Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   225 / 269
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Esetleg egy kapcsolási rajzot vagy dokumentációt kérhetek?
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ha esetleg bejáratos vagy a Geotech fórumára, akkor ott megtalálod mindkettőt. Mindkettőnek külön topikja van.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Csak keresni kell: Dokumentációk a lapon.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 22, 2017 / 1
 
Próbálkozhatnál a 3 tekercses elrendezésben. A 3 tekercs síkban eltolva egymástól. Középen az adó, mellette jobbra és balra egy-egy vevő, szimmetrikusan. A két vevő differenciálva van. A talaj jele mindkét tekercsen azonos (ha ideálisan tartod a föld fölött), így az kihullik a differenciáló erősítőn. De a találat jele sosem lesz mindkét tekercs alatt ugyanúgy, így az hasznos jelként jelentkezne.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Sajnos 2 oldalas nyákot nem tudok készíteni a jelenlegi módszeremmel így ez a fémkereső ugrott sajnos. Esetleg egy másik típus aminek sima 1 oldalas nyákja van?
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Mind a DeltaPulse, mind a HammerHead géphez van egyoldalas nyák.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Néztem de én kicsit bonyolultnak tartom ezeket a fémkeresőket arra a feladatra amire én szánom. Gondolom az egyszerűbbek meg nem igazán jók.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Azért a 2-3 méter mélyen lévő fém megtalálását nem mondanám egyszerű feladatnak. Így a készülék sem lesz meg egy 7400-ból.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Az igaz,de többnyire csak "egyszeri" felhasználásra készíteném a gépet. (Jó lehet később is elővenném,de nem sűrűn). Ilyen esetre valami ajánlat? Az sem gond ha sokat fogyaszt,mást nem nagyobb akkumulátorról táplálom.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Egy Equinoxot fiókból összepakolhatsz. Talán azzal is megtalálhatod, ha jó nagy keretet csinálsz hozzá.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A nagy tekercs sem feltétlen gond (van hozzá tekercselőhuzal bőven),esetleg erről egy sémát láthatnék?
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
2*2 méteres keret, kb 8 menettel, és kb 0.75-ös hangszóró vezeték, vagy hasonló.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Ez sem rossz tekercs. De megoldható minden esetre. Nem nagyon találom a neten ezt a típusú fémkeresőt.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Chrenko Ferenc tollából való gép. Nem akarok félrevezetőt mondani, de talán a 2003-as RT évkönyv.
(#) szikorapéter válasza mateatek hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Megtaláltam pont abban volt. Egyszerű gépnek tűnik,egyenlőre marad ez választásként,ma megvásárolom hozzá az alkatrészeket utána jelentkezek.
(#) fastaction válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szia ! Van egy külön fémkeresők különkiadása valamelyik lapnak . Ebben a szerzőtársával együtt rengeteg készülék le van írva kompletten. A címe tuti fémkeresők . Chrenkó Ferenc és a társa írták. Equinox is benne van. Üdv.
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Elektronika füzetek és Nagymáté a társa.
(#) mulderx hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Fortuna gépből van pro verzió ha valakit érdekelne
Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Megnéztem az első oldalon lévő videókat, azt kell mondjam ez egy profi szerkezet. A nyák és a kivitelezés is. Persze hogy mit művel talajban az akkor derül ki ha az ember kipróbálja. Ha esetleg rendel valaki nyákot meg megírt procit hozzá, egy gépre való talán engem is érdekel.
(#) mulderx válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Nekem meg az első verzió volt, az is nagyon jónak számított.
Pro-t nyarra tervezem. Amúgy ha rendelsz tőlük nyakot a procit is felprogramozzak ha kéred...
(#) csinga válasza mulderx hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
A mikrokontrollert lehet tőlük, vagyis az sdr nik nevű ukrántól venni felprogramozva 15 dollárért, és ha lesz frissítés az további 4-5 dollár.
A szerző árul komplett dobozt, de csak Oroszországba.
(#) csinga hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Én most a krot2-t csinálom, dobozolás folyamatban, nyára talán elkészül, ígéretes.
(#) vandorbot válasza mulderx hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Látom raktak a tápba fojtótekercset. Ez ajánlott a korábbi változatoknál is. A sima RC szűrés levesz a tápfeszből, ami amúgy se túl nagy.
(#) jointsilver36 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok! A következő fémkeresőt szeretném megépiteni gyerekeknek ,hogy elfoglalják magukat .A keresőtekercs megépitésében kérnék segítséget. Abban ,hogy hogyan rögzitsem az arnyékolásra a vezetéket ami megy a nyákba pdf linkjét mellékelem.Bővebben: http://www.geotech1.com/cgi-bin/pages/common/index.pl?pag...ex.dat
(#) jointsilver36 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
A tekercsre tekerjem a lecsupaszolt huzalt amit a tekercs végéhez forrasztok és arra tekerjem az alufóliát .
(#) mateatek válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Az alu árnyékolást azért ne tegyed közvetlenül a tekercsre. Az alufóliának a sorjája lekarcolhatja a lakkot a huzalról és kész a menetzárlat.
(#) jointsilver36 hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Sziasztok!ezt találtam.Jó ez valamire?
(#) mateatek válasza jointsilver36 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Ezt a gépet általában pici, 20-25-ös tekerccsel szokták építeni, amolyan lengetős-féle gépre. Minden fémre jelez, tehát a vasgyűjtés az garantált vele.
(#) mateatek hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Egy ebay-es rendelés hibásan érkezett. ATmega168-as csipp volt a Nano-n. Elhatároztam, hogy azért valamit csinálok belőle, ami nem fémkereső. Sajnos nem sikerült.
Volt nem használt fej, szár is, akku is. Teljesen minimál elektronika, semmi extra.
Ha bekapcsolásnál az érzékenység poti le van teljesen tekerve, akkor 2 hangú módban indul, följebb tekerve pedig 4 hangú módban. Ha a diszk poti bekapcsolásnál le van teljesen tekerve, akkor nincsen vashang. Az akku lemerülést egy mély-magas-mély hangjátékkal jelzi. 13.5kHz-es freki, csak mert az jutott az eszembe. 2 Li-Po celláról megy.
Következő: »»   225 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem