Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házimozi javítás
 
Témaindító: bark, idő: Aug 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 8
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 6, 2016 /
 
A tápot kellene megnézni csak magába , ha stabil kimenetet ad , akkor a táp jó .Utána lehet keresgélni a további egységeknél.
(#) rockersrac válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
A táp magában 15,6V dc-t ad ki, viszont amint rádugom az erősítő panelre, leesik 5V-ra, majd elkezd ,,pulzálni" 5-7V között. Pt2325-D, 2db STA540, 9db q3g2acx, 1db 78l12 van rajta.
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Ok , akkor a táp az rendben van.Azért pulzál mihelyt ráteszed az erősítő panelt , mert annyira beterheli valamiért a tápot , hogy az teljesen leszabályozza magát.Véleményem szerint valamelyik végfok tönkre ment ,Ki kell mérni egyenként a harangszórókat is , hogy rendben vannak e .Ha külön külön végfokok vannak a hangszóróknak , akkor a kimeneteket kellene ellenőrizni , hogy nincs e valamelyiken egyen áram , ha van azt a végfokot ki kell iktatni addig amíg a táp miatt leellenőrzöd , és hogy helyre áll e a rendszer.Ha viszont IC vel van megoldva a hang kimenet , akkor az IC -t kell addig ki iktatni.Ha helyre áll ezután a rendszer , akkor a rossz végfokot cserélni kell.
(#) rockersrac válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
2db sta540 van rajta. Ez látja el az összes kimenetet... majd meglesem hogy mi a helyzet ic ügyben. Jelenleg az összes hangszóró le van választva, mert szereléshez a mélynyomó is útban volt...
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Értem hát sajnos ez a bonyolultabb kivitelezés mivel ez az ic négy kimenetes , és ezek egy tokon belül vannak.És hiába csak egy kimenete ment tönkre , és esetleg a többi jó lenne viszont a tápra zárlati hatással van , és működés képtelenséget okoz.Maradnak akkor a kimenetek mérései , és ha meg van melyik kimenet nem stimmel , akkor az ahhoz tartozó ic nek a pozitív , és negatív tápellátását is meg kell szüntetni addig amíg helyre áll a táp , ha jó , akkor sajnos az ic - t cserélni kell.
(#) rockersrac válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Majd megnézem az ic-t hogy milyen árban van, és lehet inkább mindkettőt cserélem. Most megyek ki műhelybe, hozok haza egy tda-s kis erősítőt, amivel a hangfalakat tesztelni tudom...
(#) rockersrac válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
A végfok panel jónak tűnik, ,,labortápról" megtáplálva semmi power led pulzálás, és multimiméterrel mérve is stabil a kimenet. Szóval délután leterhelem valahogy a tápegységet. Van egy 100W potim, az talán elég lesz.
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Izzókkal is leterhelteted legalább látni fogod , ha nem stabil.
(#) wooper91 hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Adott egy LG LH-C6230 DVD-VCR kombó házimozi. A hibajelnség az, hogy kb 5 perc üzem után fogja magát és stand-by üzemmódba lép. A mellékelt képeken lévő IC hűtőbordák nagyon durván felmelegszenek, feltételezem, ez lehet a probléma. A hűtőventilátorok be sem kapcsolnak, de működnek. Ki kell cserélnem az IC-ket?
(#) rockersrac válasza wooper91 hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Elsőnek próbálkozz meg kondi cserével, és a bordák alatti hővezető anyag frissre cserélését is javaslom.
(#) wooper91 válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Köszi a választ!
A kondikon nem látok púposodást, nem vagyok egy nagy szakembör, nem tudom melyiket lenne érdemes cserélni, de az újrapasztázást mindenképpen megcsinálom a hétvégén, és akkor ha már szét van szedve áttanulmányozom a kondikat is. Ha mást nem, szerviz lesz a vége... Kidobni azért mégsem szeretném. Csak az erősítő része van használatban, de nem akarok újat venni, ha meg is lehet javítani.
(#) Temela válasza wooper91 hozzászólására (») Dec 12, 2016 / 1
 
Szia!

Valószínűleg nem kondi csere, hanem ic csere lesz. Persze az, amelyik nagyon forrósodik. Gondolom nem egy vagyon a beszerzése.
(#) wooper91 válasza Temela hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Kézrátétellel rájöttem, a képen látható IC melegszik pillanatok alatt nagyon nagyon forróra.

EZ jó lesz nekem csere gyanánt?

IC.PNG
    
(#) Gafly válasza wooper91 hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Miért azt cseréled ki amelyik még működik?
Én inkább a hibásat cserélném, de lelked rajta...
(#) Temela válasza wooper91 hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Igen jó helyette.
(#) Temela válasza Gafly hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Nem ideális működést jelent, ha pillanatok alatt forrósodik. Természetesen valahol valami zárlat is okozhatja.
(#) hatori hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Üdv.Philips HTS 3583 tipusú blu-ray 3d házimozi rendszer nem ad le képet.sajnos így vettem.először még a kezdőképet mutatta kb 5 másodpercig,most már azt sem.
nagy sebességű hdmi kábellal van a tv-re kötve.
(#) kadarist válasza hatori hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Szia!
Tápegység rendben van, tápfeszültségek jók? Púpos kondi?
(#) hatori válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
szia.Az az igazság hogy én teljesen laikus vagyok a témában.Azon kivül hogy nem ad képet minden működik , ezért szerintem a táp nem lehet.Meg néztem nem púpos egyik kondi sem.
Nagyon meg köszönném ha tudnál tanácsot adni,mert elég nagy tudású készülék és szeretném meg menteni.
(#) robi12ster hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy kis problémám egy házimozi erősítővel. Egy Elta 8807avs erősítő, nem komoly, de megelégszem vele. Egyszer a input helyett output -ra dugtam be az audio rca kábelt. Egyből észrevettem, de valami kiment benne. Azóta a subwoofer és audio kimenetei csak zúgnak. A hangfal kimenetei jók. Mert van 5 csiptetős kimenete ami jó maradt, ez erősített. Van 2 rca kimenete audio out és sw, ezek csak zúgnak. Próbálatlan megcsináltatni, de hozzá sem nyúlnak,mert nincs a neten rajz róla. Nem tud valaki Mátészalka Debrecen Nyíregyháza körzetében olyan embert aki megcsinálná? Köszi.
(#) stayer89 hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok! Van nekem egy LG LH-T250-es házimozi szettem.
Hibajelenség bekapcsol, de hang nincs!
régebben többszöri ujra bekapcsolás után a hang visszatért.
Ebben kérnék segítséget, hogy mik okozhatják a fent említett hibát.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) horváth lajos hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok szép reggelt hétvégén hoztak hozzám egy cat cs907 es házimozi erősítőt hogy nem szól feszültségeket ki mértem megkapják de egyik 5v stab ic hütöje forró olyan létezik hogy egyszerre el szál a 7db tda2030 as ic ? képek nettről valóak üdv lali
(#) reloop válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia! A stab. IC melegedése nem biztos, hogy rendellenes.
A TDA2030-akat miből gondolod hibásnak? Mekkora feszültség a 4-es lábukon?
(#) horváth lajos válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia egy deka hang nem jön ki 17voltot mértem a 4 es lábakon
(#) reloop válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Az elég rosszul fest. Egy TDA2030 mind az öt lábának feszültségét légy oly jó megmérni testhez képest és a mért feszültség polaritását is jelöld!
(#) horváth lajos válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia rendbe az lesz egyet le mérek igaz ki kapkodtam öket de vissza rakom próba
(#) reloop válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha ki van véve, nézd meg van-e 3-4-5 lábak között 0Ω körüli rövidzár.
Szerk.: ha igen, akkor kár is visszaraknod.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) horváth lajos válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
rá mértem és nincs rövid zár
(#) reloop válasza horváth lajos hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nézzünk meg egyet visszaültetve, hátha valami alapvető hiba gátolja a működésüket.
(#) horváth lajos válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
az lesz mondjuk van új is nekem 1db
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem