Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   109 / 181
(#) Adeptus hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Van ötlete valakinek, hogy csévélőmotor csere miatt a régi motor tengelyéről hogyan lehet leszedni az ékszíjtárcsát?
(#) papacica válasza Adeptus hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Amennyiben fém ,meg kel melegíteni egy gyertyával ha nehéz a levétel.Így tágul egy kicsit ,de nem melegicsed túl,mert a tengely is meleg lesz és nem jön le,utána feszegetni ha lehet ne állat módon de mehet kicsit erősebben.Kérdés mi a hiba a motornak
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) steelbird válasza Adeptus hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Fém, vagy műanyag tárcsa?
Nem mindegy.
(#) Adeptus hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Fém, rézből van. Nyikorog a motor, már unom az olajozgatásokat (1-2 havonta), így beszereztem egy csere típust (EG-530AD-2B 12V CCW), de a tárcsát sajna át kell tenni. Két oldalról szimetrikusan feszítve semmit nem enged, megpróbálom a gyertyás módszert, köszi. Esetleg tárcsát lehet valahol külön beszerezni?
(#) Tomi94 válasza Adeptus hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Én pillanatpákával szoktam levenni, kb. 10-15 mp-ig elég odatartani. Érdemes egy laposfogóval még melegen rányomni az új motor tengelyére, akkor biztosan rajta marad kihűlés után is.
(#) papacica válasza Adeptus hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
na sikerült a művelet?
(#) alma-ata hozzászólása Ápr 3, 2017 /
 
Üdv! ~185 ohm-os magnófejet keresek Grundig deckmagnómhoz. Ha van kopásmentes eladó valakinek, vagy ötlet, hogy hozzá valót, vagy hasonlót honnan lehet beszerezni, köszönettel veszem./MCF200/
(#) papacica válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
volna fotód vagy valami lehet hogy tudnék segíteni?
(#) doktor válasza papacica hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
(#) alma-ata válasza papacica hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143323889&t=9121216...with=1
Ez van benne jelenleg, valószínűleg gyári.
(#) alma-ata válasza doktor hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
ezt csak donornak vettem a kazettafedél miatt. a többi kuka sajnos
(#) doktor válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Gondoltam, de azért , ne dobd ki, mert lehet, később kell még belőle alkatrész, fogaskerék stb.
(#) alma-ata válasza doktor hozzászólására (») Ápr 3, 2017 /
 
Persze, nem dobtam ki.
(#) doktor válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Ezek a Philips-Grundig érdekes műanyagok, és gumi alkatrészeket használtak, lád a vaterás képen a pirosat, de urángyártáshoz mintának, mindenképpen jó lesz.
(#) alma-ata válasza doktor hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
3D nyomtatott fogaskerekekre lehet őket cserélni. Kicsit hangosabb lesz a mechanika, de működik.
(#) doktor válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Anyagtól függ./ zajosság/
Minta alapján, hagyományosan is elkészítik, de nagy kérdés, hogy érdemes legyártatni.
Ezenkívül lehet az Ebayon, is vásárolni a meghatározó alkatrészeket, jól árasítva+ szállítási+ etc költség.

A nagy kérdés, hogy a beszerzett új darab, milyen problémákat okoz a régi mechanikai elemeknél.
(#) alma-ata válasza doktor hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Rögtön kettőt kell cserélni kb. annyiba került mint amit a gép ér. De megérte mert nem akarom eladni és időtöltésnek sem utolsó
(#) doktor válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A leírtak alapján, kihagytad a javító szakember költségét/ itt te voltál/, ami megtöbbszörözte volna az árat.

Idézet:
„időtöltésnek sem utolsó”


Igen, ha van az embernek ideje, helye, hozzáértése, és be tudja szerezni a jó minőségű alkatrészt, kellemes időtöltés lehetne, de együttesen nagyon ritkán valósul meg.
(#) alma-ata válasza doktor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Sajnos vagy szerencsére időm az nem olyan sok van. Ezeket az egyszerűbb magnókat szándékosan választom javítás- szerelgetés céljára. Részben bejön a dizájn, részben mert a hozzáértés sajnos azért még nincs meg.
Egy komolyabb készüléket max úgy mernék szétszedni, hogy közben videóra veszem.
(#) papacica válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ere csak azt mondhatom hogy tanulni nem szégyen,nekem 50 ezerbe került mire ezt megcsináltam részben szervizes is javított rajta,de megérte.Sharp 939 z
(#) doktor válasza alma-ata hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Kézügyesség, türelem és a képrögzítés valóban jó módszer.
(#) ratyi hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Pioneer CT-506-os.
Hibajelenség a hullámzó lejátszás.(magashangok el-el másznak,sebesség egyenletes)
Már a harmadik görgö cserén vagyok túl ,és a jelenség továbbra is fenn áll.
Mi lehetséges még a hiba?
köszönöm
(#) kistee válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 / 1
 
Próbáld meg egy másik kazettával. Fej (mindkettő) és szalagpálya (hangtengely, nyomógörgő) tisztítás után. Ha nem segít, akkor a leeresztő orsó szalagfeszítésével lehet a gond.

Első körben másik kazetta...
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) ratyi válasza kistee hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
sok kazettát kipróbáltam már,és az alapos tisztításon is túl vagyok.
Átlátszó kazettaháznál látszik hogy a szalag nem egyenletes feszességgel fut.
Első körben ezért is lett a görgő cserélve
(#) papacica válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Nem volt a fej el álitva sose,mert ez is okoz ilyet.PL ha elvan álitva de a többi fejvilla egymással szemben van akkor a magnófejnél a fejvillára felmehet a szalag,A duálkapisztánál is van ilyen gond vagy a görgö perselye eldeformálódva ,helytelem kazetta berakásnál,vagy cserénél lett eldeformálva,így a tengelyen .csak egy ponton van nyomaték és nem a tejes felületen.A görgö biztos hogy jók?méret?
(#) steelbird válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Szia.
A leeresztő orsó fékje gyenge valószínűleg. Annak lejátszáskor az a feladata, hogy megfeszítse a szalagot, ezáltal jobban rásimul a fejekre a szalag. Ugyanez a feladata a kazettában lévő rúgós filcnek is, ami a szalag mögött van. Írtad, hogy átlátszó kazettával látható a szalagon a gyenge feszítés.
Ha a leeresztő oldalon van, akkor gyenge a fék, ha pedig a felcsévélő oldalon, akkor a felcsévélő kuplung gyenge. A te esetedben az elsőre tippelek.
Általánosságban..:
Ha túl erős a fékerő, akkor "húzni" fogja a szalagot, vagyis ingadozni fog a sebesség. Ha pedig a felcsévélő orsó nyomatéka túl erős, akkor kihúzza a szalagot a görgő alól, ilyenkor általában kisodródik valamelyik oldalra a szalag és gyűri. Plusz szintén ingadozhat a sebesség, általában pozitív irányba.
A gyenge fékerő hullámzó hangszínt okoz a lejátszásnál, gyenge felcsévélő orsó pedig változó szalagsebességet, -leginkább lassulást- és laza feltekercselést, illetve nagyobb tömegű szalagmennyiség esetén a felcsévélő orsó megállását, a lejátszás aut. ikapcsolását okozza.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) ratyi válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Köszönöm a részletes leírást.
Változó szalagsebességet nem észleltem,csak hullámzó hangszínt,és igen a szalagot is gyűri.
(#) papacica válasza ratyi hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Véleményem hogy görgö
(#) ratyi válasza papacica hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
A magnót "hibátlanként" vettem,nem próbáltam ki, és az előéletéről semmit nem tudok sajnos. A görgők jók.
(#) ratyi válasza papacica hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
létezhet hogy 3 görgővel is ugyanazt produkálja?
Következő: »»   109 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem