Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   40 / 199
(#) remiasa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Egyébként ahogy utána olvasgattam a neten azt írták hogy a PLA-hoz nem szükséges a fűtött munkalap, ha jól tudom a 300x300mm-es 24voltrol fűthető, épitek neki egy tápot.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
(#) cupika97 hozzászólása Márc 9, 2017 /
 
Sziasztok. Lassam sikerül működésre bírnom a nyomdát. Mi van rajta rosszul beállítva?
(#) szitko válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Amikor megvetted a gépet, a kis Kínai küldött egy emailt amiben minden szükséges fájl benne volt.
A gép összeépítési segédlete és első bekapcsolási segítség (pdf).
Repetier-hez beállítás (I3pro B ABS.ini, I3pro B PLA.ini).
Ha ezeket használod és jól raktad össze a gépet, akkor "tökéletesen" kell nyomtatnia.
(#) cupika97 válasza szitko hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Én nem kaptam e-mailban semmit. És ez Németországból van.
(#) greatman válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szia!
3D nyomtatási problémák
Javaslom nézd meg a #9 bejegyzést.
Nem kap elég anyagot a fej. Vagy nem jó a szálátmérő beállítása, vagy növelni kell az adagolás sebességét.
Ellenőrizd a fej magasságát a tálcához képest. PLA -val próbálkozz először, 200-210 fokos fejjel. Ágyfűtés 60-65 fokos legyen. Ha nincs fűtés, akkor fújd le a tálcát vékonyan hajlakkal. Ha sajnálod a tálcsát, akkor tegyél rá egy üveglapot, mondjuk szkenner üveg kivágva tökéletes. Ha nincs üveg, akkor üvegszálas nyáklemez is jó lehet. Alkohollal le lehet tisztítani nyomtatás után. Ha jók a hőmérsékletek, akkor javaslom a repetierben a CURA szeletelőt. Egyszerűbb, mint a többi, és az esetek nagy többségében teljesen megfelelő a működése. Ne állítgass semmit, csak a fillament átmérőt állítsd be, ha kell, illetve a hőfokokat. Az ajánlott paraméterek teljesen jók kezdéshez. Kitöltés 25%, sebesség 40mm/s. Ha Magyar nyelvet szeretnél hozzá, akkor itt: Repetier magyarosítás
(#) szitko válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Az itt szereplő gép Kínai eladótól és Kínából van, csak egy Német raktáron keresztül van.
(#) cupika97 válasza szitko hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. Azt miért csinálja hogy szépen elkezd nyomtatni mondjuk 3 réteget, aztán 3-at kihagy, és aztán megint nyomtat. Csak ugye az már nem tapad sehova.
(#) szucsistvan123 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Köszönöm a választ!
Sok sikert a továbbiakban!
(#) remiasa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Én köszönöm az érdeklődésed
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) remiasa hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
helyel közzel elkészült a következő nyomtatóm váza.
(#) guliver83 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Mennyire merev ez így?
(#) Gafly válasza guliver83 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Gondolom lesz legalább három oldalon lemez is, akkor pedig merevedik
(#) remiasa válasza guliver83 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Rá álltam meg se rezzent, de három oldalon 6mm-es plexi lessz alul pedig 2mm-es alu lemez.

De ha a sarkokra csomólemezt tennék az is elég volna.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) remiasa hozzászólása Márc 13, 2017 / 1
 
Burkolat elvetve, elég a csomólemez.
(#) Stewe válasza remiasa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
A gyorsmeneti sebességek megmutatják majd, és ha mégis kell, hát utólag is lehet telibe burkolni, vagy csak átlós merevítőket feltenni..
Építés közben valószínűleg zavarna is.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) remiasa válasza Stewe hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Igen a gyors menetre gondoltam én is, ezért vettem is 20x20x2 profilt is, hogyha kell felcsavarozom kereszt merevítőnek.
(#) cupika97 hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Miért csinálja azt a nyomtató hogy húzogassa ki-be a filamentet? Kb egy centit.
(#) KBal76 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Mármint nyomtatás közben? Akkor azért, hogy ne legyen szálhúzás amikor épp utazik a fej, és nem nyomtat. Szebb lesz tôle a nyomat. Ezt "Retract" néven találod a szeletelôben. Ha túl nagy akkor elakadhat a hotend fölött az anyag, ha túl kevés akkor csúnya lesz a nyomat felülete.
(#) remiasa válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha poziciót vált az X vagy szintet lép az Y tengely az normális dolog szerintem.
(#) cupika97 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Akkor miért csinálja azt hogy egyszer nyomtat, egyszer nem. Mintha kedvfüggő lenne.
(#) remiasa hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
A motor vezeték csatlakozók rendben vannak, nem lötyögnek? mert ez igencsak kontakt hibának tűnik.
(#) Gogo válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nagyon jól tennéd ha elolvasnád az ismertetőket, mert fogalmad nincs az egészről!
(#) KBal76 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Lehet túlmelegedik a motorvezérlô, letilt, kihül, ismét megy. Ha kontakt-hibás (meg-megszakadna) a motorvezeték, azonnal tönkremenne a motorvezérlô.
Másik lehetôség, hogy excentrikus a továbbító "recés kerék", esetleg el van tömôdve anyaggal, és fél fordulatig viszi, majd fél fordulatig nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) cupika97 válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nem lötyög semmi, vezeték rendben van. Úgyhogy a kontakt hibát kizárnám. Recés kerék tiszta, ki lett pucolva tegnap. Bárcsak lenne több időm ezzel foglalkozni. Van amikor elkezd nyomtatni, van amikor nem, és a 3. rétegnél kezdi el nyomni, de akkor már a levegőben marad.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) KBal76 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha csak az a baj, hogy induláskor nem nyomtat, azt két megoldással lehet kiküszöbölni:
1. Nyomtatás (start) elôtt közvetlenül a száltovábbítót járatni kell hogy jöjjön az anyag a fúvókán. (én így járok el)
2. Beterveztetni slicerrel pár, vagy jó-pár kört a nyomtatandó tárgy köré (skirt/brim) és eközben egyszer csak meg fog érkezni az anyag.
Most hogy nézem a nyomatodat, nekem az jön le, hogy sokkal kevesebb anyagot nyomtat ki a géped mint a szükséges, kalibrálva van a száltovábbító?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) cupika97 válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Én nem kalibráltam. Hogyan kell?
(#) elektromos válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia!
Válogass : Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nem azt írtam legelőször?
(#) remiasa hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Volna egy kérdésem, ezekre a vezérlőkre rá lehet kötni a nema 23 motorokat is elbirják?
(#) Pali79 válasza remiasa hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Melyikre???
Következő: »»   40 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem