Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   215 / 288
(#) nyemi válasza Godzi hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szerintem 12V~ kell táplálni mert graetz híddal kezd a kapcsolás. Az inverter részben mi a típusa a félvezetőknek?
(#) Godzi hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Az egyik D45H11G NFA30
Másik B12 TIP32C
(#) nyemi válasza Godzi hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Akkor az már volt cserélve , és lehet megint elszállt az egyik. Meg nézve jobban a képeket látni is a forrasztásokon. Párba kéne cserélni .
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) ironmen hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Hoztak javításra egy gyári villanypásztort. Csak érdekességként, így néz ki egy 200 ezres cucc belülről:

Speedrite 15000i
(#) granpa válasza ironmen hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
E mellé nem kell már se kerítés, se kutya.
(#) Gyuss hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Megépítettem az alábbi pásztort de a tranyó nagyon melegszik, annyira hogy a forrasztások is megolvadnak.Emellett a nyáktrafó is melegszik. Eredetileg BUT12A volt benne azt cseréltem BD249c-re, a helyzet ezzel sem lett (sokkal) jobb. A nyáktrafó Bővebben: Link. Elektronikában nem vagyok túl jártas, ez csak a sokadik hobbim A megépítésnél hű voltam a kapcsolási rajzhoz, csak a C3-at cseréltem 10 mikrósra. Tápfeszre kapcsolva a szerkezetet az 500mA-es biztosíték füsté konvertálódik A gyújtótrafó Lada, a Cx pedig 14µF 400/450VAC indító kondi. A biztosítékot áthidalva szikra van csak az a melegedés... Nyákrajzot magam terveztem, elkötést nem találtam benne. Köszönök minden ötletet előre is Szép napot!
(#) deak francis válasza Gyuss hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia.A kapcsolásnak kb. 200-230mA kellene legyen a fogyasztása...vagy kevesebb.Küld el pdf -ba a nyákrajzot hogy ellenőrizem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) Gyuss válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia!
Ment mail!

Köszönöm
(#) ironmen hozzászólása Ápr 5, 2017 /
 
Kösd le a tranyó bázisáról az R3-at, vagy R4-et és úgy nézd meg hogy mi a helyzet. Úgy könnyebb lesz behatárolni. A gyújtókor hibája nem hinném hogy ekkora áramfelvételt okozna... Mérd végig az alkatrészeket illetve ha minden jó. akkor az 555-öt cseréld ki.. elég érzékeny jószág okozhat ilyen kellemetlenségeket.
Alkatrészhibára gyanakszom, mert ez a kapcsolás első rúgásra indul....

Normál működésnél 30 -100mA kell legyen az áramfelvétel
(#) Gyuss válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
R3-at kikötve halott minden, se melegedés se szikra Esetleg úgy gondoltad hogy hidaljam át valamelyiket? Bocsi de nem vagyok túl jártas az elektronikában ezért megtennéd hogy elmagyarázod a logikádat bővebben? Csak hogy okosodjak picit
Köszönöm
(#) deak francis válasza Gyuss hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Szia. Vedd ki a D1 diódát és cseréld le a 555 is.
(#) Gyuss válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Szia!
Megpróbálom. D1 nélkül is próbáltam már, akkor még a BUT12A volt benne, akkor is melegedett. Utána próbáltam hogy berakom D1-et, a helyzet nem lett jobb. Cseréltem T1-et BD249C-re a melegedés megmaradt.
Megpróbálom cserélni az 555-öst, már csak szerezni kellene egy másikat
Köszönöm addig is a segítséget
(#) sector99 válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Tisztelettel megemelem a kalapom a tudásod előtt ha bírsz vele...
(#) ironmen válasza Gyuss hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Nagyon valószínű ( szinte biztos ) hogy az 555 a hibás. A D1-et tedd vissza nyugodtan. Az 555 kimenetén folyamatosan magas szint lehet ami nyitásba vezérli a tranyót.
(#) ironmen válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Köszönöm. Már sokadik "delikvens".. Ő is gyógyultan távozott. Azért az elsőnél megizzadtam
(#) deak francis válasza Gyuss hozzászólására (») Ápr 5, 2017 1 /
 
Szia. Ha lehet használd a But 12 A-t.
(#) erdgab válasza Gyuss hozzászólására (») Ápr 5, 2017 / 1
 
Ha visszaolvasnál,megtalálnád a melegedés okát és javaslatot a gyógyításra,már néhányszor leírtam.Ezek a tranzisztorok is használhatók még:2SC4242,2SC4834,2SC4977,BUT12,E13007.Én kivenném D1-et,R1 helyett 560 ohm,R2 helyett 2,2k ellenállást tennék és természetesen egy kifogástalan 555 ic-t.T1 helyett lehet fet tranzisztort is betenni,pl:IRF740,ez esetben az egyik 100 ohm ellenállás helyett rövid zár és a fet G lábára és a testre kell egy 6,8k lehúzó ellenállás.
(#) Gyuss válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Napok óta a melegedés oka után olvasok, ha megtaláltam volna, nem kérdeztem volna
A megadott értékekkel 55%-os kitöltést dob a kalkulátor, nem sok az? Nem megkérdőjelezni akarlak csak szeretek tanulni, én is szerkezetlakatos vagyok Igaz hálózatról megy.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) irka hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Üdv!
Milyen tulajdonsággal kell, hogy rendelkezzen a pásztort a karámmal összekötő vezeték, ami miatt az autó gyújtókábelt szokták javasolni? Megfelel más is, ami időjárást elvisel, pl légkábel, földkábel vagy sima 3 eres kábel esetleg összesodorva védőcsőben stb..ami vill.boltban kapható? A földelés vezetékére van valami megkötés?
Köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) lrogacs1 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Kutya miatt ma felszereltem egy villanypásztort. Valami házi készítésű(azt hiszem Junoszty TV trafóval megy). A gondom az, hogy szerintem túl erős, mert viszonylag kicsi a körbekerített rész, így kicsi a dróthossz is . Hogyan lehet csökkenteni a feszültséget? 12V-os akksiról megy most.
(#) deak francis hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Üdv.A klasszikus kacsolásra szeretnék tenni egy ledet ami mutassa az impulzusokat glimm hiányában. Segítséget kérnék a bekötésével kapcsolatban.Mit/hova kössek?köszönöm.
(#) zosza18 válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Üdv!
2db 47K 0,4W ellenállás sorba a LED-el és azt rákötni polaritás helyesen az egyenirányított részre. Nekem már rég így ketyegnek ezek, sokkal jobban láthatóak, mint a glimm.
(#) deak francis válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia.Ok és köszi!
(#) VIM hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Sziasztok! A képeken látható villanypásztor kapcsolási rajzát ismeri e valaki, vagy fellelhetőségét a neten? Nem volt időm kirajzolni, mert olyan kis hibája volt, hogy a megoldás után ez eszembe sem jutott. Hasonló kapcsolások vannak de nem ezekkel az alkatrészekkel és nem ezzel a megoldással. Az inverter 2 X BD242C-vel működik a "gyújtást" azt a BT151 600 végzi és 555 a "vezérlése".
(#) levaitamas válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Üdv!
Házi pásztoroknál ha csökken a tápfeszültség, csökken a kimeneti teljesítmény is. Szikraközzel is csökkenthető a karámra jutó feszültség, de az pattogni fog. Nagyjából ezeket tudom javasolni, anélkül, hogy bele kellene nyúlni a pásztorba.
(#) levaitamas válasza irka hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Üdv!
Akár egy sima dróttal is összekötheted a pásztort a karámmal. A körülményektől függ inkább. Földbe nyilván nem lehet így megoldani az összekötést. A gyújtókábel a szigetelése miatt jó megoldás.
Földelésre teljesen jó a 2,5mm2-es villanykábel, ami fontosabb, a szonda megfelelően jó fölpontot adjon.
(#) deak francis hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
Üdv. Egy kérdésem lenne a villanypásztor szakikhoz:
Tekertem két nagyfesz trafót és kb. 6-7 K voltot sikerült kicsikarni .Ez a fesz milyen távolságra és milyen állatok őrzésére lenne megfelelő???köszönöm.
(#) deak francis válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Lemaradt
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2017
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Kondi mekkora és mekkora feszre töltöd?Mekkora a trafó primer ill. szekunder ellenállása?Mert akár 10 hektárra is jó lehet.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szia. A fesz 300V,a kondi 14 uF.A primer 0,9 ohm,a szekunder 165 ohm.
Következő: »»   215 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem