Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3-4 lejátszó építése
Lapozás: OK   8 / 10
(#) lionsec hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Szervusztok!
Szeretnék egy MP-3 lejátszót építeni és van is hozzá alkatrészem csak a rajz alapján nem tudom hogy az SD kártya foglalatot melyik pontokra kell ráilleszteni.Tudnátok segíteni esetleg benne?
Csatolom a kapcs rajzot és a hangprocesszor doksiját.
Köszönet előre is.
(#) Dafni hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Uraim tiszteletem szeretnék érdeklődni van egy tornyom ami csak a régi zenei cd játssza le, létezik olyan áram kőr amely átalakítja mp 3-ra
(#) kisedison hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Nagyon komoly programozói tudás kellene hozzá, komoly mikrovezérlőkkel. Gyakorlatilag kell építeni egy mp3 lejátszót. Teljesen más világ a zenei CD és az mp3.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Dafni hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Szia köszönöm a válaszod rosszul fejesztem ki magam nem úgy gondoltam hogy én építenék egyet hanem létezik valamféle adapter
(#) kisedison válasza Dafni hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nincs ilyesmi, mert teljesen felesleges lenne.
(#) Bakman válasza Dafni hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Veszel egy MP3 lejátszót és a torony Line-In bemenetére kötöd. Ha lehet, olyan lejátszót vegyél amelyiknek van Line-Out kimenete.
(#) Zsombi13 válasza lionsec hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Helló! Én is szeretnék egy ilyet építeni, mert jó lenne, ha nekem is lenne egy ilyen kis csodamütyüröm
(#) atari hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Helló !
De, igenis létezik, ilyenekkel szoktam felújítani a régi készülékeket.
Pl.:
http://www.ebay.com/itm/Digital-LED-Bluetooth-4-0-APE-FLAC-WAV-WMA-...hW4-BH

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Audio-Receiver-12v-MP3-Player-WMA...efined

stb. Kinek mi tetszik, az ára -- hát elég olcsó.

Üdv
(#) neogeo2 válasza atari hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Nekem ilyen van egy elhalálozott switch dobozába építve. A táp egy régi mobiltelefon töltője. Nem kell neki 12V, mert úgyis 5V-ot vagy 3.3V-ot csinál magának...
2 éve gond nélkül megy és fele annyi az ára mint az előbb emítetteknek.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) Zsombi13 hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Helló! Elkezdtem megcsinálni a kapcsolási rajzot ExpressSCH-ban, de itt elakadtam. A rajzon szerepel egy kondenzátor, ami 0,05 µF-es, de azt ha átváltom pF-be, akkor 50 000-t kapok, ami kicsikét fura nekem. Esetleg lehet, hogy én értelmeztem félre a rajzot? Kérlek segítsetek. Mellékelem a kérdéses részt:
(#) zenetom válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Szia!
Ne pF-be váltsd át, hanem nF-ba.
0.05µF = 50nF
(µF >> nF >> pF)
(#) Zsombi13 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Ó, köszönöm! Még nem tudom annyiraezeket az átváltásokat, és a nF valahogyan kimaradt az ötletek közül...

A HESTORE-ban van ilyan kondenzátor? Én nem találok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) abcdabcd válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
47nF-et valószínűleg találsz, érdekes, hogy a rajzon mért írtak 50-et amikor az tényleg nem tűnik szabványos értéknek... és gondolom a 47nF az ugyanolyan jó is lesz oda...
(#) zenetom válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 8, 2017 / 1
 
Ahogy írták, a 47nF teljesen jó lesz.
(#) Zsombi13 hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Köszönöm szépen! Így már teljesen egyértelmű a rajz. Már csak a potméteren gondolkodom, hogy az mire lesz jó... Ha más nem, majd kiderül, miután kész lesz!

És igen, 47 nF-es van a HESTORE-ban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) abcdabcd válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A poti az látszatra hangerőszabályzó...
Az a kondi az meg valami kimeneti szűrő része, ha mégis kéne oda 50nF, akkor a 47-tel párhuzamosan kötve egy 3,3nF-et kb annyit kapsz az eltérés meg a tűrésen belül van... 50,3/50=0,6%... Amúgy ilyen esetben nézd meg pl itt: Bővebben: Link a kérdéses alkatrészt, hacsak nem valami retró dologról van szó, ha ebben a boltban se nagyon találsz, akkor valószínű, hogy elírás lehet, vagy valami különleges célja volt vele a rajz készítőjének... érdekességképp, itt úgy láttam, hogy LEHET kapni 50nF-et de összesen 3 fajtát, ha meg másmilyen értékre keresel, akkor valószínű 100-as nagyságrendű különböző típust kapsz, pl 47n-ből...
Szóval az 50nF-re pl legkézenfekvőbb magyarázat lehet, hogy az illetőnek pont olyan volt otthon Bővebben: Link Bővebben: Link
Ezek közül az első az kb audio készülékekben szokásos fajta fóliakondi is... de száz szónak is egy a vége, a 47nF valószínűleg hibátlan választás
(#) Zsombi13 válasza abcdabcd hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! Akkor a vol up/down gombok azok magának a lejátszónak az állítására valók, és a poti meg a végfoknak az állítására (asszem az lm386 az egy végfok)?
(#) abcdabcd válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A vol up/down gombokat nem látom a rajzodon, igazából csak a felvetett kérdésre kapcsolódtam be, de most megnézve se láttam a "téma" elejét, szóval, hogy hol az eredeti/teljes rajz, amit építesz.... amúgy úgy tűnik, hogy az 50nF-re a magyarázat ugyanaz lehet, ami a potira is, mégpedig, hogy a gyári adatlap Bővebben: Link 7. oldalán a rajzon is pontosan ugyanígy van... Hogy a konkrét készülékbe kell-e ez a szabályzó-potméter vagy sem, azt nem tudom, esetleg, ha belinkeled a rajzot, akkor ránézhetek... de végülis, ha nem kell, akkor a nyákon csak átkötöd a helyét dróttal... hacsak nem valami nagyon miniatűr nyákot akarsz neki tervezni, hogy akkor a potméter nélkül még kisebb legyen... vagy esetleg, ha a nyomógombos rész meghülyülne, akkor a potméterrel le tudod venni ígyis a hangerőt, talán arra jó lehet akárhogyis... (Az lm386 az igen az a végerősítő a kapcsolásban, legalábbis amennyi látszik belőle...)

mod: azaz egy hangerő gombot látok, de az csak a vol+ Szerintem ki kell próbálni, hogy kell-e a potméter, így látatlanban talán ezt lehet mondani leginkább...
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) Zsombi13 válasza abcdabcd hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
A többi gomb a rajz túloldalán van, amit elfelejtettem lefotózni, de nekem az .odt fájlt sima Wörddel engedte megnyitni. SMD alkatrészekkel szeretném megcsinálni, szóval igazándiból ha van ilyen kis picurka potméter, akkor szerintem semmi sem gátolja abban, hogy belekerüljön. Akár ilyen plexiajtócska mögött, ,,Csak vész esetére!'' felirattal.
(#) Zsombi13 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Helló! A kapcsolási rajzon a végfoknak van egy lába a WTV020-SD-n. VDD-vel van jelölve, szóval akkor azt a végfoklábat a WTV020-SD VDD lábára kell kötni?

Meg az a bizonyos kondenzátor alatt van egy "10" értékű R7, azt sima ohm-ba, vagy Kohm-ba kéne értenem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) abcdabcd válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Igen az lm386 vdd lábát a tápfeszre kell kötni, azaz a 3,3V-ra, vagyis a VDD-re, ugyanarról a tápról jár, mint a modul... A jelölés valószínű azért ilyen, mert az lm386 kapcsolását egy az egyben másolhatták le az lm386 adatlapjáról, lásd feljebb... (adatlap 7. oldal)
Az a 10Ohm szintén az lm386 adatlapja alapján tényleg 10Ohm... legalábbis a rajz ezt írja, meg ha megnézed ugyanazon az oldalon az alatta lévő rajzot, akkor ott ki is van írva, hogy "Ohm"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) Zsombi13 válasza abcdabcd hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! Így már teljesen egyértelmű a kapcsolás!

Közben megszületett a potméterre a világrengető megoldás! Egy PT10LV-S 10K lesz beépítve, mert annak lukakra van szüksége, ezért ha kell a potméter, akkor huzalokkal lesz kivezetve a normál potméterhez, ha megnekem nen kell, akkor meg huzalokkal beültetetem a nyákba a PT 10 LV-S 10K -t.

A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) Zsombi13 hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Wááá!

250 µF-es kondenzátort sem találok! Kezdem azt hinni, hogy ez a rajz teljesen ilyen egzotikus, védett alkatrészfajokból készült!

220 µF az van, az is 220/250=0,88 tűréshatáron belül van?

A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) zenetom válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Jó lesz oda a 220µF is, az a kicsatoló kondi, megakadályozza, hogy egyenfesz kerüljön a hangszóróra. Viszont ahol írja a VDD-t, oda kevés lesz szerintem a 3.3V, adatlap szerint is 4V (vagy típustól függően) legalább 5V kell. Én azért adnék neki legalább 6V-ot, de inkább 9V-ot.
(#) Zsombi13 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Az pöpec. Akkor egy kétcellás Li-Po akksi jó lenne egy 6 V-ot csináló áramkörrel (az ugye 7,4V, mint pl. ez) Emellé még akár egy mikro USB-s töltőt is lehetne pakolni akár, és akkor bárhol feltölthető lenne. Mint pl. ez
(#) zenetom válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
A 6V csak példa volt, teljesen jó lesz az akku feszültsége direktben (a biztonság kedvéért mondjuk egy párszáz mA-es biztit be lehetne rakni sorban az áramkörrel) is, 12V-ig mehet az adatlap szerint ha jól emlékszem. A digitális résznek kell a 3.3V, szóval ahhoz kell valami stab IC, de az nem hinném, hogy sokat fogyaszt.
(#) Zsombi13 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Az jó! Már csak a WTV-20-SD-16P lábainak az elhelyezkedése (milyen távolságra vannak egymástól) kéne, itt azt írják, hogy 2*8 DIP-jellegű, amit nagyon is el tudok képzelni, hiszen az alján van a vezérlő (lapszerelt kivitelben).

Már hamarosan kész a nyákterv is!

mod: A DIP-16 (2*8...) lábtávolsága a két sornyiláb között az 7,5-6 mm, szóval mégsem annyira biztos ez a DIP-26...
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) abcdabcd válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Lehet jobban jársz, ha megveszed a modult és megméred magadnak... az adatlapon elég furcsa dolgokat írnak, pl, hogy a lábtávolság "2,36" gondolom milliméter... viszont a hestore fotóján meg egészen, a szabványos "1 raszteres" tüskesornak látszik ami benne van, valószínű azért, mert az is van benne aminek pedig a lábtávolsága 2,54mm... szóval ezek után a többi méretet is kitudja nem-e írták el... vagy esetleg keresss rá ebay-en, hátha valahol írnak méreteket, vagy írj esetleg a hestore ügyfélszolgálatára, vagy hívd fel őket, hátha megmondják, hogy pontosan hányszor hányas a modul, meg, hogy a két oldali tüskesor között mekkora a távolság...

mod: ráadásul az adatlapi rajzon azt a 2.36 valamit, azt a láb szélétől a láb széléig mérve írja, amúgy meg a láb közepétől a szomszédos láb közepéig "kellene" 2,54-nek lennie, ha szabványos 1 raszteres... Az azt követő oldalon meg a 20 lábú modulnál 2,59mm-t írnak lábtávolságra...
Úgyhogy lehet a legjobb tényleg az, ha egy kész modult magadnak megmérsz...
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) Zsombi13 válasza abcdabcd hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Akkor megveszem, és leméregetem, utána már lehet rendesen tervezgetni a NYÁK-ot. De lehet, hogy csak május felé lesz kész.

Mindenesetre az a legegyszerűb , ha megveszem, és lemérem.
(#) abcdabcd válasza Zsombi13 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Meg amúgy a mérést a legegyszerűbben úgy tudod megcsinálni, ahelyett, hogy mikrométerrel mérnél 1/100-ad millimétereket, hogy fogsz egy "lyukacsos próbapanelt" avagy próbanyákot, és ha abba belemegy minden láb, akkor tudod a lábtávolságokat is, meg a két oldali tüskesorok közötti távolságot is... (bár a lábtávolság az jó "kell", hogy legyen az 1 raszterre, mert különben hogy ment volna bele a tüskesor szóval csak a két oldal közötti távolság a lényeges, azt meg így tudhatod meg kb a legegyszerűbben, hogy hány raszter, avagy hányszor 2,54mm, vagy hányszor 100mil...)
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem