Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAL autós erősítő hiba
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 16
(#) kassaiba hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
köszönöm
(#) Kovidivi válasza kassaiba hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy 90%ban az erősítők végtranzisztorai adják fel a harcot. Ha szerencséd van, a táp nem ment tönkre. Hány Voltot mérsz a kimeneti kapcsokon? Ha 20V felettit, akkor csak a hibás csatornán levő tranzisztort/FET-et kell cserélni, ha lehet, párban, esetleg az őket hajtó kis tranzisztort. Emitter ellenállást is meg kell mérni, megfelelő-e az értéke.
(#) kassaiba hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
köszi a leirást és majd mai napon megnézem ha lesz egy kis időm
(#) 187BodyGuard hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek meg esetleg a SAF2070 típusú erősítő rajza? Ma vettem egyet hibásként, és bekapcsol a LED vált zöldre ahogy kell, de az erősítők nem kapcsolnak be benne. A tápfeszt kimértem az megvan. +/-25V A tápegység rajzát letöltöttem már innen a fórumról de ha esetleg valakinek megvan a komplett erősítő rajza az is nagy segítség volna.

Van egy WRC-s az jóval egyszerűbb abban csak tranyók vannak, az már működik szépen:
SAL WRC 2X70W

De ezt a FET-eset ezt nem sikerült megoldani még. A tulaj akitől vettem megnézte az elejét, a hangszín áramköre megy, az erősítőkig eljut a jel, ám abból ki nem jön. Tiszta tranzisztor temető ez a MOSFET-es változat, pont mint a Quad 405.

Előre is köszi a segítségeteket!
(#) kassaiba hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
a nyáklapjára mijen szám van irva?

* mod
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2015
(#) 187BodyGuard válasza kassaiba hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
A nyákon egy fehér cimke van csak ezen van két felirat: SAF2070, LOT05016 és a szériaszáma.
(#) Gianny hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy "pro sal 240w 2ch" erősítőm, és az lenne a problémám, hogy egyfolytában pirosan világít a led! Mi okozhatja ezt? ( Egy 8 Ohm-os 300 Wattos mélyládát halytott eddig). Lehet e javítani, vagy megéri e foglalkoznom vele?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Gianny
(#) 187BodyGuard válasza Gianny hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Szerintem Kimúlt a TL494-es benne, első menetben azt cseréld ki, és mérd ki az IRFZ44-es FET-eket a tápban. Ha mázlid van akkor a két FET és az IC cseréjével megoldódik a gond.
(#) Gianny válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Köszönöm a választ, megnézem azokat elsőkörben!
(#) benjami válasza Gianny hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Nem tudom mennyi a hasonlóság a tieddel, de én megküzdöttem egy SAF-4050-essel (ha jól emlékszem a tipusra) a nyáron (az egy 4 csatornás cucc). Abban egy szivárgó TO92 tokos tranzisztor volt a ludas az egyik végfokban. Mind a 4 végfok kimenet (4 ellenállásal közösítve + szűrőkondi), meg az alsó FET-ek gate-je is (4 ellenállással közösítve) ellenőrizve voltak, és ha a feszültségek nem stimmeltek már tiltott is le a TL494-es. Ha nincs durva zárlat a végfokban vagy a tápban és meg tud jelenni a tápfesz egy rövid időre, akkor ezeket az ellenállásokat kiforrasztva be kell induljon a táp (zöld led). Aztán persze lehet keresni a végfokban a hibát.
(#) Gabi6 hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Sziasztok lenne egy SAl autó erositom es nem akar at kapcsolni zold re a penelon nincs ki egve semmi átnéztem ... De nemtudok rájönni mi lehet a gondja aki tud akar privát ba is írhat köszönöm
(#) marosit hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Sziasztok. Sal wrx 2090-em van autóban. Azt vettem észre, hogy az erősítő biztosítéka ki van égve. Kicseréltem, aztán bekapcsoltam, és az is kiégett. Többször is megpróbáltam, de mindig kiégett a biztosíték. Aztán eszembe jutott, hogy egyik nap véletlenül letesteltem az aksi pozitív saruját, de akkor nem szólt az erősítő, de hogy be volt kapcsolva, arra már nem emlékszem. Ettől romolhatott el az erősítőm? Ilyenkor mi szokott először elromlani?

Előre is köszönöm.

Üdv.
(#) 187BodyGuard válasza marosit hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Nézd meg a Remote kört benne, és a TL494 IC-t. Legrosszabb esetben ezekben kell félvezetőket cserélni.
Párszáz Ft-ból megoldható.
(#) marosit válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Remote kör az melyik? Mert szerintem az a táv vezérlő, de ezen nincs, úgy hogy gondolom nem az. A félvezetőknél az ICk-re gondolsz?

DSCN3799.JPG
    
(#) pinyó39 válasza marosit hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
A fekete hárompólusú csati közül az egyik: +,-, REM. A készülékházra rákarcolja a gyártó. Közismertebb nevén: bekapcsoló szál bemenet. Az autórádió kapcsolt pozitív szálát ide kötöd. Amint rákötöd a tápra kimegy a bizti, vagy amikor a rádiót bekapcsolod?
(#) Inhouse válasza marosit hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Lehet, hogy inkább keresned kellene egy hozzáértőt.
(#) marosit válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Azon vagyok. De amúgy jó pap, holtig tanul...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) marosit válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Az erősítő és az aksi között van, egy kapcsoló. Ha azt bekapcsolom, akkor megy ki a biztosíték. A rádió, még nincs is rajta.
(#) 187BodyGuard válasza marosit hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Marosit nem tudom hova valósi vagy, de ha Budapesti vagy és tudunk találkozni, odaadod van szkóp táp minden, be tudom mérni.... Hasonló hibával javítottam nem egyet, van itthon vagy 10 autós erősítő köztük ugyan ez a típus..... Ez ha jól látom a nyákot akkor a SAF2070-es típus (Piros fedlapú, közepén plexi kivágással) Végfok része FET-es, ha az tönkremegy akkor az egész tűzre való, nekem is van egy amiben már jó a táp, +/-25V-ot le is adja, de a vége nem szólal meg pedig mindent kicseréltem már benne!
(#) marosit válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Köszönöm a lehetőséget, de esztergomi vagyok. Az erősítő típusa wrx 2090. Tehát akkor nem éri meg javítani?
(#) Kovidivi válasza marosit hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Ezt akkor lehetne megmondani, ha tudnánk, mi a hiba.
(#) 187BodyGuard válasza marosit hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Az az újabb a WRX, az tranyós, PT35C és 36C tranyók vannak benne.... Én az enyémben BD911-912 essekre cseréltem őket és nagyot szól ám. De ha működik nem kell hozzányúlni. Amúgy kezdetnek megnézheted a FET-eket is a kapcsüzemtápban. Ott IFRZ44N-ek vannak, ha azok rövidzárlatosak szintén megeshet hogy nem indul az erősítő és lövi a biztit. Én olyan 80% esélyt látok rá ha valóban a tápot ráadva azonnal robban a bizti, hogy azok mentek gajra.
Azok előtt van 1-1db Tranzisztor is, azokat is cserélni kell majd valszeg.
Mellékeltem a rajzot azon látszik. A képen amit küldtél a panelről ezek felül helyezkednek el a jobb szélén.

Üdv.!
(#) pinyó39 válasza marosit hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ki ne dobd, sima analóg végfok , a panel nincs szénné égve, simán javítható. Egy képet azért dobhatnál erről a kapcsolós megoldásra és hogy miképpen kötötted be. Ha csak a tápot kapcsolod (REM bemenetre nem adsz feszt) rá és veri a biztit akkor a FET-ek, a GATE előtt lévő tranyó/dióda , vagy (ha van) a fordított bekötés ellen védő dióda is lehet zárlatos, találkoztam olyan hibával is hogy a trafó ( itt:"zöld alapon barna gombóc") lett menetzárlatos . Ha lehet stabil tápról éleszd.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) benjami hozzászólása Feb 2, 2017 / 4
 
Sziasztok. Ezennel közzé teszem egy SAF4050 javítása során általam készített rajzokat. Biztos van benne hiba, de javításhoz azért használható (pl. a végfokokban valószínűleg FET-ek vannak, én csak sima tranzisztort rajzoltam oda).
Ha nincs zárlat a végfokban de ennek ellenére még sem akar elindulni a táp, akkor érdemes R177, R277, R377, R477 ellenállást kiforrasztani, és a közös pontjukat egy hasonló értékű ellenállással a végfok GND-jére kötni (ez figyeli a kimenetek DC szintjét). Ha így elindul, akkor a rossz végfok kimeneti DC szintjét kell rendbe hozni. Nekem ezt a szivárgó Q156 cseréjével sikerült elérni.
(#) 187BodyGuard válasza benjami hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ezek tényleg hasznosak! Le is töltöttem őket. Nekem is van egy pont ilyen ami javìtásra vár
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) marosit válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Ok, majd küldök képet.
(#) marosit válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Köszi.
(#) suney83 hozzászólása Ápr 3, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy SAL SAF 2070-es és olyan kérdésem lenne tudja e valaki adatot milyen teljesítményt tud meg esetleg sztereoban tudja e 2 ohmot vagy csak 4 tud.
(#) 187BodyGuard válasza suney83 hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Elvileg 2X70W 4 ohmon vagy 2X110W 2 ohmon (Utóbbit nem ajánlom, csak ha kicseréled a végtranyóit komolyabbra, tapasztalat) Hídbakötve 1X200-240W 4 ohmon, a 200-at gyárilag tuti tudja, a 240-et inkább csak cseretranyókkal....
(#) suney83 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Köszi. Milyenre cseréljem a végfok tranyot? Tudsz valamit ajánlani?
Következő: »»   15 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem