Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   92 / 107
(#) Cajga válasza uniman hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Bocs az Off-ért. Szerintem már a végére értünk.
(#) sonajkniz válasza uniman hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Minden relatív!
Szerintem ez a téma még bőven befért ide, mivel szerkezetileg és vezérléstechnikailag nemigen tér el egy nyílókaputól, (csulókaros mechanika, talajba rejtett motorok) épp ezért az ötletelés senkinek nem válik kárára.
(#) Gza válasza Cajga hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Üdv!
Érdeklődnék hogy bevált-e ez a kapcsolás? 12 V-os ablaktörlőmotoros kapunyitóhoz kéne a bmenete egy relés impulzussal lenne vezérelve, az igazi az lenne ha nitás és csukás közt lenne egy-egy stop állapot is ahol a kapu megáll.
(#) Cajga válasza Gza hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Hi!

Neked a "nagy_hohoho" kapcsolása lenne jó. Kipróbált, többek által évek óta használt megoldás. Az általad igényelt tulajdonságokkal mind rendelkezik. Nyák tervvel, beültetési rajzzal. Bocs, de nem tudom belinkelni az említett .pdf-eket. Fogalmam sincs, hogy a 92 oldalból melyiken van.
(#) erdgab válasza Gza hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Ami néked kell az a nagy_hoho fórumtárs elképzelése,én egy kicsit tovább gondoltam,több mint 3 éve megy hibátlanul.Itt találod. Olvasd el a hozzászólásaimat,ha gondolod.
(#) Gza válasza erdgab hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Köszönöm szépen, egyelőre nem tudom megnyitni azt a file formátumot.
(#) rossman hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok. Segítségeteket kérném 1 jó rajz erejéig!
Természetesen kapunyitóról van szó!
Kétszárnyú kapuhoz kellene nyitó elektronika.
A motorok 24 voltosak beépített végálláskapcsolókkal melyek külön ki vannak vezetve.
Amit tudni kellene az elektronikának, hogy nyisson-zárjon a késleltetés legyen benne, és nem ártana 1 terhelés szabályozás sem / valami közte marad/!
Jah és tudjon még kezelni 2 pár infrát is ha már megvan!
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Üdv Rossman.
(#) Remci válasza rossman hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia!
Nem tudom hogy mennyire érdemes házilag összebarkácsolni, de miért nem veszel egy gyárit, ami tudja ezeket a dolgokat? Pl Bővebben: Link . Hirtelen ezt találtam, de ha körbenézel a neten, biztos találsz megfelelőt.
(#) uniman válasza rossman hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Hello! Csak ennyi!?
Végig olvastad ezt a fórumot az elejétől...ugye, nem?
(#) rossman válasza uniman hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Bocs de csak az elején járok!
(#) uniman válasza rossman hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
OK...ha végzel, szétnézhetsz még a "hasonszőrű" témákban, pl. ebben van is egy figyelemre méltó rajz.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) peter1300 hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Garázsajtó nyitó rendszert szeretnék építeni, ablakemelő motor segítségével. Nincs ötletem arra, hogy miután egyszer kinyílott az ajtó és a végállás kapcsoló megállította, a távirányító másik gombjának megnyomásával hogyan fog ellenkező irányba megindulni az ajtó.

Segítségeteket előre is tisztelettel köszönöm!
(#) kadarist válasza peter1300 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
Két relével megoldható. Bővebben: Link.
(#) Joe_001 válasza peter1300 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
Egyenáramú motornál a végálláskapcsolónak egy diódára érdemes nyitnia ami csak visszirányban vezeti az áramot. ilyenkor hiába nyit a relé, a dióda zár. Értelem szerűen a diódának bírnia kell a motor áramát. Valahogy így. Agombos kapcsolók helyére relé morzéja kerülhet a távvezérléshez.
Váltóáramú motornál két relével morzéval oldható meg. A kondi kőt lábára a végállás kapcsoló zárt állapotban, köztes mozgáshelyzetben, és két relével felváltva adható ki a váltó áram. (hogy csak az egyik irány legyen kiadható plusz egy nyitó morze kell keresztbe. Erről sajnos nem találtam rajzot, rajzprogramom meg nincs fenn ezen a gépen.
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Kimaradt egy szó ami miatt hülyeség a mondat a vége: ...visszirányban nem vezeti az áramot.
(Bocs) Ennek a motor áramkörében kell lennie.
(#) zamatőr válasza peter1300 hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
Végállás kapcsolókkal, öntartás végállásig és tiltás Le-Fel egyszerre kapcsolás ellen.Zárlatot nem okozna de csak a tápfeszültség kikapcsolásával szüntethető meg

garázs.JPG
    
(#) vera válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
szia kapcsolási rajzot tudnál adni megszeretném építeni tolókapuhoz kellene
(#) vera válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
szia eszt nyákot elkésztetem alkotrész értékeket megtudnád adni ellen állás többii hónap meg írom a pc 16f628 icét
(#) kaqkk válasza vera hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Sajnos azóta már többször is volt újratelepitve a gépem az akkori tervek nagytöbbsége elveszett
és mellékesen a kapcsolási rajzzal nem sokra mennél mert a pichez program is kell ami már szintén a feledés homályába merült (sajnos)
(#) vera válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
szia ami fent van HEX az nem lesz jó hozá
(#) vera válasza poros hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
ere gondolok
(#) kaqkk válasza vera hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Amire te gondolsz az parsic fájl nem beégethetö hex és nem is az én tervemhez valo
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
sziasztok

Hozzám került egy ilyen kódoló, sajna semmit nem dob a gugli róla.
Felismeri valaki, esetleg valami leírás róla?

Üdv
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Hozzá szeretnék fogni egy automatikus kapu nyitoba.
Két szárnyas kapu, találtam ezt a rajzot és erröl szeretném a véleményeteket megkérdezni.
Van nekem ilyen otthon ezért jó lenne ha olyanal meglehetne oldani.
A motrokra sincs ötletem.
Jó lenne házilag megoldani mindent, ha ez persze megoldható.
Üdv.
(#) zsoltee0001 válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 / 1
 
Énszerintem ez egy komplett adó-vevő egységnek csak a rádiofrekvenciás részei, az árából ás a panelen található alkatrészekből valamint az adat lábból ítélve szerintem ez valami ardunios cucc lesz
Ahhoz, hogy ezt használni tudd, az adó felöl egy kódoló a vevő felöl egy dekódoló egység a végén pedig egy relés leválasztás kell.
Lehet, hogy nem ezen a fórumon de valaki ajánlotta a Beninca vevőket ár érték arányba, nyilván nem 500 ft de mire meg lesz a kapud ez lesz a legkisebb tétel.
Én is 2 szárnyas nyitó előtt állok, lehet teszek is fel képeket.
Üdv
(#) zsolt58 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Köszönöm szépen.
Ha megcsináltad megosztod a tapasztalatokat?
Amúgy kizárolag arduinoval szeretném.
Üdv.
(#) todi2 válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Ismerösöm a grázsajtónyitóját ablaktörlő motorral oldotta meg(12v).Szerintem a kapúnyitó is működtethető lenne vele...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) zsolt58 válasza todi2 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Igen erre én is gondoltam.
Mindegy milyen autoból lenne az ablak törlö motor?
De még az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne arduinoval vagy az már ágyuval verébre?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) elektromos válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Miért nem gondolkodsz HARL 3618-as antenna mozgató motorok beépítésében?
1-2 óra alatt fel lehet szerelni, és még végállás kapcsolok is benne vannak.
Persze van kivétel, ha tömör fa kapud van, mert akkor a motorok nem biztos, hogy kibírják a nagy szél terhelést. A vezérlésnek, meg olyat teszel hozzá amilyet csak akarsz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) zsolt58 válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Képen van a kapu.
Ehhez milyen motor kellene?

he.jpg
    
Következő: »»   92 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem