Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   45 / 82
(#) Timcsike04 válasza VIM hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szia!
A fűtési hőfokérzékelőt cserélte a szerelő.A potméterre reagál,mert ha csak kicsit húzom föl,akkor előbb kikapcsol a láng,ha az óra 6-os állásáig ,akkor 70°C -nál kapcsol ki a láng.A ledek semmi hibajelet nem mutatnak, ha eléri a potméteren beállított értéket a vízhőfok,akkor elalszik a sárga égéskijelző led és a zöld fűtésműködésjelző led egyszerre,annak ellenére,hogy a termosztát vevőjén ég a piros fűtési igényjelző led és addig nem indul újra a fűtés,amíg a külső termosztátot nem húzom le,majd újra föl.
Köszi
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
(#) Timcsike04 válasza sebokr hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szia!
Itt küldöm a képet a panelről.Az a szabadonálló relé lett cserélve(a képen függőlegesen áll),amelyik méretűből kettő is van egymás mellett,az indítja a ventillátort,vagyis az egész működés azzal indul.
Az már nagy eredmény lenne,ha biztosan tudnám,hogy panelhiba okozza.Nézegettem a neten,kb.50ezer körül vannak a hasonló panelek, de ilyen tipusszámú panelt nem találtam a Westen alkatrész honlapon.
Köszi
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017

PANEL.jpg
    
(#) sebokr válasza Timcsike04 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Üdv.

Ilyen panellal 1x futottam bele 2006-óta mióta márkaszervíz vagyok.
Kolegát kell megkérdeznem, mi a típus hibája.
A kérdése az volt, hogy mikor nem fűt a kazán pedig kellene, akkor teljes csend van még a szivattyú sem megy? Mert ha igen akkor a termosztát is lehet hibás. Elejti üzem közben a kontaktot függetlenűl attól, hogy mit jelez. Ha teljes a csend meg kellene nézni, hogy a kazán megkapja-e a "kontaktot" SÁRGA vezetékekre. a panel dobozában.
99.5125.4 a panel típusa ha jól látom?

Roland
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) merlingerin válasza Timcsike04 hozzászólására (») Feb 5, 2017 / 1
 
Szia!

A termosztát nem Computherm véletlenül? Mármint vezeték nélküli.. Mert ha igen, akkor a benne levő 330nF 275V X2 (van, amiben 470nF van..) kondit mérd ki, meg a puffert is.. Mert az tud olyat, hogy nincs meg a 24V az elektronikának rendesen. 7-8V környékén a relé már nem húz meg, de az elektronika él, mert egy 78l05 adja a tápját, annak elég 7V is.. A LED vlágít, de a relé nem húz me, nem ad kontaktot a cirkónak..

Csak tipp...

ahogy Robi írta, indítsd el a kazánt egy rövidzárral a vevővel párhuzamosan...

Szia!
(#) Timcsike04 válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 6, 2017 / 1
 
Sziasztok Merlingerin és Roland !
Most végeztem a teszttel.Ha a Computherm fali termosztát vevőjét megkocogtatom,kattanik egyet,ekkor kialszik a kazánon a fűtésjelző zöld led.Kimértem,ilyenkor nem kap jelet a kazán,annak ellenére ,hogy a vevőn világít a piros led.Áthidaltam a vevőről jövő két vezetéket,azóta szépen kapcsolgat a kazán,jól működik.Ha a fűtés potméterét nullára húzom,20másodpercekre akkor is bekapcsol a láng,a szivattyú folyamatosan megy ,a 30 fokos piros led így sem alszik el,de gondolom ez így van rendjén.
Nagyon köszönöm Nektek,hogy rávezettetek a hibára.
A héten jön ismerős műszerész,megnézi a vevőt,javítható-e.Ha nem javítható veszek egy új termosztátot.Néztem,6500 Ft csak a vevő,akkor már kompletten jobban megéri 10ezerért,hisz 6 éves a termosztát.Amúgy melyik oldalon lehet hozzá kondikat és relét rendelni?
Mégegyszer köszönöm Nektek!
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) merlingerin válasza Timcsike04 hozzászólására (») Feb 6, 2017 / 1
 
Szia!

HQ video-ban biztosan kapsz. Az MKT/MKP kondi csere mindenképp X2-re, és a puffer is, ami párszáz µF 35V.

max. 500Ft az alkatrész, ami a baja.. Ha minőségit teszel bele, nem 5 évig húzza majd.. A költséghatékonyság miatt van a lehető legolcsóbb alkatrészekkel szerelve.
(#) gzoli01 hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok! Ismét segítséget kérnék, westen quasar 24f kazán hibával kapcsolatba.
Mégpedig, hogy azt csinálja elindítom a fűtést akkor szikráztat belobban elalszik, szikráztat belobban elalszi,k ezt 5-6 szor megcsinálja és átunna már ég rendesen és fűt is. Észrevettem hogy a próbálkozásoknál elég rövid ideig szikráztat és az utolsónál amikor már ég rendesen akkor is szikráztat 1-2 mp-ig Viszont a melegvizet nyitom ki akkor egyből begyullad. valami tippetek van?
(#) sebokr válasza gzoli01 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Szia

Tipp
1: lángőr elektróda, minimum lángnál nem ér bele vagy nem eléggé ér bele.
2: gázszelepnek nincs minimum lángaja ezért gyújtás utáni lemodulálásnál elzárja a gázt.
3: füst pressostát épp határon a működése, koszos a ventillátor lapát, vagy a venturi cső netalán haldoklik a pressostát.
4: haldoklik a panel.

Roland
(#) sebokr hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok

Ma nekem kell segítség westen energy 240FI 2004-es. Panelhiba! /56.5389.1 panel/
Ha működik a készülék és leáll addig nem indul újra míg nem pihent az elektronika. Mindegy neki hogy kikapcsolva vagy bekapcsolva 10-20 perc pihi után indul csak újra.
Annyira megáll, hogy semmit sem indít el. Egyszerűen készenléti állapotban marad.
Se szivattyú se venti se semmi. Majd ha pihent egy keveset indul és addig megy amíg nem kell megállnia.
Mi lehet a rossz? Forrasztás nagyítózva OK, Kondik (X2) OK de azért cserélve, szokásos elkok cserélve.
Tanács ötlet?

Roland
(#) gzoli01 válasza sebokr hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
1 Lángőrt kicseréltem ugyan az.
2 amikor begyullad akkor minimumon ég aztán erősődik
3 kiiktattam a pressostátot tesztre beraktam egy kapcsolót ugyan az
ventilátort kitakarítottam, a venturi csöt nem néztem.
4 én is a panelra gyanakszom
(#) sebokr válasza gzoli01 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A panelon forrasztás hiba vagy X2 es kondik. 99,9999% ban ezek okozzák a gondot.
Néha a puffer elko kondi ( legnagyobb hengeres a panelon a táp körül)
Ha külső gyújtás vezérlős (gázszelepen van rajta) akkor ez műgyantába öntött. lehet hogy az haldoklik.

Roland
(#) merlingerin válasza sebokr hozzászólására (») Feb 8, 2017 / 1
 
Szia!

Az a nyomorult bistabil relé? Mondjuk nem ebben az elektronikában, hanem más vezérlésbrn, de jártam úgy, hogy a vas nem mágneseződött le adott impulzus idő alatt. Idővel meg magától igen... Lóbálj meg felette egy nagy mágnest próbakép... Hátha. Illetve a Stab IC kimenete nem zajos? Nem gerjed? Nem meleg? A puffert, meg a kis kondikat is kimérted? Esetleg a uP oscillátorárará lehetne mérni, rezeg-e rendesen. Vagy cserérni az oscit.. nincs csere próbára? Tápfeszeket mérni, összehasonlítani a rosszal?
(#) sebokr válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Csere panel van több is.
Puffer jónak volt mérve de már szívatott ezért cseréltem, és az össze X2-est is.
Gyanakszok esetleg ellenállásra, néha szakadt lehet ami lehúzza a feszt.
Stab IC kimenet stabil, nem zajos megfelelő tápfesz.
Minden mérés megegyezik a dobozból kivett vadi új panellal.
Bistabilt még megpróbálom. Már gondoltam én is rá.
De mára elég mert eddig minden kazán csak szívatott ma.

Köszönöm Roland
(#) gzoli01 válasza sebokr hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Köszi
Holnap átnézem ezeket a dolgokat
(#) Burda83 hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Szia!
Szeretném megkérdezni hogy , Westen Quasar D Cirkóm van és 60 foknál , 55 foknal elkezd rotyogni. Mi lehet vele a hiba, hogy harithatnam el a hibat
(#) merlingerin válasza Burda83 hozzászólására (») Feb 23, 2017 / 1
 
Szia!

Karbantartás hiánya. Vízköves...
(#) sebokr válasza Burda83 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szia
Vízkő, karbantartás hiánya, szivattyú hiba.

Roland
(#) kreszlaci hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Tisztelt Fórumozók!!
Gázkazán csere előtt állok, és véleményt szeretnék kérdezni a következő kazánról: WESTEN STAR CONDENS 1.24 FALI KONDENZÁCIÓS FŰTŐ GÁZKAZÁN 24KW. Jelenleg egy Westen Energi 240i látja el a feladatát, és szeretnék márkahű maradni, mert eddig az éves karbantartáson kívül SEMMI BAJA!!!!!!!!! nem volt. Még savazva sem volt, igaz, a melegvíz funkciót már évek óta nem használom rajta.

Köszönöm..

Kreszlaci
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) Pikkelel hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy westen energy 240i kombi gázkazán, ami sem hmv-t nem áĺlít elő, sem nem fűt. A kazán kb. fél évre le volt kapcsolva. Gáz rá van nyitva. Az alsó zöld led világít. A fölötte lévő két led sötét, víznyomás oké. Amikor a meleg vízcsapot megnyitom pl. a fürdőszobában csak hideg víz folyik. Nem hallok a kazánnál semmi búgást, zörgést. Ugyanígy van, mikor a termosztát kapcsolja a fűtést. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) szamóca válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Fordítsd meg a villásdugó csatlakozást. (fázisérzékeny a kicsike)
(#) VIM válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Szia!
Idézet:
„Nem hallok a kazánnál semmi búgást, zörgést. Ugyanígy van, mikor a termosztát kapcsolja a fűtést.”
Talán a szivattyú tengelye be van ragadva. A tengelye végén található záró csavart ki kell hajtani (egy pici víz ki fog folyni, ne kerüljön rossz helyre) és kellő óvatossággal meg kell próbálni csavarhúzóval (annak végét kocogtatva) elfordítani a tengelyt ha valóban be van ragadva. Ezt a műveletet feszültségmentes és nyomásmentes állapotban végezd.
(#) Pikkelel válasza VIM hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát! A kazán fixen van bekötve, nem cserélődhetett meg a fázis -nulla. Bár az előéletét nem ismerem. A keringető szivattyú megy akkor is, ha hmv-t kell készítenie a kazánnak? Valamilyen hibajelzést nem kellene adnia? Mivel még nem lakunk bent a lakásban, csak a jövő hét elején tudom megnézni a szivattyút.
Amúgy a két lednek mi a jelentése a bekapcsolt állapotot jelző led felett?
Magyar nyelvű doksija valakinek nincs véletlenül ehhez a típushoz? ( Westen energy 240i )
(#) VIM válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A szivattyúnak mindkét esetben mennie kell, mert van másodlagos hőcserélője a HMV készítéshez és abba is a szivattyúnak kell belekeringetni a vizet. A zöld led feletti piros led az hibajelzés és azt "R" állásban lehet(ne) törölni, a felső led az az égő működését jelzi.
(#) sebokr válasza VIM hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A további ledek színkombinációja is hibát jelent, nem csak a piros.
Roland
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) tamaslaz hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni westen energy 240fi vel kapcsolatban! Fűtéskor a kazán bekapcsol (pillanatnyi állítás szerint kb 40 C foknál) 40 mperc alatt felfűt 80 C fokra kikapcsol, víz hőmérséklet 2 perc alatt leesik 40 fokra és kezdődik előlről. Radiátorok nyilván nem tudnak megfeleően felmelegedni. A szivattyúnál előfordulhat teljesítmény csökkenés??? Az automata légtelenítő most lett kicserélve sokat kínlódhatott levegős rendszerrel.A rendszer állandóan levegősödik azóta is .Segítséget előre is köszönöm!!!
(#) Pikkelel válasza VIM hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, igazad volt. A szivattyú volt letapadva. Nyomorult próbált volna menni, meleg is volt emiatt. Ahogyan írtad megmozdítottam. A keringés elindult, próbál begyújtani a kazán. Hallani is ezt, és látni a leszedett burkolat alatt a kék színű gyújtóívet. Ekkor a legfelső led zölden világít. Majd néhány másodperc múlva legfelső led kialszik, középső piros, gyújtás megszűnik. Reset után ismét próbálkozik.
Megnéztem a gázórát, eközben nem forog. Úgy tűnik a gázszelep nem nyit ki. Lehet, hogy az is letapad állásában? Lehet valahogyan kézzel működtetni azt? Mi tévő legyek?
(#) sebokr válasza tamaslaz hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia
A szivattyú teljestmény csökkenése igen lehet hiba.
1 Az elektromos dobozában található kondenzátor legyengül és nem forgatja eléggé a szivattyú a vizet.
2 ha a szivattyú sokat dolgozott levegősen akkor a kavitáció elkoptathatta a lapátját.
3 a kazán bal oldalán lefutó cső (hőcserélő teteje-váltószelep) amiben a főszenzor van e szokott dugulni a hőszenzornál a leváló vízkő miatt és ugyanez a hiba jelenség észlelhető. Csak kiszereléssel tisztítható mert a hőszenzor hüvelyben van.
4 Felakadhatott a váltó szelep is a vízkőtől.
5 Ha a kazán szakosan kókányolt egyszerű flexibilis csővel van bekötve a FŰTÉSBE akkor abban is lehet dugulás.
6 A gázszelepben eltőrt a rugó és ég a gáz mint a disznópörkölő.
Roland
(#) sebokr válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Üdv

Elképzelhető, hogy valamikor azért begyulladt a gázláng miközben nem ment a szivattyú?
Ha igen akkor a hőkorlátozót is reszetelni kell. Kazán bal oldalán függőleges csövön van.
A közepén a vezetékek között kell megnyomni.
csatoltam a képet ilyet kell keresni.
Gázszelep nem tapad le.
Hőkorlátozó képe katt ide.
Roland
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) VIM válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 16, 2017 / 1
 
Más gázkészüléknél van gáz (gáztűzhely)? Ha nincs akkor a nyomáscsökkentő le van oldva, nyomd össze rajta a rózsaszín gombokat.
(#) Pikkelel válasza VIM hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Igen, van a gáztűzhelynél gáz. A nyomáscsökkentő hol található? A gázszelepen? A szelep típusa amúgy: vk4105g.
Következő: »»   45 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem