Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli termosztát
Lapozás: OK   4 / 10
(#) zoszka válasza proli007 hozzászólására (») Feb 10, 2017 / 2
 
A Q3RF -et 2 hőfokra lehet beállítani és a kapcsolójával váltani köztük. Ezzel párhuzamosan lehet kötni a csőtermosztátot. Az ntc helyett akkora fix ellenállás kell, hogy mondjuk 20 fokot mutasson. A nappalit beállítod 30 fokra, az éjszakait pedig 5 fokra. Mivel 20 fokot mér így, amikor átkapcsolod a termosztátot, vagy épp a csőtermosztát kapcsol, mindenképp a Q3RF is átbillen.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) proli007 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Értem. Nem ismerem (meg nem néztem) ezt a termosztátot. De ha már az NTC-t ellenállásra cserélném, én máshoz nem nyúlnék..
(#) zoszka válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Máshoz nem is kell. A kapcsolójával párhuzamosan kell csak kötni a csőtermosztátot és használni, mint rf adó-vevőt 5000ért.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) proba válasza zoszka hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Nem olcsó az egy kicsit, én 8-9000 alatt nem találtam hirtelen.
(#) zoszka válasza proba hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Hja. Bocsi. A kisker kb annyi. De szerintem ez most irreleváns.
(#) takacsat23 hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Az ellenálást valahogy ki lehet számolni vagy mérni hogy mekkora kell vagy kipróbálok egyet és ahoz képest kisebbet ,nagyobbat
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) zoszka válasza takacsat23 hozzászólására (») Feb 11, 2017 / 1
 
Mindegyik út járható.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) takacsat23 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Esetleg ha érdekel valakit q3rf NTC 10 Kohm 25c -on a könyve szerint
(#) takacsat23 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Annak van valami jelentősége hogy maga az érzékelő test le van forrasztva vagy csak a két lába közé kell az ellenálás. Annyit szeretnék még kérdezni hogy hol van az a kapcsoló amit írtál
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) uniman válasza takacsat23 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Egyetlen "kapcsoló" van rajta: 7.oldal
Persze van belőle új és régi változat...
(#) takacsat23 válasza uniman hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Akkor az úgymond éjszakai és nappali üzemmód kapcsolóra gondoltok és arra kell párhuzamosan rákötnöm. Ebbe a könyvbe meg 100kohm 25fokon látok viszont csak 50 mérek 24.8,mondjuk még nem szedtem ki
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) takacsat23 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Köszönöm a sok segítséget a kapcsolós megoldás jól működik még egyszer kösz srácok
(#) Tomi111 válasza takacsat23 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Üdv! nem az az érzékelő amire gondolsz, ha jól értem. A kép bal oldalán a fém tokos a kvarc, azt ne bántsd. Az érzékelő jobb oldalt van a poti(sárga) mellett az a kis csepp alakú kétlábú.
(#) takacsat23 válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Igen rájöttem már mikor véletlenül megfogtam de azért köszi
(#) kowi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Végül átkondiztam mindent megtettem amit lehetett a relére 12V jut. Feladtam a hibakeresést mivel mindent rendben találtam (ráadásul új készülék... nem ecsetelném miért nem vitték vissza) Tettem bele egy 12V-os relét így megy egyenlőre nálam hogy teszteljem.
(#) Inhouse válasza kowi hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Mekkora a feszültség a táp pufferkondenzátorán? Ez nem megoldás. Ami Proli007 írt téglatest alakú kondit, kicserélted, vagy csak az elektrolitokat?
(#) kowi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Kicseréltem azt is. Tudom hogy nem megoldás. Ritkán mondok ilyet de ez megfogott. Ráadásul mint írtam új készülék.
(#) proli007 válasza kowi hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Hello! Az érdekessége a dolognak, hogy a 12V-os reléhez vélhetőleg nagyobb áramra van szükség, mint a 24V-osra. Pont ezért raknak ilyen relét ezekbe a kapcsolásokba. Viszont az áramot a "nagy sárga" kapacitása korlátozza. Ha így gondolkodunk, akkor zénernek kellene korlátoznia a feszültséget, hogy "ne legyen elég" a 24V-os relé számára.
(#) Maad hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Sziasztok,

Van egy Computherm Q1 RX+Q8 RF termosztát és dugalj kombónk. A vezérelhető dugaljal egy hősugárzót vezérlünk/vezéreltünk. A termosztát jól működik viszont a dugalj megadta magát. Mikor a konnektorba csatlakoztatom akkor ledek jeleznék, hogy feszültség alá került illetve a termosztáttal való összehangolást is a ledek jeleznék. Elkezdtem kimérni az ellenállásokat illetve, hogy nincs e valahol szakadás de eddig semmi. Esetleg van ötletetek, hogy mi mehetett benne tönkre és, hogy tudnám azt megtalálni?
(#) Inhouse válasza Maad hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Ezt konkrétan nem ismerem, de a vevők amiket eddig láttam trafó nélküli, soros kondenzátoros táppal rendelkeznek. Ebben a kondinak lecsökken a kapacitása és már nincs meg a legtöbbször 24VDC feszültség, így a készülék nem fog rendesen működni. A relé is 24V-os és már nem tud behúzni, ill. van amikor elengedni (bistabil relé).
(#) Maad válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Köszi, sajnos nekem csak egy multiméterem van azzal úgy tudom nem fog menni a kondik szűrése. Mindenképp kell hozzá kapactásmérő vagy van más megoldás, hogy kizárjam hol a gond?
(#) Bakman válasza Maad hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Az áramkör tápfeszültségét kell ellenőrizni. Ha az megvan, még akkor is lehetnek bajok vele (pl. nem elég egyenletes). Ez utóbbit multiméterrel nem nagyon lehet kimérni, ráadásul áram alá kell helyezni mérés közben, rejt némi veszélyt a dolog.
(#) Maad válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Trafó nincs, annyit próbáltam a kondikkal, hogy multiméterrel max ellenállásra kapcsoltam az egyik úgy viselkedett, hogy folyamatosan nőtt az ellenállása. Ennek van értelme? Cseréljem ki az összes kondit? Esetleg van valaki aki foglakozik ilyenek javításával?
(#) proli007 válasza Maad hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Hello! Elsőként azt a sárga kondit cseréld ki. Ha attól nem javul meg, csak akkor érdemes tovább vizsgálódni. Egyébként az egy 330nF-os 275V váltós és X2 típusú kondi. De pont ilyen paraméterű legyen!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) Maad válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült kicserélni az említett kondenzátort és valóban ez volt a hiba!
(#) proli007 válasza Maad hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Hello! Használd egészséggel. Sajnos az ilyen "kondenzátor előtétes" tápellátásnak a kondik minőségének satnyasága miatt, borítékolt a meghibásodása.
(#) Vizespad hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Duval combiTEK termosztát ügyben annyit sikerült megtudnom,hogy a kazán eleve túl van programozva!!A bal oldalon lévő sorkapocs a nyerő,de a kezelőgombok különböző kapcsolgatásával lehet átprogramozni! Normál termosztàt esetén........állítólag.....a sorkapocsra p!usz nullát kell kötni!
(#) zoszka válasza Vizespad hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Jobban nézz utána, mert a "plussz nullával" haza is vágod a vezérlést.
(#) hbandy hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Volt egy computherm 097 rf termosztátom, ami eddig becsülettel tette a dolgát, de néhány napja rövid haláltusát követően csöndben kimúlt. Az adó-vevő egysége viszont ép, és kommunikálnak is egymással. Ennek a modellnek az utódja a Q7, amiből egy nem RF-es kivitel éppen akadt otthon. Gondoltam egy merészet, hogy átalakítom RF-re, de ekkor jött a meglepi, ugyanis a régi 097 RF modulja négy vezetékkel csatlakozott a panelhez, nevezetesen: VCC, GND, KON, KOFF. Az új modul viszont csak három: VCC, GND, DATA. Valakinek van valami ötlete?
Előre is köszönöm az építő hozzászólásokat!
(#) hbandy hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Az "új" Q7 RF modullal történő jelátvitel az én esetemben móka dal és kacagás, mert ahogy azt Topi rajzából is kitűnik, csak egy ellenállás és egy kapcsoló kel. Ha nem tévedek, akkor itt egy irányban egyszerű TLL szintű jel kerül továbbításra. Viszont a régi modulon nem DATA kapocs van, hanem kettő: KON és KOFF kapcsok, ami nekem sajna semmit sem mond. Valaki tudna esetleg segíteni?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017

433_TRM.jpg
    
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem