Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 127
(#) IOsys válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Üdv! Nem, a PLC csak azért került képbe, mert tudom, hogy aki azzal dolgozik, fog tudni válaszolni. A programozható kapcsolóóra jó kiindulási alap, de a célomhoz nagyon kevés. Köszi.

pont:
Nem akarok semmit kispórolni, ami kell hozzá. Nagyon gondolkozok, hogy arduinoval és SSR-ekkel oldom meg. Köszi.
(#) tornyaid válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia naptukor!

Köszi szépen a javaslatot. Volnál ojan kedves és még csatlakoztatnál egy linket mejik konkrét SmartAccess re is gondoltál. Bekell vallanom ez még számomra új donság.
Köszi előre is.
(#) naptukor válasza tornyaid hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Melyik konkrét SmartAccess?
Milyenekről tudsz?

Szóval mint írtam ez a WinCC Flex egy opciója és a projet beállítások Device setting szekciójának Runtime Services szekciójában állítható be.
De külön licensz kell hozzá.
(#) tornyaid válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Igen így már minden világos mint a nap, hálás köszönetem naptukor.
(#) IOsys válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Üdv!
Az első hozzászólásom tartalmazta az összes körülményt a célomhoz, de most leírom bővebben. Van két konnektor a fürdőben egymás mellett, az egyik az éjszakai áramos, a másik a normál. 18-22 óra közt ha van éjszakai áram, menjen arról a bojler, ha meg nincs, akkor menjen normál konnektorról.
Nem akarom egyfolytában normálról járatni 18-22 közt, mert általában van éjszakai, de néha meg pont nincs sokáig. Melegvíz viszont kell.

Ha nincs az Arduinoban óra, akkor egy Raspberryt használok. Relével detektálom, van-e éjszakai áram, és pár másodperces hiszterézissel kapcsolom át a bojler ellátását SSR-rel(?) normál konnektorra, ha nincs éjszakai áram. És vissza éjszakaira, ha van.

Programozói tapasztalatom 10+ év van, azzal nincs baj, elektronikában vagyok zöldfülű. Ezért kérdeztem meg itt, hogy hogy lenne jó ezt szakszerűen, biztonsághosan megcsinálni. Ez minden.
(#) mazso1988 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok.
Frissített már esetleg valaki S7-300 CPU-n firmware-t? Online frissítésre gondolok elsősorban.
Egy 315-2DP CPU-n szeretném a jelenlegi v2.0.10 verziót a legfrissebb v2.6.11 cserélni.
CPU típusa.: 315-2AG10-0AB0
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Thomas10100 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Helló!
Megnyitottam az ip címével a webserverét, módosítottam az IP címet 192.168.162.102-re. A PLC programban ezzel az IP cím beállítással, online-ba tudok kapcsolódni a hálózati kábellel. De a piros LED villog még mindig.

Viszont elöször amit írtam IP címet 192.168.250.2 -vel jó lett miután a PLC-n is átállítottam az ip címet. Így nem villogott az err led. Csak ez a 250 nem jó a helyi IT-seknek mert foglalt, ezért adták meg nekem a 192.168.162.100-120-ig terjedő tartományt.
A Hálózat típusánál Ethernet vagy Ethernet (FINS/TCP)-t kell beállítanom? Illetve kérték hogy állítsam be a Node címet is. Webserveren beállítottam. CX programmerben hol kell?

Köszönöm!
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Sziasztok ismét témánál. Elkészítettem az S5-ös PLC-hez a kábelt ami a PC COM portján keresztül illeszti a PLC-m. Már csak az a gond hogy haver adott egy programot de semmit nem értek belőle. Régebben siemens Logo sorozattal bűvészkedtem még iskolában több kisebb sikerrel. Az volna a kérdésem hogy egyszerűbb program létezik ennek a PLC-nek a felprogramozásához?
(#) naptukor válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Erre így nehéz lesz válaszolni ha csak annyi információt adsz hogy "haver adott egy programot".
Van vagy három program amivel S5-öt lehet programozni, de csak jó lenne tudni melyik jött veled szembe!
(#) szikorapéter válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
PG 2000 S5/S7 a program pontosan.
(#) naptukor válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Esetleg keresd az IBH Softek - S5/S7 for windows programot.
(#) aderka hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy S7-300-hoz létezik-e rendszer függvény DB sor beírásra / törlésre.
Hasonlóra gondolok mint az SFC85 CREA DB, amivel DB-t lehet létrehozni a felhasználói programból.

Köszönöm!
(#) naptukor válasza aderka hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Helló!

Nem hiszem.
Blokk mozgató utasítással tudsz adatokat mozgatni benne ha szükséges.
(#) aderka válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Közben jobban kutakodtam a libary-ben, és találtam egy megoldást rá.
"ATT" funkciót használva és hozzá a "FIFO" "LIFO" funkciókat, megoldható amire gondoltam.
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Omron Cp1L -nél meg lehet csinálni hogy adott időpontokban egy napon 06:00, 14:00, 22:00-kor töröljek egy számlált értéket?(D100 mondjuk). Ha be van kapcsolva a gép
(#) Joci77 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
igen..
(#) Joci77 hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
szerintem : lehívod az órát 1 "D" vagy "W" tárolóba majd (compare) az adott idővel és a kiértékelésnél egy MOV #0 oda amit nullázni akarsz
(#) Thomas10100 válasza Joci77 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Köszönöm, utána nézek a Cp1L utasításainál
(#) dB_Thunder válasza Joci77 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nem kell azt lehívni, már ott van az A351 memória címtől felfele!
DT utasítást ajánlanám megnézni, pont erre van.
(#) Thomas10100 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Igen közben megtaláltam. Köszi!
(#) Joci77 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
kezdő vagyok...
(#) dB_Thunder válasza Joci77 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Én is! Talán elmúlik..
(#) Gabó hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Érdeklődnék, hogy lehet e valahogy, házilag építeni kábelt ehhez a plc-hez: Omron SYSMAC CPM1. Tizenezreket nem szeretnék 1-2 programozási kísérletért kiadni. Jó a sima soros portos verzió is.
(#) dB_Thunder válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Kb 3 ezerért vettem usb-s kábelt hozzá.
Az hogy lehet e csinálni azt nem tudom, de elég speckó a plc oldali csatlakozó, anélkül nem sokat ér a zsineg!
(#) naptukor válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Nem tudom pontosan melyik CPM1. Ha van rajta RS232 soros port, akkor egy nagyon egyszerű kábel kell hozzá.
Ha nincs rajta csak "peripheral" port, akkor bizony szerezned kell egy CIF01 interfészt.
(#) Gabó válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
CPM1-20CDR-A
Az a CIF01es interfészen lévő csatlakozó van rajta. Akkor marad a szekrénybe a PLC mert gondolom drága egy ilyen interfész

dB_Thunder: Linkelni tudod a kábeledet? Ha jó az enyémhez, annyiért szereznék én is.
(#) dB_Thunder válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Nincs rajta Rs...

Ezt vettem:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-PLC-Programming-Cable-USB-CQM1-CIF02-...1Vmi8f
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Gabó válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Elvileg ez lenne az? Bővebben: Link Igaz nem usb, de van a gépen com port
Én innen szoktam rendelgetni ebayt annyira nem szeretem
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) dB_Thunder válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Igen!
(#) Thomas10100 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Csatlakozóm van CPM1A-hoz, de kell hozzá egy kiegészítő eszköz is. AMim van kábel, azzal lehet rátenni kijelzőt.
Következő: »»   92 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem