nyelvész, majd legközelebb jobban meggondolom mit írok le , vagy írjak e egyáltalán.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) otvenkilenc válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nem kelel azt meggondolni csak ez a be szó minden előtt már idegesitő. Divat lett, rossz divat azt súgalja, hogy nem tudunk beszélni, pedig igen csak divatkövetők lettek és nem meggondoltak.
(#) granpa válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Igaz, igaz, de én elolvasom, amit írtam, mielőtt elküldöm. 4h
(#) Chipmunk1960 válasza kaszagabi hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Szerintem erről a panelről van szó, lehetnek eltérések, de kiindulásnak jó.
(#) mpisti válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Az MRC 100 túláram hatására állítja le a PWM IC-t, amit csak a hálózat lekapcsolása és a kondik kisülése után lehet újra aktiválni . Tehát ha folyamatos a tiltás, akkor érdemes az árammérő kört átnézni, nincs-e forrasztáshibás alkatrész a mérőkörben. Bár sokféle kapcsolással készült ez a kis kártya, de amikkel eddig találkoztam, azoknál a tirisztor vezérlőjel forrása mindig az árammérő kör volt.
(#) 13_Balu50 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Igy első ránézésre, a zd1 8,2V-os zénert és a d1, 1n4148 as diódát mindenképp megnézném, hogy jók e, de az zd4, 15 zénert se ártana.
(#) 13_Balu50 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Megnézném még az R202,R203,R204 párhuzamosan kapcsolt ellenállások eredő ellenállását ennek 37,5 R körülinek kellene lenni, valamint az R201-es 100R-os ellenállást.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Természetesen a fentebb leírtak, a kapcsolási rajzra vonatkoznak, amelyek számozása nem biztos, hogy megegyeznek a kaszagabi inverterében lévővel, de mankónak jó.
(#) Chipmunk1960 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Azok 200A-es gépre vonatkoznak. Érdemes megnézni a kis trafót is, ahonnan a jelet kapja, nem szakadt-e valamelyik lába, vagy a forrasztások milyenek, [off]sok kínai tömegcikkben találkoztam olyannal, ami éppen csak látott egy kis hideg cint, ami rövidke működés után elvált, majd a cucc leállt./off]
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) 13_Balu50 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Oké, én értem kaszagabinak meg össze kell hasonlítani az övével, azért elég egy sémára épülnek ezek.Én is javitottam két tápot, bár a segédtarfók nem szoktak hibásak lenni, mégis azok voltak a hunyók.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) 13_Balu50 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Igen a forrasztások is lehetnek a hunyók, meg esetleg valamelyik csatlakozó kontakthibája, a hegesztő működik nagy hibája nem lehet, csak rá kell jönni.
(#) Klorid válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Hibásak a pdf-ek, itt a javított verzió.
(#) otvenkilenc válasza Klorid hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Hogyan lehet letölteni teljes láthtó méretben?
(#) Klorid válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
A kép alatti névre kattintva. "01.jpg"...stb.
(#) otvenkilenc válasza Klorid hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Odáig már Én is eljutottam, de csak ikonként menti le. Azért írtam, hogy TELJES LÁTHATÓ MÉRET-ben.
(#) 13_Balu50 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Nekem lementette teljes méretben. Az egér bal gombjával rákattintasz a kép alatti számra, bejön a kép, aztán egér jobb gombbal kat. és kiválasztod azt hogy mentés másként, majd kijelölöd, hogy hová akarod menteni és kész.
(#) Klorid válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Hiába írod nagy betűvel, előzőleg is megértettem. Nekem teljes látható méretben jeleníti meg. Próbáld meg másik böngészővel...
(#) Chipmunk1960 válasza Klorid hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Néhány helyen én is találtam rajzolási hibát, azért is írtam, hogy fenntartással, nem biztos, hogy mindegyik géppel tökéletesen egyezik. Ebben pld, csak 3db 475/400 -as kondi van.
(#) erbe válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
A Windows 10-ben a Microsoft Edge nem nyitja meg az alsó szöveghez tartozó linket. El lehet indítani az Internet Explorert, ami megnyitja, vagy más böngészőt lehet használni, pl. Firefox-ot.
(#) papplaszlone hozzászólása Márc 3, 2017 /
 
Elnézést kérek mindenkitől,de most kezdem tanulgatni a számítógép kezelését,és nem tudom hogyan kell beírni azt hogy kinek szeretnék üzenetet küldeni.Bocs, lehet hogy már egy kicsit öregszem -65 éves vagyok- . De majd igyekszem.
(#) kaszagabi válasza Phile80 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Cseréltem a tirisztort, de ugyanaz a hiba. Egy pár ívhúzásig minden oké, utána azonban ugyanúgy kivillan a védelem led-je.
(#) papplaszlone hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Sziasztok! Csatoltan felrakom a weco 140 discovery általam készített rajzát.
(#) 13_Balu50 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy hegesztő inverter lágyinditó vagy bekapcsoló panelja hibás, soros 220V/100W os égőnél folyamatosan ég kb 30% fénnyel, a Fet enyhén melegszik, a 24 V relé nem húz be. Az inverter tipúsa Rehm 170. Esetleg ha valaki javitott már ilyet, hol keressem a hibát , nem akarom szétbarmolni. Igen nehéz az alkatrészeket kiforrasztani, mivel kétoldalas. Kondenzátorok jók, ESR mérővel ellenőrizve. A relé jó, 2d sorosan kapcsolt 9V-os elemmel behuz. Ötleteket is várok ha még senki nem javitott ilyet.Kapcsolási rajz nincs hozzá, ha valakinek meglenne sokat segítene.Lehet még máshol is hiba, de az elején kell kezdeni, ugyanis a nagy primerköri puffer kondik fel sem töltődnek, mivel a relé nem kapcsol.

IMG_1.jpg
    
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
A zárlat már nincs, (a soros égő nem világit)miután kicseréltem a 3 lábú MC78L05 stab ic-t, viszont a relé még mindig nem húz be.
(#) Chipmunk1960 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szia, Az gondolom a hűtőbordán van, de látok még ott egy IC-t, meg egy 3 lábú valamit, /tranzisztor, FET/ ami gondolatom szerint a relét lenne hivatott behúzni. Az Ic meg talán valami timer, ami bizonyos idő után kapcsolja a relét. Könnyebb lenne, ha írnál pár típus, vagy alkatrész számot, hogy ne csak találgatni keljen.
(#) 13_Balu50 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Szia!
Ami a hűtőbordán van az egy fet (IRFBF20) a 3 lábu az egy 5v-os stab ic (MC78L05), mindkettőt kicseréltem, sajnos az IC (bogár) nak nincs száma, ami rajta látható az nem az, egyébként, ha volna se tudnám cserélni az már nem nekem való feladat. Nincs a panelon alkatrész számozás és érték se, a vezérlő IC be van öntve, nem pazarlom rá az időmet, megkezdődtek a tavaszi munkák, inkább azzal foglalkozom.
(#) Chipmunk1960 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Szia, Akkor egyszerűbb csinálni egy újat, mint ezt lenyomozni, hogyan működött valamikor. Ha máshogy nem, bekötsz egy kapcsolót, direktbe a relére, s a főkapcsoló bekapcsolása után, pár másodperccel, behúzatod. Ez a leggyorsabb, ha kellene a trafó. Kellemes munkálkodást!
Üdv: Mike
(#) Pe-Timber hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Szép jó napot!
Van egy Esab Caddy mig c200i típusú hegesztőm, ehhez keresek panelt! Tudna valaki ebben segíteni? Hol lehet venni?
(#) 13_Balu50 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Szia!Igen tudom, hogy úgy működik a hegesztő, csak attól félek, hogy úgy nincs védelem, ha gond van a relé nem fogja ejteni, a hálózati feszültséget és elszállhatnak a teljesítmény fet-ek és a diódák.
Majd ha több időm lesz, megpróbálom visszarajzolni a panelt, csak az a gond, hogy kétoldalas smd szerelt a nyák, és nincsenek az értékek, se feltüntetve.
Következő: »»   53 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem