Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kandalló ledes láng imitáció
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pisti222 hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Olyan problémával küzdök, hogy egy elektromos kandallóban a lángot ledekkel szimulálják. Sajnos az áramkör szénné égett, de a ledek tökéletesek. Olyan áramkört keresek, aminek a megépítése nem túl költséges, de megfelelő lehet a lángok imitálására. Természetesen led alapon.
Remélem tudtok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
(#) nedudgi válasza pisti222 hozzászólására (») Dec 28, 2016 / 1
 
Október vége, és november eleje környékén vladcepes kolléga épített hasonlót, és emlékeim szerint eléggé lekövethető munkássága.
(#) Petyaa válasza pisti222 hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Esetleg ha van otthon használaton kívüli ledes teamécses, abból talán lehetne valamit fabrikálni.
(#) pisti222 válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Kössz a tippet, megnézem!
(#) proli007 válasza pisti222 hozzászólására (») Dec 29, 2016 / 1
 
Hello! Összerajzoltam a dolgot, talán így érthetőbb..
(#) pisti222 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Teljesen tiszta.
Mekkora a terhelhetősége, mert nekem egy egész ledsor van?
(#) proli007 válasza pisti222 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
A Fet-et csepp hűtőfelülettel, 2..3A-ig célszerű terhelni maximálisan.
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Lerajzoltam a nyákot. Persze lehetett volna ügyesebb is..
(#) vladcepes hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Elég régen jártam erre Itt van anno a félkész állapotban lévő effekt.

1

Itt beleraktam egy dobozba mintha kályhába lenne(viszont a doboz belseje nagyon visszatükrözte az egészet és így nem lett igazán jó a videó) 2

Hogy milyen lett a kályhába nem tudom mert odaadtam a terméket hogy szereljék bele.

UI: köszönöm itt a kollégáknak a segítséget !
(#) weend válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szia!
Nagyon jó tüzelőanyagot sikerült szerezned, semmi füstöt nem látok, kiváló hatásfokkal ég a tüzed
Milyen színű ledeket használtál?
(#) vladcepes válasza weend hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Szia!
Igen,szerencsére nem fűstől,és mégis ég
Az első videón talán még látszik is hogy sárga,narancs és piros. Ott még csak egy vezérlő van,és külön kellett meghajtani őket.
Aztán csináltam 3 vezérlőt. 1 vezérlő 3 ledet visz.
Itt van egy félkész állapotban a vezérlő.
Van egy rendes nagy kandalló annak a mintájára csináltam egy kicsit ez is félkész állapotba, ebbe fognak pislákolni a következő ledek. De itt csak egy vezérlő lesz 3 leddel.

Üdv!
(#) pisti222 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Be tudnád csatolni az eredeti lay out file-t. Abból könnyebb méretarányos rajzot nyomtatni.
(#) proli007 válasza pisti222 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Hello! Én nem Sprintben készítem a nyákot, de gondolom nem egy megoldhatatlan feladat ezt az egyszerű nyákot lemásolni.
(#) lacibacsi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Készülök megépíteni az áramkört LM358 helyett használhatok uA747-t?Abból sok van itthon
(#) proli007 válasza lacibacsi hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Hello! Alapvetően használhatsz (bár a tokozása/bekötése is más). Viszont a 747 nem igazán "féltápfeszes" működésű. Vagy is adatlap szerint a kimenet nem tudja megközelíteni a GND-t.
Így a Fet esetleg nyitva maradhat. Avagy a PWM jel alacsony szintje nem tudja lezárni a Fet-et.
De orvosolható, ha az U2b kimenete és a Fet Gate közé egy fehér Led-et teszel (Anód az OPA felé), valamint egy 2,2k ellenállást a Fet Gate és Source közé. Ez 2,5..3V körüli feszültségeltolást végez a GND felé. Így a Fet képes lesz lezárni.
(#) lacibacsi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Köszönöm a választ!Akkor marad így nincs idő most átkonsruálásra.Ha ez bevált akkor az eredeti lesz megépítve.Az asszony már így is türelmetlen
(#) Árpi hozzászólása Aug 8, 2021 /
 
Sziasztok! Megépítettem,és tökéletesen működik köszönöm!
(#) Setback hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy makettet építek és ebben a videóban látható villódzó megvilágítást szeretnék bele. Direkt nem villogót írtam, mert ez nem az. Lényegében több led csinálná ezt a hatást. Megcsinálni bármit megcsinálok, csak tudjam, hogy miből és hogyan. Szóval..van ötlet, hogy milyen típusú ledekből, milyen további eszközökkel lehetne összehozni ezt a sok-sok gyertya fényét utánzó hatást?

videó

Köszi előre!
(#) kadarist válasza Setback hozzászólására (») Nov 24, 2021 / 1
 
Szia!
Van ez a gyertyafényű LED, használd azt. Bővebben: Link.
(#) elektrorudi válasza Setback hozzászólására (») Nov 24, 2021 / 1
 
Szia!
Ezekből 5-6 darab szerintem tökéletesen elég lehet Teljesen véletlenszerű hatást kelt. Ha több fény kell, akkor a LED-ekkel párhuzamosan köthetsz további LED-eket. Persze célszerű tápegységről működtetni.
Bővebben: Link
(#) Setback válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
köszönöm a választ!
(#) Setback válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
(#) proli007 válasza Setback hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Hello! "Megsokszorozni" pld. így tudod egy gyertya Led fényét. Ezek így együtt fognak villódzni.
Az első az eredetileg a gyertyában lévő Led, a többi sima sárga.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem